مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

soudabeh.k

عضو جدید
پاسخ : مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

فک نمیکنم تاثیری داشته باشه..من خودم همه رو با اتود کشیدم و قبولم شد ...سعی کن شیت خالی نداشته باشی و با چندتا روان نویس رنگی هم یه سری دیتیل بنویس...موفق باشین

ممنون از راهنمایی هات
یه سری دیتیل یعنی چی؟ میشه بیشتر توضیح بدین

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
فک نمیکنم تاثیری داشته باشه..من خودم همه رو با اتود کشیدم و قبولم شد ...سعی کن شیت خالی نداشته باشی و با چندتا روان نویس رنگی هم یه سری دیتیل بنویس...موفق باشین

شما چند شدین؟ کارتونو ندارین اینجا بذارین؟؟

peiman130

عضو جدید
سلام دوستان
من برای آزمون خرداد93 ثبت نام کردم امام زیاد نخوندم و با این آزمون زیاد آشنا نیستم
لطفا لوازم و کتابهایی که برای آزمون نظارت و طراحی باید همراه داشته باشیم رو بگید
همینطور نکات و علائمی که تو آزمون طراحی باید رعایت بشه
بنظرم اگه هرکسی هرچی میدونه در این ربطه بگه میشه یه لیست خوب و جامع و کامل آماده کرد
متشکرم

mahdiafzali

عضو جدید
لطفا به تاپیک زیر سر بزنید

دانلود جزوه،فایل،شابلون و . . . مورد نیاز آزمون طراحی--لطفا فقط فایل--تا تعداد صفحات زیاد نشه

somaye l

عضو جدید
سلام دوستان امتحان نظارتو دادم .کسی سوالا رو داره بشه چک کرد من که نتونستم بیارم بیرون سوالارو اگه کسی داره یا عکس گرفته بذاره لطفا:w20:

ELMIRA666

عضو جدید
سلام

سلام

دوستان یه سوال خیلی درگیرم کرده...ما ها که کارشناسی ناپیوسته هستیم اگه ارشد بگیریم بازم به ما حق طراحی یا مهر نمیدن؟

sanisani

عضو جدید
سلام دوستان...3 تا سوال دارم ممنون میشم اگه جواب بدین.خیلی گیج شدم.

1-بالاخره کسی که کارشناسی ناپیوسته هست تو کدوم یک از سه مورد (طراحی ، نظارت ، اجرا ) حق امضا نمیتونه بگیره؟
2-کدوم یکی رو اگه قبول نشیم حق امضا تو بقیه رو هم نداریم؟
3-غیر از منابعی که تو سایت قید شده منابع دیگه ای هم میدونم هست ولی هیچ جا نتونستم پیدا کنم که چیا هست.اگه میشه یه لیستی ازش بزارین ممنون میشم.

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام دوستان...3 تا سوال دارم ممنون میشم اگه جواب بدین.خیلی گیج شدم.

1-بالاخره کسی که کارشناسی ناپیوسته هست تو کدوم یک از سه مورد (طراحی ، نظارت ، اجرا ) حق امضا نمیتونه بگیره؟ همه زو میتونین.. من که تونستم، البته واحدام رفت کمیسشون هم ارزی، هرچی مد نظرشون بود پاس کردم، موادو مصالح، طرح 1 (همون آشنایی با طراحی معماری)، متره و برآورد و چند تا دیگه
2-کدوم یکی رو اگه قبول نشیم حق امضا تو بقیه رو هم نداریم؟ اگه اجرا قبول شین نظارتم باید داشته باشین یا بعدش قبول شین
3-غیر از منابعی که تو سایت قید شده منابع دیگه ای هم میدونم هست ولی هیچ جا نتونستم پیدا کنم که چیا هست.اگه میشه یه لیستی ازش بزارین ممنون میشم.

چیز خاصی نیس!! اصلش هموناس... نهایتش یه چند تا کتاب عناصر باشه

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اجرا باید سابقه بیمه و سرپرست کارگاه داشته باشی؟

این سوال منم هست.
ازدوستانی که پروانه اجرا گرفتن یا اطلاع کافی در این زمینه دارن پاسخ بدن.
باید سابقه کار مرتبط داشته باشیم؟
چندسال؟
اگه سابقه کار بدون بیمه باشه چی؟

TARANE-ARCH

عضو جدید
پروانه چیه؟به چهه دردی میخوره؟
یه سوال من اگه مهر طراحی بگیمر برااینکه نقشه مهرکنم واینا یعنی ازمهماستفاده کنم باید حتما دفتری چیزی داشته باشم؟چطوری میشه ازمهراستفاده کرد یعنی چطوری میفهمن فلانی مهرطراحی داره ببخییدامن تازه فارغ التحصیل شدم نمیدونم اینارو

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این سوال منم هست.
ازدوستانی که پروانه اجرا گرفتن یا اطلاع کافی در این زمینه دارن پاسخ بدن.
باید سابقه کار مرتبط داشته باشیم؟
چندسال؟
اگه سابقه کار بدون بیمه باشه چی؟

توی مدارکی که برای صدور صلاحیت باید تخویل بدید یه فرم برای سابقه کاری هست
اگه توی یه کارگاه مشعول بوده باشید تو همون شرکت باید فرم رو پر کنید و اونا مهر بکنن
سابقه بیمه برای اجرا از من نخواستن

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پروانه چیه؟به چهه دردی میخوره؟
یه سوال من اگه مهر طراحی بگیمر برااینکه نقشه مهرکنم واینا یعنی ازمهماستفاده کنم باید حتما دفتری چیزی داشته باشم؟چطوری میشه ازمهراستفاده کرد یعنی چطوری میفهمن فلانی مهرطراحی داره ببخییدامن تازه فارغ التحصیل شدم نمیدونم اینارو

پروانه مدرکی که وزارت مسکن و شهرسازی به شما میده تا بواسطه اون برای شما از طریق نظام مهندسی توی صلاحیتی که پروانه اش رو گرفتید یعنی توی آزمون قبول شدید بهتون کار ارجاع بشه
برای طراحی حتما باید عضو اصلی یک دفتر و برای نظارت باید عضو همکار یک دفتر باشید
اعضایی رو که مهر طراحی دارن معمولا خود نظام مهندسی اسامیشون رو مشخص کرده و قابل دست رسی هست

در کل پروانه چیز خوبیه :w34:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی مدارکی که برای صدور صلاحیت باید تخویل بدید یه فرم برای سابقه کاری هست
اگه توی یه کارگاه مشعول بوده باشید تو همون شرکت باید فرم رو پر کنید و اونا مهر بکنن
سابقه بیمه برای اجرا از من نخواستن

دوست عزیز پس اینطور که شما میگید باید فرم سابقه کارو از نظام مهندسی بگیریم و اون شرکتی که کار کردیم مهر و امضا کنه؟
یه سوال دیگه باید سابقه کار تو همون فرمی که نظام میده باشه؟
اگه خود شرکت تو سربرگ خودش یه فرم سابقه به ما بده اونوقت نظام این فرمو قبول میکنه؟

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز پس اینطور که شما میگید باید فرم سابقه کارو از نظام مهندسی بگیریم و اون شرکتی که کار کردیم مهر و امضا کنه؟
یه سوال دیگه باید سابقه کار تو همون فرمی که نظام میده باشه؟
اگه خود شرکت تو سربرگ خودش یه فرم سابقه به ما بده اونوقت نظام این فرمو قبول میکنه؟

نظام مهندسی استان من یک فرم مخصوص برای شرکت های حقوقی و البته مشاوره معتبر داره که توی اون فرم سابقه کار شما توی پروژه های اون شرکت ذکر شده بعلاوه مدت همکاری طبق ماه
و هر کسی که تو یه شرکت معتبر کار نکرده یک فرم دیگه باز خود نظام داره که باید دو نفر از مهندسین حداقل پایه 2 شما رو تایید بکنن . در ضمن توی هر دو فرم سابقه کارهایی که شما انجام دادید ( طبق صلاحیتی که قبول شدیعنی اگر طراحی و نظارت باشه باید سابقه کارتون هم برای طراحی باشه و هم نظارت) البته مشخص که فرم دومی کاملا صوریه
این هم لینک فرمها و مدارک
دریافت فرم های عضویت حقیقی

قسمت فرمهای قبولی در آزمون

آخرین ویرایش:

faza@bana

عضو جدید
پروانه مدرکی که وزارت مسکن و شهرسازی به شما میده تا بواسطه اون برای شما از طریق نظام مهندسی توی صلاحیتی که پروانه اش رو گرفتید یعنی توی آزمون قبول شدید بهتون کار ارجاع بشه
برای طراحی حتما باید عضو اصلی یک دفتر و برای نظارت باید عضو همکار یک دفتر باشید
اعضایی رو که مهر طراحی دارن معمولا خود نظام مهندسی اسامیشون رو مشخص کرده و قابل دست رسی هست

در کل پروانه چیز خوبیه :w34:
سلام. وقت به خیر شما فرمودین برای نظارت باید عضو همکاریک دفتر باشید یعنی چه ؟میشه کمی بیشتر راهنمایی کنید . آخه من پایه 3نظارت را امسال گرفتم و تو هیچ شرکتی هم کار نمی کنم

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. وقت به خیر شما فرمودین برای نظارت باید عضو همکاریک دفتر باشید یعنی چه ؟میشه کمی بیشتر راهنمایی کنید . آخه من پایه 3نظارت را امسال گرفتم و تو هیچ شرکتی هم کار نمی کنم

دفاتردونوع عضو دارن یکی اصلی که فقط اعضای دارای پروانه طراحی هستند و شماره و نام انها پشت پروانه اصلی خود دفتر قید میشه
ولی برای نظارت باید فقط دفاتر اسم شما رو به عنوان عضو همکار به نظام معرفی میکنه و دیگه نام شما تو پروانه دفاتر قید نمیشه
شما کافیه فقط با یکی از دفاتر که نیاز به عضو دارن ( توی خود سازمان ایندفاتر مشخص شدند یا آگهی همکاری دادند ) هماهنگی کنید ه شما رو به عنوان عضو به سازمان معرفی کنه در این صورت سازمان طبق ضریب دفتر برای شما کار تحت عنوان دفتر ارجاع میده

faza@bana

عضو جدید
دفاتردونوع عضو دارن یکی اصلی که فقط اعضای دارای پروانه طراحی هستند و شماره و نام انها پشت پروانه اصلی خود دفتر قید میشه
ولی برای نظارت باید فقط دفاتر اسم شما رو به عنوان عضو همکار به نظام معرفی میکنه و دیگه نام شما تو پروانه دفاتر قید نمیشه
شما کافیه فقط با یکی از دفاتر که نیاز به عضو دارن ( توی خود سازمان ایندفاتر مشخص شدند یا آگهی همکاری دادند ) هماهنگی کنید ه شما رو به عنوان عضو به سازمان معرفی کنه در این صورت سازمان طبق ضریب دفتر برای شما کار تحت عنوان دفتر ارجاع میده[/QUOTE
با سپاس فراوان از شما

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما کافیه فقط با یکی از دفاتر که نیاز به عضو دارن ( توی خود سازمان ایندفاتر مشخص شدند یا آگهی همکاری دادند ) هماهنگی کنید ه شما رو به عنوان عضو به سازمان معرفی کنه در این صورت سازمان طبق ضریب دفتر برای شما کار تحت عنوان دفتر ارجاع میده[/QUOTE
با سپاس فراوان از شما
ضریب دفتر(افزایش سهمیه) ارتباطی به سهمیه ی نظارت نداره و ناظر بدون اینکه عضو دفتر باشه می تونه نظارت کنه اما در مورد طراحی برای اینکه بتونید طراحی مهر کنید حتما باید عضو دفتر باشید.
ضریب دفتر فقط برای اعضای دفتر که پروانه ی طراحی دارند منظور میشه و
سهمیه ی نظارت اعضایی که مهر طراحی دارند مجزا از طراحیشون هست مثل اونهایی که فقط نظارت دارند.

vertex

اخراجی موقت
ضریب دفتر(افزایش سهمیه) ارتباطی به سهمیه ی نظارت نداره و ناظر بدون اینکه عضو دفتر باشه می تونه نظارت کنه اما در مورد طراحی برای اینکه بتونید طراحی مهر کنید حتما باید عضو دفتر باشید.
ضریب دفتر فقط برای اعضای دفتر که پروانه ی طراحی دارند منظور میشه و
سهمیه ی نظارت اعضایی که مهر طراحی دارند مجزا از طراحیشون هست مثل اونهایی که فقط نظارت دارند.
دوست عزیز در استان ما گیلان متاسفانه یا خوشبختانه طراح میتواند به صورت آزاد طراحی کند . نه عضو دفتر باشد و نه خودش دفتر داشته باشد .

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من حدود دو ماه قبل کل تاپیکو جارو کردم
اما الان اصلا چیزی یادم نیست

لطفا به من بگین ازمون بعدی چه تاریخی هست؟
منابع رو از کجا پیدا کنم؟
ممنون

vertex

اخراجی موقت
من حدود دو ماه قبل کل تاپیکو جارو کردم
اما الان اصلا چیزی یادم نیست

لطفا به من بگین ازمون بعدی چه تاریخی هست؟
منابع رو از کجا پیدا کنم؟
ممنون
سلام دوست عزیز
آزمون بعدی آبان ماه است
این صفحه میتونه خیلی کمکتون کنه http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=260

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
;7804096 گفت:
دوست عزیز در استان ما گیلان متاسفانه یا خوشبختانه طراح میتواند به صورت آزاد طراحی کند . نه عضو دفتر باشد و نه خودش دفتر داشته باشد .
واقعا !
خلافه ! باعث ابطال پروانه اشتغال میشه.
فکر نمی کنم تو کل استانتون اینطور باشه.امکان داره بعضی از شهرستان های کوچیک این اتفاق بیفته که خلافه ...

vertex

اخراجی موقت
واقعا !
خلافه ! باعث ابطال پروانه اشتغال میشه.
فکر نمی کنم تو کل استانتون اینطور باشه.امکان داره بعضی از شهرستان های کوچیک این اتفاق بیفته که خلافه ...
نه بابا مثل اینکه برداشت از قانون سلیقه ای شده . هر جا یه طور برداشت میکنند . شما هم نسبت به استان خودتون داری میگی . اینجا لازم نیست کسی حتما عضو دفتر بشه فعلا هم هیچکس رو مجبور به عضویت نکردند . البته خودم به شخصه اعتقاد دارم اگر طراح عضو دفتر بشه بهتره . در ضمن خیلی دوست دارم بدونم آیا الزام قانونی هست یا خیر ؟ چون میتونم توی جلسات بهش استناد کنم و این پیشنهاد رو بدم که عملی بشه . متشکر از شما

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا مثل اینکه برداشت از قانون سلیقه ای شده . هر جا یه طور برداشت میکنند . شما هم نسبت به استان خودتون داری میگی . اینجا لازم نیست کسی حتما عضو دفتر بشه فعلا هم هیچکس رو مجبور به عضویت نکردند . البته خودم به شخصه اعتقاد دارم اگر طراح عضو دفتر بشه بهتره . در ضمن خیلی دوست دارم بدونم آیا الزام قانونی هست یا خیر ؟ چون میتونم توی جلسات بهش استناد کنم و این پیشنهاد رو بدم که عملی بشه . متشکر از شما

طبق مبحث 2 :
ماده 4 (فصل دوم:طراحی ساختمان):
کلیه ی طرح های ساختمانی و نقشه ها و مدارک فنی آن از جمله معماری-سازه-تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی منحصرا باید توسط دفاتر مهندسی طراحی ساختمان یا طراحان حقوقی ساختمان در حدود صلاحیتی که در زمینه ی طراحی دارای پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی می باشند طبق شرایط و ضوابط زیر و مطابق با قراردادهای همسان که نمونه آن پیوست شرح خدمات مهندسان رشته ساختمان است و با صاحب کاران باید منعقد نمایند انجام شود.

یه چیزی تو استان شما که عضو دفتر بودن باب نیست سهمیه ی همتون یکسانه؟چون سهمیه دفتر تک عضو با سهمیه دفتر 2 عضو و 4 عضو فرق می کنه و کمتره.
قرارادهاتون ثبت سیستم نمیشه؟اینجوری یکی کمتر امضا کنه و یکی بیشتر از سهمیه ش کی متوجه میشه!؟

آخرین ویرایش:

vertex

اخراجی موقت
طبق مبحث 2 :
ماده 4 (فصل دوم:طراحی ساختمان):
کلیه ی طرح های ساختمانی و نقشه ها و مدارک فنی آن از جمله معماری-سازه-تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی منحصرا باید توسط دفاتر مهندسی طراحی ساختمان یا طراحان حقوقی ساختمان در حدود صلاحیتی که در زمینه ی طراحی دارای پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی می باشند طبق شرایط و ضوابط زیر و مطابق با قراردادهای همسان که نمونه آن پیوست شرح خدمات مهندسان رشته ساختمان است و با صاحب کاران باید منعقد نمایند انجام شود.

یه چیزی تو استان شما که عضو دفتر بودن باب نیست سهمیه ی همتون یکسانه؟چون سهمیه دفتر تک عضو با سهمیه دفتر 2 عضو و 4 عضو فرق می کنه و کمتره.
قرارادهاتون ثبت سیستم نمیشه؟اینجوری یکی کمتر امضا کنه و یکی بیشتر از سهمیه ش کی متوجه میشه!؟
نخیر سهمیه کسانی که توی دفتر عضو هستند به نسبتهای مختلف افزایش پیدا میکنه . ببینید دفتر کار رو ثبت میکنه ولی زنگ میزنه از یه طراح که حق امضا داره میخواد که نقشه هایی که دفتر تهیه کرده رو مهر کنه . همه چیز در قالب دفتر هست ولی طراح میتونه آزاد کار کنه و عضو نباشه و برای هر تعداد دفتر مهر کنه در چهارچوب ظرفیتش . ظرفیت مهندس ها موقعی که نقشه با اسم طراح ثبت میشه کم میشه . اگر سهمیه نداشته باشه اجازه ثبت داده نمیشه .

بالا