-مطالعه-گروهی؛-آمادگی-جهت-کارشناسی-ارشد91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nima arc

عضو جدید
[
سلام sunshid ، بابت 4 ترمه بودن کارشناسی پیوسته شک دارم ،شاید مربوط به بچه های کارشناسی ناپیوسته است که اگر 4 ترمه تموم کنن و معدل آنها بالای 17 باشد بدون آزمون پذیرفته خواهند شد. این موضوع که مطرح کردی (پذیرفته شدن بدون کنکور) قبلا هم اجرا می شده است ،دانشگاه آزاد که چند سالی (فکر کنم حدود 7 یا 8 ساله ) که بدون کنکور بالای معدل 17 و برای کارشناسی ناپیوسته 4 ترم و کارشناسی پیوسته 8 ترم مد نظر گرفته است.و دانشگاه سراسری هم به همین منوال ،اما علاوه بر شرایط ذکر شده در دانشگاه سراسری واحد های دانشگاهی برای ارشد به صورت مستقل و با شرایط خاص خود نیز اقدام به پذیرش می کنند.
موفق و پیروز باشی.
nima arc-yashel -art عزیز،سلام.مرسی از اینکه جوابمو دادید.شرمنده سوالمو خیلی ناقص پرسیدم.منظورم چهار ترمه ی کارشناسی ناپیوسته بود.اطلاع دارم که آزاد و سراسری این امکان رو فراهم کردن.میخواستم بدونم این مورد واسه غیرانتفاعی هم اجرا میشه یا نه؟ [/QUOTE]

سلام sunshid ،دانشگاه های غیر انتفاعی که مقطع ارشد پذیرش کنند تعداد بسیار کمی اند (1 یا 2 واحد ) ، در نهایت آنها هم باید تابع قوانین و مقررات وزارت علوم باشن که این مصوبه از سوی وزارت علوم به دانشگاه های سراسری و آزاد اعلام شده است.
موفق و پیروز باشی .

sanaz-m

عضو جدید
سلام بچه ها منم کمکم شروع کردم . تصمیم دارم اول 30 درصد اول کتابا رو بخونم بعد 30 درصد بعدی . یعنی همه کتابا رو همزمان بخونم نه اینکه یه کتابی رو کامل بخونم برم کتاب بعدی. به نظرتون این جوری خوبه ؟
این جوری خوندن می شه طبق برنامه ی ازمونای سنجش تکمیلی. نظر شما چیه ؟ اصلا به نظرتون سنجش تکمیلی آزموناش خوب هستن؟ یا پارسه ؟ راستشو بخواین گیج شدم حسابی بین این اموزشگاهها !!:redface:

yashel

عضو جدید
کار خوبی می کنی ساناز جان. به نظر من هم اگه همه ی درسها با هم پیش برن بهتره. می تونیم ارتباط بهتری بین دروس برقرار کنیم.
در رابطه با آزمون هم مطمئن باش همشون مثل همن!! پارسه، ماهان، سنجش و حتی مراکز تخصصی هیچ کدوم آزمون های استانداردی ندارن و با کنکور خیلی فرق داره واسه همین مهم نیست تو کدوم مرکز آزمون می دی. فقط خوبه که یه جا آزمون شرکت کنیم. تا همونطور که گفتی یه برنامه زمان بندی شده داشته باشیم هم تا حدی می تونیم جایگاه خودمون رو بفهمیم. این خیلی کمک می کنه. و اینکه بعد از هر آزمون می بینی تو کدوم درس ضعف داری. بنابراین خودتو اذیت نکن که کجا بهتره. منم آزمون های پارسه ثبت نام کردم.
سلام بچه ها منم کمکم شروع کردم . تصمیم دارم اول 30 درصد اول کتابا رو بخونم بعد 30 درصد بعدی . یعنی همه کتابا رو همزمان بخونم نه اینکه یه کتابی رو کامل بخونم برم کتاب بعدی. به نظرتون این جوری خوبه ؟
این جوری خوندن می شه طبق برنامه ی ازمونای سنجش تکمیلی. نظر شما چیه ؟ اصلا به نظرتون سنجش تکمیلی آزموناش خوب هستن؟ یا پارسه ؟ راستشو بخواین گیج شدم حسابی بین این اموزشگاهها !!:redface:

سلام به همه:smile:
این هفته که نتونستم خوب درس بخونم:(
ولی از فردا دیگه خدا بخواد شروع میکنم:)
همه درسارو هم میخوام با هم پیش برم
پیش به سوی موفقیت...;)

Saretus

کاربر فعال
گرامر زبانو چی کار کنم؟

گرامر زبانو چی کار کنم؟

بچه ها کسی می دونه برای گرامر زبان باید چی کار کنم؟:(
گرامرم بد نیست؛ بیشتر ضعفم تو لغته؛ واسه ی همین دنبال یه منبع خوب و مختصر مفید واسه ارشد می گردم؛ اما بیشتر منابع انگار مال واژگانه!

yashel

عضو جدید
من خیلی با گرامر زبان مشکل دارم واسه همین اول از یه کتاب زبان شروع کردم(grammar in use) که ربطی به کنکور نداره ولی خیلی خوبه. حدود یه ماه اونو می خونم بعد می رم سراغ یه کتاب کنکوری.
گرامرم بد نیست؛ بیشتر ضعفم تو لغته؛ واسه ی همین دنبال یه منبع خوب و مختصر مفید واسه ارشد می گردم؛ اما بیشتر منابع انگار مال واژگانه!

yashel

عضو جدید
یه کتابی هست به اسم زبان عمومی ارشد که جدیده فکر کنم. دیدمش ولی مشخصاتشو دقیق نمی دونم. خیلی قطوره یه جلد قهوه ای داره. دوستام که اونو می خونن خیلی خیلی راضین. مشخصاتشو دقیق می پرسم می گم بهت.

Saretus

کاربر فعال
من خیلی با گرامر زبان مشکل دارم واسه همین اول از یه کتاب زبان شروع کردم(grammar in use) که ربطی به کنکور نداره ولی خیلی خوبه. حدود یه ماه اونو می خونم بعد می رم سراغ یه کتاب کنکوری.
آها ... همون قرمزه؟ ... من اونو قبلا خوندم؛ البته نه به قصد ارشد . به نظرم کتاب خوبیه؛ میدونین منبع پیشنهادی برای ارشد چیه؟

yashel

عضو جدید
آره می گم که یه کتاب زبان عمومی هست که گویا جدیده. تو همین تاپیک هی یه جا دیدم یکی از بچه ها عکسش رو گذاشته بود الان پیدا کردم میذارم ببینی. من می خوام اونو بخونم. هر چیزی که لازم داشته باشی توش هست.
آها ... همون قرمزه؟ ... من اونو قبلا خوندم؛ البته نه به قصد ارشد . به نظرم کتاب خوبیه؛ میدونین منبع پیشنهادی برای ارشد چیه؟

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
آره می گم که یه کتاب زبان عمومی هست که گویا جدیده. تو همین تاپیک هی یه جا دیدم یکی از بچه ها عکسش رو گذاشته بود الان پیدا کردم میذارم ببینی. من می خوام اونو بخونم. هر چیزی که لازم داشته باشی توش هست.

واقعااااااااااااااااا به ما تازه کارام یاد بدید درس خوندنو....صواب داره....عجرکم من ا... خواهر:D;)

yazevi

عضو
بچه ها دیروز یکی از دوستام رفته بود دانشگاه میگفت بخشنامه اومده کا کسایی که کارشناسیشونو 4ترمه و با معدل 17به بالا تموم کردن میتونن بدون کنکور برن ارشد.کسی درمورد صحت این موضوع اطلاع داره؟

گلم شما برو سایت سنجش .شرایطشو گذاشته که پیوسته ها 10% ممتازاشون و ناپیوسته ها فقط نفر اولشون میتونن بدون کنکور برن. لینکشم اینه :
http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=2&id=995

yazevi

عضو
چند سال پیش چند تا از دانشجوهای خسته از کنکور که نتیجه خوبی هم نگرفته بودن با هم قرار میذارند با هم بخونند هرکی یه قسمتی از درسا رو بخونن و همه هم چون 1سال بود کنکور داده بودند و قبول نشده بودند به درسا آشنایی داشتند و با هم هر چند وقت یه بار قرار میذاشتند خلاصه ها رو ردوبدل میکردند و در جلسه حضوری به هم کنفرانس میدادند و ردوبدل جزوه....این شد که همون سال همشون تهران قبول شدند و رتبه های خیلی خوبی هم گرفتند...چون یه کوه رو تیکه تیکه کردند و هر کدوم قسمتی رو کندند.......

سلام.بنظرم پیشنهاد خیلی خوبی دادید. ولی دوستان زیاد استقبال نکردن.میتونیم خلاصه هامونو با هم ردو بدل کنیم.من کتاب تنظیم شرایط محیطی ساسان مرادیو تغریبا تو 10 صفحه خلاصه میکنم. هنوز تموم نشده. میتونم اسکن کنم یا عکس بگیرم( فکرکنم اینجوری کیفیتشم بیشتر باشه) شما هم میتونید یکی از کتابهایی که خلاصه کردید همینکارو بکنید و برای هم ایمیل کنیم.کسی هم اگه خواست میتونه باهامون همکاری کنه و یه گروه چند نفره شیم.درضمن من رو خلاصه خیلی حساسم.سعی میکنم خلاصه که میکنم هیچ نکته ای رو جا نندازم. اگه قصد کردین با هم تبادل اطلاعات کنیم بیاین خوب خلاصه کنیم تا هم برا خودمون و هم دوستامون مفید باشه.منتظرم

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام.بنظرم پیشنهاد خیلی خوبی دادید. ولی دوستان زیاد استقبال نکردن.میتونیم خلاصه هامونو با هم ردو بدل کنیم.من کتاب تنظیم شرایط محیطی ساسان مرادیو تغریبا تو 10 صفحه خلاصه میکنم. هنوز تموم نشده. میتونم اسکن کنم یا عکس بگیرم( فکرکنم اینجوری کیفیتشم بیشتر باشه) شما هم میتونید یکی از کتابهایی که خلاصه کردید همینکارو بکنید و برای هم ایمیل کنیم.کسی هم اگه خواست میتونه باهامون همکاری کنه و یه گروه چند نفره شیم.درضمن من رو خلاصه خیلی حساسم.سعی میکنم خلاصه که میکنم هیچ نکته ای رو جا نندازم. اگه قصد کردین با هم تبادل اطلاعات کنیم بیاین خوب خلاصه کنیم تا هم برا خودمون و هم دوستامون مفید باشه.منتظرم

موافقم به هیچ وجه وگرنه پس چی؟:)منم دارم ابنیه سنتی قبادیان رو خلاص میکنم....پایتم ...

gole yakh_archi

عضو جدید
موافقم به هیچ وجه وگرنه پس چی؟:)منم دارم ابنیه سنتی قبادیان رو خلاص میکنم....پایتم ...

سلام دوستان
منم میخوام باهاتون همکاری کنم ولی نمیدونم چه کتابی ! یه کتابی بهم پیشنهاد کنید که منم خلاصه کنم

یه سوال دیگه
برای اسکیس چه کتابی از همه مفیدتره ؟ صدیق یا چگونه معمارانه طراحی کنیم یا ....؟

آخرین ویرایش:
سلام:)
منم دوست دارم همکاری کنم;);)
ولی چون میترسم چیزی جا بمونه معمولا خلاصه هام خودش یه کتاب میشه...:
:D
در حال حاظر دارم معماری جهان رو میخونمو خلاصه میکنم...
یه سوال:شما ها روزی چندتا کتاب میخونید؟
من معمولا کل روزو سر یک کتابم...:cry:

yashel

عضو جدید
من روزی به جز زبان که روز می خونم دو یا سه درس دیگه می خونم. اگه بخوام فقط تمام روز یه کتاب بخونم خیلی خسته می شم.
مثلاً یه فصل جهان می خونم یکم تنظیم میخونم یه مبحث ایستایی می خونم و ...

yashel

عضو جدید
الان واسه فکر کردن به اسکیس زوده. ولی به هر حال بد نیست همه ی این کتاب ها رو یه ورقی بزنی. تا بتونی از چند روش ترکیبی استفاده کنی تا همه ی کارات شبیه طائفه یا صدیق نشه.
سلام دوستان
منم میخوام باهاتون همکاری کنم ولی نمیدونم چه کتابی ! یه کتابی بهم پیشنهاد کنید که منم خلاصه کنم

یه سوال دیگه
برای اسکیس چه کتابی از همه مفیدتره ؟ صدیق یا چگونه معمارانه طراحی کنیم یا ....؟

yashel

عضو جدید
هر کمکی بخواین هستیم؛)
واسه گروهی خوندن که همه گفتن پایه ان ولی هیچ کس جدی نبود گویا. منم دنبالش رو نگرفتم. ولی به هر حال اگه فکر می کنید کمکی می تونیم به هم بکنیم بگید.
واقعااااااااااااااااا به ما تازه کارام یاد بدید درس خوندنو....صواب داره....عجرکم من ا... خواهر:D;)

yazevi

عضو

خب یه قرار بذاریم.با هم هماهنگ شیم سر یه روزی خلاصه هامونو که تکمیل کردیم به هم برسونیم. مثلا آخر این هفته (باز اگه نظر دیگه ای دارید بدید)
پس اگه شما هم میتونید قرارمون باشه آخر این هفته. من کتاب تنظیم شرایط محیطی.بابا لنگ دراز ابنیه سنتی .بقیه دوستان هم لطفا همکاری کنید تا گروهمون جمع شه . اگه همکاریمون مفید بود بازم ادامش میدیم.
بنظرم کار خوبیه.حداقل اگه به خاطر خودمونم نخونیم به خاطر قولی که به دوستامون دادیم مجبور میشیم بخونیم.

yazevi

عضو

منم همینجوریم.خیلی حساسم که چیزی جا نمونه.ولی رو خلاصه هام یاد گرفتم مدیریت کنم.یعنی نکته ای که تو یه پاراگرافه تو یه نصف سطر بعضا مفهومشو با زبون خودم مینویسم. آخرشم مطالب مرتبطو با هم یه جا جمع میکنم. هرچقدر خلاصه هات کم باشن مرورت راحت تر میشه.

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
خب یه قرار بذاریم.با هم هماهنگ شیم سر یه روزی خلاصه هامونو که تکمیل کردیم به هم برسونیم. مثلا آخر این هفته (باز اگه نظر دیگه ای دارید بدید)
پس اگه شما هم میتونید قرارمون باشه آخر این هفته. من کتاب تنظیم شرایط محیطی.بابا لنگ دراز ابنیه سنتی .بقیه دوستان هم لطفا همکاری کنید تا گروهمون جمع شه . اگه همکاریمون مفید بود بازم ادامش میدیم.
بنظرم کار خوبیه.حداقل اگه به خاطر خودمونم نخونیم به خاطر قولی که به دوستامون دادیم مجبور میشیم بخونیم.

موافقم به هیچ وجه:D

بچه ها کسی از نفرات برتر امسال خبر نداره؟
بد نیست باهاشون یه صحبتی داشته باشیم

آخرین ویرایش:

white_chalk

عضو جدید

خلاصه هارو از چه طریقی باید به بقیه رسوند؟

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ، یاران ، همراهان ...اگه یه مسلمونی اینجا هست که جزوه ی ایستایی سروش نیا رو داره لطف کنه و در راه خدا اسکن کنه و بزاره برای دانلود و دست من ایستایی تعطیل رو بگیره.آخه هنرهای زیبا و شهید بهشتی این جزوه رو نداشت.موسسات خصوصی هم بدون ثبت نام نمی فروشند.

yazevi

عضو
خلاصه هارو از چه طریقی باید به بقیه رسوند؟
به ایمیل همدیگه میفرستیم یا کپی میگیریم پست میکنیم... از دوستای بدقول (مث خودم) کسی نیومد سر قرار؟ میخواین تمدیدش کنیم؟ فکر کنم چون تیکه تیکه کتابارو میخونیم طول بکشه. من اونطور که برنامه ریختم هر کتاب تموم شدنش 1 ماه طول میکشه تغریبا.البته هرماه فقط یه کتاب نمیخونما.قسمت قسمت کردم.. دوستای گلم یکم همکاری ...

yashel

عضو جدید
جزوه ی سروش نیا خیلی زیاده حدود 600 صفخه می شه قابل اسکن کردن نیست. بهتره یا تو کلاسش ثبت نام کنی یا یکی رو پیدا کنی که این کلاس رو می ره و ازش جزوه ها رو بگیری کپی کنی.
دوستان ، یاران ، همراهان ...اگه یه مسلمونی اینجا هست که جزوه ی ایستایی سروش نیا رو داره لطف کنه و در راه خدا اسکن کنه و بزاره برای دانلود و دست من ایستایی تعطیل رو بگیره.آخه هنرهای زیبا و شهید بهشتی این جزوه رو نداشت.موسسات خصوصی هم بدون ثبت نام نمی فروشند.

sanaz-m

عضو جدید
سلام .من رتبه 8 کنکور تکنولوژی معماری 90 رو آوردم.اگه کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمکتون کنم.البته سایت انجمن تکنولوژی معماری رو که در مورد معماری هم هست تا چند روز دیگه راه اندازی میکنم و آدرسش رو اعلام میکنم.امیدوارم بتونم کمک کوچیکی به بچه های امسال بکنم.موفق باشید

سلام من یکماهه دارم برای معماری -معماری می خونم یهو زده به سرم که تکنولوژی رو بخونم چون فکر می کنم نیاز دارم در اینده در اون زمینه اطلاعات داشته باشم . می تونی راهنماییم کنی و در ضمن می دونی که برای ادامه تحصیل دکترا یا برای کار کردن تو کشورهای دیگه مثلا امریکا کدومشون راحت تر پذیرش می گیرن؟

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
مشاهده پیوست Abnieh Sonati Gobadian.rar

با عرض معذرت به خاطر یه روز دیر کرد...خلاصه کتاب ابنیه سنتی قبادیان به صورت دست نویس....این خلاصه ها به درد اسکیس ...درک عمومی و یکمی هم اقلیم میخوره...امیدوارم به دردتون بخوره..بابت کیفیتم شرمنده امکانات در سطح پشت وانتی بود:D

white_chalk

عضو جدید
ممنون.کلا چند تا jpg میشه؟(چند تا ورقه یا فصل)؟برخی از صفحات دریافت نمی شن دوست عزیز.

وضعیت
موضوع بسته شده است.