مسابقه ••• هر کی گفت مشکل چیه؟

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من داری میگی زوائد شاخ ایسیومی! فتفا صادر میکنی؟؟؟؟ میگم زوائد روی Alternate host تشکیل میشه و اسمش Telial horn هست! یعنی زوائد شاخ تلیومی والسلام!

قربون آدم چیز فهم....بازم تو بابا...فشارم رفت بالا بخدا!

فکر میکنم استثنائا تو این بیماری ایسیوسورها شاخی باشن !

هرچی داداش امیر مسعودم بگه
:biggrin:

عزیز من اگریوس داری دیگه؟ صفحه 635 تا 637 رو بخون ...اینقدم منو حرص نده!

خواهشا این دو خط منو افتخار بده و بخون:
این اگریوس (مرده شور) فقط روی سرو به بیماری زایی اشاره کرده حتما و اونجا چون تو مرحله تلیومی هست بهش میگن تلیا هورن!
ولی تصویر روی گلابیه! گلابییییییییییییییییییییییییییییییی! وقتی تلیوم روی گلابی نیست نمیگن بهش تلیا هورن که! ... و اصلا مهم نیست بخدا!

امیر داری الکی حرص میخوری
میخوای به من احمق چیزی یاد بدی! حرص نخور جانم
من اصلا نمیفهمم و خرم کلا

بنده خدا اینجا نته! یه فضای مجازی ... خراب شه این باشگاه مهندسان که بخواد بین منو تو رو خراب کنه ...

بعد من سوال دارم:
فتفا!؟؟؟

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه حالا انقد حرص نخور اگریوسم خوابگاهه من خونه م فردا میرم نگاه میکنم!:)
خداییش یه نگاه به سورها بنداز شبیه شاخ نیست:D

من فکر میکنم (نظر خودمه) بر اساس گونه هاش این زگیل ها شکلشون فرق کنه!
طیبه بپر یه لیوان شربت لیمو بیار واسه امیر الانه که فشاره بره بالا بالا بالاتر بالاتر از ستاره!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:biggrin:

خواهشا این دو خط منو افتخار بده و بخون:
این اگریوس (مرده شور) فقط روی سرو به بیماری زایی اشاره کرده حتما و اونجا چون تو مرحله تلیومی هست بهش میگن تلیا هورن!
ولی تصویر روی گلابیه! گلابییییییییییییییییییییییییییییییی! وقتی تلیوم روی گلابی نیست نمیگن بهش تلیا هورن که! ... و اصلا مهم نیست بخدا!

امیر داری الکی حرص میخوری
میخوای به من احمق چیزی یاد بدی! حرص نخور جانم
من اصلا نمیفهمم و خرم کلا

بنده خدا اینجا نته! یه فضای مجازی ... خراب شه این باشگاه مهندسان که بخواد بین منو تو رو خراب کنه ...

بعد من سوال دارم:
فتفا!؟؟؟

انگار کلا نمیخوای بیای تو باغ؟ پسر خوب بیماری زایی رو سرو چه صیغه ایه؟ مگه نظریه است که هرکه هرچی خواست بگه؟

والله اون چیزا که تو خودت از خودت میگی فتفا هم از سرش زیاده چه برسه به فتوا!:D

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم تیر خلاص! حمید جان انگلیسیش هم که تخصصیه انشالله میتونی معنی کنی!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب!
تو این قارچ فقط مرحله اول زنگ (اسپرماتی ... اسپرموگونیوم) روی درخت سیبه! دوباره مرحله ایسیومش میره رو سرو کوهی ! درسته ...
اما اون قارچی که من معرفی کردم که به زنگ گلابی معروفه ... احتمالا از نظر جنس با این قارچی که تو چرخشو گذاشتی یکیه و احتمال داره از نظر گونه متفاوت باشه!

و من فکر میکنم تو داری بیولوژی قارچ Gymnosporangium juniperi-virginianae رو شرح میدی و من قارچ Gymnosporangium fuscum رو شرح میدم که روی گلابی بیماری زاست

دقت کن این تصویر زگیل قارچ مد نظر منه که اصلا تولید زگیل شاخی نمیکنه که بخواد توش تلیوسپور باشه که هی ما بزنیم تو سر و کله هم!
و باز هم دقت کن برگ مربوط به سرو نمیشه! پهن برگه! پشت برگه!

این تصویر هم فرم گونه G. clavariiforme که طیبه گذاشته

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=71358&d=1321619519

امیر جان خداییش جسارت نمیخوام بکنم ...
تو دوست داری حرفتو ثابت کنی حالا به هر قیمتی که شده و اصلا نمیخوای قبول کنی که یه بار اشتباه کردی
(اصلا موردی هم نداره اختلاف سر گونه قارچه که متخصصای قارچ شناسشم حتما از این اشتباهات میکنن)

این نکته رو به جرئت میگم خطاب به همه: (اولم به خودم به کسی بر نخوره)

کشاورزی و بعدش گیاهپزشکی رشته ای نیست که فقط با خوندن کتاب بتونیم ازش سر در بیاریم و کار یاد بگیریم و به عنوان یک کارشناس خدمت کنیم
این همه فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد داریم تو این مملکت این وضع رشتمونه!
میدونید چرا چون فقط به خوندن کتاب بسنده میکنیم! فکر میکنیم علامه شدیم و خیلی چیزا بلدیم در صورتی که هیچی بلد نیستیم!
مثال میزنم
دانشجوی کارشناسی ارشد نمونه سفیدک سطحی بهش دادم چون علائم زیر برگه میگه سفیدک داخلیه! یعنی واقعا جای تاسف داره
چرا چون به این دانشجو همه چی دیکته شده!

جدیدا فرهاد رهبر هم حرف خوبی زده
میتونید به این لینک مراجعه کنید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/260659-اخبار-و-تازه-های-کشاورزی/page19

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا متن رو همین جا میزارم:

رييس دانشگاه تهران گفت: روشهاي آموزش كشاورزي در دانشگاه هاي كشور نيازمند اصلاح است.
به گزارش ايرنا ' فرهاد رهبر' روز شنبه در آيين توديع و معادفه رييس دانشگاه پرديس كشاورزي و منابع طبيعي تهران مستقر در كرج افزود: دانشجويان همزمان با آشنايي تئوريك با دانش كشاورزي ، بايد از لحاظ عملي نيز در مزارع حاضر و از نزديك آموزش ببينند.
وي اضافه كرد: از لحاظ كيفيت بايد آموزش متناسب با رفع نيازهاي جامعه پيش رود.
رهبر يادآور شد: بين گروهاي علمي در دانشگاه تهران و پرديس كشاورزي بايد ارتباط منسجم برقرار شود تا بين رشته اي ها (تطبيق دو يا چند رشته مختلف باهم) شكل گيرد.
فرهاد رهبر در ادامه اظهار داشت: دانشگاه تهران در يك سال گذشته در امر پژوهش 157 رتبه ارتقا داشته كه همه حاصل تلاش اعضاي هيات علمي و دانشجويان است.
در اين آيين از خدمات دكتر 'محمد حسين اميد' رياست قبلي دانشگاه پرديس كشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران مستقر در كرج تجليل و دكتر ' منوچهر گرجي 'به عنوان رييس جديد اين دانشگاه معرفي شد.
دكتر منوچهر گرجي ، داراي درجه دانشياري در رشته حفاظت خاك و آب و عضو هيات علمي گروه مهندسي علوم خاك در دانشكده مهندسي فناوري كشاورزي است.

از رضا میخوام این پستا رو پاک نکنه!
ممنون.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اگه آقا رضا نگفته بود گلابیه هیچ وقت نمیفهمیدم چیه ...آقا رضا لطف کنین سوال بعد رو شما بزارین!
من کِی گفتم گلابی ام؟!!

سرم خیلی میخاره، خودتون سوال بذارید ...

ولی خداییش سوال خوبی بود! از این بحثا خیلی خوشم میاد! :)

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کِی گفتم گلابی ام؟!!

سرم خیلی میخاره، خودتون سوال بذارید ...

ولی خداییش سوال خوبی بود! از این بحثا خیلی خوشم میاد! :)

ا خوشت میاد دو نفر بیوفتن به جون هم!؟
دیگه از چی خوشت میاد!؟

رضا پستی حذف نشده؟ :)
انصافا منم خوشم میاد چون تا بمیرم زنگ گلابی تو ذهنم میمونه!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب!
تو این قارچ فقط مرحله اول زنگ (اسپرماتی ... اسپرموگونیوم) روی درخت سیبه! دوباره مرحله ایسیومش میره رو سرو کوهی ! درسته ...
اما اون قارچی که من معرفی کردم که به زنگ گلابی معروفه ... احتمالا از نظر جنس با این قارچی که تو چرخشو گذاشتی یکیه و احتمال داره از نظر گونه متفاوت باشه!

و من فکر میکنم تو داری بیولوژی قارچ Gymnosporangium juniperi-virginianae رو شرح میدی و من قارچ Gymnosporangium fuscum رو شرح میدم که روی گلابی بیماری زاست

دقت کن این تصویر زگیل قارچ مد نظر منه که اصلا تولید زگیل شاخی نمیکنه که بخواد توش تلیوسپور باشه که هی ما بزنیم تو سر و کله هم!
و باز هم دقت کن برگ مربوط به سرو نمیشه! پهن برگه! پشت برگه!

http://www.alpiner.se/images/Gymnosporangium fuscum nb u.jpg

این تصویر هم فرم گونه G. clavariiforme که طیبه گذاشته

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=71358&d=1321619519

امیر جان خداییش جسارت نمیخوام بکنم ...
تو دوست داری حرفتو ثابت کنی حالا به هر قیمتی که شده و اصلا نمیخوای قبول کنی که یه بار اشتباه کردی
(اصلا موردی هم نداره اختلاف سر گونه قارچه که متخصصای قارچ شناسشم حتما از این اشتباهات میکنن)

این نکته رو به جرئت میگم خطاب به همه: (اولم به خودم به کسی بر نخوره)

کشاورزی و بعدش گیاهپزشکی رشته ای نیست که فقط با خوندن کتاب بتونیم ازش سر در بیاریم و کار یاد بگیریم و به عنوان یک کارشناس خدمت کنیم
این همه فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد داریم تو این مملکت این وضع رشتمونه!
میدونید چرا چون فقط به خوندن کتاب بسنده میکنیم! فکر میکنیم علامه شدیم و خیلی چیزا بلدیم در صورتی که هیچی بلد نیستیم!
مثال میزنم
دانشجوی کارشناسی ارشد نمونه سفیدک سطحی بهش دادم چون علائم زیر برگه میگه سفیدک داخلیه! یعنی واقعا جای تاسف داره
چرا چون به این دانشجو همه چی دیکته شده!

جدیدا فرهاد رهبر هم حرف خوبی زده
میتونید به این لینک مراجعه کنید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/260659-اخبار-و-تازه-های-کشاورزی/page19

از قدیم گفتن فاصله حرف وعمل، ادعاست....

چرا اینقد واسه خودت فسلسفه چینی میکنی؟ اصلا فکر کنم اونقدر رفتی تو حس فراموش کردی نقطه اختلاف ما کجاست؟ آخه اینا چیه تو میگی؟ این گونه که من میگم رو گلابیه اون گون تو رو سرو ؟؟؟؟ جان من به کسی دیگه نگو میخندن بهت.... عزیز دل من مهم نیست چه گونه ای باشه حالا یا به سیب میزنه یا گلابی یا هریک از اعضای سیبی ها... اینا میزبان اصلی اند!!! چرخه دو میزبانه است و مسلما میزبان دومی در هر صورت دارند که به احتمال زیاد در بیشتر موارد سروه.... یعنی چی این گونه به سرو میزنه اون گونه به سیب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عجبا!

من میگم زوائد شاخ تلیومی روی میزبان واطر میزنه اصلا مرحله تلیومی هم روی میزبان واسطه حالا اگه تو مرحله ایسیومی هم این زوائد دیده میشه تو آلکسوپولوس و اگریوس و قوستا! ذکر نکرده! حالا دیگه اگه دکتر قبادی نظر دیگه ای داشته باشند!! هی فتفا میدی نمیشه هیچی نگفت دیگه!!!!

اینم چرخه کامل بیماری خدا رو شکر این دیگه فارسی هم نوشته!!
:D

آخرین ویرایش:

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
از قدیم گفتن فاصله حرف وعمل، ادعاست....

چرا اینقد واسه خودت فسلسفه چینی میکنی؟ اصلا فکر کنم اونقدر رفتی تو حس فراموش کردی نقطه اختلاف ما کجاست؟ آخه اینا چیه تو میگی؟ این گونه که من میگم رو گلابیه اون گون تو رو سرو ؟؟؟؟ جان من به کسی دیگه نگو میخندن بهت.... عزیز دل من مهم نیست چه گونه ای باشه حالا یا به سیب میزنه یا گلابی یا هریک از اعضای سیبی ها... اینا میزبان اصلی اند!!! چرخه دو میزبانه است و مسلما میزبان دومی در هر صورت دارند که به احتمال زیاد در بیشتر موارد سروه.... یعنی چی این گونه به سرو میزنه اون گونه به سیب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عجبا!

من میگم زوائد شاخ تلیومی روی میزبان واطر میزنه اصلا مرحله تلیومی هم روی میزبان واسطه حالا اگه تو مرحله ایسیومی هم این زوائد دیده میشه تو آلکسوپولوس و اگریوس و قوستا! ذکر نکرده! حالا دیگه اگه دکتر قبادی نظر دیگه ای داشته باشند!! هی فتفا میدی نمیشه هیچی نگفت دیگه!!!!

اینم چرخه کامل بیماری خدا رو شکر این دیگه فارسی هم نوشته!!
:D

من کجا گفتم گونه ای که من میگم فقط رو گلابیه برای تو فقط رو سرو؟
اصلا متوجه نمیشی من چی دارم میگم
نمیخوام دیگه تکرار کنم
فکر نکنم کامل مطالب منو خونده باشی وگرنه اصلا نباید انقدر رو حرفت پافشاری کنی ...

متوجه نمیشی شکل زگیل روی سوزنی برگ با شکل زگیل روی پهن برگ میتونه متفاوت باشه
من دارم میگم این قارچ بی پدر مرحله ایسیومیش روی گلابیه ... و توی زگیلش هم ایسیوسپوره تمام
برای مرحله بعد میره رو سرو یا هر زهرمار دیگه!
عکس من مربوط به گلابیه گلابیه گلابی!

در مورد اون قسمتی که سبز کردم:
حرفت درسته! بله شاخ تلیومی روی میزبان دومه (نه میزبان اولش که گلابی یا سیب باشه)

در مورد اون قسمتی که آبی کردم:
شما برو الکس و بخون قوستا رو بخون اگریوس رو بخون
حالا که ذکر نکرده چه اصراری داری بگی که من (حمید) سواد ندارم؟
چون تو منابع تو نیست صحت نداره و وجود خارجی نداره!؟
بسه دیگه

در مورد اون قسمتهایی هم که قرمز کردم:
آقایون خانوما من زبان انگلیسیم ضعیفه!
آمار و ریاضیم بشدت ضعیفه!
علف هرز رو با درخت اشتباه میگیرم و ...
فقط هم ادعا میکنم

مبارکتون باشه انشالله.

برای همه هم آرزوی موفقیت میکنم.

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کجا گفتم گونه ای که من میگم فقط رو گلابیه برای تو فقط رو سرو؟
اصلا متوجه نمیشی من چی دارم میگم
نمیخوام دیگه تکرار کنم
فکر نکنم کامل مطالب منو خونده باشی وگرنه اصلا نباید انقدر رو حرفت پافشاری کنی ...

متوجه نمیشی شکل زگیل روی سوزنی برگ با شکل زگیل روی پهن برگ میتونه متفاوت باشه
من دارم میگم این قارچ بی پدر مرحله ایسیومیش روی گلابیه ... و توی زگیلش هم ایسیوسپوره تمام
برای مرحله بعد میره رو سرو یا هر زهرمار دیگه!
عکس من مربوط به گلابیه گلابیه گلابی!

در مورد اون قسمتی که سبز کردم:
حرفت درسته! بله شاخ تلیومی روی میزبان دومه (نه میزبان اولش که گلابی یا سیب باشه)

در مورد اون قسمتی که آبی کردم:
شما برو الکس و بخون قوستا رو بخون اگریوس رو بخون
حالا که ذکر نکرده چه اصراری داری بگی که من (حمید) سواد ندارم؟
چون تو منابع تو نیست صحت نداره و وجود خارجی نداره!؟
بسه دیگه

در مورد اون قسمتهایی هم که قرمز کردم:
آقایون خانوما من زبان انگلیسیم ضعیفه!
آمار و ریاضیم بشدت ضعیفه!
علف هرز رو با درخت اشتباه میگیرم و ...
فقط هم ادعا میکنم

مبارکتون باشه انشالله.

برای همه هم آرزوی موفقیت میکنم.

این مال قسمتی که آبی کردم!

من فکر میکنم تو داری بیولوژی قارچ Gymnosporangium juniperi-virginianae رو شرح میدی و من قارچ Gymnosporangium fuscum رو شرح میدم که روی گلابی بیماری زاست

خب مشکل همون قسمت قرمز رنگ بود! قبلا نظرت چیز دیگه ای بود اگه یادت باشه! میگفتی نه زوائد شاخ ایسیومی هم داریم! در حالی که اونایی که تو اسمشو گذاشتی این فقط شمایی از ایسیوم های بزرگ شده روی سیب یا گلابیه... ولی شاخی نیست! (روی سیکل هم اون قسمت وسط کاملا مشخصه!)(اون دو تا تصویری هم که خودت گذاشتی اینا گال های حاصل از ایسیوم ها هستند ولی به اینا که نمیگن زوائد شاخی) زوائد شاخی هم که روی میزبان واسط هست اون گوشه سمت چپ سیکل متمایل به بالا نشون داده همین.

بحث ما سر همین بود...که تو قبول نمیکردی...که خدا رو شکر حل شد گویا! وگرنه بحث دیگه ای نداشتیم بقیه حرفات از اول مورد صحت بود....بازم اگه رو حرفت هستی من بحث رو ادامه میدم....

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا واسه منم خیلی جالب بود
و باز هم اتفاقا رفتم به استادمون گفتم که در مورد این بیماری هم توضیح بده این ترم! انقدر ماست مالی نکنه بره!

خب این زگیلها (زگیل شاخی اگه اشتباه نکنم) مربوط میشه به پستولهای ایسیومی
خب این زنگ دو میزبانه است
مرحله اولش روی گلابی که باشه روی برگ تولید پستول ایسیومی میکنه که بهش میگن پیکنیا
بعد از مدتی زیر برگ تولید زگیل میکنه (اگه دقت کتی زگیل ها همه زیر برگ اند) که داخل این زگیل ها مملو از اسپور قارچه (ایسیوسپور)
اینا پخش میشن اما دیگه نمیتونن هر گلابی ای رو آلوده کنن!
میرن رو میزبان دومشون (مثل سرو) اونجا هم آلودگی ایجاد میکنن و مرحله تلیوم رو اونجا سپری میکنن!
و ...
نمیدونم تو ایران هست یا نه ... اما بیماریه قشنگیه! ای کاش باشه!

فقط دوست داره توضیح بده درست و غلطش مهم نیستا!:D

والا بحث سر گلابی بود نه چیز دیگه! ... من در مورد زنگ گلابی توضیح دادم که کاملا هم درسته!
حالا شما تو اگریوس در مورد گونه دیگه مطلب خوندی یا قبلش یا بعد از طرح سوال، باید دقت بکنی شاخ تلیومی روی گلابی نیست. من 60 خط نوشتم که بگم شاخ تلیومی مربوط به زنگ گلابی نمیشه!
شاخ تلیومی مربوط میشد به عکسایی که طیبه گذاشت و از گونه های دیگه بود!

خب حمیدم از همونجا که تو خوندی خونده دیگه...:D
والله دکر شده میزبان دومشون اعضای خانواده Juniperaceae هستند..و جای دیگه ای سدر ذکر شده! اون زوائد هم معروف اند به " شاخ تلیومی" که سطحشون از تلیوسپورهای با دیواره صاف و دوسلولی پر شده.

این مال قسمتی که آبی کردم!
خب مشکل همون قسمت قرمز رنگ بود! قبلا نظرت چیز دیگه ای بود اگه یادت باشه! میگفتی نه زوائد شاخ ایسیومی هم داریم! در حالی که اونایی که تو اسمشو گذاشتی این فقط شمایی از ایسیوم های بزرگ شده روی سیب یا گلابیه... ولی شاخی نیست! (روی سیکل هم اون قسمت وسط کاملا مشخصه!)(اون دو تا تصویری هم که خودت گذاشتی اینا گال های حاصل از ایسیوم ها هستند ولی به اینا که نمیگن زوائد شاخی) زوائد شاخی هم که روی میزبان واسط هست اون گوشه سمت چپ سیکل متمایل به بالا نشون داده همین.
بحث ما سر همین بود...که تو قبول نمیکردی...که خدا رو شکر حل شد گویا! وگرنه بحث دیگه ای نداشتیم بقیه حرفات از اول مورد صحت بود....بازم اگه رو حرفت هستی من بحث رو ادامه میدم....

ما داریم سر دو گونه متفاوت حرف میزنیم
که به جفتشون زوائد شاخی میگن! و به عبارتی زگیل! و به عبارت دیگه زگیل شاخی و ... که قبلا هم گفتم میتونه بصورت نقطه ای باشه دراز باشه ... ولی حوصله خوندن مزخرفات منو نداشتی و گیر دادی به اگریوس!

قربونت اصلا نمیخوام ادامش بدم دیگه

امیدوارم انقدر اینجا داریم خودمونو هلاک میکنیم نتیجه ای هم داشته باشه.

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

والا بحث سر گلابی بود نه چیز دیگه! ... من در مورد زنگ گلابی توضیح دادم که کاملا هم درسته!
حالا شما تو اگریوس در مورد گونه دیگه مطلب خوندی یا قبلش یا بعد از طرح سوال، باید دقت بکنی شاخ تلیومی روی گلابی نیست. من 60 خط نوشتم که بگم شاخ تلیومی مربوط به زنگ گلابی نمیشه!
شاخ تلیومی مربوط میشد به عکسایی که طیبه گذاشت و از گونه های دیگه بود!

ما داریم سر دو گونه متفاوت حرف میزنیم
که به جفتشون زوائد شاخی میگن! و به عبارتی زگیل! و به عبارت دیگه زگیل شاخی و ... که قبلا هم گفتم میتونه بصورت نقطه ای باشه دراز باشه ... ولی حوصله خوندن مزخرفات منو نداشتی و گیر دادی به اگریوس!

قربونت اصلا نمیخوام ادامش بدم دیگه

امیدوارم انقدر اینجا داریم خودمونو هلاک میکنیم نتیجه ای هم داشته باشه.

انگار تو نمیخوای قبول کنی.... امیدوارم پاک نشه این پست ها تا طیبه هم بیاد نظرشو بگه.... موفق باشی داداش. (فقط خواستم بگم هر آدمی میتونه اشتباه کنه حتی تو! اما انگار نمیخوای قبول کنی فدای سرم!)

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی کاش حمید جان فقط میگفتی کجای حرف من اشتباست!!!!!!! من که گفتم و تو قبول نکردی!!! کلی هم مدرک و دلیل واست آوردم...

حالا اگه بیایم رو در رو صحبت کنیم کاملا نظرمون مشترکه ها!!:D

عوضش تا عمر داریم سیکل زندگی زنگ سیب و گلابی رو یادمون نمیره!

senjed A

عضو جدید
اوه نیم ساعته دارم دعواهای شما رو میخونم آخرش نفهمیدم زائده ای به نام شاخ ایسیومی وجود داره یا نه!!! حالا اینجا یا جای دیگه!

senjed A

عضو جدید
امیدوارم پاک نشه این پست ها تا طیبه هم بیاد نظرشو بگه.... موفق باشی داداش.
اول سوال من فقط این بود که این زوائد چیه که با صحبتای شما فهمیدیم ایسیوسوره همین!...چقد پیچیدش کردین :confused:
حالا یه جمع بندی می کنیم....روی سیب یا گلابی هردوتا این زوائد رو داره که مطمئنا تلیوسور نیست و تلیوسور شاخی روی سروه ...فقط میمونه اینکه ایسیوسور شاخی وجود داره یا نه همه ایسیوسورا فقط به صورت زگیلن که این رو تو پست قبلیم پرسیدم!!!

آخرین ویرایش:

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول سوال من فقط این بود که این زوائد چیه که با صحبتای شما فهمیدیم ایسیوسوره همین!...چقد پیچیدش کردین :confused:
حالا یه جمع بندی می کنیم....روی سیب یا گلابی هردوتا این زوائد رو داره که مطمئنا تلیوسور نیست و تلیوسور شاخی روی سروه ...فقط میمونه اینکه ایسیوسور شاخی وجود داره یا نه همه ایسیوسورا فقط به صورت زگیلن که این رو تو پست قبلیم پرسیدم!!!

روی سیب وگلابی زگیل و گال اند فقط.....

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اگریوس هم نوشته که زوائد شاخ تلیومی روی میزبان واسط تشکیل میشه و اصلا در مورد میزبان اصلی نامی ازش نبرده!
در ضمن میزبان واسط درخت ارس و سرو کوهی هست.... و اصلا نام زنگ هم به زنگ ارس- سیب معروفه حتی نام عامل بیماری هم Gymnosporangium juniperi virginiae به ثبت رسیده.
سدر گویا اشتباه چاپی جزوه قوستا میباشد...
شب بخیر.

ولی کاش حمید جان فقط میگفتی کجای حرف من اشتباست!!!!!!! من که گفتم و تو قبول نکردی!!! کلی هم مدرک و دلیل واست آوردم...
حالا اگه بیایم رو در رو صحبت کنیم کاملا نظرمون مشترکه ها!!:D
عوضش تا عمر داریم سیکل زندگی زنگ سیب و گلابی رو یادمون نمیره!

هیج جای حرفت اشتباه نیست امیر جان
ولی ای کاش میگفتی که من دارم در مورد زنگ ارس-سیب صحبت میکنم نه زنگ گلابی
صحبت هات هم تکمیلی بود ...
این پستی که بالا نقل قول گرفتم کاملا مربوط به عکس طیبه بود ...
چون تو طوری نوشتی که من فکر کردم منظورت اینه که در مورد زنگ گلابی دارم اشتباه میکنم

توجه به نوع جمله ای که قرمز کردم بکن تو روخدا! و اینکه قبلشم گفتی که من همینطوری توضیح میدم در صورتی که درست یا غلط بودنش مهم نیست! خب این یعنی چی؟
و اینکه دارم بازم توضیح میدم تو میگی که من اصلا حرفای تو رو نمیخونم (یعنی بی اهمیته حرفای من) و میگی که من دارم تو رو تحقیر میکنم (در صورتی که من اصلا همچین کاری نمیکنم)
و ...
آخرش هم میگی حاضری به بحث ادامه بدی!
من با کسی بحث یا تبادل اطلاعات بکنم بهتره که اندازه یه دانه جو واسم ارزش قائل بشه

و باز هم تکرار میکنم حرفات درسته ... نظراتت درسته و من طی پستهایی که میدادم حرف تو رو در زمینه زنگ ارس-سیب تایید میکردم (البته نه مستقیم که این اشتباه منم بود باید مستقیم تر حرفت رو تایید میکردم که جوش نیاری...)
پس چی شد:
من فکر میکردم که میخوای بگی این زگیلها توش تلیومه و من هم میخواستم بگم که این زگیلها روی گلابی توش ایسیوسپوره
اینجا اشتباه از من بود که اشتباه فکر میکردم
و خدا از همه بیشتر بر احوال ما آگاه است.

اوه نیم ساعته دارم دعواهای شما رو میخونم آخرش نفهمیدم زائده ای به نام شاخ ایسیومی وجود داره یا نه!!! حالا اینجا یا جای دیگه!

من هم میگم شاخ ایسیومی وجود نداره البته هنوز مطمئن نیستم (یک جا فقط دیدم که منبع نتی بود و آدرسش یادم نیست)
تو منابع فارسی اسم شاخ ایسیومی آورده نشده اسم زگیل شاخی آورده شده و گفته شده بنا به مرحله زندگی قارچ و میزبانش توش یا ایسیوسپوره یا تلیوم ...
توی گلابی زگیل اصلا شبیه شاخ نیست ...

منم بالا نظرمو دادم.
موفق باشیم

دوستان التماس دعا ...

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
خوب این که سیب زمینی مگه نه ؟؟
من فقط همین بیماری پوسیدگی قهوه ای باکتریایی سیب زمینی که امروز دکتر بهداد گفت بلدم !!! اما دکتر میگفت علائمش اول پژمردگی برگ بعد تشکیل حلقه ای قهوهای رنگ داخل اش !!! که این دو تا علائم این عکس نمیتونه نشون بدم !!! در نتیجه گزینه 4 اطلاعات مسئله کافی نیست :D

senjed A

عضو جدید
خوب این که سیب زمینی مگه نه ؟؟
من فقط همین بیماری پوسیدگی قهوه ای باکتریایی سیب زمینی که امروز دکتر بهداد گفت بلدم !!! اما دکتر میگفت علائمش اول پژمردگی برگ بعد تشکیل حلقه ای قهوهای رنگ داخل اش !!! که این دو تا علائم این عکس نمیتونه نشون بدم !!! در نتیجه گزینه 4 اطلاعات مسئله کافی نیست :D
اطلاعات جواب کافی نیست!