لطفا کمک کنید !!!نحوه ایجاد جدول در SQL با استفاده از کدنویسی در #C

narsisis

عضو جدید
لطفا کمک کنید !!!نحوه ایجاد جدول در SQL با استفاده از کدنویسی در # C

دختر شمالي

عضو جدید
نارسيس عزيز شما اول يك پروژه جديد ايجاد كن و بعد از منوي tool گزينه connect to database را بزن ، صفحه اي برات باز ميشه گزينه microsoft sqlserver file كه express هست را انتخاب كن صفحه اي باز ميشه كه در قسمت browser اسم پايگاه داده ات را مشخص ميكني و يك قسمت هم داره كه log on the server هست و براي رمز گذاريه كه فقط خودت به پايگاه داده ات دسترسي داشته باشي ok ميزني و پايگاه داده ايجاد ميشود و پنجره server explorer برات مياد(اگر نيومد از منوي view بيارش) روي علامت + يا مثلث كوچكي كه كنار نام پايگاه داده ات هست كليك كن تا ليست برات بياد بعد روي گزينه table كليك راست كن و add new table رو بزن صفحه اي برات باز ميشه كه در بالاي صفحه يك جدول است و در پايين صفحه نوشتهcreat table [dbo].
.l كه بايد [dbo].
رو پاك كني و در ادامه اش خودت كد بنويسي با اين صورت(مثلا جدول users با فيلد هاي id,username ,password,fname,lname):
creat table users
(
id int primarykey identity,
username varchar(15),
[password] varbinary(max),
fname nvarchar(15),
lname nvarchar(15),
(

آخرین ویرایش:

دختر شمالي

عضو جدید
users نام جدوله كه ميتوني هرچي دوست داري بذاري
primarykey يعني اين فيلد با بقيه فيلد ها تفاوت داشته باشه ، مثلا در ثبت احوال كد ملي افراد متفاوته و مثل هم نيست
identity يعني سيستم خودش به صورت خودكار اين قسمت رو پر ميكنه، اگر اين رو برداريم خودمون بايد عدد بديم
varchar(15) يعني چيزي كه بعنوان username وارد ميكنيم از نوع رشته و لاتين است و حداكثر 15 كاراكتر دارد
varbinary(max) يعني قابل نمايش نباشه تا همه بتونن رمز رو ببينن
nvarchar(15) يعني حروف فارسي هست و حداكثر 15 كاراكتر دارد
وقتي كد رو نوشتي بالاي صفحه جدول را نمايش ميده ، كد را كپي كرده (همه كد) ئر server explorer روي table كليك راست كرده و گزينه new query را ميزنيم و در صفحه اومده كد كپي كرده را ميزنيم ، بالاي صفحه يك علامت تيك هست كه وقتي ميزني پيغام command (s) complete succesfull را نمايش ميده يعني كد را درست نوشتيم بعدش علامت مثلث را ميزنيم تا جدول درست بشه بعد در server explorer كليك راست كرده و refresh را ميزنيم
اگر روي table كليك راست و show table را بزنيم جدول ما كه خاليه نمايش داده ميشه

abbasy1986

عضو جدید
درود بر دوستان
من دو تا سوال داشتم
اول اینکه من با استفاده از کد نویسی می خواستم جدول ایجاد کنم هیچ خطایی رخ نمی دهد اما جدول هم ایجاد نمی شود
اینم از کد :

SqlCommand sqlCmd = new SqlCommand();
con = new System.Data.SqlClient.SqlConnection();
con.ConnectionString = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
sqlCmd.CommandText = "Create Table hello (Name nvarchar (15) ,SID bigint )";
sqlCmd.Connection = con;
con.Open();
sqlCmd.ExecuteNonQuery();
con.Close();

دومین سوال من اینکه چرا وقتی از دیتابیس در کامپیوتر خودم که استفاده می کنم بدون مشکل اجرا می شه اما اگر برنامه را روی یک کامپیوتر دیگه ببرم دیتابیس را نمی شناسه کانکشن رو هم دقیقا مانند همین سورس بالا نوشتم
ممنون

آخرین ویرایش: