معما!

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.متاسفم....ولی خییییییییییییییییییییلی نزدیک شدی!!!!
خوب نگاه ....طبقه 7م سه تا میره بالا میشه 10....پنج تا میاد پایین میشه طبقه 5 ...دوباره 6تا میره بالا میشه طبقه 11 .....10تا میاد پایین میشه طبقه اول.........:surprised:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

1. معما :(بازی دونفره) یک ردیف 32 تایی داریم که از یک تا 32 به ترتیب شماره گذاری شده ودر 7 خانه اول آن 7 مهره کاملا مشابه گذاشته شده است
قوانین بازی به این صورت است که هر نفر در نوبت خود باید یک حرکت انجام دهد و اینحرکت باید تغییر مکان یک مهره به خانه ای خالی با شماره ای بیشتر می باشد بطوریکهاز روی مهره ی دیگری نپرد (بین خانه قبلی و خانه جدید این مهره، مهره دیگری نباشد)
بازی نوبتی است و هر نفر باید در نوبت خود یک حرکت بکند و کسی که نتواند حرکت کندبازنده است
اگر هر دو نفر بهترین حرکتهای ممکن را بکنند چه کسی برنده می شود؟استراتژی بردارائه دهید(از طرف
www, www.www.iran-eng.ir)
.

.
يهآمار گير ميره در يه خونه اي و راجع به خودش و بچه هاش سوال ميکنه.

طرف ميگه: "براي سن بچه هام يه معما ميگم بايد حلش کني تاسنشون رو پيدا کني . من سه پسر دارم که حاصل ضرب سن اونا ميشه 36و حاصل جمع سنشون 2 تا از شماره پلاک همسايه سمت راستي کمتره".آمار گيره يه خورده فکر ميکنه و ميگه: "با اين اطلاعات نميتونم حلشکنم ميشه يه راهنمايي بکنين". صابخونه ميگه: "پسر بزرگترم حلوا شکريعقاب خيلي دوست داره!!!" و آمارگيره مساله رو حل ميکنه. حالا شماميتونين بگين سن بچه ها به ترتيب چند بوده؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خوب نگاه ....طبقه 7م سه تا میره بالا میشه 10....پنج تا میاد پایین میشه طبقه 5 ...دوباره 6تا میره بالا میشه طبقه 11 .....10تا میاد پایین میشه طبقه اول.........:surprised:

با توجه به وسط بودن میشه 13 طبقه

www.iran_eng.com

عضو جدید
یعنی باید اعداد دیگه ای باشه...؟؟؟چون دو دسته عدد هستند که میشن 13 و 36 .....پس میشه 9و2و2............ نمیدونم شاید .... اما به نظر من دلیل قانع کننده ای نیست!
پس چرا وقتی حاصل جمع سنها رو میدونه و حاصلضربشون رو هم میدونه میگه نمی تونم سن بچه ها رو بگم؟؟؟؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
به جای علامت سوال چه عددی بگذاریم؟؟؟؟؟

1=5
2=25
3=125
4=625
5=؟
.
.
.
چهارمین روز هفته را چهار شنبه بگویند درست است یا چار شنبه؟؟؟؟؟؟؟
.
.
.
.شخصی کیسه های برنج را 7000 تومن خرید و 5000 تومن فروخت ... اما میلیونر شد؟ چگونه؟
.
.
.
.شخصی کیسه های برنج را 10 خرید و 10 فروخت و میلیاردر شد؟ چگونه؟
.
.
.
. در یک گودال به طول 4.3 متر و عرض 3.4 متر .....چند متر مکعب خاک وجود دارد؟؟؟؟؟(ذکر روش محاسبه)
.
.
.
.
يک ساختمان اداري چند طبقه در نظر بگيريد ...
شخصي در طبقه وسط کار ميکند ، او 3 سه طبقه بالا رفته سپس 5 پنج طبقه پايين مي آيد. مجددا 6 شش طبقه بالا رفته و در آخر 10 ده طبقه پايين آمده و از در خروج که در طبقه اول است خارج مي شود ...

به نظر شما اين ساختمان اداري چند طبقه دارد؟

.
.

.
.45683968.......نوعی دیگر از معما.... رمز شکنی(بسیار ساده) !!!!با توجه به اعداد و نقاط رمز را پیدا کنید.....

.. ... ... .. ... ... ... ...

www.iran_eng.com

عضو جدید

1=5
2=25
3=125
4=625
5=؟
.
.
.
.
.
.
.شخصی کیسه های برنج را 7000 تومن خرید و 5000 تومن فروخت ... اما میلیونر شد؟ چگونه؟
.
.
.
.
.
.
. در یک گودال به طول 4.3 متر و عرض 3.4 متر .....چند متر مکعب خاک وجود دارد؟؟؟؟؟(ذکر روش محاسبه)
.
.
.
.
شخصي در طبقه وسط کار ميکند ، او 3 سه طبقه بالا رفته سپس 5 پنج طبقه پايين مي آيد. مجددا 6 شش طبقه بالا رفته و در آخر 10 ده طبقه پايين آمده و از در خروج که در طبقه اول است خارج مي شود ...

.
3125...
سه شنبه؟؟؟
...
...
0
13طبقه

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
جمعش که از روی پلاک خونه بغلی بدست میاره و
اگر بدونه جمعش مثلا 10 میشه میگه عددا 3و4و4 هستند دیگه چرا باید گیر کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله... اگر حاصل جمع رو داشته باشه... که به نظر من داره اما معلوم نیست چنده؟؟؟چون به پلاک همسایه نگاه میکنه و میفهمه حاصل جمع چنده....؟ ولی مسئله همین حاصل جمعه؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز

1=5
2=25
3=125
4=625
5=؟
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.

.

.
.45683968.......نوعی دیگر از معما.... رمز شکنی(بسیار ساده) !!!!با توجه به اعداد و نقاط رمز را پیدا کنید.....

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
1. معما :(بازی دونفره) یک ردیف 32 تایی داریم که از یک تا 32 به ترتیب شماره گذاری شده ودر 7 خانه اول آن 7 مهره کاملا مشابه گذاشته شده است
قوانین بازی به این صورت است که هر نفر در نوبت خود باید یک حرکت انجام دهد و اینحرکت باید تغییر مکان یک مهره به خانه ای خالی با شماره ای بیشتر می باشد بطوریکهاز روی مهره ی دیگری نپرد (بین خانه قبلی و خانه جدید این مهره، مهره دیگری نباشد)
بازی نوبتی است و هر نفر باید در نوبت خود یک حرکت بکند و کسی که نتواند حرکت کندبازنده است
اگر هر دو نفر بهترین حرکتهای ممکن را بکنند چه کسی برنده می شود؟استراتژی بردارائه دهید(از طرف
.

.
يهآمار گير ميره در يه خونه اي و راجع به خودش و بچه هاش سوال ميکنه.

طرف ميگه: "براي سن بچه هام يه معما ميگم بايد حلش کني تاسنشون رو پيدا کني . من سه پسر دارم که حاصل ضرب سن اونا ميشه 36و حاصل جمع سنشون 2 تا از شماره پلاک همسايه سمت راستي کمتره".آمار گيره يه خورده فکر ميکنه و ميگه: "با اين اطلاعات نميتونم حلشکنم ميشه يه راهنمايي بکنين". صابخونه ميگه: "پسر بزرگترم حلوا شکريعقاب خيلي دوست داره!!!" و آمارگيره مساله رو حل ميکنه. حالا شماميتونين بگين سن بچه ها به ترتيب چند بوده؟

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.يهآمار گير ميره در يه خونه اي و راجع به خودش و بچه هاش سوال ميکنه.

طرف ميگه: "براي سن بچه هام يه معما ميگم بايد حلش کني تاسنشون رو پيدا کني . من سه پسر دارم که حاصل ضرب سن اونا ميشه 36و حاصل جمع سنشون 2 تا از شماره پلاک همسايه سمت راستي کمتره".آمار گيره يه خورده فکر ميکنه و ميگه: "با اين اطلاعات نميتونم حلشکنم ميشه يه راهنمايي بکنين". صابخونه ميگه: "پسر بزرگترم حلوا شکريعقاب خيلي دوست داره!!!" و آمارگيره مساله رو حل ميکنه. حالا شماميتونين بگين سن بچه ها به ترتيب چند بوده؟[/QUOTE]
بنظر م 229 چون فکر کنم دوساله ها نباید حلوا شکری بخورن........9ساله هم سنیه که میشه منطقی باشه خیلی زیاد به یک خوراکی علاقه نشون بده.......
من فکر میکنم اینه بازم نمیدونم شک دارم.....

www.iran_eng.com

عضو جدید
بله... اگر حاصل جمع رو داشته باشه... که به نظر من داره اما معلوم نیست چنده؟؟؟چون به پلاک همسایه نگاه میکنه و میفهمه حاصل جمع چنده....؟ ولی مسئله همین حاصل جمعه؟
خب شما به پلاک همسایه نگاه کنی نمی تونی بفهمی حاصلجمع سن بچه ها چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر می کنم باید یه حداقلهایی رو برای آمارگیر در نظر بگیری خداییش

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
.

راستش دو نفره داریم بازی میکنیم... همیشه کسی برده که به عنوان نفر دوم بازی رو شروع کرده..... و هر جا که نفر اول مهره میذاره... نفر دوم یک خونه عقب تر.

عجب سوالیه برا کسایی که میخوان فرمانده بشن!!!!:smile:

www.iran_eng.com

عضو جدید

1=5
2=25
3=125
4=625
5=؟
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

با یک استدلال میشه گفت 3125(توان 5ام سه) با یک استدلال هم میشه گفت 1

www.iran_eng.com

عضو جدید
.

راستش دو نفره داریم بازی میکنیم... همیشه کسی برده که به عنوان نفر دوم بازی رو شروع کرده..... و هر جا که نفر اول مهره میذاره... نفر دوم یک خونه عقب تر.

عجب سوالیه برا کسایی که میخوان فرمانده بشن!!!!:smile:
خب اگه هر جا نفر اول مهره میزاره نفر دوم یک خونه قبلش میزاره که قاعدتا نفر اول باید برنده بشه!!!!!!!!

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خب شما به پلاک همسایه نگاه کنی نمی تونی بفهمی حاصلجمع سن بچه ها چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر می کنم باید یه حداقلهایی رو برای آمارگیر در نظر بگیری خداییش

خودم م درگیرشم...کسی که این معما رو بهم گفت مطمئن بود صورت معما مشکلی نداره.... اما خودش هم جواب رو نمیدونست

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خب اگه هر جا نفر اول مهره میزاره نفر دوم یک خونه قبلش میزاره که قاعدتا نفر اول باید برنده بشه!!!!!!!!

ا ا ا .... گفتم دوم!!!! ببخشید اثرات فکر کردن زیاده!!!نفر اول برنده میشه ... اما حرکت مهره ها بدست نفر دوم بیشتره

www.iran_eng.com

عضو جدید
ا ا ا .... گفتم دوم!!!! ببخشید اثرات فکر کردن زیاده!!!نفر اول برنده میشه ... اما حرکت مهره ها بدست نفر دوم بیشتره
خب اگر نفر دوم مهره رو پشت مهره نفر اول نزاره چی؟؟؟؟؟ مثلا اگر بزاره دو تا خونه قبل از مهره ای که نفر اول گذاشته
باید یه روشی بگی که طرف مجبور باشه ببازه

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز

1=5
2=25
3=125
4=625
5=؟
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.