مسابقه *** تشخيص تاسيسات و تجهيزات آبياري و زهکشي

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
آقای پرندی برنده سوالتون رو معرفی نکردید و در ضمن سوالی که مطرح کردید بنظر بنده در حیطه رشته آبیاری نیست بیشتر مربوط به حیطه آتش نشانی میشه ولی اگه بنظرتون کاربردی در آبیاری داره لطف کنید و توضیح بدید تا همه از اطلاعاتتون استفاده کنند.:smile:
آقا مهدی هم اگه لطف کنند برای سوالی که مطرح کردن شماره بزنند ممنون میشم واینکه امیدوارم سوالی که طرح کردند مرتبط با موضوع مسابقه باشه:)

با این حساب تا الان دوتا سوال مرتبط با موضوع مسابقه طرح شده و دونفر برنده داشتیم:
برنده سوال شماره (1) آقای پرندی
برنده سوال شماره (2) که البته شماره نداشت زینب جون

فعلا سوال پرندی با توجه به قوانین مسابقه نامربوط محسوب شده و حذفه در نتیجه طراح سوال واژه بعدی رو خودم معرفی می کنم.

طرح سوال واژه بعدی رو میسپاریم به آقا سینا، از امروز تا 3 روز دیگه فرصت دارند;)

در اخر هم بگم که هدف ما از این مسابقه اینه که بتونیم در کنار هم اطلاعاتمون رو در زمینه رشته امون گسترش بدیم و باهم مروری داشته باشیم به آموزه های گذشته امون در محیط دانشگاهی یا محیط کار پس اصلا نیازی نیست که سوالات سخت یا غیرمعمول مطرح بشه
با تشکر از همگی:gol::gol:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
آقای پرندی برنده سوالتون رو معرفی نکردید و در ضمن سوالی که مطرح کردید بنظر بنده در حیطه رشته آبیاری نیست بیشتر مربوط به حیطه آتش نشانی میشه ولی اگه بنظرتون کاربردی در آبیاری داره لطف کنید و توضیح بدید تا همه از اطلاعاتتون استفاده کنند.:smile:
آقا مهدی هم اگه لطف کنند برای سوالی که مطرح کردن شماره بزنند ممنون میشم واینکه امیدوارم سوالی که طرح کردند مرتبط با موضوع مسابقه باشه:)

با این حساب تا الان دوتا سوال مرتبط با موضوع مسابقه طرح شده و دونفر برنده داشتیم:
برنده سوال شماره (1) آقای پرندی
برنده سوال شماره (2) که البته شماره نداشت زینب جون

فعلا سوال پرندی با توجه به قوانین مسابقه نامربوط محسوب شده و حذفه در نتیجه طراح سوال واژه بعدی رو خودم معرفی می کنم.

طرح سوال واژه بعدی رو میسپاریم به آقا سینا، از امروز تا 3 روز دیگه فرصت دارند;)

در اخر هم بگم که هدف ما از این مسابقه اینه که بتونیم در کنار هم اطلاعاتمون رو در زمینه رشته امون گسترش بدیم و باهم مروری داشته باشیم به آموزه های گذشته امون در محیط دانشگاهی یا محیط کار پس اصلا نیازی نیست که سوالات سخت یا غیرمعمول مطرح بشه
با تشکر از همگی:gol::gol:

با سلام جواب برنده خاصی نداشت. ین نوع پمپ مربوط به کار کشاورزی هم می شه. حالا تو ایران اکگه شرکت های طراح اینو استفاده نمی کنند دلیل بر بی ربط بودنش نیست. این پمپ ها هیچ ارتباطی به آتش نشانی ندارند چون همونجور که توضیح دادم هد و دبی پایین دارند و بیشتر برای تکمیل کار پمپ صلی هستند. پمپ های آتش نشانی دارای هد و دبی بسیار بالایی هستند تا بتوانند حجم زیادی از آب را پمپاژ کنند. پس سوال مربوط می باشد.

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام جواب برنده خاصی نداشت. ین نوع پمپ مربوط به کار کشاورزی هم می شه. حالا تو ایران اکگه شرکت های طراح اینو استفاده نمی کنند دلیل بر بی ربط بودنش نیست. این پمپ ها هیچ ارتباطی به آتش نشانی ندارند چون همونجور که توضیح دادم هد و دبی پایین دارند و بیشتر برای تکمیل کار پمپ صلی هستند. پمپ های آتش نشانی دارای هد و دبی بسیار بالایی هستند تا بتوانند حجم زیادی از آب را پمپاژ کنند. پس سوال مربوط می باشد.

به نظر من هم کاملا نامربوطه.

اگه تو گوگول سرچ کنید Jockey Pump کاملا متوجه میشید که کاربرد این پمپ چیه، عکس هایی هم که در گوگل ازش هست کاملا نشان دهنده کاربرد این پمپ در آتش نشانیه .

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نظر من هم کاملا نامربوطه.

اگه تو گوگول سرچ کنید Jockey Pump کاملا متوجه میشید که کاربرد این پمپ چیه، عکس هایی هم که در گوگل ازش هست کاملا نشان دهنده کاربرد این پمپ در آتش نشانیه .

با عرض پوزش اما اگه موضوع یکی از پروژه های درسی من تو دانشگاه این بوده می گم مربوطه(کارشناسی، درس طراحی سیستم های آبیاری تحت فشار، همچنین درس پمپ و پمپاژ)

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز

درسته حرف شمارو قبول داریم ولی خب همونطور که خودتونم گفتین کاربرد چندانی در کشاورزی در ایران نداره و فکر نمیکنم که هیچکدوم از بچه ها اسمشو شنیده باشند
فکر کنم اگه سوالات ملموس تر باشه برا بچه ها بهتره
در رابطه با موضوعاتی باشه که اگه از نزدیک ندیدند ولی لاقل اسمشو شنیده باشند:)
بهرحال ممنون از توضیحاتتون
سوال شما که برنده ای نداشته حالا سوال واژه بعدی رو طرح می کنید یا آقا سینا زحمتشو بکشه؟

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته حرف شمارو قبول داریم ولی خب همونطور که خودتونم گفتین کاربرد چندانی در کشاورزی در ایران نداره و فکر نمیکنم که هیچکدوم از بچه ها اسمشو شنیده باشند
فکر کنم اگه سوالات ملموس تر باشه برا بچه ها بهتره
در رابطه با موضوعاتی باشه که اگه از نزدیک ندیدند ولی لاقل اسمشو شنیده باشند:)
بهرحال ممنون از توضیحاتتون
سوال شما که برنده ای نداشته حالا سوال واژه بعدی رو طرح می کنید یا آقا سینا زحمتشو بکشه؟
عرض شود که باید کاربرد پیدا کنه. با این گرونی برق و گازوئیل دوستان باید به فکر راه حلی برای آبیاری بارانی و قطره ای بکنن.
بیشتر سوالاتیم که می ذارم مربوط به این امر می شه.

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض شود که باید کاربرد پیدا کنه. با این گرونی برق و گازوئیل دوستان باید به فکر راه حلی برای آبیاری بارانی و قطره ای بکنن.
بیشتر سوالاتیم که می ذارم مربوط به این امر می شه.

پس امیدواریم که اسم شمارو بعد این به عنوان مبتکر ایرانی این طرح ببینیم :D
حالا سوال بعدی تکلیفش چیه؟ خودتون طرح میکنید؟

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال ساده میذارم دوستان حالشو ببرن ... این چیه؟؟؟؟

آقا مهدی در مورد سوالی که گذاشتی نمی خوای راهنمایی کنی!!!:cool:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
چرا خبری از سوال واژه نیست؟!

سوال تصویری هم یه کمی مبهمه! مهدی جان یه توضیح مختصر میفرمایید؟

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
ای بابا این که اگه راهنمایی کنم دیگه حله
...
شما شروع به حدس زدن کنید تا منم راهنمایی کنم:cool:

جمع آوری رواناب سطحی ناشی از بارندگی در حیاط خونتون و هدایتش به سمت یه جایی که معلوم نیس دیگه!!
تشویق نکنید خودم میدونم نابغه ام!!

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بنظر من که چیزی تو عکس مشخص نیست:cool:

سیم کشی یه ساختمان رو نشون میده ؟؟؟:surprised::surprised:

دسته کلیده؟؟:surprised::surprised:

جمع آوری رواناب سطحی ناشی از بارندگی در حیاط خونتون و هدایتش به سمت یه جایی که معلوم نیس دیگه!!
تشویق نکنید خودم میدونم نابغه ام!!

همون که گفتم. نبشیه
واقعا من تحت تاثیر اینهمه هوش و ذکاوت دوستان قرار گرفتم

عزیزان برید سراغ دبی سنجی:redface::gol:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دبی سنج!!!
چه نوع دبی سنجیه؟؟
اینجا دقیقا کجاست؟؟
کانال آبیاری؟؟:surprised::surprised:
نه جانم اینجا دره گراند کانیون هست:confused:
شما بگو وسیله رو زمین چیه:redface:
منو باش که تازه براتون سوال ساده طرح کردم:surprised:
به نظرتون چجور میشه با این دبی سنجی کرد:redface:

ZeinabA

عضو جدید
سطح مقطع كه داريم.
زمان هم مي توانيم داشته باشيم.
حالا يا سرعت مي خواهيم يا حجم.

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه جانم اینجا دره گراند کانیون هست:confused:
شما بگو وسیله رو زمین چیه:redface:
منو باش که تازه براتون سوال ساده طرح کردم:surprised:
به نظرتون چجور میشه با این دبی سنجی کرد:redface:

عکسی که گذاشتین مبهمه:cool:

خب اگه که دبی سنج باشه یا باید از لوله منشعب بشه یا در مسیر جریان قرار بگیره
شاید دبی سنجی باشه که در مسیر جریان قرار میگیره و بر اساس سرعت آب دبی رو اندازه گیری میکنه

peach_69

عضو جدید
گونیا نیست؟!! واسه اندازه گیری دبی هم استفاده میشه که شبیه هم هست!!!

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عکسی که گذاشتین مبهمه:cool:

خب اگه که دبی سنج باشه یا باید از لوله منشعب بشه یا در مسیر جریان قرار بگیره
شاید دبی سنجی باشه که در مسیر جریان قرار میگیره و بر اساس سرعت آب دبی رو اندازه گیری میکنه
;);););)
خیلی عالیه
بیشتر برو جلو;)

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
;);););)
خیلی عالیه
بیشتر برو جلو;)

خب دقیقا نمی دونم مکانیزم کارش چطوریه
احتمالا باید داخلش سنسورهایی برای اندازه گیری سرعت و دبی وجود داشته باشه، درسته؟!!:w20:
مثلا شاید داخلش یه قطعه مغناطیسی وجود داشته باشه موقع عبور جریان از میدان مغناطیسی سرعت اندازه گیری بشه......اینا فقط یه حدس بود :دی :D

آخرین ویرایش:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب دقیقا نمی دونم مکانیزم کارش چطوریه
احتمالا باید داخلش سنسورهایی برای اندازه گیری سرعت و دبی وجود داشته باشه، درسته؟!!:w20:
مثلا شاید داخلش یه قطعه مغناطیسی وجود داشته باشه موقع عبور جریان از میدان مغناطیسی سرعت اندازه گیری بشه......اینا فقط یه حدس بود :دی :D
نه جانم :D
راهنمایی ... هیچی توش نیست :redface:
ولی روی اون یه متر هست:surprised:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب پس مکانیزمش چطوریه؟؟
اگه متر باشه که لابد ارتفاع آب رو باهاش می خونن یا طول مسیری که آب طی کرده؟؟:surprised::surprised::surprised::surprised:
;);););)
آفرین:heart:
دقیقا همینه که شما میگی:gol:
اسمش جت هست و کارش تعیین دبی بوسیله میزان پرش آب:)

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی
جالبه!!!
میشه بیشتر راجع به طرز کارش توضیح بدید؟؟
خب اینو کنار لوله آب میذارن و مقدار پرش آب رو اندازه میگیرن و بعد بکمک فرمول مقدار دبی رئ بدست میارن
:gol::gol::gol::gol:
شما برنده شدید
منتظر سوالتون هستیم;)

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اینو کنار لوله آب میذارن و مقدار پرش آب رو اندازه میگیرن و بعد بکمک فرمول مقدار دبی رئ بدست میارن
:gol::gol::gol::gol:
شما برنده شدید
منتظر سوالتون هستیم;)

مرسی
فقط لطف میکنید یه منبع (اینترنت یا کتاب یا مقاله....)معرفی کنید تا دوستهای علاقه مندمون بتونند بیشتر در مورد این دستگاه اطلاعات کسب کنند و با طرز کارش بیشتر آشنا بشن؟:gol:
من که خودم اسم این دستگاه رو نشنیده بودم و باهاش آشنایی نداشتم:smile:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی
فقط لطف میکنید یه منبع (اینترنت یا کتاب یا مقاله....)معرفی کنید تا دوستهای علاقه مندمون بتونند بیشتر در مورد این دستگاه اطلاعات کسب کنند و با طرز کارش بیشتر آشنا بشن؟:gol:
من که خودم اسم این دستگاه رو نشنیده بودم و باهاش آشنایی نداشتم:smile:
در کتاب زمین و منابع آب محمود صداقت میتونید مطالبی رو درباره اون پیدا کنید:gol::gol::gol::gol: