مصاحبه با قرآن...بخونيد جالبه

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.سلام علیکم

قرآن کریم:سَلامٌ عَلَیْکُمْ بما صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَی الدَّارِ: «درود بر شما به [پاداش] آنچه صبر کردید. راستی چه نیکوست فرجام آن سرای( الرعد : 24)

2. اگر مایل باشید کمی از آرامش که امروزه به یکی از گمشده های بشر تبدیل شده است و هر کسی برای بدست آوردن آن تلاش می‌کند برای ما صحبت کنید, اگر در زندگی خواهان آرامش خاطر باشیم چه راهی را پیشنهاد می‌کنید؟

قرآن کریم: الَّذینَ آمَنُوا وَ تَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بذکرِ اللَّهِ أَلا بذکرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ : همان کسانی که ایمان آورده‌اند و دل‌هایشان به یاد خدا آرام می‌گیرد. آگاه باش که با یاد خدا دل‌ها آرامش می‌یابد.( الرعد : 28)

3. اگر عده ای بخواهند خدا را فراموش کنند عاقبت کارشان به کجا ختم می‌شود ؟

قرآن کریم: وَ مَنْ یَعْشُ عَنْ ذِکْرِ الرَّحْمنِ نُقَیِّضْ لَهُ شَیْطاناً فَهُوَ لَهُ قَرینٌ : و هر کس از یاد [خدای] رحمان دل بگرداند، بر او شیطانی می‌گماریم تا برای وی دمسازی باشد.( الزخرف : 36)

4. اگر بخواهیم در مورد کاری و یا شخصی قضاوت کنیم چه دستورالعملی دارید؟

قرآن کریم: وَ لا تَقْفُ ما لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَ الْبَصَرَ وَ الْفُؤادَ کُلُّ أُولئِکَ کانَ عَنْهُ مَسْؤُلاً : و چیزی را که بدان علم نداری دنبال مکن، زیرا گوش و چشم و قلب، همه مورد پرسش واقع خواهند شد.( الإسراء : 36)

5. دستورالعملی در مورد بخشش و انفاق بفرمایید؟

قرآن کریم: وَ لا تَجْعَلْ یَدَکَ مَغْلُولَةً إِلی عُنُقِکَ وَ لا تَبْسُطْها کُلَّ الْبَسْطِ فَتَقْعُدَ مَلُوماً مَحْسُوراً: و دستت را به گردنت زنجیر مکن و بسیار [هم] گشاده دستی منما تا ملامت شده و حسرت زده بر جای مانی.)( الإسراء : 29)

6. برای پولدار شدن چه توصیه ای می‌کنید؟

قرآن کریم: لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّی تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْ‌ءٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَلیم: هرگز به نیکوکاری نخواهید رسید تا از آنچه دوست دارید انفاق کنید؛ و از هر چه انفاق کنید قطعاً خدا بدان داناست).( آل‌عمران : 92)

7. متوجه منظورتان نشدم یعنی برای پولدار شدن باید انفاق کنیم مگر انفاق چه سود و یا نفعی دارد؟

قرآن کریم:مَثَلُ الَّذینَ یُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمْ فی سَبیلِ اللَّهِ کَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنابِلَ فی کُلِّ سُنْبُلَةٍ مِائَةُ حَبَّةٍ وَ اللَّهُ یُضاعِفُ لِمَنْ یَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ: مَثَل [صدقاتِ] کسانی که اموالِ خود را در راه خدا انفاق می‌کنند همانند دانه‌ای است که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه‌ای صد دانه باشد؛ و خداوند برای هر کس که بخواهد [آن را] چند برابر می‌کند، و خداوند گشایشگر داناست.)(البقرة : 261)

8. بعضی از افراد برای بدست آوردن ثروت اقدام به اخذ ربا می‌کنند آیا این افراد پولدار می‌شوند؟

قرآن کریم: (یَمْحَقُ اللَّهُ الرِّبا وَ یُرْبِی الصَّدَقاتِ وَ اللَّهُ لا یُحِبُّ کُلَّ کَفَّارٍ أَثیمٍ : خدا از [برکتِ] ربا می‌کاهد، و بر صدقات می‌افزاید، و خداوند هیچ ناسپاسِ گناهکاری را دوست نمی‌دارد.)( البقرة : 276)

9. آیا جایز است مدام لب به شکایت باز کنیم و از مشکلات خود برای مردم بگوییم؟

قرآن کریم: وَ أَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّکَ فَحَدِّثْ : و از نعمت پروردگار خویش [با مردم] سخن گوی.

10. چکار کنیم تا در زندگی به بن بست نرسیم و بر مشکلات به راحتی غلبه پیدا کنیم؟

قرآن کریم: وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مِنْ أَمْرِهِ یُسْراً :هر کس از خدا پروا دارد [خدا] برای او در کارش تسهیلی فراهم سازد)( الطلاق : 4)
برایم دعا کنید تا خداوند اوضاع زندگیم را تغییر بدهد؟ قرآن کریم:اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما به قومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم:خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمی‌دهد تا آن‌ها وضع خود را تغییر دهند

11. در آیات الهی 234 مرتبه از غفران الهی و استغفار صحبت به میان آمده است یکی از فوائد استغفار را بیان بفرمایید؟

قرآن کریم: وَ یا قَوْمِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیْهِ یُرْسِلِ السَّماءَ عَلَیْکُمْ مِدْراراً وَ یَزِدْکُمْ قُوَّةً إِلی قُوَّتِکُمْ وَ لا تَتَوَلَّوْا مُجْرِمینَ : «و ای قوم من، از پروردگارتان آمرزش بخواهید، سپس به درگاه او توبه کنید [تا] از آسمان بر شما بارش فراوان فرستد و نیرویی بر نیروی شما بیفزاید، و تبهکارانه روی بر مگردانید(هود : 52)

12.برای رسیدن به خوشبختی چه عملی را توصیه می‌کنید؟

قرآن کریم: یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا ارْکَعُوا وَ اسْجُدُوا وَ اعْبُدُوا رَبَّکُمْ وَ افْعَلُوا الْخَیْرَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُون: ای کسانی که ایمان آورده‌اید، رکوع و سجود کنید و پروردگارتان را بپرستید و کار خوب انجام دهید، باشد که رستگار شوید.( الحج : 77)

13. اگر بخواهیم از زندگی حداکثر لذت را ببریم باید چه کارهایی انجام دهیم؟

قرآن کریم: (یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثیراً مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ: ای کسانی که ایمان آورده‌اید، از بسیاری از گمان‌ها بپرهیزید که پاره‌ای از گمان‌ها گناه است. ( الحجرات : 12)

14.برایم دعا کنید تا خداوند اوضاع زندگیم را تغییر بدهد؟

قرآن کریماِنَّ الله لا یُغَیِّرُ ما بقومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم: خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمی‌دهد تا آن‌ها وضع خود را تغییر دهند.) (الرعد : 11)

15.با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید در پایان اگر توصیه ای دارید بفرمایید؟

قرآن کریم: (یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا ادْخُلُوا فِی السِّلْمِ کَافَّةً وَ لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّیْطانِ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبینٌ : ای کسانی که ایمان آورده‌اید، همگی به اطاعت [خدا] درآیید، و گامهای شیطان را دنبال مکنید که او برای شما دشمنی آشکار است.)(البقرة : 208)

بخش قرآن تبیان

آخرین ویرایش:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تشکرم بسته است...فعال شد برمیگردم...
واقعااا عالی بود...

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون زیبا بود..........

راستی دومی و چهارمی یکی بود..شاید به خاطر اهمیت موضوعشه........

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
مولف میتونست سوال ها و آیه های بیشتری رو جمع آوری کنه...
در هر صورت ممنون...بسی لذت بردیم تیکا جون;)

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون

ممنون

مرسی تیکا جون. خیلی عالی بود:)

عالی بود عزیم مرسیییییی.......

بسی کیفور شدیم... ممنون;)

فوق العاده بود
ممنون دوست گلم

دست گلت تیکا جون ;)

مولف میتونست سوال ها و آیه های بیشتری رو جمع آوری کنه...
در هر صورت ممنون...بسی لذت بردیم تیکا جون;)

ممنون زیبا بود..........

راستی دومی و چهارمی یکی بود..شاید به خاطر اهمیت موضوعشه........

بسیار زیبا....
کاش بتونیم بهش عمل کنیم...:(

تشکرم بسته است...فعال شد برمیگردم...
واقعااا عالی بود...

خواهش مي كنم ........ممنون از حضورتون :gol:

salehtaee

عضو جدید
شما که اینا رو تبلیغ می کنی بهش عمل می کنی
یا همین طوری واسه سر گرمی میزاری

Engineer Sahar

عضو جدید
واقعا عالی بود تیکا جون اشک تو چشام جمع شد
ممنون بخاطر این تاپیک فوق العاده زیبا

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که اینا رو تبلیغ می کنی بهش عمل می کنی
یا همین طوری واسه سر گرمی میزاری

اگه معصوم بودم الان من هم امام بودم
مطمئنا توي زندگيم گناه و اشتباه و... هست .... توي اين باشگاه دوستايي دارم كه خيلي دوستشون دارم ...وقتي مطلبي رو مي خونم و روم تاثير مي ذاره دوست دارم اونا هم بخونن...چون مي دونم مثه خودم علاقمند هستن و شايد بخوان مثه خودم تغييرايي توي زندگيشون بدن .... هدفم از زدن تاپيك همينه و براي من همين هدف كافيه...تا بحال نشده به هدف زدن تاپيك دنبال متن بگردم ..هميشه براي رسيدن به بقيه هدفام چيزايي ديدم كه ارزش تاپيك شدن داشته ..

بالا