مسابقات معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sheshpar

عضو جدید
اینم از شیت این هفته منتظر نقد شما هستم اینبار کارمو زود گذاشتم تا نقد بیشتری بشه
ادیت شد

http://

مشاهده پیوست 109673

خسته نباشید کارتون خیلی خوب شده به نظر من از کار اولتون بهتر شده
تم رنگی خوبی استفاده کردین،عکس پرسپکتو خارجی و دید پرنده رو خوب انتخاب کردین جاشون مناسبه
فقط میتونم بگم پلانا یه کم ناخوانا شدن به خصوص دوتای اول که تو زمینه مشکی اومدن و اگر اسم کارو با فونت بزرگتری مینوشتین که بیشتر مشخص بشه بهتر بود، از مقاطع بهتری هم میتونستین استفاده کنین این دو تقریبا شبیه به همند ولی خطهایی که پشت مقاطع اوردین اگه به عنوان اسمون استفاده کردین خیلی خوب شده کار جالبیه به بقیه ی کارتونم میاد.
ببخشید که بی ادبی کردم اینا فقط نظرات شخصی بنده بود ،موفق وپیروز باشید :gol:

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
Galaxy Soho

Galaxy Soho

سلام خدمت دوستان عزیز
خوشحال میشم نظرتون رو در مورد کارم بدونم
توضیح اینکه،احتمالا مدارکی که گذاشتم رو کم ارزیابی می کنید،خواستم با قرار دادن یک پلان مخاطبم رو دعوت کنم به پلان توجه کنه،برای قرار دادن مدارک بیشتر به بستن شیت های بعدی نیاز بود که وقتش رو نداشتم...

پیوست ها

• aminvood1.jpg
    aminvood1.jpg
    69.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم از شیت این هفته منتظر نقد شما هستم اینبار کارمو زود گذاشتم تا نقد بیشتری بشه
ادیت شد

http://

مشاهده پیوست 109673

سلام،
به نظر من شیت شما تعادل اطلاعاتی و بصری نداره،سمت چپ از لحاظ بصری خیلی سبکه،انگار فقط خواستین به زور 4 تا پلان رو قرار بدین توش،پلان هایی که اطلاعاتی به بیننده نمیدن و در حد لکه های غیر گویا ظاهر شدن
در حالی که در معماری 4 پلان اطلاعات فوق العاده زیادی در خودشون دارن،و در واقع سمت چپ از لحاظ اطلاعاتی بسیار سنگین هست،شما اونارو محو و غیر گویا گذاشتی،و چشم آدم چندان به سمتشون نمیره،در حالی که سمت راست 3 تا مستطیل اطلاعات خیلی خاصی به مخاطب نمیدن ولی روشن با تضاد با بک گراند تیره خودشون رو نشون میدن و میگن ما رو نگاه کنید و نگاهشون که می کنی چیز خاصی از بنا عایدت نمیشه
نوشته ها چیز دیگه ای هستند که به نظر من می شد بهتر باشن،ببینید،ایران انج،اچ آر اچ دی دیزاین در یک مثلث قرار گرفتن،مثلثی که شما با امتداد خیابان درست کردی،اما توی این مثلث چیز مهمی قرار نگرفته! شما با امتداد ها چشم رو به سمت مثلث هدایت کردی ضمن اینکه رنگ طلایی ماتی که اونجا قرار دادی چشم رو می خونه به اون سمت،اما هیچ اطلاعات معمارانه ی مهمی توش دیده نمیشه و فکر می کنم این خوب نباشه

عنوان پروژه متاسفانه خیلی تنهاس و تاکیدی روش نیست، interior perspective عنوانیه که اول از همه چشمان من رو به خودش می بره،دقت کن،زیرش رو سبز کردی و به هر حال روشن تر از بقیه نقاطه و کنار اون پرسپکتیو براق و روشن هم که قرار گرفته باز دلیلی میشه برای اینکه بیننده بهش چشم بدوزه و نگاهش به نوشته کنارش جلب بشه
نمی خوام ایراد بنی اسرائیلی بگیرم،اما یه دانشجوی معماری بهتره غلط املایی نداشته باشه،مخصوصا تو لغات پرکاربرد رشته اش،مگر اینکه این امضای کار شماس که اگر اینطوره من عذر می خوام،Design مسلما صورت صحیح اون کلمه ای هست که شما نوشتید.البته گاهی آدم میخاد توجه مخاطب رو جلب کنه،که اگر هدف شما این بوده موفق بودین و من به اشتباه افتادم

آرزوی موفقیت...

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،
به نظر من شیت شما تعادل اطلاعاتی و بصری نداره،سمت چپ از لحاظ بصری خیلی سبکه،انگار فقط خواستین به زور 4 تا پلان رو قرار بدین توش،پلان هایی که اطلاعاتی به بیننده نمیدن و در حد لکه های غیر گویا ظاهر شدن
در حالی که در معماری 4 پلان اطلاعات فوق العاده زیادی در خودشون دارن،و در واقع سمت چپ از لحاظ اطلاعاتی بسیار سنگین هست،شما اونارو محو و غیر گویا گذاشتی،و چشم آدم چندان به سمتشون نمیره،در حالی که سمت راست 3 تا مستطیل اطلاعات خیلی خاصی به مخاطب نمیدن ولی روشن با تضاد با بک گراند تیره خودشون رو نشون میدن و میگن ما رو نگاه کنید و نگاهشون که می کنی چیز خاصی از بنا عایدت نمیشه
نوشته ها چیز دیگه ای هستند که به نظر من می شد بهتر باشن،ببینید،ایران انج،اچ آر اچ دی دیزاین در یک مثلث قرار گرفتن،مثلثی که شما با امتداد خیابان درست کردی،اما توی این مثلث چیز مهمی قرار نگرفته! شما با امتداد ها چشم رو به سمت مثلث هدایت کردی ضمن اینکه رنگ طلایی ماتی که اونجا قرار دادی چشم رو می خونه به اون سمت،اما هیچ اطلاعات معمارانه ی مهمی توش دیده نمیشه و فکر می کنم این خوب نباشه

عنوان پروژه متاسفانه خیلی تنهاس و تاکیدی روش نیست، interior perspective عنوانیه که اول از همه چشمان من رو به خودش می بره،دقت کن،زیرش رو سبز کردی و به هر حال روشن تر از بقیه نقاطه و کنار اون پرسپکتیو براق و روشن هم که قرار گرفته باز دلیلی میشه برای اینکه بیننده بهش چشم بدوزه و نگاهش به نوشته کنارش جلب بشه
نمی خوام ایراد بنی اسرائیلی بگیرم،اما یه دانشجوی معماری بهتره غلط املایی نداشته باشه،مخصوصا تو لغات پرکاربرد رشته اش،مگر اینکه این امضای کار شماس که اگر اینطوره من عذر می خوام،Design مسلما صورت صحیح اون کلمه ای هست که شما نوشتید.البته گاهی آدم میخاد توجه مخاطب رو جلب کنه،که اگر هدف شما این بوده موفق بودین و من به اشتباه افتادم

آرزوی موفقیت...

خیلی یک جانبه گفتم، یک سری چیزا هم هست که انصافا تو کار شما خوبه و من دیدم که دوستان گفتن،اول نخواستم تکرار کنم،اما حس می کنم شاید نوشتار بالا از بس یک طرفه اس شبهه ایجاد کنه که من غرض بدی داشتم
اولین چیزی که توی شیت به نظر من خوب میاد گرادیانتی هست که انتخاب شده،خیلی جسورانه این گرادیانت رو گذاشتید و در عین حال جواب خوبی ازش گرفتین،این طیف رنگی جذابه و باعث شده شیت قسمت های مختلفی از لحاظ کیفی داشته باشه،در واقع همه جای شیت یکنواخت نیست و من هم سعی می کنم تو مسابقه هفته بعد از این هنر شما استفاده کنم تا شیتم از یکنواختی در بیاد
نکته بعدی استفاده از خیابونه که به نظر من خیلی هوشمندانه اس و تونستید باهاش شیت رو به قسمت های مختلفی تقسیم کنید و این هم یه جور ایجاد فضاس برای قرار گیری اطلاعات مختلف،البته شما
پرسپکتیو بزرگ قدرتمند و جسوره و خوب خودنمایی می کنه و جایگیری خوبی داره
دو دایره ی تو پر نارنجی هم در عین اینکه زیاد به چشم نمیان،کمک می کنن برای توجه فرد به مقطع ها و هدایت چشم بیننده
اینها مواردی بود که من تو شیت شما دیدم و ازشون درس گرفتم،ممنون از این بابت،شخصا شیت هایی که می بندم جسارت زیادی نداره،از نگرانی گمراه شدن بیننده !!اما فکر می کنم بررسی کار شما کمک خوبی برای هر دومون بوده باشه

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.واو.................شیتا فضایی شدن نسبت به کار قبلی ...خیلی دوس داشتم از اول پا به پا بیام ولی مسموم شدم.. وشیتم3/1 بیشتر هنوز کار نشده.
سعی کردم فقط اشکالاتی که از نظر خودم هست رو بگم:

Hagir:

تم رنگیتون به نظر بنده مناسب هست.ولی یه مقدار اگر از رنگ های کمرنگ این تم هم استفاد می کردید شاید بهتر بود. پلان ها محروم واقع شدند...خصوصا اگه شیت پلات گرفته بشه ناجور می شه قسمت پلان ها .ایده ی ادامه دادن خط خود پرسپکتیورو منم تو شیتم کار کردم.شما خیلی جسورانه یه ضربدر کار کردید اون وسط ...بدم نشده چون اون حالت مثلثی و خطوط شکسته رو جاهای دیگه هم دارید.اون نوشته های رو پرسپکتیو خونده ام میشه؟!:Dسمت چپ شیتتون هم سبک شده.

Et-rt:

از مدارک استفاده کردید در حد لالیگا! جای پلان ها و مدارک خوبه ...در عین حال که می خواستید اون پرسپکتیو بالایی جلوه کنه بدتر زدین تو سرش اون همه دورش جمع شدن آدم نمی دونه به کدوم نگاه کنه!باقی شیت متناسبه.اون فونت ایران اینجم خیلی بزرگه.

Elahe:
اول یه دست سووووووت جییییییغ....:smile:نسبت به کار قبلیتون خیلی خوب شد الهه جان.ببین هنوز ولی تو چیدمان مشکل داره..فقط پلان ها خیلیییییی ریزه .خیلی .انگار پا ورقی شیتته! شایدم چون پرسپکتیو وسطیتونو بزرگ گذاشتید اون خیلی کوچک به چشم میاد ..پرسپکتیو ها خیلی رفته تو هم ،مخصا اون چندتای بالایی با وسطیه.تا می خوای بفهمی وسطی داره چی میگه زدی بالاشو حذف کردی رفته تو یه پرسپکتیو دیگه!می دونی اگر چیدما نو خوب بیایم دیگه تمومه شیت متناسب می شه و بقیه کاراشم که سلیقه ایه .پس تو مر حله چینش باید بیشتر دقت کرد.
Violet:

من چون سیاه سفید دوس دارم از کار شما خوشم اومد ؛ولی به درد ارائه و توضیح یک طرح معماری نمی خوره! یک فضا با نور ، رنگ و اختلافی که این دو فاکتور بین سطوح و فضاها ایجاد می کنن بهتر شناخته می شه و شما تو شیتتون اجازه ندادید کار خودشو نشون بده.توجه رو چیز خاصی جلب نمیشه .همونطور که دوستمون گفتن بعد یکم نگاه کردن خسته کننده می شه.اما شیت از چیدمان خوبی برخوردار هست وفقط اینکه مدارک نام گذاری نشدن ..پلان ها هم یه مقدار بزرگتر بهتر.

Alice:

بک گراند کار و پرسپکتیوی که گذاشتید بسیار عالی شده.3 تا نوار مشکی دور کار + دو تا پرسپکتیوی که قاب مشکی گرفتیش با کل کار نمی خونه!و اینکه همه چیزو به گوشه های شیت چسبوندیدو بیشتر فضاتون رو اون متن گرفته.. می تونست بهتر از این چیده بشه.

Aminvood1:

شیتتون بسیار متعادل و متقارن هست ...حتی این تو استفاده از رنگ هم خودش رو نشون داده.شاید بد نبود بعضی جاها این تقارن رو بشکنید.پلان به نظر من زیادی بزرگ شده. می تونستید زیر پلان یک پرسپکتیو از بنا به صورت خیلی کمرنگ داشته بشید.شیتتون به لحاظ رعایت ضوابط و چیدمان و فونت ها بسار متناسب هست ولی جذاب نیست.

همگی خیلی خسته نباشید:gol::gol::gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

sheshpar

عضو جدید
سلام
اینم شیته من

فقط مدیونین اگه فک کنین زیاد از مدارک استفاده کردم:D
اول سلام و خسته نباشید
من فقط نظر شخصیمو میگم چون نمیتونم تخصصی نقد کنم ، همونطور که خودتون هم گفتید زیادی شلوغلش کردین
واین حس خوبی به بیننده القا نمیکنه، میتونستید از تعداد عکس کمتری استفاده کنید که بیننده هم بتونه درست ببینه
اینجوری دچار سردرگمی میشه،سعی کنید لبه های عکسها روی هم قرار نگیرن و عکس به طور کامل
دیده بشه،تم رنگیتون خوبه ولی اگر سمت راست هم مثل سمت چپ ترکیبی از دو رنگ باشه به نظر بهتر میشه
،جای پلانارو خوب
انتخاب کردین واینکه اسم کارو بزرگ نوشتین خیلی خوبه و میتونستید تصویر دید پرنده رو یه کم بزرگتر بذاریدچون نمای جالبی داره و به ترکبی رنگتون هم میخوره. موفق وپیروز باشید;)
بازم تاکید میکنم نظرات شخصی بنده هست ممکنه درست نباشه

sheshpar

عضو جدید
سلام. این مسابقه فکر خیلی خوبیه! کم کم داشت حوصله م سر میرفت تو خونه! مرسی از این برنامه مفید! اینم شیت من! سیاه سفید کار کردم. امیدوارم ایراد نداشته باشه!:D

سلام به ویولت عزیز،به این باشگاه خوش اومدی
درمورد کارت به نظر من که اینم ایده ی جالبیه که سیاه سفید کار کردی
کار خوبی از اب در اومده،پرسپکتیو خارجیو خوب انتخاب کردی اون
بالا ابهت داره ولی پائین کارتو میتونستس عکسای بهتری بذاری یا کمتر بذاری اگه لبه های عکسارو محو میکردی یه حالت بهتر
پیدا میکرد و از این حالت یه دستی در میومد،مقاطع توی زمینه ت زیاد پیدا نیست به خصوص دوتای اول
اینکه اسم کارو بزرگ نوشتی خوبه ولی کاش از یه فونت بهتر استفاده میکردی
و اسم مدارک زیر هر کدوم باد نوشته بشه، اگر از پرسپکتیو دید پرنده هم استفاده میکردی خیلی خوب میشد فکر میکنم
لازم باشه در کل انتخاب عکس خیلی مهمه ،اسم خودت وباشگاه هم یادت رفته بنویسی.
موفق باشی عزیزم

sheshpar

عضو جدید
شیت منم آماده شد...

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=109765&d=1344937299

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=109765&d=1344937299[/QU
درود بر الهه عزیز
به نظرمن کارت تعادل نداره چشم بیننده نمیدونه به کدوم سمت باید نگاه کنه اگه از رنگ سبز استفاده نمیکردی به نظرم
بهتر میشد زیاد جالب نیست یه طرف سفید طرف دیگه سبز ،اگرم میخواستی
استفاده کنی میتونستی ترکیبی کار کنی به صورتی که توی هم محو بشن،از عکسای خوبی استفاده کردی ولی
نباید عکسها با هم درگیر بشن هر عکس باید به طور واضح مشخص باشه،سمت راست کارتو میتونستی
با یه سری خط و خطوط گرافیکی از هم تفکیک کنی اگر از فونت گرافیکی تر استفاده میکردی بهتر میشد یا میتونی
حروف رو به صورت جداگونه بنویسی،اسم کار رو که بالا نوشتی خوبه ولی رنگش خوب نیست ، از نوشته های متن استفاده کردی خیلی خوبه افرین.
امیدوارم از من دلگیر نشی دوست خوبم مطمئننا اگر خودم بخوام شیت ببندم پر از اشکاله
پیروز باشی:smile:

sheshpar

عضو جدید
سلام الیس جان
اولین نکته انتخاب عکسها، برای پرسپکتیو خارجی از عکسهای بهتری میتونستی ایتفاده کنی که نمای ساختمونتو بهتر نشون بده
اون عکسی که پشت گذاشتی کار خوبیه ولی بازم میتونستی از عکس بهتری استفاده کنی
معرفی کار و نوشته های متن خوبه جاشم به نظرم مناسبه ولی فونتهای دیگه ت میتونست بهتر باشه ،قسمت مقاطع رو بایه سری خط از هم جدامیکردی خوب میشد اون دوتا عکسی هم که پائین گذاشتی زیاد جالب نیست قابش بهش نمیاد میخواستی که بهتر نما بده و توی
عکس زمینه مشخص باشه ، در کل شیت باید حرفی واسه گفتن داشته باشه و بنا رو معرفی کنه ولی کارتو یه کم خشکه احساس میکنم بیننده چیز زیادی متوجه نمیشه ،نهایتا خسته نباشد جانانه

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اينم شيت من

خوشحال ميشم نظرتونو بشنوم:gol:

سلام،خسته نباشی
شیتت رنگ خوبی داره،از اون تم تیره ای که اکثرا استفاده میشه اومدی بیرون و رنگ خوبی هم انتخاب کردی
اما به نظرم اطلاعاتی که داری به بیننده میدی کمه،پرسپکتیوهایی که عموما بنا رو از یک فاصله نشون میدن و حتی پرسپکتیوی که دوبار تکرارش کردی
پلان ها انگار فقط یک رفع تکلیف هستن و گذاشتیشون که گذاشته باشیشون!
مقاطع هم با اینکه اطلاعات زیادی نمی دن نسبت به پلان خیلی شاخص هستن
شخصا امتداد سفید رنگی که از سمت راست آوردی رو دوست دارم و با سایه ای که زیرش گذاشتی این امتداد رو چشم نواز تر کردی
نوشته های سفید کوچک سمت راست،روی پرسپکتیو رنگ روشنی قرار گرفتن و خوانایی شون کم شده
فونت هم میشه که بهتر باشه،و استفاده از حروف بزرگ برای اسم مکان ها و اشخاص شاید بد نباشه
ایران انج خیلی شاخص و بزرگه و جای خیلی خوبیه،و نمی دونم آیا توی شیت باید اسم شخص و باشگاه انقدر تاکید بشه یا نه...

موفقیت ...

فرهيخته

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز و محترم؛خوشبختانه سطح کیفی تمام کارها به نوعی بالا ست و این دقت نظر دوستان رو می رسونه و باعث خوشحالیه .من هم دوست دارم در مورد کارهایی که بچه های می گذارند نظر بدم هرچند دانش من قلیل و این ها صرفا بیانگر دیدگاه های شحصی من هست.به همه دوستان تبریک می گم و آرزوی موفقیت می کنم.:gol::gol::gol:

Hagir:

دوست عزیز برای اولین بار که کارتون رو دیدم وا قعا غافلگیر شدم.استفاده از شبکهخیابون برای اسکلت بندی شیت واقعا فوق العاده بود.انتخاب تصاویرتون هم کاملا به جا و با زمینه هماهنگی کامل داره. البته فلش های اشاره کننده به مدارک چندان ضروری نبود یعنی در واقع اگه نمی گذاشتید بهتر بود. .در مجموع انسجام خیلی خوبی رو در کارتون می بینم.سرعت شما در تدارک یک طرح،ویژگی مثبتی که نشان از علاقه و توجه شماست که بهتون تبریک می گم.

Et-rt:

احسان جان از چیدمان شیتت خیلی خوشم اومد .فکر کنم تمام تصاویر رو قرار دادید.اما به نظر من کارتون خیلی شلوغ و درهم نیست.اما اگر تفکیک شده تر قرار می دادید خیلی قشتگ تر بود.از نوع نوشتارتون هم خیلی خوشم اومد به همراه ترکیبی که با افکت ها انجام دادید.خیلی خوبه که مشتاقانه شرکت می کنید و این خیلی خوب و یک امتیاز محسوب می شه به شما هم تبریک می گم.

.violet.:

زمینه کارتون سیاه سفید ایده جدیدی نسبت به کارهای اخیر است که خیلی ایده جالیه.ترکیب بندی کارتون خیلی خوبه اما اگه ریتم تکرار بهش نمی دادین خیلی بهتر بود.نوشته هاتونم خیلی خوبه اما ضرورتی برای این حجم متن وجود نداره.البته شاید از طرفی خیلی هم خوب باشه برای کسی که واقعا مطالعه اش کنه.انتخاب تصاویرتون رو خیلی می پسندم در واقعا مجموعه کاملی رو انتخاب کردید.

"" elahe"" :

خیلی خوشحالم که دوباره شرکت کردید و باید اعتراف کنم این کارتون خیلی خیلی متفاوتر و حرفه ای تر از کار قبلی تون هست.ترکیب بندی تصاویر با استفاده از افکت های مختلف خیلی عالی و دقیق انجام شده.ترکیب رنگی و زمینه هم بسیار جالبه.فقط متن هایی که قرار دادی ریز و خوانا نیست و مهم تر از اون نقشه ها رو اگر بزرگتر می گذاشتید خیلی خوب بود.پیشرفت خیلی خوبی داشتید .کارهایی بعدی باید خیلی خیلی فوق العاده باشه...

Alice:

انتخاب تصویر زمینه بسیار خوبه،نوع نوشتار و میزانش هم کاملا دقیق و بجاست.از ترکیب بندی کارهاتون هم خیلی خوشم اومد.ای کاش نقشه پلان رو بارز از تر از بقیه نشون می دادید. به طور کلی نقشه ها بزرگتر و برجسته تر باشند بهته البته سایز انتخابی شما کمی از اندازه اعتدال که با کل شیت هماهنگ باشد کوچکتر است.در مجموع شیت منسجم و ایده آلی است.

Aminvood1:

خیلی خوبه که رو پلان متمرکز شدید ولی متاسفانه از نقشه های دیگه غافل شدید.انتخاب تصاویرتون خیلی خوبه با سایز بزرگ و بسیار خوانا.ترکیب بندی خوب ومنسجمی دارید اما اگر روی زمینه بیشتر کار می کردید بهتر بود.نوع فونتی که انخاب کردید هم خیلی جالب و هماهنگ با کل شیت است.از اینکه تصاویر رو معرفی کردید واقعا ممنونم.

Shana:

وای کارتون خیلی زیبا ست خصوصا انتخاب و تلفیق رنگها تون فوق العاده است.ترکیب و انتخاب تصاویر هم کاملا دقیق انجام شده.ای کاش تمرکزتون از تصاویر به سمت نقشه هام هم بود یا یک حالت تعادل بین این دو برقرار می کردید.از افکت هاتون خیلی خوشم اومد و نوع نوشته ها که در جاهای خیلی خوبی استفاده شده اند.لوگوی باشگاه هم خیلی ایده خوبی بود.

امیدوارم همه دوستان موفق باشند....:gol:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز
توضیح اینکه،احتمالا مدارکی که گذاشتم رو کم ارزیابی می کنید،خواستم با قرار دادن یک پلان مخاطبم رو دعوت کنم به پلان توجه کنه،برای قرار دادن مدارک بیشتر به بستن شیت های بعدی نیاز بود که وقتش رو نداشتم...
شیت شما نقطه ی مقابل شیته منه:D
فقط میتونم بگم که شیت شما یه شیت منطقی و خوانا هستش که فاقد جسارت و خلاقیته. خیلی با احتیاط باهاش برخورد کردین.
بهتر بود میزاشتین یکم دستتون بلرزه;)
موفق باشید:gol:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اينم شيت من

استخون بندی شیت سادس(شطرنجی نه خونه) ولی از تو این استخون بندی تنوع خوبی به دست اومده
مدارک کامل به هم چسبیدن که شاید به خاطر همون اسکلته شیته ولی بازم میشد بهتر بشه
مدارک اصلی یکم کوچیکن و بهتر بود همشون بالای شیت نباشن
رو پرسپکتیو متن نباشه بهتره مخصوصا که رنگ فونت و رنگ غالب پرسپکتیو نزدیک به همن
پرسپکتیوای داخلی جاشون خالیه تو شیت
از یه پرسپکتیو دوبار استفاده کردین که لازم نبود
شیته دلچسبیه
موفق باشید:gol::gol:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیییلام به معمارای گل..
اینم شیت من ...

راستش من نمیخواستم شرکت کنم چون این اولین بارکه که کلا با فتوشاپ شیت میبندم همیشه کارام دستی بوده اما دیشب یییهویی جوگیر شدم..میدونم خیلی مبتدیه...مشاهده پیوست 109946اما من حسابی انتقاد پذیرم تو کار معماری...

مرسی از نظراتون..
موفق باشین
;)
Nigini.jpg

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیییلام به معمارای گل..
اینم شیت من ...

راستش من نمیخواستم شرکت کنم چون این اولین بارکه که کلا با فتوشاپ شیت میبندم همیشه کارام دستی بوده اما دیشب یییهویی جوگیر شدم..میدونم خیلی مبتدیه...مشاهده پیوست 109946اما من حسابی انتقاد پذیرم تو کار معماری...

مرسی از نظراتون..
موفق باشین
;)
مشاهده پیوست 109950
خوب نگین اومدم که حساااابی نقدت کنم

بیگی منو
اول اینکه ممنون که شرکت کردی
حالا در مورد شیتت
چیزایی که میتونست بهتر بشه اینه که بهتر بود برش ها رو شفاف کار نکنی چون ترکیبشون با زمینه اونا رو نامفهوم میکنه
یکی از پرسپکتیوا باید شاخصتر از بقیه باشه
دیگه دیگه.... بزا ببینم
اها!
فضای خالیه بین مدارک هم یکم زیاده
از متن و توضیحات هم کم استفاده کردی
اینا نظر شخصیم نبودن من به عنوان یه متخصص برجسته ی معماری اینارو گفتم

:دییییییییییییییییییییییی
خیلی بیستی

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
hagir:
توی دید اول کارتون خیلی جذابه..گرچه رنگ سبزش خیلی جذاب نیس اما خیلی جالب استفاده شده...حرکت نور بازی روی نماها جالب انگیزه...پلانا هم که کلا تو عکسه هم واضح نبود چه برسه بیاد تو شیت..مرسی..
احسان جان:
کارت شلوخه ..ولی این حرکت ساعتی عکسات(دورچینی)بانمکه باعث میشه چشرو همچینی دورتادور پرش بیدی تا همچینی حال بیادا:دی تا همه عکسارو بیبینه:دی
فقط نمیدونم چرا نوشته زیاد آوردی تو کارت آخه خونده نمیشه که...قسمت راست شیتت خوشجل شده فقط یه کوشولو فونتاش ریزس..
ترکیب رنگتم بدون درنظر گرفتن قهوه ایه خوفه..مرررسی احسان جون
violet:
کارت تو دید اول دل نشینه احتمالا به خاطر رنگ باکلاسشه:دی
کارتون ساده..خوانا..و جالبه..مررسی
فعلا...

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .شیت من هم بالاخره حاضر شد ..با آغوشی باز منتظر نقدهای بجا و نابجا و جابه جای شما هستیم!:Dو کلا پرسپکتیوهای داخلی رو نزاشتم چون جدا می شدن از هم مدارک خیلی زیاده یک شیت دیگه لااقل نیاز بود..................
یه توضیح بدم که او دایره های وسط شیت رو واسه این گذاشتم که خود حجم خانم زاها از چهار تا فرم صلب منحنی وار که با هم ارتباط دارن تشکیل شده ...فضاها و پل های خوب کار هم مگه اینکه بین این فضاهای ارتباطی و اون حفره ای که اون وسط شکل گرفته باشه،شکل گرفته باشن:confused::D (اگرنه شخصا خوشم نیومد از فرمش!) دید پرنده شم که زیباست(ولی متاسفانه یا خوشبختانه ما بدون بال آفریده شدیم...:w05:...)

پیوست ها

• sahargh.jpg
    sahargh.jpg
    82.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
elehe:
رنگ سبز واقعا زیاد به چشم میاد..پرسپکتیوایی که وسط کاره تو دید اول قابل تفکیک نیس...اینکه بک گراند پلان و نماها سفیده خیلی به واضح بودنشون کمک کرده..مرسی..
اما تکست شیتتون...
خسته نباشین..
alice:
کارت ساده وشیکه..آورین..فقط اینکه فونتای سمت چپ خوانا نیست و اینکه نمیدونم چرا احساس میکنم یه چیزایی کجه:eek:
پرسپکتیو اصلی و بک گراندت خیلی به دل میشینه..میسی
amin vood1:
خوش اومدی به باشگاه وجمع ما:دی
کارت خوانایی بالایی داره اما خیلی سادس...
سه تا عکس تو کارت بود که از سرچ خودت بود و جدید..ایول..مرسی
shana:
نگاه ییهویی که به شیتت میندازم 2تا نکته میاد تو ذهنم یکیش خوبه یکیش خوب نیس:دی
1.روشنی شیتت که به آدم آرامش میده
2.آدم توهم میزنه که انگاری پرسپکتیوا تکراریه!!اما نیس!!!
وضوح و خوانا بودن تصاویرت بسسسیار عالیه غیر از اونی که بیچاره زیر تکست مدفون شده که خوب بعدش کپیشو باز گذاشتی..در کل خوانا شده اما خیلی چیز خاصی نداره..مرسی..آها راستی این حرکتت که امتداد ساختمون و خیابون و اینا یکسان شده جالب انگیزناکه..
sahar gh:
اینکه شیتت نور در شبه جالبه:D
نوع بستن کادرت توی قسمت چپم خوشجله..
فقط اینکه فونتات خیلی خوانا نیست و تکستاتم که...مورچه ایه...:Dاین حرکت وسطتم که توضیح دادی منو یاد برق و اینا میندازه نیدونم چیرا:cool:
بماند که کار خودم کلا یاد نوار قلب و اینا میندازتم:دی
همگی موفق تر باشین:gol:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
Shana:
سلام.تو نگاه اول کارتون شبیه کارای پوستری شده...کلا انقد ما تیره کار کردیم که شیت شما یه دریچه ی نور شده بین شیت های بچه ها :smile:..حس خوبی می ده.اینکه ارتباط دادین از طرف اون خطی که از سمت راست کارتون اومده خیلی خوبه.و اگر مدارکتون همه اندازه هم نباشن بهتره ..ینی ارزش گذاری بشه تا بیننده هم سردرگم نشه..ولی شیت اطلاعات کمی رو به ما میده/
Negin joon:
مرسی که شرکت کردی.عزیز پس زمینه کارت با اینکه سیاه سفیده ولی شلوغه خیلی.فونت ها رو بعضی جاها خیلی پیچ و تاب دادی دیزاین بای نگین جونم جای خوبی ننوشتی .کارت مرز هم نداره عکسا تو صفحه شناورن.

دوستای خوبم به خدا نه من قصدی دارم از نقد کردنام نه بچه های دیگه ..نه با تعریف کردن یکی مدال می گیریم نه با نقد تندش حقیر میشیم ...فقط پیشرفت...

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوستای خوبم به خدا نه من قصدی دارم از نقد کردنام نه بچه های دیگه ..نه با تعریف کردن یکی مدال می گیریم نه با نقد تندش حقیر میشیم ...فقط پیشرفت...
میدونم عزیزم..اصلا هدف من بی تجربه از این که کارکو اینجا گذاشتمم همینه..چون اگه خودم کار نمیکردم احتمالا حوصلم نمیشد نقد کارارو بخونم اما الان نقد کار خودمو میبینم بهتره...

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام .شیت من هم بالاخره حاضر شد ..با آغوشی باز منتظر نقدهای بجا و نابجا و جابه جای شما هستیم!:Dو کلا پرسپکتیوهای داخلی رو نزاشتم چون جدا می شدن از هم مدارک خیلی زیاده یک شیت دیگه لااقل نیاز بود..................
یه توضیح بدم که او دایره های وسط شیت رو واسه این گذاشتم که خود حجم خانم زاها از چهار تا فرم صلب منحنی وار که با هم ارتباط دارن تشکیل شده ...فضاها و پل های خوب کار هم مگه اینکه بین این فضاهای ارتباطی و اون حفره ای که اون وسط شکل گرفته باشه،شکل گرفته باشن:confused::D (اگرنه شخصا خوشم نیومد از فرمش!) دید پرنده شم که زیباست(ولی متاسفانه یا خوشبختانه ما بدون بال آفریده شدیم...:w05:...)

سحر خانم شیتتون عالیه
به معنای واقعی
فقط پلاناتون خیلی بهم نزدیکن انگار یه پلانن و بهتر بود زیرش مینوشتین یا یه جوری از هم تفکیکشون میکردین. این کارو که نکردین زیر دوتاشون نوشتید floor plans(کسی که واسه اولین بار شیتو میبینه شاید یکم طول بکشه تا درست متوجه بشه)
یه چیز دیگه اینکه با پرسپکتیوایی که گذاششتین نمیشه به کلیت و شکل طرح پی برد.
حق با شماست نیاز به یه شیت دیگه هم بود
راستی اصل و مرکز شیت کجاست. اون دایره ها یا پرسپکتیو سمت چپ یا سمت راست؟
:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شيتاي من
بابت كيفيت پايين معذرت
80درصد حجمشو كم كردم

take off عزیز مرسی از کار قشنگت;)
کارت نکات خوب خیلی زیادی داره و خیلی به اون حد ایده الی که مدنظر منه نزدیکه پس بیشتر سعی میکنم ایراداتشو بگم بهت
تو شیت اول :این که یه حالت افکت کارتونی به کار دادی عالیه فقط کاش اسمونشو میزاشتی همونجوری بمونه یه ذره تو ذوق میزنه اسمونش برعکس خود پرسپکتیو که خیلی خوب از اب در اومده
مقطع ها قسمت سفیدی زیاد داره میتونستی برای این که بزرگترش کنی ببری قسمتای سفیدشونو
اسم بنا باید شاخص تر از سایز فونتا و اسم خود طراح باشه
عکسای بالای شیت سایز خوبی داره ولی کاش به هم نمیچسبیدن
توی شیت دوم :کاش یه کم opacity قسمت سبز رو بیشتر میکردی تا پرسپکتیوای سمت چپ تو خطوط عکس زیری گم نشن
مقاطع کمی حالت خواناییشونو از دست دادن
اسم خودتونو اشتباهی روی سایت پلان هم انداختی که نه نوشته دیده میشه هم سایت پلانو یه کم ازخوانایی در اورده
اسم باشگاه رو یادت رفته بزاری و کلا اسم خودتو خیلیییییییییی بزرگ نوشتی معمولا اسم خودتونو باید کوچیکتر اون پایین بنویسی
شیت سوم:قسمت سبز رنگ یه کم باید بزرگتر بشه تا اون سفیدی کوچیک رو بگیره
کلمه design رو اشتباه نوشتی
کاش این یکی پرسپکتیو رو افکت کارتونی نمیدادی

در کل کارت عالیه و به حد استاندارد خیلی نزدیکتره
انتخاب رنگ عالی /سایز عکسها عالی/افکت های به جا جز یکی دو مورد کوچیک که گفتم/استفاده از همه مدارک مهم(خود این نکاتی که گفتم جزو اصلیترین نکات که شما رعایت کردی ممنون)
راستی اسم مدارک بنا رو یادت رفته بنویسی فقط
ممنون که وقت گزاشتیو شیت های تکمیلی رو گزاشتی

آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی نگین عزیز برای اولین کار عالیه به شما و الهه عزیز واقعا باید تبریک گفت:w17:
اول ایراداتو میگم
یکی از پلانا رو نزاشتی
مقاطع کنار پلان خیلی کوچیکن
میتونستی اون پرسپکتیوی که فقط یه گوشه بنا معلومه رو اصلا نزاری و جاش یکی از پرسپکتیو داخلی مهم رو بزاری(در کل همیشه باید دقت کنی تا از بین مدارک زیاد بتونی مهمترینا رو انتخاب کنی)
این که اسم همه مدارک رو نوشتی عالیه اما فونتاشون مناسب نیست فونت شیت معماری باید ساده شیک مجلسی باشه:Dیعنی مثلا میتونی فونت مربوط به اسم بنا رو که باید بزرگتر بنویسی گرافیکی کار کنی یا فقط حرف اولشو مثلا گرافیکی کار کنی باقی فونتا یه فونت ساده و خوانا و ترجیحا تو یه سایز باشن
اسم خودت و باشگاه رو یادت رفته پایین کار بنویسی
زمینه میتونست فکر قشنگی باشه به شرطی که به کل کارت اعمال نمیکردی مثلا فقط برای یه گوشه با opacity کم و بقیه تم طوسی داشته باشه
تداخل عکسا تو شیت معماری کار جالبی نیست زیاد/ میتونستی پرسپکتیوی که بزرگتر کردیو بازم بزرگتر کنی بزاری یه کم گوشه تر و باقی عکسا رو منظم تر و با سایز کمتر بچینی کنارش یعنی باید سعی کنی هر عکس جای تعیین شده خودش رو داشته باشه
برای کار اول همینطو ر که گفتم عالیه مطمئنم اگر این نکات رو رعایت کنی کارای خیلی خیلی بهتری تو اینده ازت میبینیم نگین جون
سایز مقاطع خیلی خوبه/ پلانا یه کم بزرگتر بود بهتر بود/پرسپکتیوای خوبی انتخاب کردی / این که اسم مدارک بنا رو نوشتی عالیه/ همینطور این که اسم بنا رو بزرگتر و اسم طراح کوچیکتر پایینشه هم خیلی خوب رعایت کردی فقط فونتا مناسب نیست
مرسی عزیزم از شرکتت تو مسابقه و نقدت به کار بقیه:gol:

پیوست ها

• negin joon.jpg
    negin joon.jpg
    86.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
اينم شيت من

shena عزیز ممنون از این که کارتو گزاشتی
;)
اول ایراداته کارو میگم:
تم رنگی زیاد با هم نمیخونه یا شاید بشه گفت برای یه شیت معماری مناسب نیست شاید اگه هر کدومشون جدا با رنگای دیگه ترکیب شن خیلی هم عالی شن اما با هم خوب نشدن
کاش همونطور که اسم باشگاه رو با اون گرافیک قشنگ نوشتی اسم بنار و هم که بزرگ نوشتی با یه فونت گرافیکی تر کار میکرید
اسم باشگاه و خودتونو کاش هر 2 رو با یه نوع فونت مینوشتین و خیلی سایزنو بزرگه بهتر بود کوچیکتر پایین صفحه قرار بگیرن
پلانا خیلیی کوچیک شدن در صورتی که مهمترین جز یه شیت پلان و مدارک اصلیشه که باید خوانایی داشته باشه
از رندر های داخلی استفاده نکردین(یکی ار مهمترن نکات اینه که بتونین از بین تعداد زیادی از مدارک مهمتریناشو انتخاب کنین)
این که از متن بنا استفاده کردین خوبه اما کاش زیرش پرسپکتیو نمینداختین تا خوانا بشه یا حداقل opacity عکس زیری رو کم میکردین
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ا
این که از عکس هوایی هم استفاده کردی عالیه/این که اسم مدارک رو نوشتین هم عالیه فقط فونتا مناسب نیست/اون تیکه از خطوط که امتداد پیدا کرده قشتگه فقط اون 2تا خط بالا پرسپکتیو سمت راست رو خراب کرده کاش تو اون قسمتا کمرنگ تر میشد/مرسی که از متنای مربوط به بنا هم استفاده کردی
ممنون از وقتی که گزاشتی و تو مسابقه شرکت کردی:gol:

پیوست ها

• shana.jpg
    shana.jpg
    83.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز
امین عزیز ممنون که تو مسابقه شرکت کردی;)
خب اول ایراداتونو میگم:
کاش حالا که کار به این خوبی کردین و به پلان اهمیت کافی دادین که جزو مدارک مهمه و اصلیه بقیه شیتاتونم میزاشتین چون باز این بر میگرده به این قضیه که اگه ادم تو موقعیتی قرار گرفته که وقت نداره تعداد شیت بیشتری بزاره بهتره سعی کنه مهمترین مدارک رو با سایز مناسب تو یه شیت بچینه
تم رنگی میتونست خوب باشه اما بیش از حد رنگا به هم نزدیکه طوری که ادم فک میکنه کلا از یه رنگ استفاده شده
کاش اون بالا کنار اطلاعانت مدارک عکس زاحا حدید که طراحشه رو میزاشتین مثل کاری که سری پیش فرهیخته عزیز انجام داد
اسم خودتون و باشگاه رو یادتون رفته پایین بنویسین
مرسی که عکسای دیگه ای هم از بنا پیدا کردین اما مطمئنین مربوط به همین بناست مثلا عکس گوشه سمت چپ بالا 5تا بناست درحالی که تو پلان و سایت پلانا میبینیم که 4 تا بنا داریم!!
رنگ فونتای بالا مناسب نیست و کاش اسم خود بنا یه کم بزرگتر و با فونت شاخص تری بود

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مرسی که به پلان اهمیت دادین/این عالیه که اسم مدارک رو کامل نوشتین و فونت اسم مدارک عالیه هم سایزش(میتونستن یه کوچولو بزرگتر باشن) هم نوعش اما فونتای اصلی بالای صفحه مشکل دارن که توضیح دادم/این که اطلاعات بنا رو بالا نوشتین هم خیلی کار به جایی بود/
ممنون از وقتی که برای کارتون و مسابقه گزاشتین:gol:

پیوست ها

• aminvood1.jpg
    aminvood1.jpg
    69.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا