مباحث مرتبط با مهندسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی)

ahmad88

عضو جدید
سلام به همه بچه های تکنولوژی.
چیزی که مسلم هست گرفتن حقمونه
و چیزی که خیلی مهمه انسجام و هماهنگی بین همه تکنوها در سراسر کشور هست.
باید سازماندهی مناسبی انجام بدیم و اعتراضات با برنامه و منسجم در کل کشور به صورت هماهنگ باشه تا فشار ها چواب بده.

بچه هایی که قبول دارن اعلام آمادگی کنن تا بشینیم برنامه بریزیم و اون رو گسترده کنیم

پیش به سوی احقاق حقمون......................

ASNA

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان عزیز کسانی که مدرک کاردانیشون همنام با مدرک کارشناسیشونه نگران نباشن

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باسلام خدمت دوستان عزیز کسانی که مدرک کاردانیشون همنام با مدرک کارشناسیشونه نگران نباشن

خب ما هم کاردانی و کارشناسیمون همنامه ... ولی مشکل اینجاست که آقایون ایرادهای بنی اسرائیلی میگیرن....
شما از چه بابت میگید که نگران نباشیم؟؟؟

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان با توجه به اعتراضات و پیگیری های مستمر فارغ التحصیلان با عنوان مدرک علمی کاربردی ،به این دسته از فارغ التحصیلان پروانه با کد اصلی (100) تعلق گرفته شده
ولی همچنان فارغ التحصیلان مهندسی تکنولوژی معماری کد مرتبط با رشته مهندسی معماری (120) داده میشه که این نتیجه عدم همکاری در اعتراضات دسته جمعی و گروهی به این مصوبه می باشد
دوستانی که تمایل دارند یک قدم کوچک برای اعتراض به سازمان نظام مهندسی بردارند ابتدا به دیوان عدالت اداری شکایت کنند که فرم دادخواست رو میتونید از اینجا دانلود کنید

http://www.divan-edalat.ir/
این هم یک نمونه پر شده هست برای دوستانی که نمی دانند چطور باید فرم رو پر کنند
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=122024&d=1352401806
dadkhast 00.pdf

یادمون باشه که حق دادنی نیست بلکه گرفتنیه;)

چرا توی متن شکایت نامه بجای معماری نوشته شده عمران ؟؟؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا توی متن شکایت نامه بجای معماری نوشته شده عمران ؟؟؟
بله حق با شماست دوستان تو قسمت شرح شکایت خط سوم اشتباه نوشته شده ناپیوسته تکنولوژی و علمی کاربردی عمران که باید اصلاح بشه به ناپیوسته تکنولوژی و علمی کاربردی معماریمرسی که اطلاع دادید :)

xx1051xx

عضو جدید
سلام دوست عزیز
امید وارم مشکل هر چه زودتر مرتفع بشه !
فرم شکایت رو پر کنیم و بعد این شکایت رو به کجا ارسال کنیم ؟ میشه یه مقدار توضیح بدین ...
ممنون

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ahmad88

عضو جدید
سلام. یه خبری بود مبنب بر اینکه دانش آموختگان رشته معماری که کارشناسی ناپیوسته هستند در صورتی که رشته تحصیلی کاردانیشون معماری یا نقشه کشی معماری باشه میتونن پروانه اشتغال در طراحی بگیرن. اگه این باشه فکر میکنم مشکلی نباشه اما تو مصوبات هم ارزی هم تکنولوژی رو تو کد اصلی نزدن و البته تو مرتبط هم نیست!!!

واتو واتو

عضو جدید
تو کارت نظام تکنولوژی و علمی کاربردی میزنه رشته های مرتبط
و رشته های مرتبط طراحی ندارن
و این یعنی عمری که پای مدرک گذاشتیم به.....فنا رفته
در مورد کارشناسی ارشد هم در حد حرفه باید ریز نمرات ببرین که یعنی کشک
در مورد نام رشته کاردانی هم جفنگیاتی بود که گفتن و دوباره زیرش زدن
امیدوارم مثل دوستای من فقط در حد حرف دنبال احقاق حقوق نباشین که من هر بار در نظام با هاشون قرار میذاشتم خودم تنها بودم

ahmad88

عضو جدید
تو کارت نظام تکنولوژی و علمی کاربردی میزنه رشته های مرتبط
و رشته های مرتبط طراحی ندارن
و این یعنی عمری که پای مدرک گذاشتیم به.....فنا رفته
در مورد کارشناسی ارشد هم در حد حرفه باید ریز نمرات ببرین که یعنی کشک
در مورد نام رشته کاردانی هم جفنگیاتی بود که گفتن و دوباره زیرش زدن
امیدوارم مثل دوستای من فقط در حد حرف دنبال احقاق حقوق نباشین که من هر بار در نظام با هاشون قرار میذاشتم خودم تنها بودم

سلام. موقع عضویت که کارت میدن نوشته با کد چند؟ یا موقه امتحان طراحی و نظارت میگن؟

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. یه خبری بود مبنب بر اینکه دانش آموختگان رشته معماری که کارشناسی ناپیوسته هستند در صورتی که رشته تحصیلی کاردانیشون معماری یا نقشه کشی معماری باشه میتونن پروانه اشتغال در طراحی بگیرن. اگه این باشه فکر میکنم مشکلی نباشه اما تو مصوبات هم ارزی هم تکنولوژی رو تو کد اصلی نزدن و البته تو مرتبط هم نیست!!!

سلام
تا جایی که من میدونم اگر علمی کاربردی ناپیوسته باشی و کاردانی مرتبط باشه ، میتونی طراحی بگیری.
اما اگر تکنولوژی باشی حتی اگر کاردانی مرتبط باشه نمیشه ....

من خودم علمی کاربردی بودم .واقعاً قانون بیخودیه چون تمام درس ها و ریز درس های هر دو رشته عین همدیگه ست

arezooo82

عضو جدید
امروز رفتم نظام مهندسی قزوین که مدارک پروانه نظارتم رو بدم، بهم گفتن که کد کارت عضویتم که کد اصلی بود سه سال پیش گرفته بودم تبدیل به کد مرتبط میشه و اسفند ماه هم نمیتونم طراحی شرکت کنم!! واقعا جا خوردم. من کاردانیم معماریه و کارشناسیم علمی کاربردی معماریه.هر دو هم از دانشگاه آزاد

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
امروز رفتم نظام مهندسی قزوین که مدارک پروانه نظارتم رو بدم، بهم گفتن که کد کارت عضویتم که کد اصلی بود سه سال پیش گرفته بودم تبدیل به کد مرتبط میشه و اسفند ماه هم نمیتونم طراحی شرکت کنم!! واقعا جا خوردم. من کاردانیم معماریه و کارشناسیم علمی کاربردی معماریه.هر دو هم از دانشگاه آزاد
:surprised:

ahmad88

عضو جدید

بله درسته...ظاهرا این غصه سر دراز داره......بچه هایی که آزمون دادن حتی علمی کاربردی بهشون مرتبط میدن.....

سلب حق امضا از مهندسان کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری

از دستان کسی چیزی در این مورد میدونه بحث ،تحسن ، نامه نگاری به کجا انجامید
دوستان گرامی خبر تاسف بار دیگری اینکه دارندگان مدرک تکنولوژی معماری نمیتوانند از مدرک کارشناسی به عنوان امتیاز آور در ثبت شرکت و همچنین محروم از دریافت کارت پیمانکاری میباشند جالبتر اینکه دارندگان مدرک کارشناسی معماری در گذشته در سه پایه میتوانستند به عنوان امتیاز آور برای ثبت شرکت از مدرک خود استفاده کنند که در یکی زمینه که 250 امتیاز داشت و در دو پایه دیگر به عنوان رشته مرتبط محسوب میگردید که دارای 125 امتیاز است و بعد از اجرای این قانون که تکنولوژی معماری جزء رشته مرتبط با معماری محسوب شده در رشته زمینه به عنوان مرتبط و در مرتبط ها غیر مرتبط شناخته میشود این یعنی مدرک تکنولوژی معماری فقط در یک پایه وآن هم فقط مرتبط نه زمینه میتواند کسب امتیاز کند نکته جالب اینکه به فوق دیپلم معماری برای ثبت شرکت امتیاز 150 تعلق میگیرد و به کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری 125 امتیاز یعنی دوستان بعد از دریافت کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری پست رفت داشته اند یعنی اینکه مهندسان تکنلوژی معماری نه حق طراحی دارند نه ثبت شرکت پیمانکاری نه کارت پیمانکاری!!!!؟
نکته قابل تامل اینکه از سال تحصیلی جدید مدرک کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری دوباره جای خود را به علمی کاربردی معماری داده است این یعنی بزرگترین ظلم در حق تکنلوژی های معماری و دوستان واقفند که علمی کاربردی معماری اینچنین مشکلات را ندارد و یا اگر دارد به مراتب از تکنولوژی کمتر است

یاشار معمار

عضو جدید
سلام سال 84 کاردانی قبول شدم از همون موقع بچه ها گفتند کارشناسی اگر بخواهیم تو ازاد بخونیم علمی کاربردی ارزش نداره و کلی حرف و حدیث دیگه خلاصه خوندیم برای کنکور سراسری قبول شدیم عنوان مدرکمون شد تکنولوژی حالا میگن باز این ارزش نداره و .... واقعا بازی با کلمات .:w47:مسخره است و واقعا برای خودم متاسفم .

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خبر ویژه : ......... لطفآ بخوانید

چند روز پیش که در دانشگاه بودم (دانشگاه آزاد اردستان) با ریاست دانشگاه (آقای مهندس جلیل عمادی) دیدار داشتم .... ایشان از اعضای جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان اصفهان در سمت دبیر هیات رئیسه می باشند...

از ایشان سوال کردم که با توجه به این که ما فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته معماری از دوره هنرستان و در دوره کاردانی(نقشه کشی معماری) و کارشناسی(تکنولوژی معماری) و اکنون که دانشجوی ارشد مهندسی معماری هستیم چرا به ما اجازه طراحی داده نمیشه و این حق رو از ما گرفتن...؟؟؟

ایشون جواب دادن : در حال حاظر در حال نوشتن یک نظام نامه جدید هستند که فارغ التحصیلان تکنولوژی معماری با پاس کردن چند واحد درسی در مکان نظام مهندسی این امکان برای آنها بوجود میاد که از مهر طراحی برخوردار شوند...

از ایشان سوال کردم که چند واحد درسی و چه درسهایی باید پاس شود و از چه زمانی این برنامه اجرا خواهد شد ؟؟؟

ایشان جواب دادن نوع درسها هنوز مشخص نیست ولی به تعداد 8 واحد خواهد بود و به احتمال خیلی زیاد از سال آینده اجرا خواهد شد.

Miss Independent

عضو جدید
به نظر من اگه اینا دارن انقدر حق خوری میکنن، حداقل واسه بعضی دانشگاه ها تفاوت قائل شن...

واقعاً بعضی از "به ظاهر دانشگاه ها" هیچ ارزشی ندارن. امیدوارم به دوستان بر نخوره، ولی واقعاً اون دانشگاه ها یه سری مهندس بی سواد تحویل جامعه میدن که همون بهتر هیچ مدرک معتبری بهشون تعلق نگیره.

الان حق خوری اونجاست که خیلی از ماها دانشگاه های عالی فنی و حرفه ای درس می خوونیم و بی اندازه ازمون کار میکشن و خدا هم شاهده بهترینا رو تحویل میدیم، اما اگه ما هم بخوایم شامل اینا شیم آخر بی انصافیه. :|

pedram131

عضو جدید
مباحث مرتبط با گرفتن مهر نظام مهندسی

مباحث مرتبط با گرفتن مهر نظام مهندسی

اگه کاردانی نقشه کشی معماری باشی
ناپیوسته کارشناسی تکنولوژی
ارشد ازاد مهندسی معماری باشی نه تکنولوژی
میشه طراحی رو گرفت از نظام؟

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه کاردانی نقشه کشی معماری باشی
ناپیوسته کارشناسی تکنولوژی
ارشد ازاد مهندسی معماری باشی نه تکنولوژی
میشه طراحی رو گرفت از نظام؟

سنجش داوطلبان آزمون طراحی بر اساس مدرک کارشناسی آنها صورت میگیره ... مدرک ارشد و دکتری تآثیری در گزینش داوطلبان نداره ....

باید پیگیر باشید .... انشاالله مشکل حل میشه .... بنده هم مثل شما هستم

ahmad88

عضو جدید
به نظر من اگه اینا دارن انقدر حق خوری میکنن، حداقل واسه بعضی دانشگاه ها تفاوت قائل شن...

واقعاً بعضی از "به ظاهر دانشگاه ها" هیچ ارزشی ندارن. امیدوارم به دوستان بر نخوره، ولی واقعاً اون دانشگاه ها یه سری مهندس بی سواد تحویل جامعه میدن که همون بهتر هیچ مدرک معتبری بهشون تعلق نگیره.

الان حق خوری اونجاست که خیلی از ماها دانشگاه های عالی فنی و حرفه ای درس می خوونیم و بی اندازه ازمون کار میکشن و خدا هم شاهده بهترینا رو تحویل میدیم، اما اگه ما هم بخوایم شامل اینا شیم آخر بی انصافیه. :|

دوست عزیز حرف شما درسته اما این تقصی دانش آموخه ها نیست..این گندی که که خودت دولتی ها زدن...نمی تونن بی دلیل کسی رو محکوم کنن....دانشگاه تهران باشی یا از غیر انتفاعی فلان روستا فرقی ندار چرا که وزارت علوم تایید کرده.......متاسفانه یک غلطی کردن و خیلی ها رو به دردسر انداختن.........

ahmad88

عضو جدید
خبر ویژه : ......... لطفآ بخوانید

چند روز پیش که در دانشگاه بودم (دانشگاه آزاد اردستان) با ریاست دانشگاه (آقای مهندس جلیل عمادی) دیدار داشتم .... ایشان از اعضای جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان اصفهان در سمت دبیر هیات رئیسه می باشند...

از ایشان سوال کردم که با توجه به این که ما فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته معماری از دوره هنرستان و در دوره کاردانی(نقشه کشی معماری) و کارشناسی(تکنولوژی معماری) و اکنون که دانشجوی ارشد مهندسی معماری هستیم چرا به ما اجازه طراحی داده نمیشه و این حق رو از ما گرفتن...؟؟؟

ایشون جواب دادن : در حال حاظر در حال نوشتن یک نظام نامه جدید هستند که فارغ التحصیلان تکنولوژی معماری با پاس کردن چند واحد درسی در مکان نظام مهندسی این امکان برای آنها بوجود میاد که از مهر طراحی برخوردار شوند...

از ایشان سوال کردم که چند واحد درسی و چه درسهایی باید پاس شود و از چه زمانی این برنامه اجرا خواهد شد ؟؟؟

ایشان جواب دادن نوع درسها هنوز مشخص نیست ولی به تعداد 8 واحد خواهد بود و به احتمال خیلی زیاد از سال آینده اجرا خواهد شد.

من هم فکر می کنم دارن یک کاری میکنن که این گند رو یکم جمع کنن. ولی در کل ضربه اشون رو به ما زدن..چرا که کد 120 رو برای ما صادر می کنن.....و این یعنی هیچی.............

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فكر ميكنم بشه،تازه با ارشد مجوز تدريس تو خيلي از دانشگاه ها هم بهتون ميدن.

ava_z

عضو جدید
مدرک ارشد هم تاثیر داره ..فقط باید در دو مقطع معماری -معماری داشته باشید.

shafagh234

عضو جدید
سلام با مدرک کارشناسی ارشد معماری میتونم مهر طراحی بگیرم؟
مدرک کاردانیم باستان شناسی و کارشناسیم معماری بوده

panahi_arch

عضو جدید
هم ارزی

هم ارزی

سلام بچه ها باید با هم متحد بشیم وهمه توی نظام مهندسی شهرمون جمع بشیم الانم موقع انتخاباته بیشتر گوش میدن تورو خدا همه به هر کس میشناسین اطلاع بدین واقعا داره بهمون ظلم میشه و جز ما کسی به فکرمون نیست یه تاریخی رو تعیین کنید

اعظم01

عضو جدید
همایش ارجاع کار نظارت چهارشنبه 22/3/92 در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شه . از همه دوستان کارشناسی ناپیوسته معماری خواهش می کنم در همایش شرکت کنن تا بتونیم یه تعداد زیادی بشیم و به عدم تعلق گرفتن طراحی به بچه های ناپیوسته اعتراض کنیم . این همایش یه جورایی تبلیغات کاندیداهای شورای شهر نظام مهندسی هم هست شاید بتونیم اونجا نتیجه ای بگیریم