مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

anahitashiraz

عضو جدید
ممنونم و اینکه جزوه خانم عسکری و قابوسی رو از کجا میشه گرفت؟ من خودم شیرازم ولی شنیدم جزوه های دانشگاه تهرانو باید حتما بخونم. این خانوم ها اساتید دانشگاه تهرانن؟

hanimemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم و اینکه جزوه خانم عسکری و قابوسی رو از کجا میشه گرفت؟ من خودم شیرازم ولی شنیدم جزوه های دانشگاه تهرانو باید حتما بخونم. این خانوم ها اساتید دانشگاه تهرانن؟

آقای ابرام قول دادن که این جزوه ها را فردا عصر می گذارن اینجا دوست عزیز.

O . P . O . S

عضو جدید
سلام
به نظر من خوندن کتاب های منبع خیلی بهتر از جزوه هست البته تو این مقطع زمانی که هنوز کلی وقت هست
البته این نظر منه هاا

اخه هنوز وقت کنکور اصلیم نرسیده.سال دیگه هست.امسال ازمایشی میخوام کنکور بدم.و میخوام این تابستون بیکار نباشم و یه ته بندی کنم.ابرام گفت با این شرایط بهتره فقط جزوه ها رو بخونم.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال فنی؟ این کتاب آقای زارعی کی عوض شده دقیقا؟؟... من یه کتاب دارم ولی نمی دونم جدیدشه یا قدیمی :D ... کتابم چاپ دهمه -سال 90- رو جلدشم نوشته چاپ دهم/بازنگری و افزوده ها ... 17 فصله، 486 صفحه... انشالا کتاب جدیده همینه دیگه؟!! ;)

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال فنی؟ این کتاب آقای زارعی کی عوض شده دقیقا؟؟... من یه کتاب دارم ولی نمی دونم جدیدشه یا قدیمی :D ... کتابم چاپ دهمه -سال 90- رو جلدشم نوشته چاپ دهم/بازنگری و افزوده ها ... 17 فصله، 486 صفحه... انشالا کتاب جدیده همینه دیگه؟!! ;)

فصل آخر کتاب جدید زارعی معماری آمریکا است که تو کتاب قبلی نبود

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
فصل آخر کتاب جدید زارعی معماری آمریکا است که تو کتاب قبلی نبود
خیلی ممنون :gol: ولی برا من فصل آخرش باروکه :razz: خب به سلامتی تنها کتابی هم که هنوزم منبع ارشده (البته از بین اونایی که من دارم) قدیمی از آب دراومد :)

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون :gol: ولی برا من فصل آخرش باروکه :razz: خب به سلامتی تنها کتابی هم که هنوزم منبع ارشده (البته از بین اونایی که من دارم) قدیمی از آب دراومد :)
بازم فهرست یه نگاه بنداز شاید فصل آخر نباشه. ولی معماری آمریکاست در هر صورت

morteza2010

عضو جدید
مال من باروکه اگه کسی میتونه فصل اخر معماری جهان زارعی قرار بده

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
بازم فهرست یه نگاه بنداز شاید فصل آخر نباشه. ولی معماری آمریکاست در هر صورت
معماری آمریکای میانه داره (اولمک، مایا، آزتک) ولی فصل هشتمه! منظورتون اینه که کتاب قبلی آمریکا رو کلا نداشت؟!

مال من باروکه اگه کسی میتونه فصل اخر معماری جهان زارعی قرار بده
اگه کتاب قدیمی باشه مشکل با یه فصل حل نمی شه و فک کنم باید بخریم، چون گویا کتاب جدید فصلای دیگه هم عکساش بیشتر شده...

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماری آمریکای میانه داره (اولمک، مایا، آزتک) ولی فصل هشتمه! منظورتون اینه که کتاب قبلی آمریکا رو کلا نداشت؟!

اگه کتاب قدیمی باشه مشکل با یه فصل حل نمی شه و فک کنم باید بخریم، چون گویا کتاب جدید فصلای دیگه هم عکساش بیشتر شده...

آره قبلی کلا آمریکا نداشت

presante

عضو جدید
سلام....دوستان اگه کسی منابع طراحی شهری رو داره, ممنون میشم لینکشو بذاره.

آخرین ویرایش:

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
خوندن جزوه‌هایی که دوستان میذارن کفایت میکنه یا حتما باید کتاب‌هاشون رو خوند؟

dingarch

عضو جدید
سلام بچه ها
من بعضی کتابامو که اصلا استفاده نکردم و نو هست میخوام بفروشم.ایناس:

زبان امیری جلد1(گرامر)وجلد2(لغت)
کتابای تست مرکز معماری (درک و منظر-ایستایی و فن-تنظیم و تاسیسات و عناصر)
درباره اسکیس معماری (عسگری پور)
پرسپکتیو و طراحی

اینا میشه 90 تومن که من 80 میدم بعد کنارش کتاب تست تاریخ مرکز معماری ( ازش استفاده کردم) و و یه سری جزوه ها و تستای مرکز معماری و ایوانخانه رو میدم

هرکی میخواد پیام بذاره برام.

یعنی کسی نمیخواد؟

moeinz

کاربر بیش فعال
دوستان این نرم افزار کتاب تاسیسات مکانیکی سلطاندوست رو کسی داره؟
مال من دست دوستمه
اگه بدرد بخوره پیگیر شم بگیرمش

morteza2010

عضو جدید
4 5 کتاب جدید تا کنکور اضافه میشه....پس کفایت نمیکنه..ولی مفیده...
سلام میشه اسم کتاب ها بگید
مال من دست دوستمه
نرمافزارش دارم فقط عکس هست فقط فقط هیچی نداره من دارم

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
مال من دست دوستمه

این بخش هاشه :

http://upcity.ir/images2/63506339291200534001.jpg
http://upcity.ir/images2/64420066109444960504.jpg

بیشتر عکس سیستم هاست و یکمی توضیح در موردشون فکر نکنم به درد کنکور بخوزه !

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    66.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Untitled1.jpg
    Untitled1.jpg
    50.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rozo

عضو جدید
;)یکی از دوستان نوشته یک کتاب را به طور مثال 1 ماه می خونند یا 2 ماه ... والا من تنها کتاب امیر بانی مسعود را 1 ماه خوندم اون کنار چندین چندین کتاب دیگه ..دوستان گیر ندید گیر ندید گیر ندید .. این هست رمز موفقیت در کنکور ... ساده با قضیه برخورد کنید.. منظورم این نیست که سر سری بخونید.. تعادل داشته باشید هم سریع باشید هم دقیق .. شما باید ببینید طراح چی می خات ... و گرنه خوندن صرف کافی نیست ... من با نظر یکی از دوستان موافقم از 15 مهر شروع کنید به جدی خوندن .. فعلا نرم نرم بخونید چون باید انرژی اصلیتون را در دو ماه آخر صرف کنید.... من به فکر یک یکتون هستم ... مطمئن باشید من چندین راهکار می دم دیگه انتخاب با شماست ... کتاب 1 ماهه یعنی شما نهایت 10 کتاب برای کنکور می خونید آیا با 10 کتاب می شه ررتبه خوب آورد ... تعادل تعادل و تعادل رمز موفقیت .. [/QUOTE
من دققیققا دارم اینکارو میکنم.مثلا فضا زمان رو که حدودا 700 صفحه هست، 10 روزه خوندم و سرعتم هر روز داره بیشترم میشه، معماری جهن رو 4-5 روزه تموم کردم. فقط باید بدونی که چیا مهمن !!!

qazal.

عضو جدید
بچه ها ebarm خيلي كار با ارزشي كرد برا همين من اگه قابل باشم از طرف همه شما ازش تشكر ميكنم كار خيلي با ارزشي بود....فقط ميتونم بگم خدا هر چي ميخواي بهت بدهebramعزيز......تو معني واقعي انسانيت رو نشونمون دادي...........واقعا بيمعرفتي بود يه تشكر خشك و خالي هم نشه البته ميدونم كارت بزرگتر از اين حرفاست ........من اينو از طرف همه دوستان كه ميدونم هم عقيده من هستن گفتم

درسته... منو هم تو این قدردانی سهیم بدون....هرچند قدردانی و تشکر من کارشو جبران نمیکنه اما حداقل چیزی که از دستمون برمیاد اینه که آرزوی موفقیت کنیم برای دوستامون که بهمون خالصانه و بی چشم داشت کمک میکنن...

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستان . واقعا لطف دارید .. امیدوارم تک تکتون موفق بشید . .و شما به سال های بعدی کمک کنید .
بابات اشتباهی که عصر رخ داد عذر خواهی می کنم . مشکل بابت آپلود سنتری بود که انتخاب کردم ببخشید . دست مهیار درد نکنه که آپلود سنتر جدید را معرفی کردن .......که از فردا به بعد راحت تر می تونید جزوه هارا دانلود کنید ////
الان با تغییرش دیگه نیازی به ایمیل نیست ولی محض احتیاط آنها را گرفتم که اگه مشکلی مثل الان پیش اومد ار اون طریق کار ها را براتون بفرستم .. باز هم مرسی بابت دعاهاتون چون همین برای من یه دنیا می ارزد .
موفق باشید.. ;)

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها ببخشید منو دیر به دیر میام. به خدا پایان نامه و روزه امونمو بریده. خیلی ها پیام خصوصی دادن که از دکتر سروش نیا یه چیزهایی بپرسم منم پرسیدم خلاصه اش اینه:
تاکید کردن اصلا به جزوه اعتماد نکنید به چند دلیل اول اینکه هر سال چنتا کتاب اضافه میشه و این کتابا با هم تناقضاتی دارن و قطعا کتاب جدید ملاک قرار میگیره چنتا مثالم برام زد که یادم نموند. گفت اگه ببینین جزوه ها تاریخ دارن و فقط برای همون سال تدوین شدن و پاسخگوی نیاز همون سال هستن. اصن برا همین روشون تاریخ میزارم که به اشتباه نیفتین. تاکید کرد حتما حتما اصل منابع رو بخونید که اصن اسمش روشه منبع. گفت از ما گفتن حالا صبر کنین کتاب بعدی رو که دیدین میفهمین چه وقتی از خودتون تلف کردین
بعدش گفت این جزوه ها خامه و بچه ها برداشت خودشونو توش می نویسن بارها شده بچه ها جزوشونو آوردن نشونم دادن گفتم اینو فلان روز سر کلاس گفتی که من از تعجب شاخ درآوردم گفتم برو با دوستات مقایسه کن بعدش گفت به بچه ها بگو به اشتباه نیفتید بعدا ناله و نفرینش برا من باشه
گفت علم رو به رشده و در حال تغییر هرساله این همه کنفرانش میریم برا چی؟ خب اساتید دانشگاهم به روز میشن دیگه. نمونه هم نشونم داد که جواب سوالای مشابه تو سالهای متفاوت فرق میکرده و این کاملا عمدیه چون منابع بین المللی در اون باره به روز شدن.
ولی من باز گیر دادم و گفتم خب مال امسالو بده. گفتش من که خودم حرفای خودمو نمی نویسم جمعه بیا تا بهت بدم که فک نکنی نمیخوام بدم بهتون. دیگه خونتون پای خودتون:biggrin:. جمعه رفتم ایوان خانه منو معرفی کرد به یه خانمی که میگفت هم خیلی منظمه هم خوب مینویسه انگار از بچه های بهشتی بوده که تابستون میره کلاسش. جلو خودم بهش گفت هرچی میخواد بهش بده اونم گفت چشم. قرار گزاشتیم ازش خورد خورد بگیرم بزارم براتون
راجع به تعداد صفحاتم قرار شد برام بفرسته که از هر کتابی کجاهاش باید خونده بشه به محض اینکه فرستاد من براتون میزارم
راجب حق و حقوقم پرسیدم گفت همین که روش های من و ساده سازی مسائل تو جامعه تسری پیدا کرده و همه از روش های محاسباتی سخت شیفت کردن رو روش های من برای من انتهای موفقیته. حقوق جزوه ها و هرچیز دیگه متعلق به من نیست. متعلق به موسسه و دانشجویانیه که براش پول پرداختن و اونا مالکش هستن و باید رضایت اونا رو جلب کنین. من فقط مالک معنویم.
گفتش دیگه بسه ایستایی به حد کافی آباد شده دیگه میخوام بزارمش کنار چون الانم دانشجوهای سابق خودم خوب دارن جمعش میکنن. احتمالا برم به عناصر و جزییات یه سر و سامونی بدم (احتمالا راستم بگه چون میگن تو دانشگاه تهران درس مراتب اجرایی ساختمانو این ترم داده بودن بهش)
در آخرم گفت چون تو (من) دیر به دیر میای هر کس هر کاری داشت و فکر کرد از من کاری ساخته است یا سوادم قد میده می تونه مستقیم بپرسه ازم با این آدرس:
soruchnia@ut.ac.ir
تاکید کر د حرف c نه s اشتباه نزنید.
بازم ببخشید دیر میام بخدا پایان نامه کمرمو شکسته

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد جزوات و نحوه برخورد بگم .. من از روز اول تلفیق این دو تا رو صلاح دونست ولی این تلفیق حد داره .... یک تذکر بدهم از هر درس به سراغ استاد اون درس بروید ..من خودم در منظر و زبان زیاد نمی دونم ولی رفتم سراغ استاد درسش و دارم مطالب را بهتون می گم .. پیش اساتید تاریخ برید که من پارسال رفتم تلفیق جزوه و کتاب را گفت که البته در اسلامی جدا این جزوه بسیار مفیده ... در مورد فن هم تا آنجا که من و سایر دوستان در 4 هفته متوالی پیش آقای سروش نیا رفتیم به ما تاکید می کردند که کتاب برای اینه که فن را بالای 70 بزنی و جزوه و کفایت می کنه به همراه کتاب های جدید ایشون .. حتی یامه به ما می گفت درک رفتار را به زور می شه 7 روزه خوند و شما به جای خوندن کتاب های فن چند تا تاریخ بخونید... دوستان من و خودم این کار را کردیم و درصد های بالایی زدیم .. سال های قبل از ما هم همین کار رو کردن و بالا زدن ... البته که اگه وقت کنید کتاب بخونید بهتره ولی نه همه کتاب ها ... متاسفانه همه دوستان از اون وور بوم می افتند و هیچ کتابی نمی خونند که این هم درست نیست .. تو رشته معماری خوندن 10 کتاب گلابچی خیلی عالیه که اون چیزی که من هم گفتم حدود همین میزان بود... بیشترش واقعا هیچ سودی نداره ... چون بیشترش برای تکنولوژی ها هست ...;) (این هم بگم کتاب جزئیات ارتقادهنده خیلی مهمه .. جدیش بگیرید.. کتاب روان و ساده ای هست حتما توآبان که به آخر منابع رسیدید بخونیدش).......... جزوات آقای سروش نیا که من نوشتم و پر کردم خوبند و سعی می کنم بهتر از اون هم براتون گیر بیارم ....موفق باشید....;)

آخرین ویرایش:

sunday

عضو جدید
بچه ها میشه لطف کنین راهنماییم کنین که واسه این دروس کدوم این اساتید بهترن؟:

تاریخ جهان : مانا قابوسی ، الهام رضوی ، مهگل مرتهب ، دکتر خوشنویس
تاریخ ایران و اسلام : نسیم عسگری ، مصطفوی ، امیر حسین رستمی زاده ، آیدین جوانی
تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات : ایزدی ، آقایی ، اردشیر عصردرخشان ، شهرام برادران

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میشه لطف کنین راهنماییم کنین که واسه این دروس کدوم این اساتید بهترن؟:

تاریخ جهان : مانا قابوسی ، الهام رضوی ، مهگل مرتهب ، دکتر خوشنویس
تاریخ ایران و اسلام : نسیم عسگری ، مصطفوی ، امیر حسین رستمی زاده ، آیدین جوانی
تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات : ایزدی ، آقایی ، اردشیر عصردرخشان ، شهرام برادران
تو تنظیم شرایط محیطی شنیدم آقاییی کارش بهتره تو تاسیسات ایزدی ...;)

sunday

عضو جدید
در مورد جزوات و نحوه برخورد بگم .. من از روز اول تلفیق این دو تا رو صلاح دونست ولی این تلفیق حد داره .... یک تذکر بدهم از هر درس به سراغ استاد اون درس بروید ..من خودم در منظر و زبان زیاد نمی دونم ولی رفتم سراغ استاد درسش و دارم مطالب را بهتون می گم .. پیش اساتید تاریخ برید که من پارسال رفتم تلفیق جزوه و کتاب را گفت که البته در اسلامی جدا این جزوه بسیار مفیده ... در مورد فن هم تا آنجا که من و سایر دوستان در 4 هفته متوالی پیش آقای سروش نیا رفتیم به ما تاکسید می کردند که کتاب برای اینه که فن را بالای 70 بزنی و جزوه و کفایت می کنه به همراه کتاب های جدید ایشون .. حتی یامه به ما می گفت درک رفتار را به زور می شه 7 روزه خوند و شما به جای خوندن کتاب های فن چند تا تاریخ بخونید... دوستان من و خودم این کار را کردیم و درصد های بالایی زدیم .. سال های قبل از ما هم همین کار رو کردن و بالا زدن ... البته که اگه وقت کنید کتاب بخونید بهتره ولی نه همه کتاب ها ... متاسفانه همه دوستان از اون وور بوم می افتند و هیچ کتابی نمی خونند که این هم درست نیست .. تو رشته معماری خوندن 10 کتاب گلابچی خیلی عالیه که اون چیزی که من هم گفتم حدود همین میزان بود... بیشترش واقعا هیچ سودی نداره ... چون بیشترش برای تکنولوژی ها هست ...;) (این هم بگم کتاب جزئیات ارتقادهنده خیلی مهمه .. جدیش بگیرید.. کتاب روان و ساده ای هست حتما توآبان که به آخر منابع رسیدید بخونیدش).......... جزوات آقای سروش نیا که من نوشتم و پر کردم خوبند و سعی می کنم بهتر از اون هم براتون گیر بیارم ....موفق باشید....;)

ابرام جان یه لطفی میکنی لینک منابع و جزواتی که بچه ها میگن اینجا گذاشتی رو واسه منم بزاری.گشتم پیدا نکردم.
یه چیز دیگه اینکه به جز کتاب جزئیات... که گفتی بقیه 10 تا کتاب گلابچی که میگی مهمرو میشه به ترتیب اولویت بنویسی،من اصلا نمیدونم کدوما مهمترن.
ممنون.

ما که هروقت هر سوالی پرسیدیم جوابی نشنیدیم اما حداقل جواب میدیم;)
تنظیم و تاسیسات آقایی
تاریخ قابوسی و عسگری البته دکتر خوشنویس استاد دانشگاه تهرانند و ممکنه طراح باشن

وضعیت
موضوع بسته شده است.