منابع پیشنهادی برای کنکور کارشناسی ارشد مکانیک

hossein1320

عضو جدید
سلام
من چندتا سوال دارم
اول اين که استاتيک روح الله حسيني خوبه يا پوران؟
ديناميک ماشين چطور؟

knife

عضو جدید
به نظرم پوران خیلی زیادی توضیح داده
راهیان بهتره
اما بازم استاتیک سلیقه ایه

دینامیک ماشین فقط راهیان

سلام
من چندتا سوال دارم
اول اين که استاتيک روح الله حسيني خوبه يا پوران؟
ديناميک ماشين چطور؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
به نظرم پوران خیلی زیادی توضیح داده
راهیان بهتره
اما بازم استاتیک سلیقه ایه

دینامیک ماشین فقط راهیان
داشتن کتاب های مقاومت مصالح و استاتیک پوران(دکتر نایی)=پاسخگویی به همه تست های این دو درس

dash @li

کاربر بیش فعال
معادلات دیفرانسیل کنکور

معادلات دیفرانسیل کنکور

معادلات دیفرانسیل کنکور
با سلام خدمت دوستان

با توجه به اینکه این درس در کنکور ارشد جزء دروس مهم محسوب میشه

لازم دونستم راجع به چند کتاب در این باره توضیحاتی بدم البته با توجه به این بیت:
هیچ کتابی کافی نیست ..................کتاب خداوند خواندنی است

باید گفت که
اولین کتابی که مورد بررسی قرار دادم این کتاب بوده معادلات آقای مسعود آقاسی

یکی از نویسندگان کتب ریاضی کنکور که کتاب معادلات دیفرانسیل رو تالیف نموده اند حجم این کتاب بالاست
ولی یاد گیری و تست در این کتاب به خوبی رعایت شده باز به سلیقه شخص بستگی دارد. می توانید به این مسیر سر بزنید.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 938x526.

دومین کتاب معادلات گاج که انتشارات گاج یا گروه آموزشی جوکار تالیف کرده که حجم کمتر ولی دارای تست و سوالات فراوانی است گفته میشه کتاب کاملیه و جوابگوی کنکور است.می توانید به این مسیر سر بزنید.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 602x291.

سومین کتاب معادلات آقای محمود کریمی یکی دیگر از نویسندگان کتب ریاضی کنکور که در موسسه نصیر هم تدریس می کنند کتابی با حجم بالا و تدریسی روان دارند که بسته به نظر شما می توانید از این کتاب نیز بهره ببرید.میتوانید یه این مسیر سر بزنید.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 733x342.

آقا کدومشو انتخاب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nimanoori

عضو جدید
همونطور که تو صفحه اول این پیج عرض کردم گاج کتاب خوبیه...

معادلات دیفرانسیل کنکور
با سلام خدمت دوستان

باید گفت که

یکی از نویسندگان کتب ریاضی کنکور که کتاب معادلات دیفرانسیل رو تالیف نموده اند حجم این کتاب بالاست
ولی یاد گیری و تست در این کتاب به خوبی رعایت شده باز به سلیقه شخص بستگی دارد. می توانید به این مسیر سر بزنید.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 938x526.

دومین کتاب معادلات گاج که انتشارات گاج یا گروه آموزشی جوکار تالیف کرده که حجم کمتر ولی دارای تست و سوالات فراوانی است گفته میشه کتاب کاملیه و جوابگوی کنکور است.می توانید به این مسیر سر بزنید.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 602x291.

سومین کتاب معادلات آقای محمود کریمی یکی دیگر از نویسندگان کتب ریاضی کنکور که در موسسه نصیر هم تدریس می کنند کتابی با حجم بالا و تدریسی روان دارند که بسته به نظر شما می توانید از این کتاب نیز بهره ببرید.میتوانید یه این مسیر سر بزنید.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 733x342.

omronno

عضو جدید
میتونی گاج بخری و جزوه کریمی را از لینک زیر دانلود کنی

http://r-hosseini.ir/post/77

احتمالا جزوه معتقدی و دیگران هم تو اینترنت بگردی هست

معادلات دیفرانسیل کنکور
با سلام خدمت دوستان

باید گفت که

ali.f90

عضو جدید
ليست كتاب هايي كه درسنامه خوبي دارند

ليست كتاب هايي كه درسنامه خوبي دارند

استاتيك و مقاومت .......>> دكتر نايي پوران پژوهش

ترمو و انتقال .......>> دكتر كوثري پارسه

تو خريد كتاب هم عجله نكنيد ببينيد چي به درد ميخوره؟؟ از اين و اون سوال كنيد و از اونايي كه قبولشون داريد

reza_goudarzi

عضو جدید
استاتيك و مقاومت .......>> دكتر نايي پوران پژوهش

ترمو و انتقال .......>> دكتر كوثري پارسه

تو خريد كتاب هم عجله نكنيد ببينيد چي به درد ميخوره؟؟ از اين و اون سوال كنيد و از اونايي كه قبولشون داريد

مهندس کتابای پارسته رو کجا میفروشن ؟
تو نمایشگاه کتاب پیدا میشه ؟

من شنیدم که فقط به کسانی که توی کلاسای پارسه شرکت میکنن میفروشن
درسته ؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام بر دوستان عزیز

یه سوال داشتم برای درس مدیریت تولید رشته ساخت و تولید چه کتاب و منبعی مطالعه کنم

اگه منبعی هست که خوب و مفید و مثل کتاب های ستگین نباشه عالیه

برای این درس قبلا استادش کتاب حاج علی شیر محمدی دانشگاه صنعتی اصفهان رو معرفی کرد و خوندم پاس کردم

ولی برای کنکور نمی دونم چی بخونم به نطرتون کتاب پوران پژوهش خوبه و مبشه به سوالات کنکور این قسمت جواب داد

توی بعضی تاپیک ها دیدم که گفتن جطوه هایده متقی این جزوه رو از کجا میشه گیر اورد.

با تشکر

dash @li

کاربر بیش فعال
یه سوال دیگه هم دارم ما ساختی ها سیالات عمومی پاس می کنیم و برای تمام دروس سیالاتی وضعمون همینه چه کتبی برای این دروس عل الخصوص سیالات پیشنهاد میدین تا تشریح خوبی داشته باشه

قبلا از یکی از بچای همین سایت پرسیدم کتاب نصیر خوبه گفت خوبه

توی یه تاپیک دیگه دیدم نوشته بود که سیالات نصیر تشریح نداره. نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام دوستان خسته نباشيد. البته مطالب مربوط به منابع در اين تاپيك و تاپيك ارشد 91 و 92 به طور مفصل بررسي شدن ولي خب واسه اينكه دوستان از جستجوي زياد خسته نشن يك بار ديگه شرح ميدم دوستاني كه ميدونن منابع ديگه اي هست بهش اضافه كنن تا بچه هاي ساخت با خيال راحت درساي ساختي رو شروع كنن
اول از همه سعي كنين واسه هر درسي حتما يك متاب مرجع پيدا كنيد. چرا كه كتاب هاي كنكوري موحود در بازار مثل راهيان ارشد سپاهان اركان و... اينا همشون متن درسياشون طبق سوالات كنكور سال هاي قبله و بعيد نيست سال بعد خارج از اونا سوال بياد پس بايد به همه مطالب تسطل كافي داشته باشيد
مراجع درسي:
اندازه گيري: همه ميدونن حريرپوش بهترين مرجعه ولي كامل نيست بهتره هندبوك مترولوژي به همراه چند كتاب ديگه در زمينه اندازه گيري و كنترل كيفي هم خونده بشه +جزوه اميركبير
ماشين ابزار: كتاب انتشارات نشر طراح خيلي كامل هست در اين زمينه+جزوه امير كبير يا تبريز
توانايي ماشينكاري:بهترين و كامل ترين مرجع فقط وفقط كتاب دكتر رازفر
علم مواد:كامل ترين مرجع در اين زمينه كتاب آقاي تويسركاني+جزوه دانشگاه تهران است
قالب پرس:كتاب نشر طراح ترجمه آقاي ولي نژاد حتما مطالعه بشه+جزوه اميركبير و مازندران
هيدروليك: كتاب هاي مختلفي هست در اين درس ولي بهترين و كامل ترينش در حين سبك بود كتاب دكتر رضاعي هست . كتاب مهندس مدينه و مهندس رستمي هم بد نيست
CNC: تو اين درس فقط يك مرجع قابل اعتماد هست كتاب مهندس لطفي
مديريت توليد:كتاب هايده متقي البته حجمش زياده اين درسو با اطلاعات عمومي هم ميتونيد جواب بديد
توليد مخصوص: علي رغم نظر خيليا به نظر من توليد مخصوص آقاي بيغال مرجع مناسب و كاملي واسه اين درس نيست بهترين مرجع كتابي ، كتاب مهندس عرب و جزوه دكترعبدالله دانشگاه اميركبير
در پايان بهتره بگم اگه يك كتاب مرجعي پپيدا كرديد كه كليه روش هاي ساخت و توليد رو درش جا داده بود بخونيد نمونش كتاب مهندسي توليد وفناوري حدود2000 صفحس و خيلي كامل
موفق باشيد:gol:

با سلام خدمت مهندس

کتاب هایده متقی چه انتشاراتی هست

عملیات حرارتی چه کتابی خوبه ما با دکتر صدوق پاس کردیم سوال امسالم تو کتابش بود

کتابش خوب بود چرا میگن کتاب دکتر تویسرکانی و گلعذار

برای توانایی کتاب بوث روید چطوره من خودم رازفر گرفتم

برای مواد کتاب اونر چطوره

سر فصل های این کتاب مهندسی تولید و فناوری همه دروس ساخت رو پوشش نمیده!!!

اگه خوبه و مفید بگیریم

از چه زمانی دروس ساخت رو برای ارشد شروع کنیم

ریخته و جوش و قسد وبند هم بخونیم یانه

کتاب فرایند های نوین تولید دانشگاه تهران چطوره بچای ارشدی ما اوتو می خوندن

با تشکر

ali.f90

عضو جدید
مهندس کتابای پارسته رو کجا میفروشن ؟
تو نمایشگاه کتاب پیدا میشه ؟

من شنیدم که فقط به کسانی که توی کلاسای پارسه شرکت میکنن میفروشن
درسته ؟

تو نمايشگاه هست
تو خود موسسه اش هم ميفروشه
تو انقلاب هم بايد بگردي پيدا ميشه

dash @li

کاربر بیش فعال
با سلام ببخشید کتاب هایده متقی که برای کنکور میگین همین کتابه انتشارات آوای قلم 04-27-2013 05-14-26 ق.jpg

کتاب cnc نشر دیباگران هم این کتابه دیگه04-18-2013 01-44-14 ق.jpg

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه هم دارم ما ساختی ها سیالات عمومی پاس می کنیم و برای تمام دروس سیالاتی وضعمون همینه چه کتبی برای این دروس عل الخصوص سیالات پیشنهاد میدین تا تشریح خوبی داشته باشه قبلا از یکی از بچای همین سایت پرسیدم کتاب نصیر خوبه گفت خوبه توی یه تاپیک دیگه دیدم نوشته بود که سیالات نصیر تشریح نداره. نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟
سیالات براتون ضریب یکه برای همین از تایپیک دانلود جزوات دست نویس ترمو و سیالات و انتقال رو دانلود کن و از تایپیک رفع اشکال سیالات ببین کدوم مطالب رو باید بخونی اونا رو بخون بسته به شانست از 20تا60میتونی بزنی

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندس

کتاب هایده متقی چه انتشاراتی هست

عملیات حرارتی چه کتابی خوبه ما با دکتر صدوق پاس کردیم سوال امسالم تو کتابش بود

کتابش خوب بود چرا میگن کتاب دکتر تویسرکانی و گلعذار

برای توانایی کتاب بوث روید چطوره من خودم رازفر گرفتم

برای مواد کتاب اونر چطوره

سر فصل های این کتاب مهندسی تولید و فناوری همه دروس ساخت رو پوشش نمیده!!!

اگه خوبه و مفید بگیریم

از چه زمانی دروس ساخت رو برای ارشد شروع کنیم

ریخته و جوش و قسد وبند هم بخونیم یانه

کتاب فرایند های نوین تولید دانشگاه تهران چطوره بچای ارشدی ما اوتو می خوندن

با تشکر
اولا که بهت پیشنهاد میکنم سراغ کتاب هایده متقی نری چون به کارت نمیاد تست های مدیریت تولید همش اطلاعات عمومیه و کمتر توی کتابا مستقیم پیدا میشه اونم کتاب متقی که آدم توش گم میشه!!!
عملیات حرارتی قید وبند و جوشکاری از کنکور حذف هستند و نیاز به خوندنشون نیست
توانایی فقط رازفر
کتاب مهندسی تولید بیشتر رو مباحث شکلدهی،ماشینکاری و متالورژی مانور داده و بهتون توصیه اکید میکنم حتما مطالعش کنید
مطالعه برای دروس ساخت بهتره بعد از اتمام کامل ریاضی و جامدات باشه
موفق باشید

dash @li

کاربر بیش فعال
کمک کن لطفا

کمک کن لطفا

سیالات براتون ضریب یکه برای همین از تایپیک دانلود جزوات دست نویس ترمو و سیالات و انتقال رو دانلود کن و از تایپیک رفع اشکال سیالات ببین کدوم مطالب رو باید بخونی اونا رو بخون بسته به شانست از 20تا60میتونی بزنی

سلام مهندس
دست شما درد نکنه زحمت کشیدین برای جزواتی که قرار دادین

حالا جزوه ها سر جای خودشون می خوام از روی کتاب بخونم:smile:

اگه میشه بهم کمک کنین که از بین کتب راهیان و پوران و نصیر برای سیالات:cry:

و ترمو و انتقال حالا در هر صورتی که کتاب داشته باشند یا نه :warn:

خودم برای سیالات نظرم با نصیره اگه کتاب خوب با تشریح خوب باشه که من که ساختیم درس رو خوب بفهمم

برای انتقال و ترمو هم نظرم با پورانست:D

با زم اگر شما بر اساس تجربدون بگین بدونم که این کتابا چطرندو و کدوم برای من که ساختیم مناسب ترست خیلی ممنوندون میشم

با تشکر:gol:

dash @li

کاربر بیش فعال
اولا که بهت پیشنهاد میکنم سراغ کتاب هایده متقی نری چون به کارت نمیاد تست های مدیریت تولید همش اطلاعات عمومیه و کمتر توی کتابا مستقیم پیدا میشه اونم کتاب متقی که آدم توش گم میشه!!!
عملیات حرارتی قید وبند و جوشکاری از کنکور حذف هستند و نیاز به خوندنشون نیست
توانایی فقط رازفر
کتاب مهندسی تولید بیشتر رو مباحث شکلدهی،ماشینکاری و متالورژی مانور داده و بهتون توصیه اکید میکنم حتما مطالعش کنید
مطالعه برای دروس ساخت بهتره بعد از اتمام کامل ریاضی و جامدات باشه
موفق باشید

سلام مهندس دمت گولی

در هر صورت من می خوام روی مدیریت تولید وقت بزارم به نظرت کتاب مدیریت پوران خوبه اگه نظرتون رو بگین ممنون می شم:redface:

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس دست شما درد نکنه زحمت کشیدین برای جزواتی که قرار دادین حالا جزوه ها سر جای خودشون می خوام از روی کتاب بخونم:smile: اگه میشه بهم کمک کنین که از بین کتب راهیان و پوران و نصیر برای سیالات:cry: و ترمو و انتقال حالا در هر صورتی که کتاب داشته باشند یا نه :warn: خودم برای سیالات نظرم با نصیره اگه کتاب خوب با تشریح خوب باشه که من که ساختیم درس رو خوب بفهمم برای انتقال و ترمو هم نظرم با پورانست:D با زم اگر شما بر اساس تجربدون بگین بدونم که این کتابا چطرندو و کدوم برای من که ساختیم مناسب ترست خیلی ممنوندون میشم با تشکر:gol:
برای درس سیالات کتاب نصیر برای گروه که میخوان تبدیل بخونن خوبه نه شما سیالات رو راهیان جلد قرمز رو بخون که تک جلدیه و فقط مال مهندسی مکانیک برای انتقال حرارت و ترمو هم کتاب های پارسه رو بخون که هم کم حجمه هم مهم اگه وقت نداری هم درس سیالات رو حذف کن

nimanoori

عضو جدید
تا اونجا که اطلاع دارم راهیان ارشدم برای ساخت و تولید داره یه کتاب میده بیرون
وایسا تو نمایشگاه کتاب ازشون بپرس
من اطلاع دقیقی ندارم
یه کتابم نشر آذریون داره فک کنم خوبه

سلام مهندس
دست شما درد نکنه زحمت کشیدین برای جزواتی که قرار دادین

حالا جزوه ها سر جای خودشون می خوام از روی کتاب بخونم:smile:

اگه میشه بهم کمک کنین که از بین کتب راهیان و پوران و نصیر برای سیالات:cry:

و ترمو و انتقال حالا در هر صورتی که کتاب داشته باشند یا نه :warn:

خودم برای سیالات نظرم با نصیره اگه کتاب خوب با تشریح خوب باشه که من که ساختیم درس رو خوب بفهمم

برای انتقال و ترمو هم نظرم با پورانست:D

با زم اگر شما بر اساس تجربدون بگین بدونم که این کتابا چطرندو و کدوم برای من که ساختیم مناسب ترست خیلی ممنوندون میشم

با تشکر:gol:

dash @li

کاربر بیش فعال
نمایشگاه کتاب تهران

نمایشگاه کتاب تهران

با سلام خدمت دوستان گل با اجازتون الان دیگه وقت نمایشگاه کتاب تهرانی منم می خوام برم کتاب کنکور بگیرم کسی میدونه کتب موسسات مثلا پاسه رو میشه جدا جدا و تک از نمایگاه گرفت چون بچا این جا میگن سیالات رو از پارسه بخون اگه می فروشن بگیرماگه نه برم پوران بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علی عبدوی

عضو جدید
معرفی منابع فوق العاده برای آزمون کارشناسی ارشد از رتبه 44 کنکور ارشد در لینک زیر، امیدوارم مفید باشه و درصد های زده شده با مطالعه آن کتاب ها

http://www.nooreafarinesh.com/forum/showthread.php?tid=40

نظرتون در مورد دینامیک راهیان چیه؟

http://r-hosseini.ir/post/99

چاپ جدیدشم تازه اومده و سوالات امسال رو داره