[ معرفی برنامه مدیریت پروژه ]

ارسن

عضو جدید
سلام ما یه کار کوچک ساختمتنی برداشتیم
میخواهم یک برنامه زمانبندی داشته باشم
اما نمیدونم چه جوری ایا نرم افزاری هست برای زمانبندی پروژه؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام ما یه کار کوچک ساختمتنی برداشتیم
میخواهم یک برنامه زمانبندی داشته باشم
اما نمیدونم چه جوری ایا نرم افزاری هست برای زمانبندی پروژه؟؟؟
:Dمن همه جا سرك ميكشم:D
از نرم افزار msp (ماكروسافت پروجكت) و پريماورا ميتوني استفاده كني كه خوراك زمانبندي و مديريته
واسه زمانبندي بايد اول منابعتو مشخص كني بعد فعاليت هاتو ليست كني و به هر كدوم زمان اختصاص بدي با توجه به منابعت
آخه مختصر نميشه گفت طولانيه اگه وقت ميكردم آموزش msp رو ميذاشتم
شايدم گذاشتم:D

ارسن

عضو جدید
شما کارت درسته

شما کارت درسته

:Dمن همه جا سرك ميكشم:D
از نرم افزار msp (ماكروسافت پروجكت) و پريماورا ميتوني استفاده كني كه خوراك زمانبندي و مديريته
واسه زمانبندي بايد اول منابعتو مشخص كني بعد فعاليت هاتو ليست كني و به هر كدوم زمان اختصاص بدي با توجه به منابعت
آخه مختصر نميشه گفت طولانيه اگه وقت ميكردم آموزش msp رو ميذاشتم
شايدم گذاشتم:D

msp رو گرفتم با کتاب اموشش . به نظر میرسه اسونه
همه اینایی گفتی اسونه به غیر از اختصاص دادن زمان اخه زمانی که به پروژه میدی بستگی به خیلی چیزها داره (مخصوصا در شهر ما)مثلا یارو خاکبردار میگه فردا میام اما میبینی رفتو 6روز پیداش نشد اینجور مشکلاتی رو چه جوری بر طرف میکنی ؟
اره خیلی خوبه اموزشش رو بذاری منم پایتم(البته تو سوال پرسیدن)
راستی پروژه زمانبندی شده ساختمان بتنی دارین من ازش استفاده کنم ؟؟؟؟

-civilengineer

کاربر فعال
همه اینایی گفتی اسونه به غیر از اختصاص دادن زمان اخه زمانی که به پروژه میدی بستگی به خیلی چیزها داره (مخصوصا در شهر ما)مثلا یارو خاکبردار میگه فردا میام اما میبینی رفتو 6روز پیداش نشد اینجور مشکلاتی رو چه جوری بر طرف میکنی ؟

سلام
من 1 لینک پیدا کردم که msp رو دانلود کنم ولی حجمش زیاده :)(175Mb) می شه بگی از کجا راحت تر گیرش بیارم؟
http://download.cnet.com/3001-2076_4-10704822.html?spi=2bfcd1f36ef55c9aa4d084da374817df
البته ارزون هم باشه؟:D

rasool.civil

مدیر بازنشسته

آره خيلي آسونه
حالا بخون اگه سوالاي سخت نداشتي بپرس:D
پروژه دارم ولي فرضيه و پروژه اي نيست كه اجرا شده باشه
شما بايد زمان رئ بر مبناي استاندارد بدي يعني اون چيزي كه بايد باشه
حالا اگه ميدوني ممكنه يه كم اينور اونور بشه براش شناوري تعريف كن;)

سلام
من 1 لینک پیدا کردم که msp رو دانلود کنم ولی حجمش زیاده :)(175Mb) می شه بگی از کجا راحت تر گیرش بیارم؟
http://download.cnet.com/3001-2076_4-10704822.html?spi=2bfcd1f36ef55c9aa4d084da374817df
البته ارزون هم باشه؟:D
سلام
اصلا به صرفه نيست دانلودش،برو بخر هم به صرفه هست هم مطمئن
در ضمن پيشنهاد ميكنم 2007 بخري;)

omidkard

عضو جدید
كاري داشتيد من در خدمتم ميل بزنيد

كاري داشتيد من در خدمتم ميل بزنيد

سلام

كنترل پروژه يا زمانبندي پروژه در واقع همون برنامه ريزي خود ما در زندگي هستش.

متاسفانه بخاطر عدم اجراي صحيح و پيمانكاران ضعيف در اجرا در حال حاضر بجز پروژه هاي خاص و ملي نميتونيم يه برنامه زمانبندي درست بنويسيم.

با اين حال با مديريت درست و جابجا كردن فعاليت هاي روزانه ميشه خيلي از كارهارو تسريع داد.

hsharghi

عضو جدید
خیلی خوبه که به فکر زمانبندی هستی. به هر حال مطمعن باش که اگه طبق برنامه هم پیش نری مطمعن باش که تو رو به هدفت نزدیک تر میکنه ولی خیلی کار مشکلیه.
اولین مشکلش اینه که باید تمام کارایی که باید تا روز آخر کار انجام بدی بدونی که البته این غیر ممکنه ولی با لیست کردن کارا خیلیاشون به ذهنت میرسه و اونایی که نرسید هم در طول پروژه قابل اضافه کردنه.
دومین کاری که باید بکنی اینه که کاریی که پیشنیاز بقیه کارا هستن رو مشخص کنی. برای این کار میتونی از کتاب مدیریت و کنترل پروژه تالیف علی حاج شیر محمدی کمک بگیری که تو فوق لیسانس مدیریت ساخت هم خیلی دانشگاها تدریسش میکنن و خیلی ساده است.
سومین کار و سخت ترین کار مشخص کردن زمان انجام هر کدوم از این کار هاست که به قول شما با این وضعیت که تو کشور داریم نمیتونی خیلی دقیق باشی ولی با داشتن قرارداد با اشخاص نسبتا میتونی با این قضیه هم کنار بیای و مجبورشون کنی که تو زمانی که حدس زدی انجام بدن. که اگه انجام ندن هم باز بعدا در طول کار میتونی تغییرات رو در برنامت اعمال کنی
چهارمین کار و ساده ترین کار یاد گرفتن msp یا برنامه های مشابه است که شما از گام چهارم میخواین شروع کنی که البته اینم یه راه حله ولی من این کارو قبلا کردم و اگه کمکی خواستی خبرم کن.
حامد.;)

بالا