مشاوره شغلی برای دوستان جویای کار

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به اینکه یافتن کار مناسب در این روزها برای خیلی از جوانان این مملکت دشوار شده است اینجانب قصد دارم با اراپه راه حل هایی بتونم کمکی به دوستان عزیز برای ورود به عرصه کار و فعالیت اقتصادی نمایم.

البته من در حد توانم جوابگو دوستان عزیزم خواهم بود.

منتظر مشارکت همه عزیزان برای ایجاد یه بانک قوی برای ورود به کار هستم.

به امید موفقیت همه دوستان

memar_w

عضو جدید
سلام
منم دنباله کارم.اما نمیدونم چه جوری پیدا کنم .......

shalishali

عضو جدید
سلام به همگی...خوبن همه؟
من دانشجوی رشته فنی کامپیوترم.امسال تو سراسری تو شمال قبول شدم...
بین اینا نمیدونم چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنین.

1.فقط درس بخونم(یعنی فقط واسه مدرک که بعدش برم واسه لیسانس بعدا یه فکری کنم) که به نظرم خوب نیس.چون اولا فقط تئوری میشه آدم تجربه کسب نمیکنه دوما یادگیری سطحی میشه سوما معلوم نیس شغلی ام گیرم بیاد...
2.تمرکزم فقط رو برنامه نویسی باشه(یعنی با کتاب و...بخونم تا تهش) چون همونطور که میدونید شغل نون و آبداریه و علاقه و استعدادم دارم اما میترسم:یه چیز بسازم به دلائل مختلف(سریع کرکش کنن) و سودرسانی نکنه...
3.تمرکزم فقط رو شبکه باشه(یعنی با کتاب و...بخونم تا تهش) شنیدم که یه مدرکی بنام MCI - TP(واسه مایکروسافت) داشته باشی(خرجشم زیاد نیس) محال ممکنه تو ایران کار گیرت نیاد پولم توش زیاده...
4.تمرکزم فقط رو PHP برنامه نویسی وب باشه(یعنی با کتاب و...بخونم تا تهش) که اونم شنیدم شغل پردرآمد و مشهوریه(هر کی بلد باشه حتما یه شغل خوب گیرش میاد) تازه به زبان C هم شبیهه یعنی با یه تیر دو نشون زدم:هم C هم PHP...

سوال من اینه:با توجه به این که آرمانهای من بزرگن(یعنی کار توی شرکت مایکروسافت گوگل اپلو...) کدومشون پردرآمد ترین کم ریسک ترین شغل میشه یعنی اگه آینده رو هم حساب کنیم کدومشون تا اون موقع جواب میده؟
*:هرکدوم فکر نکنم بیشتر از 2,3 سال طول بکشه تا فول شم,غیر اینه؟
*:من خودم مورد 2 رو ترجیح میدم ولی یه مشکلی دیگه ام که داره اینه که ما تو دوسال دبیرستان معلممون بوووق خل بود نتونستم اونجور که باید یاد بگیریم یعنی درسی نمیداد که بخام یاد بگیرم ولی با اینحال امیدمو از دست ندادم هنوز استعداد و علاقم نمردن...
و در کل از اینکه هر کدوم از اینا رو برم و وسط راه بفهمم چه اشتباهی کردم کاش میرفتم اون یکی میترسم بخاطر همین نمیتونم هدفم رو درست انتخاب کنم...لطفا کمکم کنین.
با تشکر

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی...خوبن همه؟

1.فقط درس بخونم(یعنی فقط واسه مدرک که بعدش برم واسه لیسانس بعدا یه فکری کنم) که به نظرم خوب نیس.چون اولا فقط تئوری میشه آدم تجربه کسب نمیکنه دوما یادگیری سطحی میشه سوما معلوم نیس شغلی ام گیرم بیاد...
2.تمرکزم فقط رو برنامه نویسی باشه(یعنی با کتاب و...بخونم تا تهش) چون همونطور که میدونید شغل نون و آبداریه و علاقه و استعدادم دارم اما میترسم:یه چیز بسازم به دلائل مختلف(سریع کرکش کنن) و سودرسانی نکنه...
3.تمرکزم فقط رو شبکه باشه(یعنی با کتاب و...بخونم تا تهش) شنیدم که یه مدرکی بنام MCI - TP(واسه مایکروسافت) داشته باشی(خرجشم زیاد نیس) محال ممکنه تو ایران کار گیرت نیاد پولم توش زیاده...
4.تمرکزم فقط رو PHP برنامه نویسی وب باشه(یعنی با کتاب و...بخونم تا تهش) که اونم شنیدم شغل پردرآمد و مشهوریه(هر کی بلد باشه حتما یه شغل خوب گیرش میاد) تازه به زبان C هم شبیهه یعنی با یه تیر دو نشون زدم:هم C هم PHP...

سوال من اینه:با توجه به این که آرمانهای من بزرگن(یعنی کار توی شرکت مایکروسافت گوگل اپلو...) کدومشون پردرآمد ترین کم ریسک ترین شغل میشه یعنی اگه آینده رو هم حساب کنیم کدومشون تا اون موقع جواب میده؟
*:من خودم مورد 2 رو ترجیح میدم ولی یه مشکلی دیگه ام که داره اینه که ما تو دوسال دبیرستان معلممون بوووق خل بود نتونستم اونجور که باید یاد بگیریم یعنی درسی نمیداد که بخام یاد بگیرم ولی با اینحال امیدمو از دست ندادم هنوز استعداد و علاقم نمردن...
و در کل از اینکه هر کدوم از اینا رو برم و وسط راه بفهمم چه اشتباهی کردم کاش میرفتم اون یکی میترسم بخاطر همین نمیتونم هدفم رو درست انتخاب کنم...لطفا کمکم کنین.
با تشکر
سلام دوست عزیز
منم مثل شما چندین هدف انتخاب میکردم ولی وسط راه بی علاقه میشدمو ولش میکردم. دیگه فهمیدم که باید یه هدفی رو که انتخاب کردم دیگه به شک نیفتم و محکم پاش وایستم.متأسفانه آرزوهای دور و دراز و همه چیز رو یک شبه بدست آوردن و ایده آل بودن همه چیز مانع پیشرفت ما جووناست.
یه کدومو که بیشتر بهش علاقه داری دنبال کن و تا تهش برو توکلت به خدا باشه. حتماً بکارت میاد.

shalishali

عضو جدید
سلامی دوباره
من از شما "آشنا"ی عزیز تشکر میکنم ولی خیلی خلاصه و سطحی راهنمایی کردین.اگه امکانش هست یه کم وارد جزئیات بشین که من بدونم مزایا و معایب هرکدوم چیه.
یعنی نباید آرزوهای دور و دراز داشت؟چونکه دورو درازه یعنی آدم بهش نمیرسه؟من به هیچ وجه نگفتم میخام یه شبه همه چیز رو بدست بیارم...
فقط مگه علاقس؟؟؟ خیلیا به خیلی چیزا علاقه دارن ولی چون استعداد یا تواناییش رو ندارن نتونستن و نمیتونن بهشون برسن.
مثلا:من به برنامه سازی علاقه دارم یعنی چشممو ببندمو بدون اینکه جوانبو در نظربگیرم برم تو چاه؟برنامه سازی به زبونهای مختلفیه...از کجا بدونم بهترین کدومه(از نظر بازار کار)و اگه بخام چن تا رو یاد بگیرم وقت بیشتری میخاد.یه استاد هم داریم خدای برنامه سازیه(به چن زبون)تازه نمیدونم تو چه مسابقه ای مقام 4کشوری رو آورده...چرا معلم شده؟چون بازار برنامه نویسی خرابه.درست نمیگم؟پس اینکه میگین علاقه فقط همین نیس.
پس بریم سراغ سومی و چهارمی آره؟که سومی نه اینکه بدم بیاد ولی با جونو دل کار نمیکنم.
و چهارمی که بدم نمیاد برم چون هم شبیه برنامه نویسی C هست و هم PHP یاد میگیرم.
لطفا یه کم بیشتر راهنمایی کنین.مرسی

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

نکته ای که وجود داره اینه که شرکت های بزرگ نظیر گوگل اساس کارشون بر فروش سرویس به جای فروش نرم افزار یا محصولات دیگر هست. لذا سعی کنید بدنبال هدفی باشین که به سمت معماری سرویس گرا بیشتر نزدیک باشه. به عنوان مثال شما هیچ محصول فیزیکی یا نرم افزاری خاصی رو از گوگل نمی خرید ولی اون به ازای سرویس هایی که به مردم اراپه میده جز پردرآمد ترین شرکت ها هست.

سعی کن به این مسیر بیشتر توجه داشته باشی.

موفق باشی

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامی دوباره
من از شما "آشنا"ی عزیز تشکر میکنم ولی خیلی خلاصه و سطحی راهنمایی کردین.اگه امکانش هست یه کم وارد جزئیات بشین که من بدونم مزایا و معایب هرکدوم چیه.
یعنی نباید آرزوهای دور و دراز داشت؟چونکه دورو درازه یعنی آدم بهش نمیرسه؟من به هیچ وجه نگفتم میخام یه شبه همه چیز رو بدست بیارم...
فقط مگه علاقس؟؟؟ خیلیا به خیلی چیزا علاقه دارن ولی چون استعداد یا تواناییش رو ندارن نتونستن و نمیتونن بهشون برسن.
مثلا:من به برنامه سازی علاقه دارم یعنی چشممو ببندمو بدون اینکه جوانبو در نظربگیرم برم تو چاه؟برنامه سازی به زبونهای مختلفیه...از کجا بدونم بهترین کدومه(از نظر بازار کار)و اگه بخام چن تا رو یاد بگیرم وقت بیشتری میخاد.یه استاد هم داریم خدای برنامه سازیه(به چن زبون)تازه نمیدونم تو چه مسابقه ای مقام 4کشوری رو آورده...چرا معلم شده؟چون بازار برنامه نویسی خرابه.درست نمیگم؟پس اینکه میگین علاقه فقط همین نیس.
پس بریم سراغ سومی و چهارمی آره؟که سومی نه اینکه بدم بیاد ولی با جونو دل کار نمیکنم.
من الکترونیک خوندم و زیاد به برنامه نویسی آشنایی ندارم که راهنماییتون کنم. فقط میگم دست دست نکنید که وقتتون بگذره. اگه یه کم به نوشته هاتون دقت کنید خودتون جواب سوالهاتونو دادید.چون سه تا هدفتونم عالیه پس فقط کافیه اراده کنید ویکی از این 3هدف خوب رو انتخاب کنید.

bespar

عضو جدید
من دنبال کار در سنگاپور - مالزی و ترکیه هستم
در زمینه بازاریابی و تبلیغات

فقط با شرکتهای ایرانی در این کشورها
چه پیشنهادی دارید؟

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به اینکه یافتن کار مناسب در این روزها برای خیلی از جوانان این مملکت دشوار شده است اینجانب قصد دارم با اراپه راه حل هایی بتونم کمکی به دوستان عزیز برای ورود به عرصه کار و فعالیت اقتصادی نمایم.

البته من در حد توانم جوابگو دوستان عزیزم خواهم بود.

منتظر مشارکت همه عزیزان برای ایجاد یه بانک قوی برای ورود به کار هستم.

به امید موفقیت همه دوستان

سلام ممنون از تایپیکتون ...ببین من تازه فارغ تحصیل شدم و میخوام وارد بازار کار شم به نظر شما بهتره وارد شرکت های خصوصی شم یا اینکه خودم یه کار راه بندازم ممنون میشم راهنماییم کنید

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون از تایپیکتون ...ببین من تازه فارغ تحصیل شدم و میخوام وارد بازار کار شم به نظر شما بهتره وارد شرکت های خصوصی شم یا اینکه خودم یه کار راه بندازم ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام دوست گرامی
راه اندازی کسب و کار شخصی نیاز به چند فاکتور داره که مهمترین هاش سرمایه و تجربه کاری هست، اگه سرمایه مناسب رو داری با اندکی بررسی می تونید زمینه مناسب رو پیدا کرده و فعالیت خودتون رو آغاز کنید ولی اگه سرمایه کافی ندارید ولی تجربه خوبی دارید می تونید با ایجاد یک طرح توجیهی قوی شخص یا شرکتهایی رو برای حمایت مالی از شما مجاب نمایید. اما اگه تجربه کاری مناسب ندارید به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم خودتان مستقلاً شروع به کار کنید چراکه وقت و هزینه فراوانی رو از دست میدید. در این حالت پیشنهاد میشه چندسالی رو به کسب تجربه بگذرانید سپس بصورت شخصی فعالیتی رو آغاز کنید.
موفق باشید

helen.j

کاربر فعال
سلام دوست عزیز
تجربه و اراده از شروط موفقیته.بهتره اول تجربه کسب کنید بعد مستقل شید.
موفق باشید

computersoft

عضو جدید
سلام به همگی...خوبن همه؟

با تشکر

خب اگه شما کاردانی هستید که در رشته ی مهندسی کامپیوتر مقطع کاردانی و سپس لیسانس همش تئوریک نیست و بیشتر آزمایشگاه های مفیدی دارید . ( این خصوصیت رو کسانی که کارشناسی پیوسته هستند ندارند )
شما میتونی در دانشگاه خودتون ، در آزمایشگاه ها و اتاق پروژه و سایت دانشگاتون انقدر رفتو آمد داشته باشید که هم چیزی یاد بگیرید و هم اینکه از ترم های بعدی بهتون کار بدن ( البته کار حقوق دار منظورم نیستا . کاری که چیزی توش یاد بگیری ) و اگه دنبال حقوقی و به پول فکر میکنی بهتره کار دانشجویی برداری یک جایی مرتبط با کامپیوتر باشه . یا اینکه درساتونمو خوب بخونید که بتونید نمره خوب کسب کنید و ترم های بعدی استادیار کار دانشجویی بردارید ( در بعضی جاها گفته میشه حل تمرین ) . این روش بهترین راهیه که اگه دستتون باز باشه و مشکل مالی نداشته باشید و علاقه ی زیادی هم به یادگیری و افتادن تو این خط و علم داشته باشید حتمن و حتمن پشیمون نمیشید و موفق میشید .
2. آیا برنامه نویسی علاقه دارید؟ ممکنه دلیل قانع کننده بیارید؟ چه برنامه نویسی هایی تاکنون انجام دادید؟همانطور که گفتم اگر کاردانی هستید بدون اینکه بخاید به تمرکز کردن روی برنامه نویسی فکر کنید خوداگاه یاد میگیرید !
3. به شبکه علاقه دارید؟
باید بین 2 و 3 انتخاب کنید ولی اینطوری که شما سوال کردید یعنی نمیدونید به کدوم علاقه بیشتری دارید . بهتره بذارید زمان بگذره بعد تصمیم بگگیرید و یکی رو انتخاب کنید . در ضمن MCITP سرهم هستش :) . محال که والا من الان این مدرکو دارم ولی کار ندارم :) .
و نکته مهم اینه که شما اگر علاقه نداشته باشید موفق نمیشید ! اینو مطمئن باشید ! نمیشه ادم صرفا به خاطر پول کاری کنه . آره منم دوست دارم فلان کارو بکنم و به آینده اش هم فکر میکنم ولی اگه بخاین صرفا به پول فکر کنید میتونید زمنی خریدو فروش کنید ! میتونید دزدی کنین! میتونید تجارت کنین ( تجارت خیلی پول داره توش شدید و زیاد )
همچنین خیلی از برنامه نویسیایی که داریم تو مدرسه برنامه نویسی نکردن تو دانشگاه هم زیاد برنامه نویسی خاصی نکردن . بعد از دانشگاه برنامه نویسی کردن .!
شما یک رشته قبول شدی نه ده تا رشته ! یکی رو بخون بقیه اش خودش میاد

computersoft

عضو جدید
و البته علاقه و آگاهی از اون انتخابی که میخاین بکنید فقط میتونه به شما کمک کنه چیکار کنید .
در ایران هم شبکه پول دربیاره هم برنامه نویسی ویندوز و هم برنامه نویسی وب !
البته در امریکا علوم کامپیورتر رو بورسه و نیاز داره !
پس فقط شما نیاز دارید به آگاهی و علاقه و تجربه . که اینا زمان میبره . از الان عجله نداشته باشید . با زمان بهتر میشه تصمیم گرفت .

computersoft

عضو جدید
سلامی دوباره

ببین شما فقط در دانشگاه دروس رو الکی نگذرونید . همین . همون دروس خودتونو درست بخونید و عملیشو هم خودتون بیشتر از کلاس کار کنید و از استاد حرف بکشید و سوال کنید . وقتی تموم کنید لیسانس بگیرید میتونید درست تصمیم بگیرید که ارشد رو چی بخونید و جه کاری در آینذه انجام بدید .
شما صرفا درس خودتونو بخون . همون درسی که میخونی کمی بیشتر بخون و نذاری درسی ات رو بی دلیل خونده باشی هر درسی میخونی قشتگ فایده ازش ببر . همین
مطمئن باش موفق میشی