مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shima jo0on

عضو جدید
سلام به همگی.. .......عیدتون مبارک بچه ها........

بچه ها کتاب های گلابچی رو داخل کتاب علامت گذاری می کنین؟بعد واسه مرور سخت نیست؟ممنون میشم پیشنهاداتونو بشنوم..
مرررررسی عید تو هم مبارک:w14:
اره من داخل کتاب علامت میذارم با مرورشم هیچ مشکلی ندارم;)

mon-@-rchitect

عضو جدید

بچه ها کتاب های گلابچی رو داخل کتاب علامت گذاری می کنین؟بعد واسه مرور سخت نیست؟ممنون میشم پیشنهاداتونو بشنوم..

سلام
راستش من خلاصه میکنم برا مرور بعد نیس جاهایی هم که لازم بوده شکل های ساده کشیدم که یادم باشه فقط خلاصه نویسیش از سرعتت کم میکنه
موفق باشی

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها کسی این جزوات رو داره؟؟؟؟؟؟؟:confused:

جزوه دوره آموزشی ایستایی و فن ساختمان سازه ـــــــ جواد طباطبائی
جزوه دوره آموزشی ایستایی و فن ساختمان سازه های قوسی – جواد طباطبائی

جزوه دوره آموزشی ایستایی و فن ساختمان کابل در سازه کششی – جواد طباطبائی

من جزوه ی کلاسیش رو دارم که واسه همین امسال هم هست، بهتون اطمینان می دم که 95 درصد مطالبش، همون کتاب خودشون توی انتشارات کنکاشه.

بچه ها من ایستایی به بیان سازه کنکاش چاپ 90 و سیستم های ساختمانی (فن سازه) چاپ 91 رو دارم, با چاپ های 92 خیلی فرق دارن؟!

به گفته ی خودشون هیچ تفاوتی نداره و ویرایش جدید کتابشون یکی دو ماه دیگه میاد.

simin_sm

کاربر فعال

سلام.من علامت گذاری می کنم.به نظرم خلاصه نویسیش خیلی طول می کشه

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.من علامت گذاری می کنم.به نظرم خلاصه نویسیش خیلی طول می کشه
شما چه جوری مثلا میخواین جزییات ارتقا دهنده یا مبانی سازه رو خلاصه نویسی کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فن چون بیشتر سئوالاش مصور هستش بهتره تو کتاب علامت گذاری کنین

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا اونا رو دارم ولی این که مال جواد طباطبائی.

خانم مهندس ، سجی خان درست می گن،اگه جزوه ی کامل سروش نیا رو دارید، نیازی نیست که این کتاب رو تهیه کنید، همه ی مطالب یکی هستند، ولی شکل گفتارشون متفاوته که من با کتاب و جزوه ی آقای طباطبایی راحت تر ارتباط برقرار کردم.
بهترین کار اینه که یکی از این جزوه ها رو به صورت کامل مطالعه کنید، به همراه اون، سه کتاب اصلی ( مبانی سازه و درک رفتار و سازه در معماریه) رو هم بخونید و به شکل هاش مسلط بشین.

آدرس سایت انتشارات کنکاش http://www.asrekankash.ir/

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا ما از بس تنبلیم و نخوندیم دیگه رومون نمیشه بیایم اینجا ...خداوکیلی باید یکی باشه بزن توو سرم بلکه سر عقل بیام و بخونم :)

اگه بگم هیچی نخوندم باورتون نمیشه سردرگم شدم موندم باید توی این وقت کم از کجا و چه جوری شروع بکنم :wallbash::crying2::crying:
بچه ها ی تایپیک ما رتبه های 1 تا 100 امسال هستند....حاضرم شرط ببندم.. پس قرص و محکم ادامه بدین که یه موقع 101 نشیناااااااااااااا...بچه ها سعی کنین اگه یه روز پیش میاد که نمی تونین درس بخونین اصلا خودتون رو از محیط مطالعه جدا نکنین..شده حتی یه درس اون روز بخونین تا حس درس و مطالعه ازتون فاصله نگیره...

دوستان یه سوالی:من واسه خوندن کتاب درک عسگری عصر کنکاش یه مشکلی دارم..خیلی فرسایشی و توضیحات زیادی داره..به نظرتون کدوم مباحث خیلی مهمتره تا اونارو اول بخونم؟ممنون

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله یاسمن

جملات انرژی بخش خاله یاسمن

-من تمام موفقیت های خود را وامدار امیدهایی هستم که در دوران جوانی در قلب خود پرورش می دادم.ناپلئون بناپارت

-والتر گروپیوس :از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند

- یاد گرفتن زندگی‌ كردن در زمان حال، یكی دیگر از مواردی است كه به حفظ آرامش بیشتر ما كمك می‌كند. درواقع بیشترین وقت ما به افسوس‌خوردن نسبت به گذشته یا هراس از آینده صرف می‌شود.

عید همگی مبارگ انشالله هرجا هستین دلاتون خوش باشه
:w30:

8c0ea97f8229dc6b6652026b80732d13.jpg

آخرین ویرایش:

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل خووودم
عید همتون مباااارک
یه چیز بگم.... چرا انقده همه نگرانن.... بابا استرس نداشته باشید... میدونید چراا.... آخه اگه هزار تا منبع رو داشته باشید همه ی هزارتا رو هم تووووپ بخونید اما ی کوچولو استرس داشته باشید اصلا نمیتونید از دونسته هاتون استفاده کنید... اونوقت چی میشه؟؟؟ هییییچ... همه ی زحمتاتون پرررررررررر (البته خدایی نکرده هاااااا) مثه کنکور سال قبل من:confused:
ببینید اینجا هم همه مثله همیم یکی درک قوی تره یکی زبان یکی فن یکی هم همرو تو ی سطحه
باید ب هم کمک کنیم که ضعف هامون بر طرف شه
ی توصیه هم دارم.... دیگه دنبال اضافه کردن منبع نباشید... حریص بودن واسه جزوه و کتاب واسه الان نیس.... هر چی ک دارید رو صد در صد بخونید نه که صد تا کتابو هشتاد درصد
بعد وقتی از خونده هاتون مطمئن شدید به فکر مرور و زدن تست فراوان باشید تا اطلاعاتتون دسته بندی شن و ضعف هاتون رو متوجه شید بعد واسه ی قسمتهایی ک ضعف دارید از منابع دگ استفاده کنید
راجبه تنبلی هم ......... نبینم دگ کسی اینو بگه ها که با خودم طرفه..... چون درسامون ی کم فشرده شده تنبلی سراغ هممون میاد امااااااااااااااااااا
دفعه ی دگ کسی از استرس و تنبلی بگه خودم خدمتش میرسم خخخخخخ(شوخی)
اووووووووووووووووووووووو........... کلی وقت داریم ماااااااااا:)

آخرین ویرایش:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
ای بابا.....این دیگه چه وضعه؟:razz:عجب جوی شده:(....اصلا بهتره درس رو بیخیال شیم؟نه؟:razz:
آخه دوستای گلم اینا چه حرفیه؟ما باید تلاش کنیم....ما باید قبول شیم......
ببینید ما خیلی هامون شهرستانی ایم....خیلی ها خیلی مشکلات داریم که بعضی ها میگن و بعضی ها همیشه تو دلشونو و ما هم که تو محیط مجازی ایم و نمیدونمیم و شاید خیلی وضعمون بهتر از بقیه است و خدا رو شکر کنید.... درسته خیلی هامون شاید جزوه های آنچنانی نداریم ....شاید حتی خیلی کتابها رو هم نمیتونیم تهیه کنیم....ولی ما هستیم کنار هم نمیکشیم ...ما با همین امکانات میجنگیم و مطمئن باشید خدا هم خیلی هوامونو داره پس چرا این همه استرس و تنبلی ؟
ما هدفی داریم که اینجا جمع شدیم...خیلی جاهای دیگه هست که ما برای گذاران وقت بریم اونجا ولی میایم اینجا چون میدونیم چه هدفی داریم....پس لطفا استرس به خودتون و بقیه بچه ها ندید.....ما میتونیم.....به خدا اگه در حد توانتون تلاش کنید مطمئن باشید خدا خیلی نتیجه بهتری از اون چیزی که انتظار دارید بهتون میده....این به من ثابت شده شک نکنید....و در ضمن مهم همینه تو دادگاه وجدانت راضی باشی و صرفنظر از نتیجه از تلاشت راضی باشی:smile:
خیلی سختش نکنید....بازم میگم کنکورو خیلی بزرگ نکنید اونوقت اونم جوگیر میشه میگه من چی ام اینقدر ازم میترسن:D
ولی کنکور ارشد 93 من به جنگت اومدم ازت هم ترسی ندارم.....خیلی ریز میبینمت;):biggrin:
ببخشید خیلی روضه خوندم(میدونم خیلی ها اینو تو دلتون شاید بگین و اصلا اشکال نداره)ولی اینا واقیعیت و واقیعت اینه که تو قبولی ...
من تلاشمو میکنم....خدایا میدونم میبینی و کمکم میکنی:smile: ....پس دیگه هراسی ندارم و توکل کردم به خودت:)

آخرین ویرایش:

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
اینم به مناسبت ناامیدی بچه‌ها :D

1375214_581352065247480_2109284974_n.jpg

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز یه سوال در مورد زبان داشتم . من الان با سایت http://www.memrise.com// کتاب 504 رو تموم کردم ولی هنوز کلمات رو داره ادامه میده در صورتی که 42 تا درس 504 رو تموم کردم به نظر شما این کلمات رو از کدوم کتاب داره میگه . ( اینم چند تا از کلماتشه : abhor - abate - acclimate - adage- aegis)

atrali

کاربر ممتاز
دوستان عزیز یه سوال در مورد زبان داشتم . من الان با سایت http://www.memrise.com// کتاب 504 رو تموم کردم ولی هنوز کلمات رو داره ادامه میده در صورتی که 42 تا درس 504 رو تموم کردم به نظر شما این کلمات رو از کدوم کتاب داره میگه . ( اینم چند تا از کلماتشه : abhor - abate - acclimate - adage- aegis)

باران جان اینا همون 504....البته 125 واژه اضافی اون کتاب:)

vahid_shah

عضو جدید
سلام دوستـــــــــــــــــــــــان
یه سوال....
واسه منظر چه می کنیــن؟من موندم چکار کنم,از یه طرف میدوم که اصلا وقت خوندن کتابای حجیم منظرو ندارم از یه طرفم خیلی علاقه دارم واسه خوندن منظر,به نظرتون تو وقت باقیمونده برم سمت جزوه یا منظر عصر کنکاشو بگیرم؟؟؟;)
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین....

atrali

کاربر ممتاز
سلام دوستـــــــــــــــــــــــان
یه سوال....
واسه منظر چه می کنیــن؟من موندم چکار کنم,از یه طرف میدوم که اصلا وقت خوندن کتابای حجیم منظرو ندارم از یه طرفم خیلی علاقه دارم واسه خوندن منظر,به نظرتون تو وقت باقیمونده برم سمت جزوه یا منظر عصر کنکاشو بگیرم؟؟؟;)
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین....
اره وحید جان....عصر کنکاش عالیه....حتما اینو بخون

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موافقم باهات سجاد جون,,,,,,
حالا از دیدات با رتبه 1 ها بگو ,حرفی سخنی نصیحتی چیزی ....
;)
سیلابسی بودن ,نبودن....واسه درک چه کردن....
:smile:
و از این دست راهنمایی ها...
:)
فقط سخت نگیرید.وارد جزییات نشید (البته بیشتر برای فن)....اگه فک میکنین قبولین پس قبولین و هر چی بیشتر به قبول نشدن فکر کنین درصد قبولیتون کمتر میشه(خودمم نفهمیدم چی نوشتم :confused:)واسه درک یه جزوه خوب راجع به پرسپکتیو یا سایه..چند صفحه از هنر از دیدگاه هگل.چگونه معمارانه طراحی کنیم یا کتاب اسکیس صدیق رو خیلی کلی بخونیم...............باقیشم همیناییه که واسه بقیه میخونیم مثل تاریخ و فن و تنظیم (رو تنطیم خیلی تاکید کردن واسه درک).و تست هم هر چی تونستیم بزنبم کتاب عسگریم اکه رسیدیم بخونیم........

آخرین ویرایش:

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه طراحی لرزه ای به نظر شما کتاب بخونم یا جزوه ؟؟؟ به نظر شما جزوه سینا شریفی رو بخونم یا جواد طباطبائی؟؟؟؟:que:

جزوه شریفی همونیه که 50 صفجه است یا چیز دیگه ای هم هست؟؟؟؟

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برای آزمون این هفته میشه کمکم کنین تاریخهارو تا کجا بخونم. از زمان معماری ؟؟؟؟؟معماری غرب قبادیان ؟؟؟؟بانی مسعود؟؟؟؟؟خواهش میکنم بگین اینارو تا چه صفحه ای بخونم:cry:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها مبانی نظری چ چیزی از همه بهتره؟؟حالا کتاب بود جزوه بود هر چی بود اما کامل ممنون میشم معرفی کنید....

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان اگه کلا زارعی نخونم و فقط مانا قابوسی بخونم مشکلی نداره به نظرتون؟؟؟

مطمئنن مشکل داره، هیچوقت کتاب اصلی و رفرنس رو با جزوه تعویض نکنید، حالا میخواد جزوه مانا قابوسی باشه یه جزوه طراح کنکور باشه

همیشه کتاب به جزوه اولویت داره اینو هیچوقت از یاد نبرید لطفا !!!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بچه ها مبانی نظری چ چیزی از همه بهتره؟؟حالا کتاب بود جزوه بود هر چی بود اما کامل ممنون میشم معرفی کنید....

چیزی که رفرنسه کاملا مشخصه: زیبایی شناسی در معماری گروتر، جهانبخش پاکزاد، اونی که دانشگاه بهشتی چاپ کرده نه اونی که متفرقه است
یه سری جزوات مبانی نظری از جمله جزوه مبانی نظری دکتر حجت، اما نه اونی که تو باشگاه هست، اون جزوه خوب نیست
کتاب نویفرت (اینو تا آخر عمر باید بخونیم و بدونیم پس فراموش نشه) ----> خصوصا فضاهای عملکردگرا مثل ترمینال، فرودگاه، بیمارستان، درمانگاه و ....
**مقالات مرتبط با معماری خصوصا مقالات عیسی حجت
از فرم تا مکان سیمون آیوازیان
هندسه ترسیمی و سایه هنرستان و پیام نور

اختیاری ---> جزوه کارشناسی ارشد امیرسعید محمودی (انتشارات هنرهای زیبای دانشگاه تهران)

اینهایی ک گفتین رو ک هیچ کدومش رو نداریم:surprised:مبانی حجت رو خودتون دارید؟؟؟یامقالاتشو؟؟؟!!!

شما باید یه سر بری تهران، یا دوستانی که تهران هستن برات زحمتشو بکشن بخرن، یه تعدادی از مقالات دکتر عیسی حجتو تو اینترنت سرچ کنی میتونی پیدا کنی و دانلود کنی
نویفرت نداری؟ :surprised:
گروترم که دیگه کتابیه که بخوای نخوای باید بخونی :eek:
هندسه ترسیمی و سایه هم که میتونی از اینترنت دانلود کنی، سرچ بزن هندسه مناظر و مرایای هنرستان، و بعدش پیام نور
بقیه رو هم که باید از انتشارات دانشگاه تهران تحیه کنی و میدون انقلاب تهران

آخرین ویرایش توسط مدیر:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیزی که رفرنسه کاملا مشخصه: زیبایی شناسی در معماری گروتر، جهانبخش پاکزاد، اونی که دانشگاه بهشتی چاپ کرده نه اونی که متفرقه است
یه سری جزوات مبانی نظری از جمله جزوه مبانی نظری دکتر حجت، اما نه اونی که تو باشگاه هست، اون جزوه خوب نیست
کتاب نویفرت (اینو تا آخر عمر باید بخونیم و بدونیم پس فراموش نشه) ----> خصوصا فضاهای عملکردگرا مثل ترمینال، فرودگاه، بیمارستان، درمانگاه و ....
**مقالات مرتبط با معماری خصوصا مقالات عیسی حجت
از فرم تا مکان سیمون آیوازیان
هندسه ترسیمی و سایه هنرستان و پیام نور

اختیاری ---> جزوه کارشناسی ارشد امیرسعید محمودی (انتشارات هنرهای زیبای دانشگاه تهران)
درسته همه اینا خوب.............ولی پارامتر زمان رو هم مدنظرتون باشه.............آیا واقعا بچه ها میرسن تو سه ماه این همه حجم کتاب فن و تاریخ و مبانی نطرب بخونن؟؟؟؟

دوستان اگه کلا زارعی نخونم و فقط مانا قابوسی بخونم مشکلی نداره به نظرتون؟؟؟
مانا قابوسی جزوه خوبیه منتهی اونم خامش به درد نمیخوره من .............معماری جهانش همه نکات زارعی و بانی مسعود رو حمع کرده یه جا کسایی که زارعی و بانی مسعودو خونده باشن یه نگاهی بندازن متوجه میشن دقیقا...........
من دارم پارسه رو میخونم کلیم باهاش حال میکنم کلا 100 صفحه س بعد اینکه اونو خوندم یه سری به کتابم میزنم چیزی جا نمونده باشه و عکساشم میبینم.............ولی اگه کلا واسه جهان میخوای یه کتاب بخونی زارعی رو بخون من بانی مسعود رو خوندم اول الان اومدم سر وقت زارعی (تو تاریخ،،،،، جهان از همه نمره بیارتره کلا دو تا کتاب بیشتر که نیس ب پس از دستش ندین)
یه نکته ای هم اضافه کنم :معماری جهان زارعی از بانی مسعود(قسمت جهانش) مهمتره عکسهاشم همینطور .یعنی اگه مجبور شدین یکیو بخونین زارعی رو بخونین.ولی تو همه معماری معاصرای غرب ، بانی مسعود مهمتره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کتاب سلطان دوست همه را باید بخونیم یا فقط گفتار اول (تا اونجایی که مبحث اب و فاضلاب)؟؟؟؟؟؟
گفتار دوم را میخواد یا نه ؟؟؟؟؟؟
موارد محاسباتی را توی تاسیسات مکانیکی باید بخونیم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.