مهریه....چقدر؟ .......چرا این مقدار؟ ........ لطفا همه شرکت کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
واقعا اصلش همینه.
یه خواهش دارم.اونم اینه که یکم بیشتر مواضب باشین چون قضیه مهریه چیز خیلی مهمیه اگه خدایی نکرده یه مشکلاتی تو زندگی آیندتون بیش بیاد و طرف مهریشو بخواد اونوقت چطور میخواید مهریه رو (که معمولی مقدار زیادی سکه طلا هست)،پرداخت کنین؟!! میدونین خیلیا بخاطر مهریه تو زندون هستند؟! خواهش میکنم احساسی عمل نکنین تو موارد حساس زندگی.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یه خواهش دارم.اونم اینه که یکم بیشتر مواضب باشین چون قضیه مهریه چیز خیلی مهمیه اگه خدایی نکرده یه مشکلاتی تو زندگی آیندتون بیش بیاد و طرف مهریشو بخواد اونوقت چطور میخواید مهریه رو (که معمولی مقدار زیادی سکه طلا هست)،پرداخت کنین؟!! میدونین خیلیا بخاطر مهریه تو زندون هستند؟! خواهش میکنم احساسی عمل نکنین تو موارد حساس زندگی.
ممنون از تذکرتون .

اره من که به شخصه بیش تر از 110 تا نهایت 150 قبول نمیکنم.
منظورم ن از همه ی هستی چیزای دیگه ای که تو زندگیه بود.
اره بابا من خیلی ها رو میشناسم تازه تو عقد بودند جدا شدند ولی الان داره مهریه میده!

ali.fatemi4

عضو جدید
با اين حال اين عشقه كه بايد ""عشق"" باشه!!!!

تبسم44

عضو جدید
من دوس دارم مهریه م 114 تا باشه.......ولی مطمئنم بابام زیر 500 تا قبول نمیکنه.....
به نظرم مهریه واسه زندگی دووم نمیاره .... یه جورایی یه اهرم فشار واسه پسراست.....یه زندگی اگه بخواد دووم بیاره....دوومش به مهریه نیست....

ali.fatemi4

عضو جدید
من دوس دارم مهریه م 114 تا باشه.......ولی مطمئنم بابام زیر 500 تا قبول نمیکنه.....
به نظرم مهریه واسه زندگی دووم نمیاره .... یه جورایی یه اهرم فشار واسه پسراست.....یه زندگی اگه بخواد دووم بیاره....دوومش به مهریه نیست....
دقيقا!!!
اون چيزي كه مهريه رو تعيين ميكنه خواست دختر و پسرا نيست!!! چشم مردمه!!!

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوس دارم هزارتا باشه
دلیلش:اگه یه روزی آقای محترم دلش یه زن دیگه خواست یه پشتوانه واسه آدم وجود داشته باشه
پشتوانه زندگي شما 600 ميليون تومانه ؟؟؟
فكر ميكنيد از الان تا اخر عمرتون اين مقدار پول خرج ميكنيد كه ميخوايد از الان چنين پشتوانه اي جور كنيد ؟

m sadeq

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهر چيزيه كه حق زنه و بايد داده بشه و اين امر هم هر موقع كه زن صلاح بدونه بايد پرداخت بشه
اما توي يه زندگي عقلاني طرفين بايد به تعامل برسن و يه مهر عقلاني رو تاييد كنن كه هم به نفع زن باشه و هم مرد از پرداخت اون عاجز نباشه

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
چشم و دهن مردمو چه جوري ببنديم؟؟؟
مسئله اين است!!!
من کلا زیاد به این مساله توجه نمیکنم.چون بهتره آدم اونجور که خودش میخواد زندگی کنه نه اونجور که دیگران میخوان. تازه اگه مردم حرف بزنن حداقل بهتر از زندان رفتنه!!! از ما گفتن بود آقایون:gol:

Paydar91

کاربر ممتاز
چشم و دهن مردمو چه جوري ببنديم؟؟؟
مسئله اين است!!!

برادر این دیگه چه حرفیه این دیگه از اون حرفا بود مردم رو چیکار به ما .
مهم اینه که زن و مرد خوشبخت باشند بعدشم مهم نیست که دیگران راجع ما چه فکری میکنند مهم اینه که ما راجع اونا چه فکری میکنیم.
بعدشم مثلا مگه ارزش زن به مهریه است مثلا هر کی با مهرش بالاتره مردم بگن عجب ارزشی داره همین حرف مردمه که خیلی زندگیا رو از هم پاشیده تو این دور و زمونه که هیچکس چشم دید یه ادم خوشبختو نداره.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمانی که طلاق وجودنداشت مهریه کادویی بود که مرد بعنوان نشون دادن علاقه به زن میداد
ولی اززمانی که طلاق زیاد شده درواقع نوعی پشتوانه مالی برای زن به حساب میاد که اگر
جداشد درجامعه رها نشه وبخاطرتامین زندگی به هرکاری دست نزنه

Paydar91

کاربر ممتاز
زمانی که طلاق وجودنداشت مهریه کادویی بود که مرد بعنوان نشون دادن علاقه به زن میداد
ولی اززمانی که طلاق زیاد شده درواقع نوعی پشتوانه مالی برای زن به حساب میاد که اگر
جداشد درجامعه رها نشه وبخاطرتامین زندگی به هرکاری دست نزنه

ولی بعضی از خانم ها هم سو استفاده گرند بلا نسبت بعضیا تا تقی به توقی میخوره میگن هم میخوایم زندگی کنیم هم مهریمو میخوام .این شد حرف؟پس عشق و محبت و عاطفه چی میشه؟

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی بعضی از خانم ها هم سو استفاده گرند بلا نسبت بعضیا تا تقی به توقی میخوره میگن هم میخوایم زندگی کنیم هم مهریمو میخوام .این شد حرف؟پس عشق و محبت و عاطفه چی میشه؟
ببینید مهریه حق زن هست وعندالمطالبه ونباید گفت اززنی مهریه اش رومیخواد سواستفاده گره
مگراونهایی که بخاطرکلاهبرداری زن کسی میشن وبعدازمدتی کوتاه طلاق میخوان تا مهریه شون روبگیرن

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
این بخاطر اینه که بعضی آدما دلبستگی زیادی به پول دارن...کاش بدونن که ارزش یه انسان خیلی بیشتر از این حرفاست...

Paydar91

کاربر ممتاز
ببینید مهریه حق زن هست وعندالمطالبه ونباید گفت اززنی مهریه اش رومیخواد سواستفاده گره
مگراونهایی که بخاطرکلاهبرداری زن کسی میشن وبعدازمدتی کوتاه طلاق میخوان تا مهریه شون روبگیرن

اره کلاهبردارا که هیچی ولی خیلی ها کلاه بردار نیستند و مهریشونو میخوان.اره مهریه حق زنه ولی یه مرد چه جوری 150 تا سکه رو عندالمطالبه میتونه بده؟

این بخاطر اینه که بعضی آدما دلبستگی زیادی به پول دارن...کاش بدونن که ارزش یه انسان خیلی بیشتر از این حرفاست...

اره بعضیا واسشون همه چی تو پول خلاصه میشه.
و بعضیام به عنوان اهرم قدرت استفاده میکنند.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
اره کلاهبردارا که هیچی ولی خیلی ها کلاه بردار نیستند و مهریشونو میخوان.اره مهریه حق زنه ولی یه مرد چه جوری 150 تا سکه رو عندالمطالبه میتونه بده؟
مردا نباید خیلی بیشتر از حد توانشون مهریه رو تعیین کنن، زن ها هم بنظر من نباید بخاطر مهریه شوهرشونو بندازن زندان! و بخاطر این چیزا زندگی رو به کام هردوشون تلخ کنن

Paydar91

کاربر ممتاز
مردا نباید خیلی بیشتر از حد توانشون مهریه رو تعیین کنن، زن ها هم بنظر من نباید بخاطر مهریه شوهرشونو بندازن زندان! و بخاطر این چیزا زندگی رو به کام هردوشون تلخ کنن

خداییش الان دختر نه اصلا خونواده ی دختری (با این دور زمونه که به همه نمیشه اعتماد کرد) پیدا میشه 14 تا سکه مهر دخترش کنه که در حد توانه پسرم باشه؟
پس بهتره نگیم در حد توان چون حد توان مثلا برای من الان5 تا هم نیست حرف من اینه که
من به همون 110 تا راضیم نمیگم 14 تا ولی میگم جنبه داشته باشیم و این مهریه حرفش وقتی بیاد وسط که واقعا خدایی نکرده بحث طلاقه نه این که تو زندگی حتی به شوخی تا مرد یه کاری میکنه خانمش حتی به شوخی بگه مهرمو میذارم اجرا همه ی حرف من اینه.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
ولی میگم جنبه داشته باشیم و این مهریه حرفش وقتی بیاد وسط که واقعا خدایی نکرده بحث طلاقه نه این که تو زندگی حتی به شوخی تا مرد یه کاری میکنه خانمش حتی به شوخی بگه مهرمو میذارم اجرا همه ی حرف من اینه.
اینا دیگه همش بستگی داره به طرف...

artinbala999

عضو جدید
بله بسیار عالی صحبت هم سر همین بابا و مامانه البته نمیشه ازشون گذشت همین کارو می سختونه دیگه!!!

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آفرین نکته همین جاست . احساسی عمل نکنیم . مشکل وقتی پیش میاد که دوستان احساسات تشکیل زندگی مشترک رو با قضیه ی مهریه قاطی میکنند .از نظر من مهریه چیزی نیست که با اون احساسی برخورد کرد . اون مال قدیما بود که می گفتن کی داده کی گرفته . الان فرق میکنه . مطمئن هستم اونایی که رقم های نجومی مهر دخترشون می کنند یا پسرهایی که قبول میکنند تابحال یه سکه ی طلا رو تو دستاشون نگرفتن . توصیه میکنم قبل از جلسه ی خواستگاری سری به طلافروشی ها بزنن .. دختر ور پسر باید یجور منطقی با هم کنار بیان.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
آفرین نکته همین جاست . احساسی عمل نکنیم . مشکل وقتی پیش میاد که دوستان احساسات تشکیل زندگی مشترک رو با قضیه ی مهریه قاطی میکنند .از نظر من مهریه چیزی نیست که با اون احساسی برخورد کرد . اون مال قدیما بود که می گفتن کی داده کی گرفته . الان فرق میکنه . مطمئن هستم اونایی که رقم های نجومی مهر دخترشون می کنند یا پسرهایی که قبول میکنند تابحال یه سکه ی طلا رو تو دستاشون نگرفتن . توصیه میکنم قبل از جلسه ی خواستگاری سری به طلافروشی ها بزنن .. دختر ور پسر باید یجور منطقی با هم کنار بیان.
کاملا موافقم;)

• Like
واکنش ها: mut

mut

عضو جدید

شما خودت خوبی فکر می کنی همه پسرا هم خوبن ... (البته همین جور برای دخترا !! ) به نظر من اگه مهریه رو کم بگیرین احساسات رو با مهریه قاطی کردین ...
شما می تونی مهریه بالا و منطقی بگیری و همسرت رو هم دوست داشته باشی و زندگی خوبی هم ...
یه سر به دور و برت بزن ببین به ازای هر دختری که با اجرا گذاشتن مهریه ش باعث ایجاد مشکل میشه چند تا پسر همسرشون رو اذیت می کنن( به ده ها روش مختلف) ...
در ضمن شما ( من و همه پسرها ) خودمون همسر انتخاب می کنیم ، هر کسی که می خوایم حداقل میتونیم بریم خواستگاریش !!!!! ولی دخترها که نمی تونن هر کسی رو .........
حالا به نظرت پدر و مادرها می تونن با کم گرفتن مهریه این جوری ریسک کنن ؟؟؟؟

کاملا موافقم;)

بنابراین کاملا مخالفم ...

rose gol

عضو جدید
سلام دوستان...(البته بیشتر خانم ها....چون خانم ها مهریه رو تعیین میکنند)....

لطفا میزان مهریه مورد نظرتون رو به شکل زیر بنویسید و دلیل انتخاب این میزان مهر رو

هم بفرمایید

(لطفا ، توضیح ندهید، فقط میزان مهریه و دلیل انتخاب این میزان)

>>>> به این شکل <<<<

مهریه = ................

دلیل انتخاب این مقدار= ........................

تصمیم چه کسی در تعیین و تغییر مهریه شما تاثیر گذار است = .......

کتاب
ارزش فرهنگی
بابا

ghazaliii

عضو جدید
مهريم:هيچي مد نظرم نيست
چون واقعا ميخام زندگي كنم نه بفروشنم
مامان و بابام چون اكثرا با هم موافقيم اما اين مورد را باهاشون حرف نزدم تا حالا

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی موقع ها ادم واقعا تحت تاثیر دست و دل بازی یک عده قرار میگیره!!!!
آقا امیر خواهر خودت هم بود میگفتی یک سکه؟
در مورد مهریه باید دست و دل بازیرو فراموش کرد و احساسی برخورد نکرد.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهريم:هيچي مد نظرم نيست
چون واقعا ميخام زندگي كنم نه بفروشنم
مامان و بابام چون اكثرا با هم موافقيم اما اين مورد را باهاشون حرف نزدم تا حالا
افرین به تو با این تفکرت.

وضعیت
موضوع بسته شده است.