مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shima 70

عضو جدید
چه کار جالبی
اونوقت در کنار هم تونستید نتیجه بگیرید؟
خیلی خوب بود یعنی در واقع عااالی بود ولی خب ما هر چهار نفر واقعا میخواستیم بخونیم و هممونم بدون حاشیه بودیم(متوجه ای که :D:smoke::w02:) برنامه داشتیم و کاملا هم رعایت میکردیم :smile:یکی از اساتیدمونم که بهشتی خونده بود حمایتمون میکرد و کمکمون یود

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها برای انجام دادن تمرینای استاد حسینی که تو باشگاه هست، مداد خوبه یا ماژیک F یا راپید؟

بستگی داره چقد خط کشیده باشی و خطتت چجوری باشه
اگه تازه شرو کردی با مداد شرو کن بهتره

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای چقدر عمیق جهان میخونید .....من اصلا به ورودی نارامسین توجه نکردم:eek:
این قسمت ها یعنی ورودی نارامسین اصلا مهم نیست... این قدر به مسائل حاشیه ای معماری جهان توجه نکنید... این که توجه نکردی کار درست تری هست :)

mitra71

عضو جدید
پس از کجا بدونیم جواب صحیح کدام است؟و سوال دوم اینکه ایا میدانید که کدام فصل ها مهم هستن و حتم سوال میاد تا فقط اونهارو بخونم؟
منم نمیدونم :(
بچه ها من تازه شرو کردم :cry: خیلی سخته نمیتونم زیاد بخونم خیلی بخونم روزی 2 ,3 ساعت میشه
چیکار کنم :cry:

منامنا

عضو جدید
شما توی تبریز رفتین؟میشه اسم و ادرس اموزشگاه و شهریش رو برام اگه ممکنه بگین؟:que:
مهندس بنی هاشمی استاد دانشگاه هنرن ... همونی که تو مقصودیه است ، اونجام اتاق دارن میتونین همونجا پیداش کنین، شهریه هم واسه 10 جلسه 300 تومنه، البته دوره فشرده بعد امتحان تئوری 350،
حالا هیچ کس استاد فن خوب سراغ نداره تو تبریز؟

shima 70

عضو جدید
منم نمیدونم :(
بچه ها من تازه شرو کردم :cry: خیلی سخته نمیتونم زیاد بخونم خیلی بخونم روزی 2 ,3 ساعت میشه
چیکار کنم :cry:
اصلا نگران تایم خوندن نباش عادت میکنی کم کم ..من اوایل که میخوندم دو ساعت به زووور اونم با چشمای نیمه باز :D ولی آخراش به راااحتی چهارده شاعت میخوندم خیالمم نمیرسید ..نگران نباش کم کم خوب میشه یه کم صبر داشته باش

alirad

عضو جدید
عزیزم میدونی کدام فصل ها مهم است؟

نمیشه گفت کدوم فصل مهمه...همه فصل ها رو باید به دقت خوند...امسال با همین فکر اکثرا معماری شرق رو سطحی خونده بودن! ولی تو کنکور از معماری هند سوال اومد...!!!من خودم اشتباه زدم!!!
برا معماری اسلامی هم توصیه میکنم حتما جزوه دکتر متدین رو کامل و سطر به سطر بخونین...امسال خیلی ازش سوال اومده بود!

zarife

عضو جدید
دوست خوبم منظر پارسه از راهیان بهتره؟؟درک عصر کنکاش خوبه یا راهیان :question:
بچه ها من موندم چی بگیرم هرکدومتون ی چی گفتین:confused:

ببین واسه درک نمیتونم بگم. اما منظر پارسه با جزوه های دانشگاه تهران همپوشانی داره و خوبه. درک اصلا به خوندن ربطی نداره. من پارسال واسه درک چنتا کتاب خونده بودم اما خوب نزدم وامسال هیچی نخوندم ( چون برا تکنولوژی خوندم) ولی حدودا 55 زدم.
عزیزم برو سوالای کنکور نگاکن و ببین تو کدوم کتاب خوب توضیح داده انتخاب کن و دگ شک نکن.

zarife

عضو جدید
شهریه هاشون و میزان ساعت تدریسشونم میگین لطفا

عزیزم مهندس بنی هاشمی یادم نیس. پارسال کلاسش میرفتم. اما مهندس عسگری پور که از اسفند شروع میشه تا کنکور 10 جلسه 550 تومن. هرجلسه حدودا 4ساعت. کلاساشم موسسه مهرایمان برگزار میکنه

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها کسی توی تبریز جایی میشناسه که اموزشگاه اسکیس باشه؟:question:و خیلی خوب آموزش بدهند و شهریش هم مناسب باشه؟:question:

هرجا میخوای برو فقط گزینه اوله یا گزینه برتر نرو:biggrin:
اگه فقط اموزش اسکیس رو میخوای بنی هاشمی خوبه اما نه اگر برای ارشد میخوای گشتم نبود نگرد نیست(البته بچه ها رفتن پیشش)

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیشه گفت کدوم فصل مهمه...همه فصل ها رو باید به دقت خوند...امسال با همین فکر اکثرا معماری شرق رو سطحی خونده بودن! ولی تو کنکور از معماری هند سوال اومد...!!!من خودم اشتباه زدم!!!
برا معماری اسلامی هم توصیه میکنم حتما جزوه دکتر متدین رو کامل و سطر به سطر بخونین...امسال خیلی ازش سوال اومده بود!
سلام.منظورتون معماری معاصر از شرق تا غرب-حامد کامل نیا؟؟
مگه این کتاب جز منابع اصلیه؟
ممنون

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
ممنون

سلام گلم
منظورش فصلهایی از معماری جهانه ک مربوط ب معماری شرق میشه مث معماری هند

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام گلم
منظورش فصلهایی از معماری جهانه ک مربوط ب معماری شرق میشه مث معماری هند[/QUOTE
سلام مارال..
عه اینطور بود منظورش
والا انقد بچه ها اسم کتابا مختلفو میگن اسن قاطی کردم..
میترسم ی وقت ی کتابی باشه من اسن ندونم.
راستی سیلابس کنکورای آزمایشی مرکز یا بقیه هنوز نیومده ؟
ممنون.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون
منظور ایشون یه چیز دیگه بود ولی تا اونجایی که من میدونم معماری معاصر از شرق تا غرب کامل نیا هم جزو منابع اصلیه + قبادیان

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام گلم
منظورش فصلهایی از معماری جهانه ک مربوط ب معماری شرق میشه مث معماری هند[/QUOTE
سلام مارال..
عه اینطور بود منظورش
والا انقد بچه ها اسم کتابا مختلفو میگن اسن قاطی کردم..
میترسم ی وقت ی کتابی باشه من اسن ندونم.
راستی سیلابس کنکورای آزمایشی مرکز یا بقیه هنوز نیومده ؟
ممنون.

گلم تو همونایی ک میدونیو بخون.بعدشم تست بزن
خیلی خودتو نگران این چیزا نکن
درباره کنکورازمایشی من چیزی نمیدونم چون شرکت نمیکنم
موفق باشی

nayyereh.a

عضو جدید
برای تاریخ و منظر کتابای پارسه خوبه. مخصوصا منظر. برا درک هم راهیان ارشد. اما منابع اصلی یا جزوه ها باید تو اولویت باشن.

خب ینی مدرسانو بیخیال شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام ببینم بستشو بخرم یا دونه دونه کتاب انتشارات مختلف بخرم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nayyereh.a

عضو جدید
سلام بچه ها خوبید
امروز رفتم کتابخونه دانشگاه ازاد شهرمون تا دلتون بخواد کتاب راهیان ارشد داشتن ولی دریغ از یک دونه عصر کنکاش والا به خدا اگه کسی چیز خوب از توشون سراغ داره ممنون میشم بگید اهان یک چیزی دوتا عصر کناکش پیدا کردم یک دونه فن و ساختمان 1عناصرو جزییات مواد و مصالح بود جلد اول یکی هم مبانی نظری و تیوریهای معماری جلد3یک تاریخ و مبانی نظری مدرسان شریف هم بود کسی اطلاعی از این 3تا کتای نداره که خوبه یا نه ؟

سلااام
من میخواستم مدرسان بخرم بستشو,اما با حرفای بچه ها پشیمون شدم ....همه از عصر کنکاش حرف میزنن من حتی اسمشو نشنیدم:surprised:حالا شما منمو راهنمایی کن چیکار کنم؟؟؟؟مدرسان یا عصره کنکاش؟؟؟؟واسه کدوم درسا؟؟؟؟تسته؟؟؟؟خوبه؟؟؟؟:confused:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب ینی مدرسانو بیخیال شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام ببینم بستشو بخرم یا دونه دونه کتاب انتشارات مختلف بخرم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلااام
من میخواستم مدرسان بخرم بستشو,اما با حرفای بچه ها پشیمون شدم ....همه از عصر کنکاش حرف میزنن من حتی اسمشو نشنیدم:surprised:حالا شما منمو راهنمایی کن چیکار کنم؟؟؟؟مدرسان یا عصره کنکاش؟؟؟؟واسه کدوم درسا؟؟؟؟تسته؟؟؟؟خوبه؟؟؟؟:confused:

به نظرم مدرسان نخرید ،دوستم هم برا طراحی شهری گرفته بود پشیون بود میگفت بدرد نمیخوره ، ظاهرا که یان کنکاش خوبه من خودم بخوام بخرم همین کنکاش میخرم

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااام

راهیان ارشد بچه ها توصیه نمی کنن من هم خدایش فنش دیدم باهاش حال نکردم ، هر چند که من خودم کتاب زیادی ندارم ولی اونایی که دیدم و شنیدم مدرسان برا الان نه ، من قبلا برا کنکور اون میخوندم ریاضی و فیزیکش خوب بود ولی الان اونایی که یددم فک نمی کنم به ما کمک کنه به نظرم حرف بچه ها ارزش گوش دادن داره به هر حال تجربه اونا بیشتره ،پست های بچه ها را بخونی همه چیز دستت میاد

navid_nj7

عضو جدید
بچه آزمون گرایش های مختلف تو روزهای مختلفه یا همه تو یه روزه یا اول آزمون میدیم بعد رشته رو مشخص میکنیم چجوریه ؟ من اینو نمیدونم هنوز ؟ میشه چند تا گرایش و شرکت کرد ؟

alirad

عضو جدید
سلام به همه دوستان.
من خودم برا کنکور امسال خونده بودم...اما بخاطر یه سری بد شانسی هایی که آوردم سر جلسه خراب کردم و نتیجم زیاد جالب نشد!!!
توسط یکی از دوستام تو دانشگاه تهران با رتبه های برتر چند دوره کنکور ارتباط داشتم و منابعی که اونا توصیه کردن گلچین کردم از رو همونا خوندم...بعضی کتابا رو هم به سلیقه خودم اضافه کردم...حالا میذارمش اینجا شاید به دردتون بخوره...فقط به عنوان یه دوست کوچیک ولی با تجربه تر!!!یه پیشنهادم دارم...سراغ کتابای موسسات نرین...مخصوصا پارسه و ماهان!!!فقط منظر راهیان ارشد رو توصیه میکنم(به پیشنهاد دوستان رتبه برتر!)
منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری
1.سازه در معماری(محمود گلابچی-انتشارات دانشگاه تهران)***
2.درک رفتار سازه ها(محمود گلابچی-انتشارات دانشگاه تهران)***
3.معماری+مهندسی= ساختار(محمود گلابچی-انتشارات دانشگاه تهران)**
4.سیستم های ساختمانی آینده،نگاهی به معماری فردا(محمود گلابچی-انتشارات دانشگاه تهران)
5.استاتیک کاربردی(محمود گلابچی-انتشارات دانشگاه تهران)**
6.مقاومت مصالح کاربردی(محمود گلابچی-انتشارات دانشگاه تهران)*
7.سازه های مشبک فضایی(محمود گلابچی-انتشارات دانشگاه تهران)
8.فناوری های نوین ساختمانی(دکتر گلابچی)*
9.معماری آرکی تایپی(گلابچی)*
10.جزئیات ارتقا دهنده(گلابچی)**
11.پوسته ها و ورقه های تاشده(گلابچی)**
12.نانو فناوری(گلابچی)***
13.ساختمان های بتنی(گلابچی)***
14.طراحی مفهومی ساختمان های بلند(گلابچی)**
15.تنظیم شرایط محیطی(ساسان مرادی)**
16.اقلیم و معماری(مرتضی کسمایی)*
17.بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران(وحید قبادیان)***
19. مبانی فیزیک ساختمان(نور)(زهرا قیابکلو)**
20.مبانی فیزیک ساختمان(آکوستیک)(زهرا قیابکلو)***
21.تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری(حسین سلطاندوست)***
22. مصالح ساختمانی(سام فروتنی)
23.عناصر و جزئیات(کزازی-انتشارات پوران پژوهش)***
24.عناصر و جزئیات(سیاوش کباری)*
25.معماری معاصر غرب(دکتر وحید قبادیان)***
26.از زمان و معماری(دکتر منوچهر مزینی)***
27.معماری جهان(ابراهیم زارعی)***
28.معماری جهان(امیر بانی مسعود)***
29.سبک شناسی(پیرنیا)***
30.معماری اسلامی ایران(پیرنیا)*
31.معماری ایرانی(پیرنیا)*
32.معماری معاصر ایران(امیر بانی مسعود)*
33.جزوه معماری اسلامی(دکتر متدین)***
34.زیبایی شناسی در معماری(یورگ گروتر-ترجمه دکتر جهانشاه پاکزاد)***
35.مبانی هنرهای تجسمی(غلامحسین نامی)*
36.مبادی سواد بصری*
37.مشق معماری(عیسی حجت)*
38.منظر(راهیان ارشد)***
39.زبان(504)***
40. essential words for the toefl***
41.زبان عمومی(سری عمران)**

alirad

عضو جدید
بچه آزمون گرایش های مختلف تو روزهای مختلفه یا همه تو یه روزه یا اول آزمون میدیم بعد رشته رو مشخص میکنیم چجوریه ؟ من اینو نمیدونم هنوز ؟ میشه چند تا گرایش و شرکت کرد ؟

کنکور گروه مدیریت و ساخت که میشه 3 گرایش تکنولوژی،انرژی و مدیریت پروژه تو یه روزه...روز بعدشم گروه معماریه با 6تا گرایش معماری-معماری،داخلی،منظر،بازسازی پس از سانحه،تاریخ شهرو مطالعات!

alirad

عضو جدید
هرجا میخوای برو فقط گزینه اوله یا گزینه برتر نرو:biggrin:
اگه فقط اموزش اسکیس رو میخوای بنی هاشمی خوبه اما نه اگر برای ارشد میخوای گشتم نبود نگرد نیست(البته بچه ها رفتن پیشش)

کلاسای اسکیس ارشد از الان برگزار نمیشه...معمولا میذارن از اسفند و بعد کنکور...امسال من کلاس استاد توسلی و علوی زاده میرفتم(آکادمی معماری)واقعا فوق العاده بودن،تو تبریزم کلاس داشتن و تدریس میکردن،اما نمیدونم کدوم آموزشگاه! تونستین سراغ کلاساشونو بگیرین ببینین شاید بازم بیان.!
موقعی که ما تبریز دانشجو بودیم موسسه مهر ایمان کلاسای اسکیس خوبی برگزار میکرد...حتی دکتر صدیق هم اونجا کلاس برگزار میکردن!

sinasignal

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان و اساتید
کسی لطف میکنه منابع اصلی برای کنکور ارشد معماری دانشگاه آزاد رو معرفی کنه؟

جزوات و کتابهای موسسات کدوم مناسبه برای آزاد؟

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلاسای اسکیس ارشد از الان برگزار نمیشه...معمولا میذارن از اسفند و بعد کنکور...امسال من کلاس استاد توسلی و علوی زاده میرفتم(آکادمی معماری)واقعا فوق العاده بودن،تو تبریزم کلاس داشتن و تدریس میکردن،اما نمیدونم کدوم آموزشگاه! تونستین سراغ کلاساشونو بگیرین ببینین شاید بازم بیان.!
موقعی که ما تبریز دانشجو بودیم موسسه مهر ایمان کلاسای اسکیس خوبی برگزار میکرد...حتی دکتر صدیق هم اونجا کلاس برگزار میکردن!

من کلاسای صدیق رفتم.....تهران....خوب بود ولی اونجور که میخواستم نبود ....دوستم که شقاقی میرفت خیلی راضی بود .......

veritaaa

عضو جدید
بچه ها من سوالی از معماری جهان زارعی دارم.
ص 18 نوشته از غرب راه ورودی برای کاخ نارامسین است در حالی که در پلان از شرق راه است؟
ص 41 گفته از بقایای بر جامانده از هرم میانی خوفو... در حالی که هرم میانی خفرع است نه خوفو؟:razz:
یا من اشتباهی متوجه شدم

سه هرم معروف :
خوفو (خئوپس)
خفرع(خفرن)
منکوریچ

منبع : جزوه پارسه !!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میدونه ارتفاع سینک ظرفشویی یا شیر سینک ظرفشویی چقد باید باشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا