مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

فرزام

عضو جدید
:cool:

فورساژي يك نوع عملياته كه بر روي گياهان گلخانه ايي انجام ميشه ....اينم راهنمايي :smile:

گلاب خانم ..... مطمئن باش بالاخره معنی اش و پیدا می کنم ..... :w10:بهت قول میدم .... فقط وقت بدین ممنون میشم .....

جوینده ..... یابنده است.;)

فرزام

عضو جدید
:w17:یافتم ..... یافتم ... :w17:

فورساژی روشی در کشاورزی است که هدف از آن وادار کردن گیاهان به رشد در زمانی غیر از فصل معمول رشدشان می باشد. این روشر معمولا با ایجاد تغییرات در شرایط آب و هوایی کشت، مخصوصا دما انجام می پذیرد ..
درسته گلاب خانم ...؟؟؟ ;)
راستی از کجا این کلمه رو پیدا کرده بودی ؟؟؟؟؟؟:w20::w20:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

گلابتون

مدیر بازنشسته
عاليه عزيزم عاليه ........... آفرين به تو پسر باهوش ....:D
بله درسته قربان ... بردن گياهان به فاز رويش يا گلدهي در غير زمان فصلي رو فورساژي ميگويند.برا ي اينكار از روشهاي مختلف از جمله دما ... يا نور به رنگهاي مختلف استفاده ميشه . جالبه نه ؟:surprised:
از جزواتم .... خوب حالا كلمه بعدي رو شما ميگذاريد يا من بگذارم ؟:redface:

گلاب شما

فرزام

عضو جدید
عاليه عزيزم عاليه ........... آفرين به تو پسر باهوش ....:D
بله درسته قربان ... بردن گياهان به فاز رويش يا گلدهي در غير زمان فصلي رو فورساژي ميگويند.برا ي اينكار از روشهاي مختلف از جمله دما ... يا نور به رنگهاي مختلف استفاده ميشه . جالبه نه ؟:surprised:
از جزواتم .... خوب حالا كلمه بعدي رو شما ميگذاريد يا من بگذارم ؟:redface:

گلاب شما

کی میدونه دیپل چیه؟؟؟

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید که نمیتونم بموقع به انجمن سر بزنم.شرمنده.
اسم این درخت تاکسودیوم بود.taxudiom.نامگذاری این درخت بدلیل شباهت بی اندازه برگها به تاگزوس هست.درختی است بسیار بلند با پوستی بسیار جذاب و دارای بافت برجسته.از طریق کاشت بذر تکثیر میشود ولی تا حالا ما اینجا بذر جمع آوری نکرده ایم و بذرش را از امریکا وارد میکنیم.
پس از کاشت بمدت 2 سال در خزانه نگهداری میشه و در پایان سال اول یکبار و در سال دوم در 2 مرحله هرس ریشه را انجام میدهیم.(بمنظور جلوگیری از عمیق شدن ریشه و همینطور ایجاد ریشه متراکم و پر ).
این درخت خزان دار هست و در پاییز رنگی اغوا کننده و قرمز-قهوه ای دارد.نسبت به رطوبت بیش از اندازه خاک هم مقاومت زیادی دارد .
با همین اسم در گوگل جستجو کنید.عکسهای جذاب دیگری خواهید یافت.
موفق باشید.
اگه دوست داشته باشید یکی دیگه از نهالهایی را که اینجا تولید میکنیم برایتان معرفی خواهم کرد.اول ببینیم کسی از دوستان گیاهی برای معرفی دارد یا نه؟

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام
ببخشید که نمیتونم بموقع به انجمن سر بزنم.شرمنده.
اسم این درخت تاکسودیوم بود.taxudiom.نامگذاری این درخت بدلیل شباهت بی اندازه برگها به تاگزوس هست.درختی است بسیار بلند با پوستی بسیار جذاب و دارای بافت برجسته.از طریق کاشت بذر تکثیر میشود ولی تا حالا ما اینجا بذر جمع آوری نکرده ایم و بذرش را از امریکا وارد میکنیم.
پس از کاشت بمدت 2 سال در خزانه نگهداری میشه و در پایان سال اول یکبار و در سال دوم در 2 مرحله هرس ریشه را انجام میدهیم.(بمنظور جلوگیری از عمیق شدن ریشه و همینطور ایجاد ریشه متراکم و پر ).
این درخت خزان دار هست و در پاییز رنگی اغوا کننده و قرمز-قهوه ای دارد.نسبت به رطوبت بیش از اندازه خاک هم مقاومت زیادی دارد .
با همین اسم در گوگل جستجو کنید.عکسهای جذاب دیگری خواهید یافت.
موفق باشید.
اگه دوست داشته باشید یکی دیگه از نهالهایی را که اینجا تولید میکنیم برایتان معرفی خواهم کرد.اول ببینیم کسی از دوستان گیاهی برای معرفی دارد یا نه؟

دشمنتون شرمنده ...
اوووو ه مرسي امين جان خيلي عالي بود .... ممنون از اطلاعات مفيد و ارزنده اتون ... اميدوارم هميشه موفق و مويد باشيد . ....
امين جان چرا نبايد ريشه اش متراكم و عميق بشه؟ بخاطر اينكه بايد در سال بعد به زمين اصلي منتقل بشه ؟؟؟ امين جان اگه امكان داره عكسي هم از نمونه بذرش بزاري ببينيم ممنون ميشم .:smile:

شما در مورد سوال فرزام جان اطلاعاتي نداريد قربان ؟:warn:

گلاب :gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
نه متاسفانه فرزام جان اطلاعاتم محدود به اينه كه در گروه سموم ميکروبي بهترين تاثير را سم باکتريائي ديپل L 8 با 70درصد تلفات لاروها داشته كه اونم در دفع آفات غوزه پنبه به كار ميره .... اگه درست باشه .... اما صبر كن به قول خودت جوينده يابنده است ... بالاخره پيداش ميكنم عزيز;)

گلاب جوينده :)

آخرین ویرایش:

فرزام

عضو جدید
نه متاسفانه فرزام جان اطلاعاتم محدود به اينه كه در گروه سموم ميکروبي بهترين تاثير را سم باکتريائي ديپل L 8 با 70درصد تلفات لاروها داشته كه اونم در دفع آفات غوزه پنبه به كار ميره .... اگه درست باشه .... اما صبر كن به قول خودت جوينده يابنده است ... بالاخره پيداش ميكنم عزيز;)

گلاب جوينده :)

بارک ا... گلاب یابنده !

درسته ! ;)
دیپل یک محلول باکتریاییه که معمولاً برای از بین بردن آقات تنه و ساقه خوار گیاهان بکار میره . البته برای مبارزه با بعضی آقات دیگر هم استفاده میشه...

گلابتون

مدیر بازنشسته
اااااااي واااااااي درست بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:
همينه ؟ ممنون فرزام جان
باريكلا گلاب .... آفرين گلاب .... مرسي گلاب :D

خوب حالا بايد سوال بعدي رو من بزارم درسته؟

در مورد كلمه :.......... فونجي سايد ..........:que:

فرزام

عضو جدید
اااااااي واااااااي درست بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:
همينه ؟ ممنون فرزام جان
باريكلا گلاب .... آفرين گلاب .... مرسي گلاب :D

خوب حالا بايد سوال بعدي رو من بزارم درسته؟

در مورد كلمه :.......... فونجي سايد ..........:que:

گلاب جان بدجوری گیر دادی به زبان فرانسوی :surprised:

در هر حال فکر کنم فونجی ساید محصولاتی هستند که منحصراً برای از بین بردن یا محدود کردن گسترش پارازیت های قارچی بر روی سطح گیاهان استفاده میشوند . مواد دارویی که در این مورد استفاده میشوند نیز انتی میکوسیکوس نامیده میشوند .

درسته :que: ;)

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنون فرزام جان مثل اينكه مشتري پرو پا قرص اين تالار من و خودت و افسون و گه گاه گلرخ و امين و جوجو و مقصود .... :(

ممنون از اينكه پاسخگو هستيد ... بازم منتظر نظرات ديگران ميمونم :redface:

گلاب منتظر:(

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تا بحال هیچ کدوم از گیاهایی که گذاشتین رو نتونستم ببینم! یا سرعتم پایینه یا مشکلی در اپلودشون هست! و دیگه اینکه این روزها اصلاً خونه نیستم ! که بیام سایت . و یه نکته ی دیگه خواهشن این اسامی رو که مینویسین تا نفر بعدی معنیش و بگه به زبان اصلی بنویسین و نه فارسی یا اگه معادل فارسی داره بگید. مثل fungicid که اصطلاح عمومی برای قارچ کشهاست حالا شاید املاشم اشتباه نوشته باشم !:D
در هر حال ممنون....:gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
خوش آمد گويي

خوش آمد گويي

من تا بحال هیچ کدوم از گیاهایی که گذاشتین رو نتونستم ببینم! یا سرعتم پایینه یا مشکلی در اپلودشون هست! و دیگه اینکه این روزها اصلاً خونه نیستم ! که بیام سایت . و یه نکته ی دیگه خواهشن این اسامی رو که مینویسین تا نفر بعدی معنیش و بگه به زبان اصلی بنویسین و نه فارسی یا اگه معادل فارسی داره بگید. مثل fungicid که اصطلاح عمومی برای قارچ کشهاست حالا شاید املاشم اشتباه نوشته باشم !:D
در هر حال ممنون....:gol:

به به به ... گلرخ جونم خوش اومدي حسابي دلم برات تنگ شده بود. بابا ديگه داشتم به اين فسقلي نورسيده حسودي ميكردما :D

نميدونم عزيزم ما همه عكسها رو ميبينيم .... مشكلت چيه ؟:surprised:

چشم قربان .... اسامي رو به لاتين مينويسيم...:confused:

هم جواب شما و هم جواب فرزام جان درسته عزيزم :redface:( البته شما كه خودتون استاديد):gol:

گلاب شما :gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
گلاب جان بدجوری گیر دادی به زبان فرانسوی :surprised:

در هر حال فکر کنم فونجی ساید محصولاتی هستند که منحصراً برای از بین بردن یا محدود کردن گسترش پارازیت های قارچی بر روی سطح گیاهان استفاده میشوند . مواد دارویی که در این مورد استفاده میشوند نیز انتی میکوسیکوس نامیده میشوند .

درسته :que: ;)

فرزام جان بفرماييد نوبت شماست برادر عزيز:smile:

كلمه بعدي :que:

فرزام

عضو جدید
مسابقه اصلی انگار تعطیل شده؟:gol:

گلرخ خانم ! خوب من عکس نداشتم معرفی کنم ..:(... بنابراین مثل گلابتون یک کلمه گفتم ...... تازه فکر نمی کنم دانستن این اطلاعات دست کمی از شناسایی یک عکس باشه ...:surprised:.... بالاخره هدف بالابردن اطلاعاتمونه دیگه .... مخصوصا اگر عملی و تجربی باشه خیلی بهتره ....:smile:

حالا اگر شما ناراحت شدین ....خوب دیگه کلمه معرفی نمی کنیم :redface:

گلابتون

مدیر بازنشسته
حق با همه تونه ببخشيد من چند روزه يه گرفتاري برام پيش اومده هوش و حواس ندارم ... شرمنده :redface:

گلرخ جان قرار شد بين اين 48 ساعت كه براي شناسايي عكس گذاشته ميشه براي اينكه دوستان موضوعي براي ادامه داشته باشن از توضيح كلمات استفاده كنيم .... ممنون كه به فكر ادامه موضوع اصلي تاپيك بودي قربونت برم ///// :smile:

فرزام جان بازم كه ..... يه كم صبور باش مادر ... بله حق با شما هم هست :D

ممنون جوجو جان خيلي خيلي با حالي عزيزم .... به شما عنوان ناظم دوم اعطا ميشود /:biggrin::biggrin::biggrin:

گلاب ... خانم ناظم كل :cool:

گلابتون

مدیر بازنشسته
فرزام خان گل
در مورد لت دادن چيز زيادي نميدونم .... ولي فكر ميكنم انتقال آب در مجراهاي مختلف باشه .... كاري كه ميرآب هاي قديم ميكردن ....شايد ....
اگه بيتوني برامون توضيح بدي ممنون ميشيم:smile:

گلاب :surprised:

گلابتون

مدیر بازنشسته
شناسايي ميوه

شناسايي ميوه

لطفا بفرماييد اين ميوه چه گياهيه ؟

البته فكر ميكنم همه ديده باشن ... خيلي آسونه:gol:
گلاب :heart:

فرزام

عضو جدید
فرزام خان گل
در مورد لت دادن چيز زيادي نميدونم .... ولي فكر ميكنم انتقال آب در مجراهاي مختلف باشه .... كاري كه ميرآب هاي قديم ميكردن ....شايد ....
اگه بيتوني برامون توضيح بدي ممنون ميشيم:smile:

گلاب :surprised:

با اجازه خانم ناظم کل ...:smile:

اونجوری که من میدونم پس از انتقال نشاء از خزانه به بستر کاشت و یک نوبت آبیاری، برای چند روز آبیاری قطع میشه تا ریشه گیاه جهت پیدا کردن آب رشد و گسترش پیدا کنه. که این عمل را لت دادن می گویند. در نتیجه گسترش ریشه، گیاه قوی تر و مقاوم تر خواهد شد کهدر مراحل بعدی رشد این عمل نتایج خوبی به همراه خواهد داشت. ..... همونجور که شما گفتین این یک اصطلاح محلیه و بین روستاییان رایج می باشد.... ;)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش یه میوه اینجا داریم که خیلی شباهت داره به این
ولی نمیدونم واقعن خودشه یا نه
میوه یه نوع کاکتوسه
خیلی هم خوشمزست، خیلی هم توووووووپ خوشمزست

گلابتون

مدیر بازنشسته
فرزام جان با اين عمليات آشنايي كامل دارم اما نميدونستم اسمش لت دادنه ..... به ما گفته بودن اسمش حس آب يابي ريشه هستش .... ممنون اين هم يه آشنايي ديگه با اصطلاحات علمي ... متشكرم ....:smile:

جوجو جان شما نميخواين كلمه ايي بگيد؟:confused:

گلرخ جان شما كي برميگرديد خونه.... بيشتر بتونيم از حضورتون و اطلاعاتتون استفاده كنيم .... گلم شما هم ميتوني يه كلمه براي پاسخگويي دوستان قرار بدين و تا وقتي كه دوباره به باشگاه سر ميزنيد دوستان جوابهاشون رو داده باشند.( اگه مايليد عزيزم ):redface:

گلاب:confused:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلرخ خانم ! خوب من عکس نداشتم معرفی کنم ..:(... بنابراین مثل گلابتون یک کلمه گفتم ...... تازه فکر نمی کنم دانستن این اطلاعات دست کمی از شناسایی یک عکس باشه ...:surprised:.... بالاخره هدف بالابردن اطلاعاتمونه دیگه .... مخصوصا اگر عملی و تجربی باشه خیلی بهتره ....:smile:

حالا اگر شما ناراحت شدین ....خوب دیگه کلمه معرفی نمی کنیم :redface:

فرزام جون شما که اینقدر دل نازک نبودی ! :Dنه عزیزم ناراحت کجا بود! من آخه اصلاً عکسها رو نمیتونم ببینم . میخواستم بدونم عکسی اصلاً گزاشتین واسه مسابقه یا نه فقط به کلمات اکتفا کردین همین! من اصولاً کسی نیستم که با حرفام بخوام دیگران رو برنجونم خواهش میکنم این جور نگران کننده از حرفهای من برداشت نکین. :gol:اتفاقاً کار جالبیه این جور دایره لغات تخصصیمون بالاتر میره . فقط اگه اصطلاحات رو در کنار اصطلاحات فارسی به ه زبان بین المللی بکار ببرین ممنون میشم. :gol: