مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

گلابتون

مدیر بازنشسته
کارگر بگیرم حلزون جمع کنن ....شاید این کارو.....!!
دقیقا نمی دونم چقدره مساحتش ....باغ مرکبات دیگه :پرتغال , نارنگی و....

آره آرام جون ..كارگر كه پولش رو به موقع بگيره ...كارشو انجام ميده...نميدونم حالا امتحان كنن ببين چي ميشه.:w05:
آره مشكل منم با درختهاي نارنجم بود...نميدونم چه علاقه ايي دارن.:w20:
خانومي نتيجه اشو حتما بگو برامون:w27:

گلابتون

مدیر بازنشسته
:gol::gol:من كه خودم نه چون باغ ندارم اما بعضي ام ديدم كه جواب داده البته نظر دوستمون هم درسته تو باغ سبزي و صيفي جواب نميده
اما برا سبزي و صيفي ميگن اگه خاك اره بريزي دور هر كرت البته دقيقا بعد از كاشت سبزي جواب ميده:gol::gol:

داريوش جان بي زحمت براي هركس جواب مينويسي نقل قول بگير عزيز ممنون.:gol:
اين خاك اره رو شنيده بودم..اما براي كرم...حالا نميدونم براي حلزون هم جواب ميده؟ راستي داريوش جان لازم نيست اين خاك اره رو با مواد سمي مخلوط كنيم؟؟:redface::gol:

indicat

عضو جدید
---

---

سلام بچه ها یه مطلب در مورد فنل فتالین میخواستم از گوگل مطلب جالبی پیدا نکردم ممنون میشم اگه در این باره کمکم کنین:w27::w40:

DARIUSH0

عضو جدید
فکر خوبیه... بعضیا این کار رو میکنن...
ولی می دونین مشکل چیه! اگه توی باغ صیفیجاتو سبزیجات نباشه به درد میخوره ,وگرنه چیزی از اونا نمی ذارن این اردکا...:smile:
به هرحال ممنونم از شما...

:gol::gol:من كه خودم نه چون باغ ندارم اما بعضي ام ديدم كه جواب داده البته نظر دوستمون هم درسته تو باغ سبزي و صيفي جواب نميده
اما برا سبزي و صيفي ميگن اگه خاك اره بريزي دور هر كرت البته دقيقا بعد از كاشت سبزي جواب ميده:gol::gol:

داريوش جان بي زحمت براي هركس جواب مينويسي نقل قول بگير عزيز ممنون.:gol:
اين خاك اره رو شنيده بودم..اما براي كرم...حالا نميدونم براي حلزون هم جواب ميده؟ راستي داريوش جان لازم نيست اين خاك اره رو با مواد سمي مخلوط كنيم؟؟:redface::gol:

اينم نقل قول خانم ؟؟؟؟؟

DARIUSH0

عضو جدید
:w15::w15::w15:مرسسسسسسي از نقل قولت آقا ... اما جوابش چي شد...؟؟؟؟:d
نخند دل درد ميگيري جوابتم ميدم
ببين عزيزم شما ميدونيد كه كرم و حلزون رو زمين ميخزن بنا بر اين خاك اره يه عمل مكانيكي انجام ميده و جلو حركت اونا رو ميگيره البته تو شمال از پوست برنج هم استفاده ميكنن اما در مورد سم ميتونيد از سموم تماسي هم استفاده كني بازم اگه سوال داري در خدمتم

• Like
واکنش ها: fgni

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنونم داريوش جان
من خودم اين كارو براي كرتهاي سبزيهام انجام دادم و از
سموم غير سيستميك ...سم بنوميل و دسيس باير و اندوسولفان استفاده كردم . :w11:
بعدش يه نوع كرم سبز رنگ هم به بوته هاي گل رزم حمله كرده بودند كه سرشاخه و برگها رو ميخوردند ..حتي به غنچه ها هم رحم نميكردند...و هر روز هم چاقتر ميشدند..عكسشون رو هم تو تالار گذاشتم..براي اونا مجبور شدم از متاسيستوكس استفاده كنم كه كلكشون رو كند.

DARIUSH0

عضو جدید
ممنونم داريوش جان
من خودم اين كارو براي كرتهاي سبزيهام انجام دادم و از
سموم غير سيستميك ...سم بنوميل و دسيس باير و اندوسولفان استفاده كردم . :w11:
بعدش يه نوع كرم سبز رنگ هم به بوته هاي گل رزم حمله كرده بودند كه سرشاخه و برگها رو ميخوردند ..حتي به غنچه ها هم رحم نميكردند...و هر روز هم چاقتر ميشدند..عكسشون رو هم تو تالار گذاشتم..براي اونا مجبور شدم از متاسيستوكس استفاده كنم كه كلكشون رو كند.
خواهش دارم خدمتتون دوست عزيز گلابجان
ضمن اينكه اون كرماي بدبخت هم كه قرار بود بشن پروانه هاي سفيدرنگ خوشگلي كه شما ظاهرا از بيخ بن نسلشون كندين ولي خب ديگه چاره ا ي نيست اما دوست گلم استفاده از سموم زياد در باغچه سبزيجات رو توصيه نميكنم حتي كود هارو چون خودتون به مضراتش اگاهي دارين عرض ميكنم راحت ترين راه هم اينه كه حشرات عزيز رو تو خوردنشون با خودمون شريك بدونيم بازم از بذل توجهتون به خرده فرمايشات بيربطم ممنونم مرسي :biggrin::gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
اختيار داري عزيزجان ...فرمايشات شما كاملا متين و پر فايده هست

داريوش جان من سم رو به همون خاك اره ها زدم و اطراف كرتها ريختم ...فقط از ورودشون جلوگيري كردم...

ببينم شما ميدونيد اون كرمها چي بودن...؟ ولي هيچكدوم پروانه مروانه نشدناااااااا...فقط روز به روز توپول موپول ميشدن...و در همين مدت هم داشتن نسل رزهاي منو از بيخ ميكندن...ديگه شرمنده عمر با عزت شون شدم ديگه... http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w43.gif ايشالا كه اون دنيا منو ميبخشن...

DARIUSH0

عضو جدید
فكر كنم سفيده رگ سياه كلم بود البته فكر ميكنم چون رزاي مادم هم به همين درد مبتلا شدن

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی سرچ کردم ولی راجع به سبزیهای حاوی اون چیزی پیدا نکردم.
ببین اینا بدردت میخوره
دوست خوبم تو کتاب زندگی گیاه سبز و فیزیولوژی مطالب خوبی هست.
موفق باشی
:gol:

پیوست ها

• رنگيزه هاي فلاونوئيدي.PDF
    189.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

alish20

عضو جدید
تولید کیک و کلوچه

تولید کیک و کلوچه

سلام دوستان،میخواستم ببینم کسی اطلاع داره که الان به صنایع غذایی وام میدن یا نه؟
در ضمن اگه کسی شرایط اخذ وام یا طرح توجیهی تولید کیک مغزدارو ارائه کنه واقعا ممنون میشم.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام دوستان،میخواستم ببینم کسی اطلاع داره که الان به صنایع غذایی وام میدن یا نه؟
در ضمن اگه کسی شرایط اخذ وام یا طرح توجیهی تولید کیک مغزدارو ارائه کنه واقعا ممنون میشم.

سلام دوست خوبم ... الان به همه دارن وام میدن ... البته 80 درصد بانک وام میده و 20 درصد سهم شما هست ...

:gol:

به ک چیزایی دارن وام میدن که نگو ... مثلا به ساختن وسایل گلخونه (پیچ و مهره 9 هم دارند وام میدن ... منظوم به تولید کننده پیچ و مهره بود ...

behboudi_e

عضو جدید
salam

salam

سلام،دوستان من دنبال چند سری داده خام آماری تجزیه مرکب،تجزیه رگرسیون و تجزیه خوشه ای نیاز دارم اگه کسی سراغ داره برام بفرسته:(:(:(
من جبران می کنم;););):gol::gol:
salam.age tanbalit nemiyad to ketabhaye tarh azmayeshat koli dadeh hast ya mitoni beri daneshgah va az payan name haye bacheha estefade bekonid.

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،دوستان من دنبال چند سری داده خام آماری تجزیه مرکب،تجزیه رگرسیون و تجزیه خوشه ای نیاز دارم اگه کسی سراغ داره برام بفرسته:(:(:(
من جبران می کنم;););):gol::gol:

سلام دوست عزیز
من تازه این تاپیک رو دیدم، یک سری داده دارم ولی یه کم باید دنبالشون بگردم، اگه هنوزم به داده هایی که گفتید نیاز دارید بگید تا براتون بفرستم.
موفق باشید

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم در تأیید نظرات دوستان، باید بگم متأسفاته مراکز جذب دولتی برای رشته های کشاورزی خیلی کمند، بخوصوص با توجه به جذب بالای دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد...
البته گرایشاتی مثل ماشینهای کشاورزی و آبیاری که ورودی دانشگاه ها تا چندی پیش در این گرایشات نسبت به سایر گرایشات محدودتر بوده هنوز هم احتمال پیدا کردن ظرفیت خالی دارن، که البته به منطقه اون بستگی زیادی داره.
برای کار آزاد منطقه ای که برای کار در نظر می گیرن خیلی مهمه و تأثیرگذار، مثلاً بعضی مناطق که سطح مزارع کشاورزان اونها کم اند، کشاورزان توانایی یا رغبتی به تهیه ادوات کشاورزی ندارند. تو این مناطق احداث بنگاهی که بتونه این ادوات رو در اختیار کشاورزان بذاره درآمد خوبی می تونه داشته باشه.

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
نمی دونم هنوز سؤالتون سر جاش هست یا جوابی که می خواستید رو گرفتید.
ببینید سؤال شما خیلی کلیه، اینو به خاطر این کی گم که من از رشته ریاضی فیزیک وارد کشاورزی شدم، خیلی درسهایی که برای همکلاسیام راحت بود برای من سخت و اونایی که برای اونا سخت بود برای من آسون بودن.... برا من که تمام دبیرستان و پیش دانشگاهی رو با درسهایی مثل ریاضی و هندسه و فیزیک سر کرده بودم حتی گیاهشناسی 1 هم سخت بود،تو خیلی از درسهای های کشاورزی باید اسم علمی حفظ کرد که برای من سخترین کار دنیا بود... در عوض با درسهایی مثل آمار و آبیاری و ...هیچ مشکلی نداشتم تازه کلی هم برام پیش و پا افتاده بودن، اینو برا در جواب این سؤالتون گفتم که پرسیده بودید کدوم درسا آسون ترن... به نظر من بستگی به استعداد داره،سختی و آسونی درسا برای کسی که استعدادش تو حفظیات بالاتر با کسی که تو تجزیه و تحلیل قویتر فرق می کنه.
در مورد گرایش هم همونطور که دوستان اشاره کردن مراکز جذب دولتی اگر هم باشن خیلی کمن...
یک کورد خیلی مهم منطقه ای که قراره توش کار کنید...
مثلاً مهندسی صنایع غذایی گرایش خوبیه، درآمد خوبی هم می تونه داشته باشه اما بعضی شهرستانها برای این گرایش اشباع شدن، بعضیای دیگه رو هوا می برن...
اگر هنوز هم جواب این سؤال براتون مهمه، شاید اگه کمی سؤالتون رو باز کنید بشه به جواب بهتری رسید
موفق باشید

mamal!

عضو جدید
کمک فوری برای level cad

کمک فوری برای level cad

سلام به همه مهندسان محترم من برنامه level cad لازم دارم کسی میتونه راهنمایی کنه

AMIR-ALI

عضو جدید
تا اونجا که یادمه باید مالک زمین باشی
و بیست درصد هم طرحت اجرا کرده باشی از اون به بعدش مرحله ای بهت وام میدن

APAMA

عضو جدید
سلام
رتبه بندی نظام مهندسی چطوریه؟
شرایطش ؟

ممنون میشم جواب بدین.

آخرین ویرایش:

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
رتبه بندی شرکت ها در نظام مهندسی تا جایی که من میدونم اول بر اساس رشته های اعضا هست یعین شرکتی که اعضاش از گرایش های مختلف باشن اولویت دارن
بعدش هم اگه مقاله یا طرح یا چیزای این جوری داشته باشن بازم اولویت دارن
سطح تحصیلات اعضا هم موثر هست توی رتبه بندی

sahar.abot

عضو جدید
کشت و صنعت

کشت و صنعت

سلام دوستان
راجع به شرکت کشت و صنعت چی میدونین
چه فعالیت هایی دارن؟

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تمام گل و گیاهامو مگس سفید زدههههههههههههههه ( افسون کار اون ژربراهاست...خدا بگم صاحبشونو چه کار کنه.... ):cry::cry::cry::cry::cry:
چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ بدبخت شدمممممممممم:cry:
گوجه هام هم رشد ندارنننننننن:cry:
همیشه بهارام هم یکی یکی دارن پژمرده میشن...هنوز گل نداده بیحال شدن....:cry:
چه کار کنم؟ به نظرتون سردشونه؟ اخه گلخونه خونمونه... یه کوچولو هوا سرده اونجا....

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام گل و گیاهامو مگس سفید زدههههههههههههههه ( افسون کار اون ژربراهاست...خدا بگم صاحبشونو چه کار کنه.... ):cry::cry::cry::cry::cry:
چه کار کنم؟ به نظرتون سردشونه؟ اخه گلخونه خونمونه... یه کوچولو هوا سرده اونجا....

میگم مریم تو چرا گل میکاری؟؟؟؟؟؟
همه رو هم خشک میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟
افسونم سمتشو از کاربر فعالی بزن : متخصص خشک کردن گل

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

مريم شما بايد بدوني هميشه بهار با سرما از بين ميره
برا مكس سفيد هم بايد سم تهيه كني با يه سم پاشي حل ميشه
اما اگه هواي گلخونه تون سرد باشه پس مگس سفيد از كجا پيداشون شده اينجا يه مشكلي هست بيشتر توضيح بده

seeemesooo

عضو جدید
سوال در مورد دفع آفات بوسیله حشرات دیگر

سوال در مورد دفع آفات بوسیله حشرات دیگر

بعضی حشرات هستند که در شفیره آفات یا عنکبوت ها تخم گذاری میکنند
مقاله یا ترجمه انگلیسی این کار رو میخواهم
با تشکر:gol:

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مريم شما بايد بدوني هميشه بهار با سرما از بين ميره
برا مكس سفيد هم بايد سم تهيه كني با يه سم پاشي حل ميشه
اما اگه هواي گلخونه تون سرد باشه پس مگس سفيد از كجا پيداشون شده اينجا يه مشكلي هست بيشتر توضيح بده

اخه من زیاد وارد نیستم اخیرا خیلی رفتم دنبال گل و گیاه... ( خوب نمیدونم دیگه:redface:)
اما توی فضای ازاد که نیست... تو خونس یعنی پاسیو ... با این حال مشکل ایجاد میشه؟:w20:
چه سمی باید واسه مگس سفید بگیرم؟

در مورد ورود مگس سفید باید بگم که قبلا واسه نمایشگاهمون دو تا بوته ژربرا از یه گلخونه اموزشی به امانت گرفته بودیم که مگس سفید داشت... نشا های همیشه بهار هم که توی بستر هیدروپونیک کاشته بودم تقریبا نزدیک گلدونای ژربرا بودن... بعد از اتمام نمایشگاه به دلیل اینکه تو دانشگاه امکان نگهداری اینا نبودش منم اینا رو اوردم خونه... اولش که دقت کردم اصلا مگس سفیدی اطراف همیشه بهار ها نبود... حالا پیداشون شده...
همیشه بهارام که تا دو سه روز پیش سر زنده بودن تقریبا یه دونه دیگش سبزه...
حالا از همه اینا که بگذریم دو تا بوته گوجه درختی هم تو پاسیون کاشته بودم (توی کیسه رشد) که دیدم چن تا مگس سفید دورشون هست و رشدشون خیلیییییی کمه که فکر میکنم به خاطر سرماست... منظور از سرما سرمای زیاد نیست اما دمای معمولی اتاق رو هم نداره