لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
علی اقا همین ک گفتم
میدونی اول برین سربازی بعد وقتی برگشتین کارپیدا میکنی و درکنارش درستم ادامه میدی

ازدواج هم ک سربازی بری و کارداشته باشی حله

بازم ی چیزی بگم پسرابهترمیتونن کمکتون کنن
یاعلی:D

fire.boy

کاربر فعال
رک بگم از جنس جملاتت مشخصه به مرحله ازدواج نرسیدی

من همسن تو بودم ازدواجو مانع پیشرفت میدونستم و بس. البته اگه پیشرفت واست مهم باشه

ازدواج یه سری بلوغ میخواد که نسبتأ باید بهشون برسی (بلوغ جنسی- فکری- اقتصادی)

به این فکر کن که 5سال بعد به درجه ای برسی که 10 نفرو ببری سرکار. نه مثل خیلی ها....!!

موفق باشی:gol:

ali-sharif1

عضو جدید
دقیقا" خواسته تون اینه که فقط 3الی 6ماه کسری خدمت بگیرین؟؟؟
اولا" بعضی از بسیجی ها نامرد نیستن ثانیا" سربازی رو برای ازدواج نمیرن سربازی رو برای خدمت به وطن میرن.ثالثا" راه رسیدن به معافیت سربازی زیاده ببینید نمیتونید معافیت بگیرید؟
رابعا" 3ماه کسری گرفتن ارزش این همه دوندگی رونداره.

نه...من میخوام هر تلاشی رو انجام بدم که کم کنم....پروژه کسری هم میخوام بگیرم
شما خیلی حمله آوردی...
منم گفتم همه نامرد نیستن...آن که صد در صد و به خاطر ازدواجم میخوام درستش کنم...معافیت بدرد نمیخوره چون واسه کارم به مشکل میخورم.
سه ماه که نمیخوام بگیرم من فقط میخوام تلاش کنم برای زندگیم ...من الان فقط به این فک میکنم ....

ali-sharif1

عضو جدید
سوال من یه سوال اجتماعی و خانوادگی نبود من انتخابمو کردم و قضیه تموم شدس...زیاد جواب دادنش سخت نیست...کافی بود که کسی تو این راه رفته باشه و به من کمک کنه...که مطمئنم اینطور آدما در این انجمن باید باشن.
خواستم فقط خانمم بیشتر اذیت نشه.

rocki

عضو جدید
بانو زندگیمون دست توس ها ولی انگار نه انگار ماام ادمیم.تو که وقت برا چیز رفتن نداشتی الان مشاور شدی!بگوبم چخبره دق کردم:(

rose_Sefid

عضو جدید
منم دقيقا احساس ميكنم نامرئيم!!! انگار هيچ كس منو نميبينه يا هركسم كه ميبينه ازم بدش مياد :cry:
نميدونم چرا اينجوري شدم؟يه جوري اصلا خوش گذشتن ديگه برام مفهوم نداره، دچار روزمرگي شدم هر روز همون كارها همش تكرار...... و كاريم نميشه كرد چون ميرم سر كار و حتي مرخصيم نميتونم بگيرم

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک میکنم زندگی خیلی پوچ هست

فک میکنم زندگی خیلی پوچ هست

راستش از چند سال پیش این احساس شروع شد که حس میکردم زندگی خیلی پوچه. رفته رفته این احساس تو من شدیدتر شد تا اینکه الان حس میکنم کاملا به حد پوچی کامل رسیدم.

من ناراحت نیستم ولی واقعا چیزی هم منو خوشحال نمیکنه و بعضی وقتها از اینکه مردم شاد هستند احساس تعجب میکنم.

من عاشق همه آدم هام؛ بعضی وقتها میشینم یه گوشه به آدمها نگاه میکنم به مادرم که داره تو آشپزخونه غذا درست میکنه یا پدرم که بعد از ظهری داره چرت میزنه یا برادرم که داره نت گردی میکنه و اونوقته که بیشتر مطمئن میشم زندگی پوچ هست و دلم به حال خودم و بقیه میسوزه.

خیلی وقتها تو جمعی هستیم. دوستان میگن چرا ساکتی؟ قبلا ها ساکت نبودم اما الان هستم چون واقعا نمیدونم چی بگم, حرفی ندارم. من حال نمیکنم با هیچ چیز و گند میزنم تو همه جمع ها. اینه که دیگه نمیخوام بیرون برم. بشدت به خودکشی فکر میکنم.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش از چند سال پیش این احساس شروع شد که حس میکردم زندگی خیلی پوچه. رفته رفته این احساس تو من شدیدتر شد تا اینکه الان حس میکنم کاملا به حد پوچی کامل رسیدم.

من ناراحت نیستم ولی واقعا چیزی هم منو خوشحال نمیکنه و بعضی وقتها از اینکه مردم شاد هستند احساس تعجب میکنم.

من عاشق همه آدم هام؛ بعضی وقتها میشینم یه گوشه به آدمها نگاه میکنم به مادرم که داره تو آشپزخونه غذا درست میکنه یا پدرم که بعد از ظهری داره چرت میزنه یا برادرم که داره نت گردی میکنه و اونوقته که بیشتر مطمئن میشم زندگی پوچ هست و دلم به حال خودم و بقیه میسوزه.

خیلی وقتها تو جمعی هستیم. دوستان میگن چرا ساکتی؟ قبلا ها ساکت نبودم اما الان هستم چون واقعا نمیدونم چی بگم, حرفی ندارم. من حال نمیکنم با هیچ چیز و گند میزنم تو همه جمع ها. اینه که دیگه نمیخوام بیرون برم. بشدت به خودکشی فکر میکنم.

اگه به پوچی ای رسیدی که میخای واقعا راهی برای برون رفت ازش پیدا کنی،مطالعه کن.بسیار مطالعه کن.قطعا موثره.منظورم مطالعه رمان و داستان نیست.مباحث اعتقادی بخون.انسان شناسی.دنیاشناسی.نمیخاد مباحث سخت فلسفی حتما بخونی.مباحث ساده.بحثهای روان
بعضی اوقات برو جاهای باصفا بشین مطالعه کن.همش نشین تو اتاق و خونه.برو کوه مثلا.برو تو پارک.برو فضای سبز بشین مطالعه کن
کسی از بیرون نمیاد نجاتت بده.فقط خودتی که باید پیگیر باشی.از بقیه کمک بخای و حداکثر تلاشتو بکنی.
حتی اگه از صفرم قراره شروع کنی(یعنی کسی هستی که نه خدایی قبول داری نه پیامبری نه هیچی) بازم ایرادی نداره.اگر واقعا دنبال رهایی از پوچ شدنت بری،مطمئن باش میرسی.ولی اگه از این حال لذت میبری یا اینکه تنبلیت میشه تکونی بخوری و جستجویی بکنی،محکوم به مرگی خفت باری

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه چیز با شادی و خنده و بی خیالی طی کردن حل نمیشه.ادم بنیاد دنبال پایه های اعتقادی و فکریش بره
باید بفهمه توی این دنیا چکار قراره بکنه.به کجا میخاد برسه.
بحث تو بحث دپرس شدن و افسردگی صرف نیست.بحث تو ی بحث فکری و عقدیتیه.

هاشمیان20

عضو جدید
تا اینکه الان حس میکنم کاملا به حد پوچی کامل رسیدم.

به نظر من این سئوال به خودی خود دچار ایرادهای فراوانی هست.
اگر ما بخواهیم زندگی رو تعریف کنیم به این چیزا میرسیم :

زندگی یعنی حیات، زندگی یعنی مرگ، زندگی یعنی خوش شانسی، زندگی یعنی بدشانسی، زندگی یعنی نتیجه تلاش رو دیدن، زندگی یعنی شکست های متعدد خوردن پس از تلاش، زندگی یعنی نظم، زندگی یعنی تصادف و ....

زندگی ترکیبی از چیزهای به ظاهر کاملا متناقض هست، اما اگر بیشتر تامل کنیم میبینم همین به ظاهر تناقضات هست که زندگی رو ساخته و پوچ بودن یا نبودن معنی نمیده.

فقط میتونم بگم زندگی یعنی همینی که هست و نیست !!!

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

سلام :D
من واقعا هیچ وقت نتونستم درک کنم ادما چطور می رسن به پوچی؟؟؟!!! چجوری میشن یعنی که میگن به پوچی رسیدیم !!

والا من به خودم که نگا می کنم می بینم کلی کار هست ک هنوز انجام ندادم کلی تجربه های مختلف هست ک هنوز نداشتم کلی جاهای مختلف هست ک هنوز نرفتم کلی چیز مونده که هنوز باید یاد بگیرم برا همین همیشه فک می کنم زندگی خیلی خیلی جالبه :D
یعنی تو واقعا تو زندگیت هیچی هیچی خوشحالت نمی کنه؟من یه چیزای کوچیک کوچیکی خوشحالم می کنن ک شاید بقیه بخندن:) یه ذره کارای متنوع کن تو زندگیت چیزای مختلفو تجربه کن یکم برا دل خودت کار کن !!!

اوژنی دزیره

عضو جدید
مهندس متفکر عزیز به نظر من شما به شدت افسردگی گرفتی به پوچی نرسیدی من یه راه حل دارم هر روز روزی 5دقیقه بخند جدی میگم برو یه گوشه و برای خودت همینجوری غش غش بخند ممکنه اولش مصنوعی باشه یا از ته دل نباشه اما امتحان کن بعدش خنده ات قطع نمیشه ای بابا حالا امتحانش ضرری نداره خب امتحان کن.:biggrin:

mars

کاربر بیش فعال
من شده که بعضی وقتا حالم گرفته باشه درد داشتم زخمم خوردم یبار برام اتفاق بودی خیلی درد کشیدم
اما اینطوری نبودم ، به نظرم تو هدف نداری تو زندگیت اصلا نمیدونی تو زندگیت دنبال چی هستی واسه چی آفریده شدی
اول باید خودتو پیدا کنی
ی سری به سایت TED بزن اونجا میتونی خودتو پیدا کنی جستجو فارسی کن نزدیک به 350 فایل ویدوئی داره

monire3000

عضو جدید
یه بار یه بنده خدایی به من گفت کسایی که خودکشی می کنن هدفشون اینه که از این دنیا خلاص شن ولی همینجا گیر میفتن روحشون از این دنیا خلاصی پیدا نمی کنه
حالا من کاری ندارم به این حرفا در مورد زندگیتونم نمی دونم که بخوام قضاوت کنم ولی به نظرم سعی کن عمیق تر به زندگی نگاه کنی اینکه دوست داری چه شخصیتی باشی در اینده هدف واسه زندگیت مشخص کن به خودت نشون بده که ادم قویی هستی
خود کشی راه چاره نیست راه فراره

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاملاً درکت میکنم، چون تجربشو دارم! اما برای من بدون دلیل نبوده . . .
مطمئن باش به پوچی رسیدن مسلماً یه دلیل و عاملی داره!بگرد دنبال دلیلش!
بنظر من بهتره با کسی که خیلی بهش اعتماد داری روزی چن ساعت حرف بزنی . . . سعی کن قوی باشی به خودت بیای. . . با دوستت قرار بزار برو گردش . . .
این دوران میگذره مطمئن باش . . .

چندتا سؤال دارم که میخوام جواب بدی ؛
آیا بی خواب شدی؟ یا خیلی میخوابی؟
کم اشتها یا پر اشتها شدی؟
از جمع دوری میکنی؟
هیچ چیزی شادت نمیکنه؟
خسته ای؟کم انرژی شدی؟
کاهش یا افزایش وزن داری؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی چرااینجور شدی ؟؟؟؟؟؟؟؟/چون راه زندگیت را اشتباه رفتی هدف نداری ؟؟؟؟؟؟؟
نمی دونی کی هستی ؟؟؟؟؟//قرار چیکار کنی ؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من مطالعه ات زیاد کن و از طرفی هم برو بیرون وخوش بگذرون بزار هوا به سرت بخور توی خونه نباش همه اش چون افسرده میشی بیرون برو مطالعه ات هم زیاد کن تا از این حالت بیرون بری اصلا چرا توی نت با مشاورای دینی بحث نمی کنی شاید اثر داشته باشه یا راهنمایی ات کنن
خودکشی یعنی این دنیات جهنمه اون دنیا هم جهنم میکنی

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من فکر میکنم که تو این شرایط شاید حرف زدن با دیگران و مشورت با اونها فقط به طور لحظه ای شما رو خوب کنه و مفید واقع بشه و نظر خودم و تجربم میگه که تا شما به یک نظر شخصی نرسین وضع همینه که هست. شاید یه روز شاید یه هفته یه ماه و حتی سالها طول بکشه تا فلسفه ی زندگیتون رو رقم بزنید و شروع کنید به حرکت. البته اینکه میگید از چیزی خوشحال نمیشید که درست نیست به نظرم شما از هیچ واقعه ای تو زندگیتون نه اونقد خوشحال میشین نه اونقد ناراحت چون حداقل به این نتیجه رسیدین که زندگی دنیا چیزی نداره که بخوای به خاطرش خیلی ذوق زده بشی. و این چیز بدی نیست اتفاقا.
we r not here to do some special works but to make ourself in the way we want

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم که تو این شرایط شاید حرف زدن با دیگران و مشورت با اونها فقط به طور لحظه ای شما رو خوب کنه و مفید واقع بشه و نظر خودم و تجربم میگه که تا شما به یک نظر شخصی نرسین وضع همینه که هست. شاید یه روز شاید یه هفته یه ماه و حتی سالها طول بکشه تا فلسفه ی زندگیتون رو رقم بزنید و شروع کنید به حرکت. البته اینکه میگید از چیزی خوشحال نمیشید که درست نیست به نظرم شما از هیچ واقعه ای تو زندگیتون نه اونقد خوشحال میشین نه اونقد ناراحت چون حداقل به این نتیجه رسیدین که زندگی دنیا چیزی نداره که بخوای به خاطرش خیلی ذوق زده بشی. و این چیز بدی نیست اتفاقا.

تو اومدی به من کمک کنی؟! تو که اواتارت بدتره!

اما یه متن طنز پیدا کردم شاید فضای تاپیک رو عوض کنه!

نه... خودتون جاي تماشاگرا باشين، حالتون بهم نمي‌خوره؟ احساس انزجار بهتون دست نمي‌ده؟
قيافه شما بعد از خودکشي بايد از هميشه معصومانه تر... از هميشه زيباتر و از هميشه دوست داشتني‌تر باشه تا دل همه حسابي بسوزه

با اين حساب، دور حلق آويز کردن... خودسوزي... و خفه‌گي با گاز رو خط بگيريد

يه بنده خدايي از دوستان، خيلي جالب خودکشي کرده که در نوع خودش يه ابتکاره

ايشان، دوتا انگشت شصتش رو فرو کرد توي سوراخاي دماغش و با انگشتاي ديگرش هم دهنشو محکم گرفت و اونقدر خودشو خفه کرد تا مرد

فقط بدي کارش اين بود که هيچکس بعد از مرگش انگشتاي شصتشو از توي دماغش بيرون نکشيد... چون به هر حال کار کثيفيه. حالا خودتون قضاوت کنيد. اين خودکشي ترحم کسي رو بر مي انگيزه؟

يا اونايي که روي سرشون نايلون مي‌کشن و دور گردنشون روي نايلون رو با طناب مي‌بندن و يا اونايي که خودشون رو جلوي ماشين ميندازن و له مي‌شن... اينا همشون ديوونه‌ان

خودکشي ايده‌آل خودکشي است که بدون درد، بدون عوارض جانبي، بدون تاثيرات بد و منفي روي صورت و اندام، بدون صدا، بدون کثافتکاري و باشه

ژاپوني‌ها يه جور خودکشي جالب رو ابداع کردن به اين صورت که يه سوزن جوالدوز رو برداشته و از روي سينه فرو مي‌کنن توي قلبشون. البته اين کار يه کم درد داره. يه جورايي حس مي کنيد که توي سينه تون آب جوش داره قل مي‌زنه. ولي حداقل، عوارض ظاهري نداره. ولي بديش اينه که حتما مي‌ميريد
در صورتي که خودکشي وقتي خوبه که شما نميريد

يه جور خودکشي که بيشتر بين شکمو‌ها رواج داره استفاده از خوراکي براي مردنه. اين نوع خودکشي خيلي حال داره
چون حداقل گشنه نميميري! و خوبي مهم ترش اينه که به سر منزل مقصود هم نمي‌رسي و معمولا زنده مي‌موني. نمونه‌اش اينكه: يه بنده خدايي که با سي‌تا قرص ديازپام خودکشي کرد و دور و بري‌ها به هواي اينکه مرده خاکش كردند و يارو بعد از دو سه روز خواب ملس چشاشو باز کرد وديد: اي دل غافل... همه جا سياهه و يه موش هم داره انگشت پاشو مي‌جوه. زنده بگوري خداييش وحشتناکه

اول خوب فکراتونو بکنين بعد خودتونو بکشيد

يه موضوع مهم توي خودکشي، پشيموني ديرهنگامه. هشتاد و نه درصد کسايي که خودشون رو مي‌کشن، وسط يا آخر کار پشيمون مي‌شن و اين در حاليه که هيچ راهي براي برگشت نيست. يه يارويي براي خودکشي يه تيکه پارچه رو گلوله مي‌کنه و فرو مي‌کنه توي حلقش و با ته گوشکوب ميده بره پايين ولي همون لحظه پشيمون مي‌شه و اين درحاليه که داره خفه مي‌شه... يارو مي‌دوه بيرون و از شدت عجله از روي پله‌هاي آپارتمان پرت مي‌شه پايين و مي‌ميره... و جالب اينکه مرگش به علت ضربه مغزي اعلام شد نه خفگي

نکته مهم ديگه اينه که مدت خود کشي نبايد زياد طولاني باشه

مثلا فرض کنيد در نوع رگ زدن خيلي طول مي‌کشه تا خون تموم بشه و تازه آلودگي خون روي زمين و لباساتون رو هم در نظر بگيريد

يا استفاده از گاز شهري امکان داره باعث بشه نه تنها خودتون بميريد بلکه خونه و بقيه رو هم بفرستيد روي هوا

پس عاقلانه تر رفتار کنيد

تا حالا به چند نتيجه مهم رسيديم كه سعي كنيد در خودكشي حتما اين نكات را مدنظر قرار دهيد

زمان خودکشي رو درست انتخاب کنيد. (بهترين موقع بعد از ظهر ساعت شش
مبادا بعد از خودکشي از ريخت و قيافه بيفتيد
بهترين لباستونو تنتون کنيد
حتما يه يادداشت بذاريد و علت خودکشي رو شرح بديد و انگشت هم بزنيد
خواهشا زياد کثيف کاري نکنيد
موقع خودکشي لبخند بزنيد تا لبخند روي لبتون باقي بمونه
لطفا چشاتونو باز نذاريد چون خيلي وحشتناکه
يه بسته دستمال کاغذي حتما روي ميزتون باشه
اتاقتونو قبل از خودکشي مرتب کنيد. (پليسا ببينن خوب نيست
رد انگشتتونو همه جا بماليد تا بفهمن خودتون، خودتونو کشتيد
يه جوري خودکشي کنيد که دوباره بشه زنده تون کرد
دليلتون براي خودکشي قانع کننده باشه
براي مسايل عشقي خودکشي کردن کار الاغاست... بلانسبت شما
قبل از خودکشي حتما يه فال حافظ بگيريد
قبل از خودکشي استفاده از ادکلن و دئودرانت و زدن مسواک يادتون نره
بهتره بعد از مرگ... مثلا مرگ... در حالت دراز کش باشي
اگه توي دستتون يه گل سرخ باشه صحنه خيلي رمانتيکتر و رويايي‌تر به نظر مياد و اشک آور تره
در اتاق رو حتما قفل کنيد که جريان هيجان انگيزتر باشه
قبل از خودکشي حتما گريه کنيد . صورتتون اشک آلود باشه
خودتونو براي رفتن به جهنم رفتن آماده کنيد

حالا جديد ترين و راحت ترين روشهاي خودکشي

براي جنس نرينه

«استفاده از جوراب»
تخت خواب رو آماده کنيد
تمام تن و سرتونو ببريد زير پتو
خيلي آروم نوک انگشتاتونو از زير پتو بيرون بياريد و جوراباتونو ببريد زير پتو
هيچ راه نفوذي براي هوا نذاريد
يک ساعت بعد... شما مرديد
خدا رحمتتون کنه

براي جنس مادينه

« سوء استفاده از موش»

تخت خواب رو مرتب کنيد
بريد زير پتو
اتاق حتما کاملا تاريک و ساکت باشه
حالا چشماتونو ببنديد و فرض کنيد يه موش خوشگل داره روي تنتون راه ميره
خواهش مي‌کنم جيغ نزنيد و بدون سر و صدا از وحشت زياد بميريد
مرسي

اوژنی دزیره

عضو جدید

خب؟راه حلت کو؟الان دقیقا چه مشکلی رو حل کردی؟:D

اوژنی دزیره

عضو جدید
مهندس من متنت رو نخوندم چند خط اول رو خوندم دیدم فضاش خودکشیه نخوندم.نا امیدی خیلی بده آدم وقتی ناامید میشه دیگه از همه چی میبره.من همیشه گفتم و واقعا بهش اعتقاد دارم.(بذار صدامو صاف کنم:D)زندگی زیباست چون امید هست.من همیشه امیدوارم که فردایی میاد که همه چیز رو جبران میکنه.و اینکه خدایی هست که داشتنش جبران همه ی نداشتن هاست.من خیلی با این دوتا جمله زندگی میکنم.واقعا اگه اعتقاد به این حرفا نباشه نا امیدی میاد و زندگی پوچ و بی معنی میشه.پس امیدوار باشید،تا امید هست زندگی هست.

آخرین ویرایش:

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مهندس من متنت رو نخوندم چند خط اول رو خوندم دیدم فضاش خودکشیه نخوندم.نا امیدی خیلی بده آدم وقتی ناامید میشه دیگه از همه چی میبره.من همیشه گفتم و واقعا بهش اعتقاد دارم.(بذار صدامو صاف کنم:D)زندگی زیباست چون امید هست.من همیشه امیدوارم که فردایی میاد که همه چیز رو جبران میکنه.و اینکه خدایی هست که داشتنش جبران همه ی نداشتن هاست.من خیلی با این دوتا جمله زندگی میکنم.واقعا اگه اعتقاد به این حرفا نباشه نا امیدی میاد و زندگی پوچ و بی معنی میشه.پس امیدوار باشید،تا امید هست زندگی هست.
خیلیام هستندکه به فردا فکر نمیکنن و د ر لحظه زندگی میکنن واتفاقاهیچ اعتقادیم ب خدا ندارندو زندگی میکنن به پوچی و خودکشی هم فکر نمیکنن و شماهم تاصبح باهاشون بحث کنی راشون غلطه گوش نمیدن چون فلسفه ی زندگیشونو این قرار دادند
گاندی میگه زمانی که اعتقاداتت شکل گرفت در برابر سهمگین ترین طوفانها ازش دفاع کن.
اونی ک ب راحتی میلغزه و استاپ میکنه چیزی از فلسفه ی وجودیش نمیدونه
گ

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واس زندگیت هدف داشته باش وخودتو از جمع دور نکن برو تو اجتماع تا ببینی بقیه چطور زندگی میکنن واز چی لذت میبرن

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس متفکر عزیز به نظر من شما به شدت افسردگی گرفتی به پوچی نرسیدی من یه راه حل دارم هر روز روزی 5دقیقه بخند جدی میگم برو یه گوشه و برای خودت همینجوری غش غش بخند ممکنه اولش مصنوعی باشه یا از ته دل نباشه اما امتحان کن بعدش خنده ات قطع نمیشه ای بابا حالا امتحانش ضرری نداره خب امتحان کن.:biggrin:

من از روزی که این پست رو خوندم سعی کردم واسه خودم هر هر الکی بخندم. باید بگم اثرش مثبت بود. حالم بهتره شده یکم!