مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
ممنون از کمکی که کردی.ولی گلهاش موقع غروب جمع میشه.از موقعی که نور خورشید بهش بتابه شروع به باز کردن گلهاش میکنه.

همون مغربی هست . من نمیدونم چرا اشتباهی ساعت باز و بسته شدنشو نوشتم . خودمم دارم اینو منتها رنگ زردشو

Hamzeh856

کاربر ممتاز

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=235979&d=1427354290

اینم سوال که تو صفحات قبلی ذکر شده بود ، ولی کسی جواب نداد

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
شمشاد بالدار Winged euonymus
مرحبا. احسنت .آفرین.
این خیلی خیلی نزدیک به درختچه مورد نظر هست و فکر کنم خواهر برادرشه!البته نام مورد نظر euonymus planipes هست.
باریکلا!
توضیحاتشم که قبلا عرض کرده ام. سوال بعدی با شما.
موفق باشید
امین رخ

amin_rogh

کاربر ممتاز
سلام
آقا اجازه..... میشه من راهنمایی کنم؟
من یه بیماری چشم دارم . فشار چشمم بالاست و منجر به صدماتی در بافت رتینال و در نهایت در صورت عدم کنترل منجر به نابینایی میشه. اسمش شبیه همین گیاهه!!!!!!!!

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام
آقا اجازه..... میشه من راهنمایی کنم؟
من یه بیماری چشم دارم . فشار چشمم بالاست و منجر به صدماتی در بافت رتینال و در نهایت در صورت عدم کنترل منجر به نابینایی میشه. اسمش شبیه همین گیاهه!!!!!!!!

سلام . دیگه رسما اسمشو گفتید الان . :D

Hamzeh856

کاربر ممتاز

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میزارم!!
این گیاهی ک میخام بزارم تو خونه ی خودمون هست کنجکاو شدم بدونم اسم علمیش چیه!:D
اولا من مث بعضیا بدجنس نیست گیاه سخت بزارم!!:Dدوما ی راهنمایی هم میکنم ک این گیاه یک گیاه آپارتمانی..و از دسته گیاه های بالارونده!:redface:
ی سرچ ساده تو گوگل عزیز بزنید پیدا میکنید اسم علمیشو!!

اسمشو پیدا کردین درموردش ی توضیح کوچولو میدم!!(توضیح هایی ک خودمم تا امروز نمیدونستم!)

flower.jpg

چاو شین

اخراجی موقت
من میزارم!!
این گیاهی ک میخام بزارم تو خونه ی خودمون هست کنجکاو شدم بدونم اسم علمیش چیه!:D
اولا من مث بعضیا بدجنس نیست گیاه سخت بزارم!!:Dدوما ی راهنمایی هم میکنم ک این گیاه یک گیاه آپارتمانی..و از دسته گیاه های بالارونده!:redface:
ی سرچ ساده تو گوگل عزیز بزنید پیدا میکنید اسم علمیشو!!

اسمشو پیدا کردین درموردش ی توضیح کوچولو میدم!!(توضیح هایی ک خودمم تا امروز نمیدونستم!)

مشاهده پیوست 242284
Feng Shui :w18:

amin_rogh

کاربر ممتاز
بابت حسن انتخابتون تبریک میگم.
اتفاقا گیاه خوبی انتخاب کردین و احتمالا هم نکته مورد نظرتون اینه که دوتا گیاه رونده شبیه هم هستن که خیلی اوقات توی خونه ها حتی با هم توی یک گلدون بعنوان یه گیاه شناخته میشن درحالیکه دوتا گیاه جدا هستن.
مشتاق خوندن توضیحاتی که گفتین هستم.
دوستان زودی اسمشو بگین لطفا تا دوستمون زحمت توضیحات رو بکشن
موفق باشید
امین رخ

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم اینی ک گفتین چیه !!ولی میدونم گیاهی گذاشتم این اسمش نیس!
--------------------
ممنون اقا امیر
اره اتفاقا قدیم ترا این نمونشو داشتیم (البته اگ اونی باشه شما میگین)ک برگهاش ازاین یکم کشیده تره!

چاو شین

اخراجی موقت
نمیدونم اینی ک گفتین چیه !!ولی میدونم گیاهی گذاشتم این اسمش نیس!
--------------------
ممنون اقا امیر
اره اتفاقا قدیم ترا این نمونشو داشتیم (البته اگ اونی باشه شما میگین)ک برگهاش ازاین یکم کشیده تره!
ببخشید اشتباه شد :D

PHILODENDRON SCANDENS که بیشتر پتوس قلبی بهش میگن :w18:

آخرین ویرایش:

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
افرین کاملا درسته!:w11::w17::w17::w17::w17:

فیلودندرون اسکاندنس - SWEETHEART PLANT
نام علمی: PHILODENDRON SCANDENS
خانواده:ARACEAE - گلشیپوریان
بومی منطقه:آمریکا
نام های دیگر:Heart-leaf Philodendron, Parlor Ivy, پتوس قلبی , پتوس اسکاندس ,فیلودندرون برگ قلبی,فيلودندرون اکسي کاروم

اسم علمی این گیاه Philodendron scandens ، از خانواده Araceae می‌باشد. این جنس دارای ۲۷۵ گونه همیشه سبز از نواحی آمریکای جنوبی است. اغلب گونه های این جنس به صورت بالارونده می باشند و در هر گره تولید ریشه هوایی می نمایند

گونه مذکور بومی پاناما است. ارتفاع آن به ۲ متر می رسد و معمولا از نظر شکل ظاهری با پوتوس اشتباه می شود
این گونه بالا رونده داری ساقه ای باریک ویا برگهای قلبی شکل به رنگ سبز نسبتا روشن است نوک برگهای فیلودندرون کشیده و تیز، می باشد.

ریشه هوائی و بالا رونده دارد و در هر شرایطی رشد می کند چون با تغییرات درجه حرارت و نور حساسیت زیاد نشان نمی دهد. به همین دلیل برای نگهداری در آپارتمان مناسب است و نگهداری آن برای مبتدیان باغبانی نیز آسان است

کود مورد نیاز این گیاه را میتوان به میزان ۳ گرم در لیتر، هر هفته یکبار، از فرودین تا مهر ماه، مورد استفاده قرارداد.
مخلوطی از خاک باغچه، خاک برگ و ماسه برای رشد فیلودندرون مناسب است

برای ایجاد محیط مناسب باید قیـّمی را که ارتفاع آن از گیاه بلندتر باشد، در پای بوته فرو کرد و دور آن را با خزه پوشاند و بوته را به قیم بست تا به تدریج ریشه نابجا به داخل خزه فرو کند و خود را بالا بکشد؛ همچنین می توان اجازه داد گیاه به خودی خود رشد کند و از گلدان به پایین سرازیر شود

تمام انواع فیلودندرون ها باید از تابش مستقیم آفتاب محفوظ بمانند، محل نیم سایه مناسب است (جای این گلدان در لبه پنجره یا لبه میز مناسب است).

در تمام دوره ی رشد، آبیاری مرتب لازم است و آب مازاد زیر گلدان را باید خالی نمود. در زمستان هفته ای یک یا دو بار آبیاری کافیست. بهتر است اجازه دهید بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود
سطح برگ ها را بایستی به طور مرتب حتی دو مرتبه در روز در تابستان اسپری نمود و در زمستان چنانچه در اطاق گرم نگهداری شود، یک مرتبه در روز اسپری می نمایند

در صورتی که مشاهده کردید برگهای گیاه زیبای فیلودندرون می ریزند و ساقه ها خم میشوند، احتمال بدهید گیاه تشنه و هوا خشک است، گیاه را فراوان آبیاری کرده و به محل خنکتری منتقل کنید

;)