مفت اما گران

آگرین

عضو جدید
من امروز این مطلب را خوندم خیلی جالب و در عین حال تاسف آور بود

archi_arch

مدیر بازنشسته
خیلی قشنگ بود مرسی
واقعا حقیقت بود
چه قدر بدم میاد ازاین حرکات! مخصوصا تو ختم و عزا و عاشورا و عروسی و ... واقعا چندش اوره! و از این بدتر (به خصوص تو مجالس ختم! چون حضور تو عروسی بلاخره خرج داره! و خیلیها نمیرن!) کسایی هستن که همیشه ابتدای مجلس مشکلی براشون پیش میاد و نمیتونن حاضر بشن! ولی موقع پذیرایی و رستوران و غذای مفت که میشه با خونواده و زن و بچه و برادر و خواهر! به هر قیمتی شده خودشونو میرسونن! و گاهی حتی غذای باقیمونده رو هم باخودشون تو ظرفهای یه بار مصرف میریزن و میبرن!!!!

خیلیهارو همینجوری ببینی معلوم نیست اومده مجلس عزا یا جشن! بس که خوشحاله که غذای مفت گیر اورده! و شاید فقط از رو رنگ لباسش بتونی بفهمی مجلس ختم بوده یا عروسی!
نمیدونم چه جوری این غذا از گلوشون پایین میره! تازه اونم چندین برابر ظرفیتشون!
بعضی وقتها تو مجالس ختم به این فکر میکنم که صاحب مجلس بیچاره از چند طرف داره عذاب میکشه! هم عزیزشو از دست داده و داره فکر میکنه بدون اون چه جوری باید سرکنه! هم باید کلی خرج کنه! هم به فکر پر کردن شکم بقیه باشه و مدام واسه اینکه مراسمش بد نباشه اینور و اونور بدوهه! هم باید جو مزخرف مجلس مثلا ختمو! تحمل کنه! مجلسی که مثلا قراره کسایی که حاضر میشن اونهارو (داغ دیده رو) دلداری بدن! و دوروربرشو بگیرن! اما ...

البته بگم چند تاییشم قبول نداشتم! مثلا " نمای هشتم، ببخشید پولی هست!" خوب مگه ادم پولشو از تو جوب پیدا کرده که بیاد 1000 تومن بده واسه یه برگه دعا! دعایی که حتی خیلی راحت 100-150 تومن جاهای دیگه هست! :w05:

ولی ممنون بابت تاپیک خوبت :gol::gol::gol:

Mehdi.A

عضو جدید
... چه قدر بدم میاد ازاین حرکات! مخصوصا تو ختم و عزا و عاشورا و عروسی و ... واقعا چندش اوره! و از این بدتر (به خصوص تو مجالس ختم! چون حضور تو عروسی بلاخره خرج داره! و خیلیها نمیرن!) کسایی هستن که همیشه ابتدای مجلس مشکلی براشون پیش میاد و نمیتونن حاضر بشن! ولی موقع پذیرایی و رستوران و غذای مفت که میشه با خونواده و زن و بچه و برادر و خواهر! به هر قیمتی شده خودشونو میرسونن! و گاهی حتی غذای باقیمونده رو هم باخودشون تو ظرفهای یه بار مصرف میریزن و میبرن!!!!
خیلیهارو همینجوری ببینی معلوم نیست اومده مجلس عزا یا جشن! بس که خوشحاله که غذای مفت گیر اورده! و شاید فقط از رو رنگ لباسش بتونی بفهمی مجلس ختم بوده یا عروسی!
نمیدونم چه جوری این غذا از گلوشون پایین میره! تازه اونم چندین برابر ظرفیتشون!
بعضی وقتها تو مجالس ختم به این فکر میکنم که صاحب مجلس بیچاره از چند طرف داره عذاب میکشه! هم عزیزشو از دست داده و داره فکر میکنه بدون اون چه جوری باید سرکنه! هم باید کلی خرج کنه! هم به فکر پر کردن شکم بقیه باشه و مدام واسه اینکه مراسمش بد نباشه اینور و اونور بدوهه! هم باید جو مزخرف مجلس مثلا ختمو! تحمل کنه! مجلسی که مثلا قراره کسایی که حاضر میشن اونهارو (داغ دیده رو) دلداری بدن! و دوروربرشو بگیرن! اما ... :gol::gol::gol:

یه ضرب المثلی رو همیشه از مادرم به یاد دارم
یارو سر سیری، میزنه لقمه پنج سیری...
واقعا برای چه کسی باید متاسف بود؟ شما یا این آدمها؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
یه ضرب المثلی رو همیشه از مادرم به یاد دارم
یارو سر سیری، میزنه لقمه پنج سیری...
واقعا برای چه کسی باید متاسف بود؟ شما یا این آدمها؟
ممنونم از نظرتون
ولی فقط یه سوال دارم! شما اون پیجو خوندی و بعد این پستو زدی؟

بالا