مسابقه *** كي ميتونه اين برگ هارو بشناسه؟

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد شما منظورش این بوده که از خانواده شمعدانیه، تازه خیلی از این اساتید چیز زیادی بلد نیستند متأسفانه، فکر نکنید دیگه هر کی مدرس دانشگاه شد اشتباه نمیکنه و همه چی بلده!
دوستان اگر در مورد اسم فارسی و علمی این گیاه شک دارید به منبع زیر مراجعه کنید:
کتاب گیاهان هرز ایران (تألیف دکتر هادی کریمی)، مرکز نشر دانشگاهی تهران مراجعه کنید.
خب من چی گفتم مگه؟:surprised:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز منم قبول دارم چون تا اونجایی که یادم میاد و توی گردشهای علمی میرفتیم دقیقا این گیاهو یادم میاد یه نوع شمعدانی وحشیه...دقیقا هم استادمون اشاره به ساختار گلش کرده بود که میگفت شبیه شمع و شمعدان میمونه و همین باعث شد تو ذهنم بمونه..
درسته من شك ندارم اين شمعداني وحشي باشه//
ميگم دارم روش تحقيق ميكنم..

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد شما منظورش این بوده که از خانواده شمعدانیه، تازه خیلی از این اساتید چیز زیادی بلد نیستند متأسفانه، فکر نکنید دیگه هر کی مدرس دانشگاه شد اشتباه نمیکنه و همه چی بلده!
دوستان اگر در مورد اسم فارسی و علمی این گیاه شک دارید به منبع زیر مراجعه کنید:
کتاب گیاهان هرز ایران (تألیف دکتر هادی کریمی)، مرکز نشر دانشگاهی تهران مراجعه کنید.
شك داريم منتهي
با چيزي كه شما گفتيد اين كتاب و كتاب من گياه يكيه
مخصوصا اينك كه من تعجب كردم در علف هاي هرز باشه اين گياه چون اين گياه دارويي...
كه اين بخش نوك لك لكي كه ميگين در بچگي و باز ميكردن و مثل عقربه هاي ساعت ميچرخيد...
و اينكه موقع عمليات كشاورزيمون من يادمه اين گياه رو برداشتم و اين كار رو كردم و استادمون برگشت گفت اين شمعداني وحششه/
من نميگم استادم اشتباه نميكنه
ولي 1نفر اشتباه ميكنه نه دونفر
اين گل در دانشگاه تنكابن در هرباريوم قرار گرفت و روي اين گياه تحقيق شد
به نام شمعداني وحشي..
متاسفانه نه دسترسي دارم به اين گياه كه اسكن كنم
نه اينكه اسكن دارم از رو كتاب براتون بزارم
حالا/ بحثي نيست.. هركس يه نظري داره ميده در مورد اين مسئله و خيلي هم عاليه هم كتاب هاي مختلف رو ميشناسيم و هم تبادل علم ميشه..
مهم اينه كه به دنبالش باشيم
شايد شما درست بگيد من غلط و شايد بلعكس...
من دارم روش كار ميكنم نتيجه شو در يك تاپيك جداگانه ميزارم و ادرسشو بهتون معرفي ميكنم/
ممنونم از همه دوستان...:D

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشکالی نداره میزاریم به حساب استادتون...
اتفاقا من همیشه به همه بچه ها سر مزرعه وقتی این گیاه را حاشیه مزرعه گندم و جو (به عنوان علف هرز) می بینیم میگم که باید به کسی که اولین بار نام این گیاه را نوک لک لکی گذاشته آفرین گفت، چون خوش ذوق بوده...

آخرین ویرایش:

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه فایده نداره.... خیلی طولانی شد حوصله م سر رفت....:razz:

گیاه مورد نظر سینره از خانواده کمپوزیته یا همون استراسه هست....

حالا یکی زخمت بکشه خلاصه اطلاعاتشو بذاره ممنون میشم!!!!:smile:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه فایده نداره.... خیلی طولانی شد حوصله م سر رفت....:razz:

گیاه مورد نظر سینره از خانواده کمپوزیته یا همون استراسه هست....

حالا یکی زخمت بکشه خلاصه اطلاعاتشو بذاره ممنون میشم!!!!:smile:

راست ميگي ها.. خيلي اسون بود... خوب نتونستيم بگيم ديگه
درموردش من مطلب ميزارمبا اجازه همه دوستان:

هر سال در ایام عید شاهد گلدانهای پر از گل سینره در خانه ها هستیم. وقتی سینره به گل می رود از سر تا پا غرق در گل می شود. آن قدیم ترها سنبل یک پای ثابت هفت سین بود. و چند سالی است که سنبل کم و نسبتا گرانتر شده و در عوض سینره به بازار آمده. در هر حال سینره هم دست کمی از سنبل ندارد و یک بوته آن زمانی که سر گل باشد بی اندازه
تماشایی است.
[h=3]مشخصات گیاه شناسی:[/h]نام علمی آن سینرریا
CINERARIA و از خانواده کمپوزیته COMPOSITAEمی باشد. در فارسی به سینرر و سینره شهرت دارد، که به نظر می رسد سینره لفظ درست تری باشد.
[h=3]سرزمین اصلی:[/h]اصلاً اهل جزایر قناری است که اکنون در بسیاری از کشورها از جمله ایران پرورش داده می شود.
[h=3]مشخصات گلها:[/h]گلهایش در رنگهای متنوع هستند که قطر آنها حدودا پنج سانتی متر است. گلهای زیادی تولید می کند. زمانی که همه گلها باز شدند به تدریج عمرش تمام شده و غیر قابل استفاده می شود.
[h=3]روش نگهداری:[/h]به نور سایه روشن و حرارت متوسط نیاز دارد. محیط باید مرطوب باشد.
[h=3]روش تکثیر:[/h]معمولاً گل فروشها در زمستان آن را در گلخانه تکثیر نموده و در اواخر زمستان یا بهار به بازار می آورند. ولی در هر حال روش ازدیاد آن به وسیله کاشت بذر می باشد.

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
راست ميگي ها.. خيلي اسون بود... خوب نتونستيم بگيم ديگه
درموردش من مطلب ميزارمبا اجازه همه دوستان:

هر سال در ایام عید شاهد گلدانهای پر از گل سینره در خانه ها هستیم. وقتی سینره به گل می رود از سر تا پا غرق در گل می شود. آن قدیم ترها سنبل یک پای ثابت هفت سین بود. و چند سالی است که سنبل کم و نسبتا گرانتر شده و در عوض سینره به بازار آمده. در هر حال سینره هم دست کمی از سنبل ندارد و یک بوته آن زمانی که سر گل باشد بی اندازه
تماشایی است.
مشخصات گیاه شناسی:

نام علمی آن سینرریا
CINERARIA و از خانواده کمپوزیته COMPOSITAEمی باشد. در فارسی به سینرر و سینره شهرت دارد، که به نظر می رسد سینره لفظ درست تری باشد.
سرزمین اصلی:

اصلاً اهل جزایر قناری است که اکنون در بسیاری از کشورها از جمله ایران پرورش داده می شود.
مشخصات گلها:

گلهایش در رنگهای متنوع هستند که قطر آنها حدودا پنج سانتی متر است. گلهای زیادی تولید می کند. زمانی که همه گلها باز شدند به تدریج عمرش تمام شده و غیر قابل استفاده می شود.
روش نگهداری:

به نور سایه روشن و حرارت متوسط نیاز دارد. محیط باید مرطوب باشد.
روش تکثیر:

معمولاً گل فروشها در زمستان آن را در گلخانه تکثیر نموده و در اواخر زمستان یا بهار به بازار می آورند. ولی در هر حال روش ازدیاد آن به وسیله کاشت بذر می باشد.
ممنون معصومه جون!!!;)
حالا که زحمت توضیح رو کشیدی، سوال بعدی هم با شما!!!!:gol:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون معصومه جون!!!;) حالا که زحمت توضیح رو کشیدی، سوال بعدی هم با شما!!!!:gol:
دوست عزيز ممنونم از لطف بيدرغتون منتهي چون من بايد برم سفر به همين علت اگه ميشه خودتون قبول زحمت كنيد و طراح سوال باشيد عزيزم... ممنونم از لطفتون.

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب خیلی طول کشید..... طراح سوال جان نمیخای راهنمایی کنی؟:)