معنی اسمت رو میدونی ؟!

"زهرا"

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عزیزم ممنون ازدعوتت معنی اسم من درخشان، درخشنده روی ،سفیدروی

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
به دل افکندن، در دل انداختن؛ القاء معنی خاص در قلب.....

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سعید به معنی سعادتمند، خوشبخت، مبارک

ممنون واسه دعوتت آبجی ساناز

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام گلم ممنون از دعوتت معنی اسم من یعنی مانند خورشید..کسی ک خورشید را نوشیده....بقیشو یادم نیست...ههههههههههه

سلام خانومم.خواهش میکنم.ممنون از لطفت که اومدی و مارو با معنی اسم قشنگت آشنا کردی:gol::gol::gol:

خخخخخخ
خودم نيكي

چی؟؟:que:

اسم منم که ایرانی ، برگرفته از افسانه ها بقیشم بمونه واسه فردا ، باشه؟

ممنون.اگه اسماتونم بگید بد نیستاااااااا

معنی اسم روی روحیه و شخصیت افراد تاثیر داره
معنی اسم من میشه: سخاوت مند بخشنده

:gol:

مهرداد متشکل از مهر، به معنای خورشید و نیز داد، به معنای عدالت است. مهرداد را خورشید عدالت میدانند.

خیلی ممنون از حضورتون

سلام عزیزم ممنون ازدعوتت معنی اسم من درخشان، درخشنده روی ،سفیدروی

خواهش میکنم.و ممنون از اومدنت و از معنیه اسم قشنگت:gol:

به دل افکندن، در دل انداختن؛ القاء معنی خاص در قلب.....

ممنون نازنین جان:gol:

سعید به معنی سعادتمند، خوشبخت، مبارک

ممنون واسه دعوتت آبجی ساناز

خوش اومدید داداش سعید.خیلی ممنون که اومدین:gol:

junior Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مال منم که میشه کوچک
کوچیک همتونم هستم دوستهای عزیزم

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهرام نامی است ایرانی برای پسران. ریشهٔ این نام به زبان پهلوی بازمی گردد و این نام در زبان فارسی امروزی از دو بخش شه = شاه(Shah)و رام(Ram)تشکیل شده که اولی به معنای شاه و دومی نام فرشته‌ای در دین زرتشت است و روی هم رفته بمعنای شاه رام یا رام بزرگ می‌باشد. رام که فرشته‌ای است موکول بر سعادت و روزی مردم به جهت روزی رسانی و سعادتمند نمودن مردم، بین ایرانیان باستان از ارزش بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین جهت نام این فرشته به تنهایی یا با پیشوند شه یا شاه بر فرزندان پسر ایرانیان و کشورهایی که زمانی در سلطه ایران بودند مانند هند، پاکستان، تاجیکستان و... بسیار نهاده شده.

بنابراین میتوان «شهرام» را معادل فارسی میکائیل دانست زیرا کیشهای ناپارسی سامی (اسلام، یهود، مسیح) میکائیل را فرشته روزی رسان می دانند

رام و شهرام از نامهای اصیل ایرانی است که در مناطقی که بعد از حمله اعراب به ایران بیشتر از گزند تهاجم و ویرانگری اعراب در امان ماند (هند، طبرستان، کردستان و...) بیشتر استفاده می‌شود

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مژده
یعنی خبر خوش،بشارت

به به واقعا عالیه.ممنون که اومدی مژده بانو:gol:

پینار یعنی چشمه
اسم ترکی هست

به به پینار باجی.آدیویندا اوزون کیمی سوزو یوخدی:gol:

شهرام نامی است ایرانی برای پسران. ریشهٔ این نام به زبان پهلوی بازمی گردد و این نام در زبان فارسی امروزی از دو بخش شه = شاه(Shah)و رام(Ram)تشکیل شده که اولی به معنای شاه و دومی نام فرشته‌ای در دین زرتشت است و روی هم رفته بمعنای شاه رام یا رام بزرگ می‌باشد. رام که فرشته‌ای است موکول بر سعادت و روزی مردم به جهت روزی رسانی و سعادتمند نمودن مردم، بین ایرانیان باستان از ارزش بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین جهت نام این فرشته به تنهایی یا با پیشوند شه یا شاه بر فرزندان پسر ایرانیان و کشورهایی که زمانی در سلطه ایران بودند مانند هند، پاکستان، تاجیکستان و... بسیار نهاده شده.

بنابراین میتوان «شهرام» را معادل فارسی میکائیل دانست زیرا کیشهای ناپارسی سامی (اسلام، یهود، مسیح) میکائیل را فرشته روزی رسان می دانند

رام و شهرام از نامهای اصیل ایرانی است که در مناطقی که بعد از حمله اعراب به ایران بیشتر از گزند تهاجم و ویرانگری اعراب در امان ماند (هند، طبرستان، کردستان و...) بیشتر استفاده می‌شود

ممنون از توضیح خوبتون و حضورتون.:gol:

مجتبی...یعنی: برگزیده......... پسندیده......

:gol:

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اسم منم جلیله است : اسم دختر و بمعنی بزرگوار ، مونث اسم جلیل هست ، به احتمال زیاد یکشنبه بدنیا اومدم .

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
معنی اسم رویا در فرهنگ فارسی عمید :
روینده. آنچه از زمین می‌روید، مانند گیاه، آنچه رشد و نمو می‌کند.

معنی اسم رویا در فرهنگ معین :
آن چه انسان در خواب بیند.

معنی اسم رویا در فرهنگ فارسی :
روییدن. (اسم) آنچه که انسان در خواب بیند.

معنی اسم رویا در لغت‌نامه دهخدا :
خواب دیدن. خواب که دیده شود. جمع: رُؤی ̍. آنچه در خواب بینند. روینده و هر چیز که از زمین روید.

مجموعه‌ای از تصاویر، افکار و احساسات که در حالت خواب به طور غیر ارادی از ذهن می‌گذرد، آنچه واقعیت ندارد و فقط در عالم خیال می‌یابد.