مدار تبدیل 12 ولت به 220

ansarweb

عضو جدید
سلام دوستان
ما یه اینورتر مبدل 12 ولت دی سی به 220 متناوب داریم که برق باطری ماشین رو به 220 تبدیل میکنه
از این مبدل برای پرینتر و سیستم صوتی استفاده میکنیم اما بسته به شرایط مدت دوام باطری فرق میکنه و با یه باطری یک روز و با یه باطری دیگه 1 ساعت دوام میاره
حالا من مداری میخوام تا چند دقیقه قبل از این که مبدل کم بیاره من متوجه بشم و باطری رو عوض کنم یا یه باطری دیگه موازی کنم کسی میتونه کمکم کنه؟

sasan_m63

عضو جدید
سلام دوستان
ما یه اینورتر مبدل 12 ولت دی سی به 220 متناوب داریم که برق باطری ماشین رو به 220 تبدیل میکنه
از این مبدل برای پرینتر و سیستم صوتی استفاده میکنیم اما بسته به شرایط مدت دوام باطری فرق میکنه و با یه باطری یک روز و با یه باطری دیگه 1 ساعت دوام میاره
حالا من مداری میخوام تا چند دقیقه قبل از این که مبدل کم بیاره من متوجه بشم و باطری رو عوض کنم یا یه باطری دیگه موازی کنم کسی میتونه کمکم کنه؟

درود بر شما
میشه بگین اینورتر شما تا چه حد ولتاژ DC ورودی رو ساپورت می کنه ؟؟؟
این مشخصه باید یه جایی از اینورتر نوشته شده باشه. ( معمولا پشتش هست )

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
مدت زمان خالی شدن باطری به دو عامل بستگی داره اول ظرفیت باطری که با آمپر ساعت مشخص میشه ، دوم مقدار مصرف شما . ضمن اینکه بهیچ عنوان باطری ها را با هم پارالل نکنید هرچند که کاملا مشابه باشند!
برای ساخت این مدار باید بتوانید مقدار مصرف را اندازه گیری کنید پس در درجه اول باید جریان در بازه های زمانی مشخصی ( مثلا 1 میلی ثانیه ) اندازه گیری شود با ضرب مقدار جریان عبوری در یکهزارم و جمع این اعداد میتوانید بار الکتریکی مصرفی را براحتی اندازه گیری کنید.با رسیدن مصرف به حد خاصی مثلا 80 درصد یک خروجی آلارم را تحریک کنید . روش دیگر میتواند اندازه گیری ولتاژ باشد هر چند که به اندازه روش اول دقیق نیست باطریها معمولا با رسیدن به انتهای شارژ دچار افت ولتاژ میشوند از این راه هم میتوان رسیدن به انتهای شارژ را حدس زد .سعی کنید برای تعویض باطری ها هم از روشهای ابتکاری مثلا ترکیب رله و دیود استفاده کنید تا حتی تعویض آنها هم اتوماتیک انجام گیرد.استفاده از دیود برای اجتناب از پارالل شدن باطریها الزامیست !

saeed2021

عضو جدید
1. استفاده از یک ولت متر ارزان قیمت برای اطلاع از ولتاژ باطری
2. استفاده از باطری بزرگتر در صورت مصرف بیشتر از باطری
در ضمن اگر دو باطری به صورت موازی باهم بسته بشن منفجر میشن:gol:

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
1. استفاده از یک ولت متر ارزان قیمت برای اطلاع از ولتاژ باطری
2. استفاده از باطری بزرگتر در صورت مصرف بیشتر از باطری
در ضمن اگر دو باطری به صورت موازی باهم بسته بشن منفجر میشن:gol:

بله ولتمتر بهترین راهه هر وقت دیدین ولتاژ داره از 11 ولت کمتر میشه احتمالا اینورتر قطع کنه

ولی من 5 تا باتری مختلف 12 ولت موازی وصل می کنم هیچی نمیشه و همه با هم به اتمام میرسن!

mehrana14

عضو جدید
میشه از یک رله 12 ولت استفاده کرد البته رله با ولتاژ کمتر از 12 ولت روشن میشه میتونی کاری کنی که (با مقاومت یا دیود) ولتاژورودی رله کم بشه و وقتی ولتاژ باتری از 11 کمتر شد باتری را قطع کنه

ansarweb

عضو جدید
درود بر شما
میشه بگین اینورتر شما تا چه حد ولتاژ DC ورودی رو ساپورت می کنه ؟؟؟
این مشخصه باید یه جایی از اینورتر نوشته شده باشه. ( معمولا پشتش هست )

سلام
مرسی از لطفت
بله تا 12 ولت و 60 آمپر رو تحمل میکنه

ezraeeel

عضو جدید
با عرض سلام
ببخشید کسی هست منو راهنمایی کنه
من فرمول های محاسبه ترانس و مقدار آمپر باتری و وات خروجی یک اینورتر رو میخوام

مهران.ن

عضو جدید
با عرض سلام
ببخشید کسی هست منو راهنمایی کنه
من فرمول های محاسبه ترانس و مقدار آمپر باتری و وات خروجی یک اینورتر رو میخوام

W=VI
W=RI^2
فرمول اصلی همینه و می شه ازش فرمول های دیگه ایی هم گرفت فقط بستگی داره برای چه کاری می خواهید.
سوالتون یا مبهمه یا من خوب نفهمیدم.بگید می خواهید چی حساب کنید کمکتون کنم.

بالا