مهریه....چقدر؟ .......چرا این مقدار؟ ........ لطفا همه شرکت کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا مهریه رو اینقدر میپیچونین؟؟!

تو فامیل ما خود دختر فقط نظر میده و میگه چندتا باشه
همیشه هم سال تولدشو میزاره
مثلا من میگم ۱۳۶۹ تا
1369 تا چی؟؟؟؟؟؟؟؟
این مهمه......
بعد هم دلیلی برای این کارت داری یا فقط می خوای مثل بقیه باشی؟؟؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدتهاست که مهریه کلا از اون حالت اصلیش درامده و حالت چشم و هم چشمی رو پیدا کرده .

بهترین علامتش هم همین ارقام عجیب غریبیه که امروزه رواج پیدا کرده . مثلا همین مهریه سکه به تعداد سال تولد دختر مثلا 1366 تا سکه ! ( حالا خوبه به سال میلادی حساب نکردند !! :surprised: )

اگر به نرخ سکه امروزه حساب کنید به ارقامی میرسید که کاملا واضحه عمده مردها توان پرداخت چنین مهریه هائی رو ندارند و در حقیقت چیزی رو قبول کردند که اصلا در حد اونها نیست .

سال گذشته یه مقاله ای رو خوندم که بر طبق اون اکثریت طلاقها در طی سالهای اخیر بدون پرداخت و دریافت مهریه انجام شده و به اصطلاح طلاق توافقی بوده .

برا همینه که میگم مهریه زیاد همش فیلم بازی کردنه و در حقیقت برای به رخ کشیدن جلوی عمه خانم و خاله جون و فک و فامیل !

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
منکه هیچ گونه توجیه منطقی نمیتونم واسه مهریه بیارم اگه هم زورم بچربه و بتونم زیر بار 114 تا بیشتر نمیرم عشقم هم گفته اعتقادی به مهریه نداره و با باباش حرف میزنه که وقتی رفتیم واسه صحبت زیاد سخت نگیرن و بحث و گفتگو نشه حالا ببینیم چی میشه و اگه اون زمونم هنوز تو سایت بودم نتیجش رو مینویسم واستون

paeeizan

اخراجی موقت
نه خب اصل تفاهمه .... پشتوانه یک زندگی هم عشقه..... اگه دوطرف از همدیگه خسته بشن ،رقم زیاد سکه ها فقط مایه عذاب دوطرفه ...میشه حبس و تحمل کردن از روی اجبار.

ما که احترام به معصومین رو به جا اوردیم.
فکر نمیکنی 14 تا کمه؟
خانم باید یه پشتوانه مالی داشته باشه یا نه؟

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خب اصل تفاهمه .... پشتوانه یک زندگی هم عشقه..... اگه دوطرف از همدیگه خسته بشن ،رقم زیاد سکه ها فقط مایه عذاب دوطرفه ...میشه حبس و تحمل کردن از روی اجبار.

باصحبت شما موافقم.منم اینو میدونم اگه زنی به زندگیش عشق داشته باشه مهریش هرچقدر باشه به همسرش میبخشه.
واگر از زندگیش ناراضی باشه مهریش هرچقدر باشه حلالش میکنه و جون خودشو نجات میده.
ولی من اعتقاد دارم مهریه یه اندازه معمول باید باشه.آخه آدم از فردای خودش که خبر نداره.

paeeizan

اخراجی موقت
باصحبت شما موافقم.منم اینو میدونم اگه زنی به زندگیش عشق داشته باشه مهریش هرچقدر باشه به همسرش میبخشه.
واگر از زندگیش ناراضی باشه مهریش هرچقدر باشه حلالش میکنه و جون خودشو نجات میده.
ولی من اعتقاد دارم مهریه یه اندازه معمول باید باشه.آخه آدم از فردای خودش که خبر نداره.

منم باهاتون موافقم.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میزان = هیچی
تصمیم = کسی مریض باشه با یک ملیون سکه هم باز کار خودش را می کنه
ولی حق حضانت، طلاق و مسکن و یه سری حقوق دیگه که اینجا محل بیانش نیست را می گیرم تا حقوقمون تا حدودی برابر بشه

میثم1919

عضو جدید
من یکی زیر بار مهریه بالا اصلا نمی رم
شما هیچ میدونید یا دیدید
بعضی از دخترها برای خودشون کارو کاسبی راه انداختن
یک ماه از عقد نگذشته مهریه می خواد
بعد از 2 سال نوبت کس دیگه ای میشه

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
میزان = هیچی
تصمیم = کسی مریض باشه با یک ملیون سکه هم باز کار خودش را می کنه
ولی حق حضانت، طلاق و مسکن و یه سری حقوق دیگه که اینجا محل بیانش نیست را می گیرم تا حقوقمون تا حدودی برابر بشه

حق حضانت که به نظر من مال هر دو طرف هست و نمیشه به یکی از طرفین داد یا گرفت و باید هر دو داشته باشند (یعنی با یه طرفه بودن حضانت پدرم مخالفم) حق طلاق رو هم که اگه عشق خودمم بخواد بی هیچ حرفی حتی بدون طلب ما به ازایی مانند مهریه یا چیز دیگری بهش میدم چون اصلا به حق طلاق نیست و به نظر من زندگی مشترک تا زمانی که دوست داشتن توش جریان داره معنی داره و حتی یه ثانیه هم حاضر نیستم عشقم - زنم - دوستم یا هر کسی به زور و اجبار و بدون دوست داشتن با من ارتباط داشته باشه و چه حق طلاق بدم اولش چه ندم اگه خدای نکرده زنم روزی تنها بگوید که دیگر دوستم ندارد و طلاق میخواهد حتی یک روز نیز نمیذارم بمونه و خلاصش میکنم بره پی زندگیش حق مسکن هم به نظر من اصلا حق نیست و یه زندگی مشترک باید طبق شرایط و داشته های طرفین تشکیل بشه نه حق و حقوق از پیش تعین شده مثلا تو یه شهر کوچیک زن حق مسکن داشته باشه و اصرار به زندگی در تهران بکنه در حالیکه پسر توان این کار رو نداشته باشه اونوقت نتیجه چی میشه ؟ و این حق چه ارزشی داره ؟ سایر حقوقی رو هم که مایل به دریافت هستید رو ذکر کنید تا بحث کنیم ولی (البته نمیخوام شعاری و کلیشه ای حرف بزنم) زندگی مشترک (و نه ازدواج و ثبت اسم دو نفر در شناسنامه یکدیگر و برخی قوانین حقوقی) حاصل علاقه مشترک و دوست داشتن دو نفر به زندگی با یکدیگر میباشد نه قرارداد خرید یک ملک یا ماشین یا ... که طرفین به افزایش و کاهش و برابری امتیازات خود در برابر دیگری فکر کنند.

lo30

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرمن مهریه بایدیه چیزباشه که طرف مقابل تابخادبهت بده موهاش عین دندوناش سفیدشه...:smile:مثلاهزارتاباله مگس:D

من مگس کش خوبی هستم اگه شوهرت خواست مهریت رو بده به من خبر بده

lo30

عضو جدید
کاربر ممتاز
200 تا 300 تا سکه -
مردها زود حرفهاشون یادشون میره پس باید طوری باشه که خدا نکرده در صورت جدایی زن بتونه برای خودش یه زندگی درست کنه چون گاهی وقت ها برای شروع دوباره خیلی دیره

aphrodait

عضو جدید
به نظر من مهریه تا یه حدی لازمه. حدی که قابل پرداخت باشه. وقتی از یه تعدادی بیشتر شد دیگه مبادله کالا حساب میشه و این ارزش هر کس رو نشان میده که داره رو خودش قیمت می ذاره.
من 110 تا رو انتخاب می کنم. چون نام حضرت علی به حروف ابجد است.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا مهریه رو اینقدر میپیچونین؟؟!

تو فامیل ما خود دختر فقط نظر میده و میگه چندتا باشه
همیشه هم سال تولدشو میزاره
مثلا من میگم ۱۳۶۹ تا

جان؟!؟!؟!؟!؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مهریه تا یه حدی لازمه. حدی که قابل پرداخت باشه. وقتی از یه تعدادی بیشتر شد دیگه مبادله کالا حساب میشه و این ارزش هر کس رو نشان میده که داره رو خودش قیمت می ذاره.
من 110 تا رو انتخاب می کنم. چون نام حضرت علی به حروف ابجد است.
آفرین ولی بازم 110 تا زیاده
نمیتونیم .

aaj6551

عضو جدید
114تا
چون از بچه گی این عدد رو دوست داشتم( فکر نکنم زیاد باشه)

114*460000=52440000تومن.....به نظرت برای یه پسر 24 ساله مثه من که زور بزنه ماهی 500000 کاسبه کمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aaj6551

عضو جدید
سلام

سلام

مهریه:14 سکه+هفت شهر عشق به اتفاق همسر و در جوانی
دلیل:زنی قدمش با برکت است که هنگامی که پا به زندگی مردش میزاره برای اون مشکلات مالی نیافرینه-عروس های پر خرج کمر شوهر را میشکنه و مرد از همسرش سرد و سرد تر ...دوست دارین شوهرتون نسبت به شما سرد بشه؟اگه دوست دارین انتظارات بی هوده داشته باشین
واما دلیل خودم برای 14
من دوست ندارم به نزدیک ترین کس تو زندگیم مدیون باشم من حتما چندی بعد از ازدواج این مهریه ای که در حاضر در توانم هست را دو دستی تقدیمش میکنم:gol:

aaj6551

عضو جدید
200 تا 300 تا سکه -
مردها زود حرفهاشون یادشون میره پس باید طوری باشه که خدا نکرده در صورت جدایی زن بتونه برای خودش یه زندگی درست کنه چون گاهی وقت ها برای شروع دوباره خیلی دیره
حالا اگه خانوم ها حرف هاشون یادشون رفت چه اهرمی را پیشنهاد میکنین؟؟؟؟؟

aaj6551

عضو جدید
سلام دوستان...(البته بیشتر خانم ها....چون خانم ها مهریه رو تعیین میکنند)....

لطفا میزان مهریه مورد نظرتون رو به شکل زیر بنویسید و دلیل انتخاب این میزان مهر رو

هم بفرمایید

(لطفا ، توضیح ندهید، فقط میزان مهریه و دلیل انتخاب این میزان)

>>>> به این شکل <<<<

مهریه = ................

دلیل انتخاب این مقدار= ........................

تصمیم چه کسی در تعیین و تغییر مهریه شما تاثیر گذار است = .......

مهریه:14 سکه+هفت شهر عشق به اتفاق همسر و در جوانی
دلیل:زنی قدمش با برکت است که هنگامی که پا به زندگی مردش میزاره برای اون مشکلات مالی نیافرینه-عروس های پر خرج کمر شوهر را میشکنه و مرد از همسرش سرد و سرد تر ...دوست دارین شوهرتون نسبت به شما سرد بشه؟اگه دوست دارین انتظارات بی هوده داشته باشین
واما دلیل خودم برای 14
من دوست ندارم به نزدیک ترین کس تو زندگیم مدیون باشم من حتما چندی بعد از ازدواج این مهریه ای که در حاضر در توانم هست را دو دستی تقدیمش میکنمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/261921-مهریه....چقدر؟-.......چرا-این-مقدار؟-........-لطفا-همه-شرکت-کنید/images/smilies/icon_gol.gif

NEGINNN

کاربر بیش فعال
مهریه : 777 سکه
دلیل انتخاب : به عدد 7 خیلی اعتقاد دارم ، بالا تر از این تو فامیل نداشتیم!!! (بزن کف قشنگه رو واسه صداقت)
ولی این که موقع طلاق این مهریه رو بگیرم نه نمی گیرم
اولا احساس میکنم باهاش تحقیر میشم علیل که نیستم کار میکنم زندگیمو می چر خونم!
دوما پولی که طرف به خاطر دادنش اذیت بشه و از روی رضایت نده به نظر من خوردن نداره!
اگه بچه ای این وسط باشه ترجیح میدم در عوضش حتی 777 سکه هم به شوهرم بدم.
البته کاش این اتفاق واسه هیچکی نیفته..........

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه : 777 سکه
دلیل انتخاب : به عدد 7 خیلی اعتقاد دارم ، بالا تر از این تو فامیل نداشتیم!!! (بزن کف قشنگه رو واسه صداقت)
ولی این که موقع طلاق این مهریه رو بگیرم نه نمی گیرم
اولا احساس میکنم باهاش تحقیر میشم علیل که نیستم کار میکنم زندگیمو می چر خونم!
دوما پولی که طرف به خاطر دادنش اذیت بشه و از روی رضایت نده به نظر من خوردن نداره!
اگه بچه ای این وسط باشه ترجیح میدم در عوضش حتی 777 سکه هم به شوهرم بدم.
البته کاش این اتفاق واسه هیچکی نیفته..........
بزن به افتخارش کف قشنگرو

حوالی دو سال پیش یکی از خویشاوندان خیلی دور ........... موقع ازدواج با مهریه خانمش تحت به تعداد تاریخ تولد همسرش به میلادی موافقت کرد
الآن متاسفانه کارشون کشیده به طلاق ........... خانمه حاضر شده نصفشو ببخشه ..........ولی بقیشو از کجا بیاره :cry:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاشکی یه شخصی
جرات میکرد این قضیه رو نظرسنجی میذاشت :eek::D

بعد با آمار دنیای واقعی مقایسه میکردیم :cry: به خصوص در میزان مهریه ها

drippy*

عضو جدید
یک دست و یک پای داماد
10 کیلو پوست پیاز:biggrin:

ای بابا حالا مهریه رو کی داده کی گرفته؟!
اصل تفاهمه:D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاملا با نظر دوستانی که میگن مهریه ارزش گذاری روی زنه مخالفم به نظر من یه هدیه از طرف مرد به زن زندگیشه که خیلی هم قشنگه و قابل احترامه ...
اما متاسفانه به دلیل قوانین یک طرفه جامعه گاهی به عنوان تنها ابزار قدرت دردست خانم هاست یا گاهی تنها پشتوانه آن ها به خصوص اگر شغلی هم نداشته باشن.

البته با احترام به استارتر وبحث اصلی تاپیک ...
موافقم...
زن پشتوانه ی قانونی نداره... اجبارا به مهریه به چشم پشتوانه نگاه می کنه....
.
من هم با ملک بعنوان مهریه موافقم
و در صورت گرفتن حقوق طبیعی و انسانیم نظیر حق طلاق و تحصیل و کار و خروج از کشور و حضانت فرزند بطور برابر و غیره مهریه رو تانزدیک صفر هم درنظر میگیرم.!
گرچه کل خونواده وفامیل تو سرم بزنن

وضعیت
موضوع بسته شده است.