مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید یک سوال
من یک گل ناز یخی پشت پنجره دارم . رشد نسبتا خوبی دارد ولی برگ های پایینی اش حالت پلاسیده دارد . چه کار باید بکنم؟
برای گل دادنش چه کار باید بکنم؟

nargessss

عضو جدید
سلام چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
1 ـ برام یک ریشه ی سیکاس آوردن ک نمیدونم تو چه نوع خاکی بکارم و چقدر از اون بیرون خاک باشه و چند روز یک بار آبیاریش کنم .
2 ـ در مورد آبیاری و نوع خاک چای سرخ سوال داشتم بذرش رو کاشتم و الان باید به گلدون منتقلش کنم .
3 ـ 2 تا بامبو دارم که هر دو آنها پاجوش هایی هستن که از گیاه اصلی جدا کردم یکی 5 سانتی متر و اوون یکی 20 سانتی متر هست میخواستم بپرسم میتونم آنها رو در آکواریوم بذارم ؟ به خاطر ظریف بودن ساقه و برگهاش آسیبی بهش نمیرسه ؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام

ممنون
یکی از دوستام می گه این یوکا نیست شاید خورشیدی یا آماریلیس باشه من خودم نمی تونم تشخیص بدم چیه آخه شبیه هیچ کدوم از این 3تا نیست خیلی شل و وا رفتس

سلام عزيزم...هميشه هيچ چيز نميتونه قطعي باشه گلم...منم روي تجربه اي كه دارم صحبت ميكنم عزيزم...شايدم اين گياه يوكا نباشه...
اما به زم خودم ميتونم بهت نود درصد اطمينان بدم كه يوكاست...اما به قول شما كه توي اون فروم هم نوشته بوديد بايد گياه رو از نزديك ديد و يا به قول دوستتون به ريشه اش هم نگاهي كرد.
اما چون اين خيلي بي حال شده ديگه نمايي از يوكا نداره...بعدهم طرز كاشت اين گياه باعث شده كه ساقه اش در حال حاضر مشخص نباشه.
من در اولين نگاه كه ديدمش فكركردم كه دراسنا برگ بلالي باشه...اما وقتي بيشتر نگاه كردم و اون حسي كه نسبت به گياه داشتم رو در نظر گرفتم نوددرصد به يوكا رسيدم..

بازم مشتاقم كه در صورت پيدا شدن جوابي بهتر به نتيجه بهتري برسيم.
اگه خبري شد مشتاقم تا بدونم غيراز يوكا چيه؟ ممنونم خانومي.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام این چیه گیاهیه؟ من خودم تا حالا ندیده بودمش.

مشاهده پیوست 77823
با سلام،
بررسی کنید که در پایین ترین قسمت چیزی شبیه پیاز لیندا داره یا نه!؟ اگه نداشت به احتمال خیلی زیاد یوکاست، البته از نوع زیاد آب خورده و آفتاب ندیده! این گیاه با افزایش سنش مثل هر آگاو دیگه ای دارای ساقه می شه و در ابتدا ساقه نداره!

mehraban2011

عضو جدید
من 100% میگم یوکا نیس.جون ما داریم یوکا هم داریم زمین تا آسمون با هم فرق دارن.لبه های برگ اصلا حالت اره ای نداره و مث کاهو نرمه
اینم عکس گیاه منImage036.jpg

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید یک سوال
من یک گل ناز یخی پشت پنجره دارم . رشد نسبتا خوبی دارد ولی برگ های پایینی اش حالت پلاسیده دارد . چه کار باید بکنم؟
برای گل دادنش چه کار باید بکنم؟

ممکن است راهنمایی کنید؟
سرما باغث میشود برگ های گل ناز و حسن یوسف پژمرده و بی حال بشوند؟
برگ های گل ناز دارد زرد میشود . لطفا کمک کنید.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ممکن است راهنمایی کنید؟
سرما باغث میشود برگ های گل ناز و حسن یوسف پژمرده و بی حال بشوند؟
برگ های گل ناز دارد زرد میشود . لطفا کمک کنید.
خوب اينا هر دوتاشون به سرما حساسن و با اولين يخبندان اكه تو فضاي باز باشن ازبين ميرن اكه تو فضاي باز اينها رو داريد و امكان انتقالشون براتون ميسر نيست بهترين راه استفاده از پوشش پلاستيك هست تا اول بهار هم راهي نيست اگه اين زمان بهشون برسيد سالم ميمونن

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه در فضای باز نیستند . پشت پنجره هستند . داخلند .
یعنی سرمای پشت پنجره هم ممکن است اذیتشان کند؟

• Like
واکنش ها: fgni

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
نه در فضای باز نیستند . پشت پنجره هستند . داخلند .
یعنی سرمای پشت پنجره هم ممکن است اذیتشان کند؟

اره اما انقدي نيست كه بخواد از بين ببرتشون فقط نبايد دو هوا بشن يعني اگه روز افتابي اما سرد باشه پنجره رو باز نكني يا اگه باز مكني گلها رو جاي گرمتر بزار

صادق نادم

عضو جدید
ببخشيد بنده يك سوال داشتم ولي اصلا مشخص نيست كجا بايد عنوان كنم مجبور شدم تو اين قسمت عنوانش كنم.چند هفته پيش گياه رز قلمه زدم اوايلش خوب بود و جوانه زد و برگ داد ولي چند وقتيه برگها حالت پلاسيدگي پيدا ميكنه و برگهاش ميسوزه از لحاظ آفت بررسي كردم آفت نداره.اگه ميشه راهنمايم كنيد.

زیبادشت

عضو جدید
ببخشيد بنده يك سوال داشتم ولي اصلا مشخص نيست كجا بايد عنوان كنم مجبور شدم تو اين قسمت عنوانش كنم.چند هفته پيش گياه رز قلمه زدم اوايلش خوب بود و جوانه زد و برگ داد ولي چند وقتيه برگها حالت پلاسيدگي پيدا ميكنه و برگهاش ميسوزه از لحاظ آفت بررسي كردم آفت نداره.اگه ميشه راهنمايم كنيد.
با سلام دوست عزیز احتمال زیاد جایی که قلمه ها را گذاشتید هوای گرمی داره و گرما باعث میشه که جوانه ها رشد کنند و مواد ذخیره ای قلمه مصرف میشه و نهایتا خشک میشن برای اینکار بعد از آماده کردن قلمه ها آنها را در جایی مثل شاسی سرد باید قرار بدین بهترین حالت این است که کاری کنید که گرما در خاک باشد و محیط بیرون از خاک خنک باشد دراینصورت احتمال گیرایی بسیار بالاست

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

خوب احتمالا مشكل ريشه داره و اينكه رز الان موقع برگريزانش هست

زیبادشت

عضو جدید
خوب احتمالا مشكل ريشه داره و اينكه رز الان موقع برگريزانش هست
نه خیر گیاه کامل نیست که قلمه هست از خاک بیرون بیارید میبینید که اصلا ریشه نداره و ربطی به برگریزان نداره چون برگها مطمئنا بعد از قلمه زدن ظاهر شده است من خودم تجربه زیادی تو رز دارم

زیبادشت

عضو جدید
با سلام،
بررسی کنید که در پایین ترین قسمت چیزی شبیه پیاز لیندا داره یا نه!؟ اگه نداشت به احتمال خیلی زیاد یوکاست، البته از نوع زیاد آب خورده و آفتاب ندیده! این گیاه با افزایش سنش مثل هر آگاو دیگه ای دارای ساقه می شه و در ابتدا ساقه نداره!
بخاطر پیازدار بودنش احتمال زیاد آماریلیس باید باشه که گلهای شیپور مانند و پشت بهم میده و رنگ معمولا قرمز یا صورتی است تعداد گل بین 2 تا 4 عدد متغیر است

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
من 100% میگم یوکا نیس.جون ما داریم یوکا هم داریم زمین تا آسمون با هم فرق دارن.لبه های برگ اصلا حالت اره ای نداره و مث کاهو نرمه
اینم عکس گیاه منمشاهده پیوست 78211
با سلام،
خیلی ساده س! تو Google image نام یوکا رو سرچ کنید ببینید شبیه گیاه شماست یا گیاه ایشون!

elahehslm

عضو جدید
کتابی تخصصی درباره پرورش هلو و شلیل

کتابی تخصصی درباره پرورش هلو و شلیل

سلام دوستان،
کسی، کتابی تخصصی درباره پرورش هلو و شلیل می شناسه که به روز هم باشه؟

eliiiiiiiiii

عضو جدید
نقشه باغ سیب می خوام

نقشه باغ سیب می خوام

سلاااااااااااام
من شدیدا به یه نقشه برای باغ سیب نیاز دارم اگه کسی داره ممنون میشم برام بزاره

eliiiiiiiiii

عضو جدید
البته اگر این چندتا سوال رو هم برام جواب بدید کمک بزرگی هست
درخت من گلدن دلیشس
1.پایه مناسب برای این درخت؟
2.چه روش کشتی مناسب؟(مستطیلی خوبه؟)
3.فاصله ی ردیف ها از هم چقد باشه خوبه؟توی هر ردیف فاصله درخت ها چقدر باشه؟
4.درخت های گردافشان رو با چه نسبتی بکارم؟

سبزانگشتی

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه اسم این درختا چیه و بومی چه اقلیمی هستن؟
تو ایران هم رشد و گلدهی داره؟
ممنونمfe8355d008c6d8d417db7d57d325dc57_h.jpg

صادق نادم

عضو جدید
سلام ميشه منو راهنمايي كنيد كه چرا قلمه هاي رزي كه زدم حالا كه جونه زده و برگ داده برگهاش شروع به پلاسيده گي و سوختن ميكنه؟بايد بگم كه از لحاظ شته و آفتهاي ديگه چكش كردم مشكلي نداشته.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام ميشه منو راهنمايي كنيد كه چرا قلمه هاي رزي كه زدم حالا كه جونه زده و برگ داده برگهاش شروع به پلاسيده گي و سوختن ميكنه؟بايد بگم كه از لحاظ شته و آفتهاي ديگه چكش كردم مشكلي نداشته.

فكر كنم اونطور كه الان متوجه شدم شما قلمه زدي برگ داده اما حالا داره خشك ميشه
چندتا علت ميتونه داشته باشه اينكه شما خاكي كه استفاده كردي الوده بوده يا كود زيادي استفاده كردي يا اينكه اب زيادي دادي به قلمه ها اما عمده دليل اصلي ميتونه گرماي محيطي باشه كه قلمه رو اونجا نگهداري ميكني چون قلمه بايد در انتهاي خودش بافت پينه اي تشكيل بده و خودشو ترميم كنه از داخل همون بافت ريشه بده و بعد برگ بده حالا اين در حالتيه كه محيط قلمه سرده واي خاكش گرمه معمولا تو شاسي سرد اينكارو انجام ميدن اما وقتي محيط قلمه گرم باشه جوونه هاي برگ شروع به رشد ميكنن و تا وقتي قند داخل ساقه تموم بشه رشد ميكنن و اين در حاليه كه بافت پينه تشكيل نشده كه ريشه ها املاح خاك رو جذب كنن و اينطوري ميشه كه برگها خشك ميشن و قلمه ازبين ميره

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
البته اگر این چندتا سوال رو هم برام جواب بدید کمک بزرگی هست
درخت من گلدن دلیشس
1.پایه مناسب برای این درخت؟
2.چه روش کشتی مناسب؟(مستطیلی خوبه؟)
3.فاصله ی ردیف ها از هم چقد باشه خوبه؟توی هر ردیف فاصله درخت ها چقدر باشه؟
4.درخت های گردافشان رو با چه نسبتی بکارم؟

راستش شما خودتون بايد نوع خاك و اقليم رو مشخص كني با توجه به معروفيت پايه مالينگ و مالينگ مرتون پيشنهاد ميدم از جداولشون نوع پايه مناسب رو خودتون انتخاب كنيد در ضمن نوع كاشت رو هم بايد طبق نوع شيب سمت شيب و يا نوع گسترش زمين و ادوات مورد استفاده رو روش كاشت موثره اينكه مربعي مسطتيلي يا لوزي بكاري

در مورد نسبت بهترين نسبت يك به ده هست

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
من نرم افزار Hyfa رو میخوام.
[FONT=&quot]با راهنماش.
اگه بذارین ممنون میشم.
[/FONT]