مشاوره، سوال و درخواست مطالب صنایع غذایی

farideh_313

عضو
سلام به نظرتون برای درس میکروب جزوه بهتره بخونیم یا کتاب جی رو؟؟؟

سلام. مسلما کتاب بهتر از جزوه است. ولی مشکل اینجاست که کتابای ترجمه شده به نظر من اصلا خوب مطلب رو نمی رسونند. اینه که من خودم کتابهای تالیفیه فارسی، کتاب جی به زبان اصلی و بعد جزوه رو پیشنهاد می کنم.

adeniss

عضو جدید
راه اندازي خط توليد تتراپك

راه اندازي خط توليد تتراپك

سلام دوستان
من نياز به اطلاعات جامعي درمورد راه اندازي خط توليد تترا پك دارم. لطفا هر كس در اين خصوص اطلاعاتي داره منوراهنمايي كنيد.
با تشكر

الهام پاییزی

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز.اطلاعاتی در مورد کسی که میخواد درکارخانه کار کنه میخوام به عنوان کنترل کیفیت .مرسی

neamatshahi

عضو جدید
صنعت کلوچه-دونات-دانمارکی وخط تولید آنها

صنعت کلوچه-دونات-دانمارکی وخط تولید آنها

درمورد صنعت کلوچه دونات ودانمارکی و همچنین خط تولید هرکدوم از اونها می خواستم منابع وکتاب هایی رو پیدا کنم لطفا راهنمایی فرمایید

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
co2

co2

سلام
دوستان میخواستم ببینم میشه به جای اینکه گاز co2
میشه گاز o2 را کرد تو نوشابه یا ماالشعیر؟
تو یه مقاله خوندم که میشه..
اما اونوقت باعث اکسید شدن مواد داخلش نمیشه . راهنمایی کنید .ممنون . اگه میشه با پیام خصوصی بگید.

kalani_s2001

عضو جدید
دستگاه خشک کن میوه

دستگاه خشک کن میوه

:smile:با سلام در مورد یک دستگاه ارزان قیمت جهت خشک کردن میوه از قبیل آلو ،زردالو وتولید برگه بصورت بهداشتی و لواشک اطلاعاتی میخواستم

kalani_s2001

عضو جدید
دستگاه تشخیص آب در زیر زمین

دستگاه تشخیص آب در زیر زمین

با سلام با توجه به کم آبی شدیدی که با اون مواجه هستیم اکثر چاههای کشاورزان خشک شدن یا آب دهی شون خیلی کم شده و آنها مجبورن یک جای دیگه رو حفاری کنند که اکثر مواقع این چاهها هم آب نداره من دنبال یک دستگاه هستم که فبل از اینکه حفاری بشه بهترین محل برای کندن چاه نشون بده لطفا منو راهنمایی کنید:smile:

raminbabak

اخراجی موقت
ماشین آلات صنایع غذایی

ماشین آلات صنایع غذایی

با سلام از دوستان کسی در رابطه با ماشین آلات و خطوط تولید غذایی و لبنی آشنایی دارند؟
در این مورد یه سایت مرجع یا یه کتاب خوب ... چی سراغ دارین چند تا سوال داشتم؟:gol:

shanly m

عضو جدید
سوال راجع به دانشگاه بین الملل ارس تبریز

سوال راجع به دانشگاه بین الملل ارس تبریز

سلام دوستان اینجا کسی هست دانشجوی واحد بین الملل دانشگاه تبریز باشه؟ میخواستم نظرتون رو راجع به ادامه تحصیل تو این دانشگاه بدونم.

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام دوستان اینجا کسی هست دانشجوی واحد بین الملل دانشگاه تبریز باشه؟ میخواستم نظرتون رو راجع به ادامه تحصیل تو این دانشگاه بدونم.

سلام//نه فکر نکنم//

ولی میدونم عالیه//چون زیر مجموعه دانشگاه معتبر تبریزه//
فقط پولیه دیگه///
دو رشته کشاورزی بیوتکنولوژی توپ هم داره///
تبریک//برو

shanly m

عضو جدید
خیلی ممنون .من که هنوز اقدام نکردم اما احتمالش زیاده البته اگه خدا بخواد.

raminbabak

اخراجی موقت
پولیه از آزاد هم بیشتر خرجته....
استادای دانشگاه تبریز تدریس می کنند ...
در مورده مدرکش باید بگم از دانشگاه تبریز کمی پایینتره یعنی بخایی بری خارج برای ادامه تحصیل این مدرکت رو به عنوان ارس می شناسند نه دانشگاه تبریز .

bahar action

عضو جدید
موضوع سمینار لبنیات و بسته بندی

موضوع سمینار لبنیات و بسته بندی

لطفا اگه موضوع سمینار در مورد لبنیات و بسته بندی داره بگه خیلی لازم دارم

azaroghli

عضو جدید
سركه ي بالزاميك و نحوه ي عملي تهيه ي آن

سركه ي بالزاميك و نحوه ي عملي تهيه ي آن

با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز
من ميخواستم با كمك چند نفر از آشنايي واحد توليدي سركه راه اندازي كنيم و با مشورت با دكتر شاهدي (استاد دانشگاه صنعتي) ايشون سركه بالزاميك را بهمون پيشنهاد كرد ولي با توجه به اينكه هنوز توليد اين سركه در ايران رايج نشده از دوستاني كه در رابطه با اين موضوع اطلاعات تجربي دارند كمك بگيرم. يا اينكه متن بدرد بخور خوبي داشته باشند بگذارند تا استفاده كنم. ضمنا يه سرچي تو نت زدم و تا حدودي مطالب در رابطش ميدونم ولي اطلاعات تجربي ميخوام و اينكه آيا جايي را ميشناسيد كه در ايران اين سركه را توليد كنند.
:gol::gol::gol::gol::gol:با تشكر فراوان:gol::gol::gol::gol::gol:

Samand112000

عضو جدید
با سلام از دوستان کسی در رابطه با ماشین آلات و خطوط تولید غذایی و لبنی آشنایی دارند؟
در این مورد یه سایت مرجع یا یه کتاب خوب ... چی سراغ دارین چند تا سوال داشتم؟:gol:
دقیق تر بگو تا کمکت کنم ،فکر کنم هر چی بخای داشته باشم

Samand112000

عضو جدید
سلام
دوستان میخواستم ببینم میشه به جای اینکه گاز co2
میشه گاز o2 را کرد تو نوشابه یا ماالشعیر؟
تو یه مقاله خوندم که میشه..
اما اونوقت باعث اکسید شدن مواد داخلش نمیشه . راهنمایی کنید .ممنون . اگه میشه با پیام خصوصی بگید.
دقیقآً باعث فساد زودرس محصول میشه

Samand112000

عضو جدید
سلام بر همگی
یکی ازم سوال کرد که میخوان تو کارخونشون زیتون پرورده تولید کنن
از رب انار هم به عنوان فاز مایع استفاده میکنن
میخوان رب انار رو رقیق کنن
ولی چندتا مشکل هست
اول اینکه اگه اب به رب اضافه کنن و بعد حرارت بدن ..رب انار آب میندازه
من پیشنهاد دادم که بهش نشاسته هم اضافه بشه که اب رو جذب کنه..ولی بعدا به این نتیجه رسیدیم که نشاسته محصول رو یکم سفید میکنه ...و فاز مایع رو یکم کشسان

پیشنهاد بعدی من این بود که از پودر عصاره ی انار استفاده کنیم
که هنوز در این مورد کاری صورت نگرفته
یکی از کارخونه ها برای رفع این مشکل از ارد نخود استفاده میکنه ...ولی مشکل این کار اینه که ماندگاری محصول کمتر میشه

شما چه نظری دارید؟
لطفا راهنمایی کنید

یه سوال دیگه برای ترشی مخلوط از چه نگهدارنده هایی استفاده میشه و دور مصرفشون چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟البته برای اشل صنعتی
میتونی بجای نشاسته از استابلایزر مایع یا شفاف استغاده کنی که خاصیتش رو داشته باشه ولی سفید نشه

alestromeria

عضو جدید
سلام دوستان
یکی از آشناهامون هم رشته شماست، استادشون ازش خواسته برای درس سمینار یا پروژه (دقیق نمیدونم) یک تحقیق بنویسن، متاسفانه این بنده خدا 1سری مشکلات تو زندگیش بوجود اومده که نمیتونه دنبال نوشتن تحقیق بره، اگه دوستان در مورد هر موضوعی مرتبط با صنایع غذایی تحقیق آماده ای دارن یا کمکی میتونن بکنن ممنون میشم در اختیارم قراربدین:gol::gol:

matinhr

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز

سلام خدمت همه دوستان عزیز

من جزوه تکنولوژی قند و مطالبی در مورد صنعت قند میخوام. البته صنعت تولید قند از شکر . ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه که جزوه یا مطالب مربوط به این صنعت رو از کجا گیر بیارم یا اگه کسی از دوستان داره لطفا کمکم کنه. با تشکر matinhr@yahoo.com

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک

کمک

سلام به دوستان و مهندسان گرامی
خیلی ببخشید که مجبور شدم تاپیک بزنم توی تالارتون
من میخواستم بدونم کسی از شما میدونه که من برای تهیه سود سوزآور که برای شیرین کردن زیتون بکار میره باید به کجا مراجعه کنم؟چون مقدار خیلی زیادی زیتون دارم که با سرچی که توی اینترنت داشتم فهمیدم که با سود سوزآور خیلی سریع شیرین میشه.خودم تنها جایی که به ذهنم می رسید که ممکنه داشته باشه عطاری بود که اونم هر چی عطاری بود توی شهرمون رفتم ولی نداشتن.
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه.

بالا