لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

ع رشیدی

کاربر فعال
سلام دوستان.
چطوری یه اتفاق بد رو میشه فراموش کرد؟طوری که به یادآوردنش دیگه باعث ناراحتی خودمون نشه و برامون کمرنگ و بی اهمیت بشه؟!
(حالا این اتفاق بد میتونه هر چیزی باشه،مثلا شاید چیزی که منظور منه به نظر خیلیا یه مسئله پیش پا افتاده ای باشه یا برعکس؛ ولی خب برای من یه اتفاق بده و هی باعث ناراحتیم میشه!)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
چطوری یه اتفاق بد رو میشه فراموش کرد؟طوری که به یادآوردنش دیگه باعث ناراحتی خودمون نشه و برامون کمرنگ و بی اهمیت بشه؟!
(حالا این اتفاق بد میتونه هر چیزی باشه،مثلا شاید چیزی که منظور منه به نظر خیلیا یه مسئله پیش پا افتاده ای باشه یا برعکس؛ ولی خب برای من یه اتفاق بده و هی باعث ناراحتیم میشه!)

گذر زمان حلش میکنه

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
راستش از چند سال پیش این احساس شروع شد که حس میکردم زندگی خیلی پوچه. رفته رفته این احساس تو من شدیدتر شد تا اینکه الان حس میکنم کاملا به حد پوچی کامل رسیدم.

من ناراحت نیستم ولی واقعا چیزی هم منو خوشحال نمیکنه و بعضی وقتها از اینکه مردم شاد هستند احساس تعجب میکنم.

من عاشق همه آدم هام؛ بعضی وقتها میشینم یه گوشه به آدمها نگاه میکنم به مادرم که داره تو آشپزخونه غذا درست میکنه یا پدرم که بعد از ظهری داره چرت میزنه یا برادرم که داره نت گردی میکنه و اونوقته که بیشتر مطمئن میشم زندگی پوچ هست و دلم به حال خودم و بقیه میسوزه.

خیلی وقتها تو جمعی هستیم. دوستان میگن چرا ساکتی؟ قبلا ها ساکت نبودم اما الان هستم چون واقعا نمیدونم چی بگم, حرفی ندارم. من حال نمیکنم با هیچ چیز و گند میزنم تو همه جمع ها. اینه که دیگه نمیخوام بیرون برم. بشدت به خودکشی فکر میکنم.

سلام بر شما
من چند وقت پیش دچار این وضعیت شما شدم و علتش فقط و فقط دوری از معنویات بود .
از وقتی که دوباره به ذکر و یاد خدا رو آوردم اوضاع روحیم مثل قبلنا خوب شده
البته ناگفته نمونه که شیطان بد جور داره رو ما کار میکنه
من بحث های دکتر محمد شجاعی رو بهتون معرفی میکنم حتما استفاده کنید خیلی عالیه
بهتره از بحث انسان شناسی ایشون شروع کنید برا من که خیلی جواب داد برا شما هم جواب میده من مطمئنم

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخااستم بپرسم که چطوری میشه آدم خوب و از بد تشخیص داد؟
آیا اصن میشه همچین چیزی؟:weirdsmiley:
میگن تو این دوره و زمونه به چشای خودتونم اعتماد نکنید راستم میگن ولی خب نمیشه که اینجوری زندگی کرد؟؟میشه؟
:huh:

X.Doll

عضو جدید
من میخااستم بپرسم که چطوری میشه آدم خوب و از بد تشخیص داد؟
آیا اصن میشه همچین چیزی؟:weirdsmiley:
میگن تو این دوره و زمونه به چشای خودتونم اعتماد نکنید راستم میگن ولی خب نمیشه که اینجوری زندگی کرد؟؟میشه؟

اول برو ببین میتونی خودتو بشناسی؟ خودت آدم خوبی یا بد ! اینارو اول درک کن . یعنی اول خودشناسی کن

naznazi2

عضو جدید
واااااااااا!!من کی گفتم اینو!نخیرم..داشتیم الان حرف میزذیم با خونواده این سوال برام پیش اومد!:huh:

من خودم فک میکنم که آدم خوووبیم..:smile:
ولی هیچ نیازی نیست که همه ی آدم ها را بشناسی که خوبن یا بدوهمین که خونوادن رو بشناسی کافیه و دوستای نزدیکت رو

3peh

عضو جدید
1-من میخااستم بپرسم که چطوری میشه آدم خوب و از بد تشخیص داد؟
2-آیا اصن میشه همچین چیزی؟:weirdsmiley:
3-میگن تو این دوره و زمونه به چشای خودتونم اعتماد نکنید راستم میگن ولی خب نمیشه که اینجوری زندگی کرد؟؟میشه؟

1-اره میشه، یه سری معیارها برای خودت تعریف کنی،بعد ببینی از نظر تو اون ادم کدام معیار هایی که تو تعریف کردی را داره، بعد ببینی از نظر تو خوبه یا بده یا وسطه!

2- شدنی که میشه ولی چقدر درست باشه معلوم نی!

3- چرا باید بشناسی حالا که چی بشه؟!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-اره میشه، یه سری معیارها برای خودت تعریف کنی،بعد ببینی از نظر تو اون ادم کدام معیار هایی که تو تعریف کردی را داره، بعد ببینی از نظر تو خوبه یا بده یا وسطه!

2- شدنی که میشه ولی چقدر درست باشه معلوم نی!

3- چرا باید بشناسی حالا که چی بشه؟!
مرسی.
مثلن چه معیارایی؟مثال بزن واسم.

مثلا" کیا؟؟
تو که خانواده و دوستاتو میشناسی فکر نکنم دیگه نیاز باشه کسی رو بشناسی

بضی وختا با آدمای جدید برخورد میکنه آدم خو اونارو نباید بشناسه؟؟:huh:

naznazi2

عضو جدید
مرسی.
مثلن چه معیارایی؟مثال بزن واسم.

بضی وختا با آدمای جدید برخورد میکنه آدم خو اونارو نباید بشناسه؟؟:huh:
بالا که گفتم دیگه !!
آدم جدید رو که نمیشناسی !! باید قدیمی بشه تا بشناسیش !!
اول اسم و فامیلیش رو میپرسی (از خودش یا از دوستاش) سن ، تحصیلات و ...
حالا دیگه میشناسیش
راحت بود؟

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آیا گفتن واقعیت واقعا تلخ است ؟

آیا گفتن واقعیت واقعا تلخ است ؟

زندگی در دنیای امروز و افکار جدید واقعیت هایی را برای انسان ملموس می سازد .اما آیا به نظر شما گفتنش کار درستی است ؟یا هنوز هم مثل گذشته از گفتن باید بترسیم:warn:
.
.
شما چیکار میکنید حرف میزنید یا سکوت میکنید ؟

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی وقتی خوبههههههههههه . ولی بیشتره وقتی نه:smile:
ترس نه به نظرم بیشتره وقتی باید مراعات کنیممممممم

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
زندگی در دنیای امروز و افکار جدید واقعیت هایی را برای انسان ملموس می سازد .اما آیا به نظر شما گفتنش کار درستی است ؟یا هنوز هم مثل گذشته از گفتن باید بترسیم:warn:
.
.
شما چیکار میکنید حرف میزنید یا سکوت میکنید ؟

اخلاق مطلقه و صداقت از اصول اخلاقیه
پس باید حقیقتو گفت و میزان پایبندی ب این باید بستگی ب خودت داره
اما
من اگ باشم اگه سوالی پیش بیاد یا مجبور شم ب گفتن حقیقت،یا سکوت میکنم و اگه بخوام حرفی بزنم حتمن حقیقتو میگم ولی سعی میکنم خودمو درچنین موقعیتی قرار ندم
اما هرگز دروغ نمیگم....

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام. دوستای گلم.
فقط یه ذره حالت درد و دل داره زیاد ناراحت نشین.
ای بدم میاد از این آدمایی که پر ادعان. حالم بهم میخوره ازشون. مثال میزنم. یارو میاد میگه من ببخشین اینو میگم "دهن طرفو سرویس کردم"، رفتم ترتیبشو دادم. در حالیکه هیچ غلطی نکرده. خب بابا میای برای ما خالی میبندی، پیش خودت چی؟
و اما بحت خودم.
آقا ما تو محیط کارمون یه عده آدمای بیشعور هستن (فقط تعدادی) که بعضی وقتا میرن رو اعصاب من. ما ها هم هر از چند گاهی به نشانه تلافی میریم، رو اعصاب اونا. ولی خب اونا متاسفانه آدم بشو نیستن. تمام ذکر و فکرشون اینه که چطور ما رو تخریب کنن، در حالیکه ما به این شدت نیستیم، ولی وقتی من ببینم کسی این قصدو داره، یه جایی بلا رو سرش میارم، شاید همون لحظه نباشه.
و اما من وقتی چنین مشکلاتی برام پیش میاد، میام پیش هم صنفای خودم، مشورت میخام، میگن بابا من اگه جای تو بودم، اینجوری میکردم، اونجوری میکردم، اینقدر خالی میبنده (چون میدونم آدم اینجور کارا نیست) و به زبون بیزبیونی هم بهش حالی میکنم که آره چیزی که تو میگی درسته، ولی امیدوارم انجام داده باشی. آخه بابا اومدم مشورت بگیرم، نه اینکه بیام ادعاهای کذبت رو گوش بدم.
چه راهکارهایی برای مقابله با اون آدمای بیشعور سراغ دارین که هر از چند گاهی بقول خودشون تیکه میندازن و ...

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دوستای گلم.
فقط یه ذره حالت درد و دل داره زیاد ناراحت نشین.
ای بدم میاد از این آدمایی که پر ادعان. حالم بهم میخوره ازشون. مثال میزنم. یارو میاد میگه من ببخشین اینو میگم "دهن طرفو سرویس کردم"، رفتم ترتیبشو دادم. در حالیکه هیچ غلطی نکرده. خب بابا میای برای ما خالی میبندی، پیش خودت چی؟
و اما بحت خودم.
آقا ما تو محیط کارمون یه عده آدمای بیشعور هستن (فقط تعدادی) که بعضی وقتا میرن رو اعصاب من. ما ها هم هر از چند گاهی به نشانه تلافی میریم، رو اعصاب اونا. ولی خب اونا متاسفانه آدم بشو نیستن. تمام ذکر و فکرشون اینه که چطور ما رو تخریب کنن، در حالیکه ما به این شدت نیستیم، ولی وقتی من ببینم کسی این قصدو داره، یه جایی بلا رو سرش میارم، شاید همون لحظه نباشه.
و اما من وقتی چنین مشکلاتی برام پیش میاد، میام پیش هم صنفای خودم، مشورت میخام، میگن بابا من اگه جای تو بودم، اینجوری میکردم، اونجوری میکردم، اینقدر خالی میبنده (چون میدونم آدم اینجور کارا نیست) و به زبون بیزبیونی هم بهش حالی میکنم که آره چیزی که تو میگی درسته، ولی امیدوارم انجام داده باشی. آخه بابا اومدم مشورت بگیرم، نه اینکه بیام ادعاهای کذبت رو گوش بدم.
چه راهکارهایی برای مقابله با اون آدمای بیشعور سراغ دارین که هر از چند گاهی بقول خودشون تیکه میندازن و ...

سلام دوست عزیز بهترین راه نادیده گرفتن اینجور افراد است چون غالبا این دست از افراد برای جلب توجه و جلب نظر دیگران چنین برخوردهائی رو انجام میدهند درسته سخته سکوت در برابر رفتارشون ولی توصیه من اینه چون خودم امتحانش کردم و موفقیت آمیز بود..

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز بهترین راه نادیده گرفتن اینجور افراد است چون غالبا این دست از افراد برای جلب توجه و جلب نظر دیگران چنین برخوردهائی رو انجام میدهند درسته سخته سکوت در برابر رفتارشون ولی توصیه من اینه چون خودم امتحانش کردم و موفقیت آمیز بود..
خیلییییییییییییییییییییییییییییییییی سخته.نمیتونم بیخیال قضیه بشم

farid_ppe

عضو جدید
یه چیز دیگه. راستی آدمای مجازی چقدر خوب حرف میزنن!! تو دنیای واقعی اصلاً اینجوری نیست.
ببین دوست عزیز نمیخام نصیحت کنم یا شعار بدم
منم مثل خودت بودم
ولی دیدم وقتی همچین حالی دارم احساس میکنم دیگران دارن منو کنترل میکنن اونان که باعث شدن هر کاری که بخان من انجام بدن البته نه مستقیم
شما الان خودت نیستی داری از دیگران تقلید میکنی میخای مثل اونها باشی چرا خودت نمیشی و از زندگی لذت ببری
بذار همه خوش باشن
بذار بگن ما فلانیم و بهمان آیا از تو چیزی کم میشه
با وجود اینکه میدونم سخته ولی هر دفعه که این حس اومد سراغت بگو اگه خودم باشم چکار میکنم و همونکارو انجام بده این رفتار باعث نمیشه دیگران دیگه کارهای نادرست و بقول خودت اعصاب خورد کن انجام ندن فقط باعث میشه تو به یه آرامش درونی قشنگی برسی
پیشنهاد میکنم یه سر به این وبلاگ بزن delkash.mihanblog.com

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین دوست عزیز نمیخام نصیحت کنم یا شعار بدم
منم مثل خودت بودم
ولی دیدم وقتی همچین حالی دارم احساس میکنم دیگران دارن منو کنترل میکنن اونان که باعث شدن هر کاری که بخان من انجام بدن البته نه مستقیم
شما الان خودت نیستی داری از دیگران تقلید میکنی میخای مثل اونها باشی چرا خودت نمیشی و از زندگی لذت ببری
بذار همه خوش باشن
بذار بگن ما فلانیم و بهمان آیا از تو چیزی کم میشه
با وجود اینکه میدونم سخته ولی هر دفعه که این حس اومد سراغت بگو اگه خودم باشم چکار میکنم و همونکارو انجام بده این رفتار باعث نمیشه دیگران دیگه کارهای نادرست و بقول خودت اعصاب خورد کن انجام ندن فقط باعث میشه تو به یه آرامش درونی قشنگی برسی
پیشنهاد میکنم یه سر به این وبلاگ بزن delkash.mihanblog.com

یه خوبی دنیای مجازی اینه که آما میان مشورت میدن، نمیخان نصیحت کنن. از کنار طرف بهش راهنمایی میکنن و نه از موضع بالا.
والا خیلی میخام بیخیال باشم، ولی سریع اعصابم خط خطی میشه.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه خوبی دنیای مجازی اینه که آما میان مشورت میدن، نمیخان نصیحت کنن. از کنار طرف بهش راهنمایی میکنن و نه از موضع بالا.
والا خیلی میخام بیخیال باشم، ولی سریع اعصابم خط خطی میشه.
تو خودت مَردی عزیزم،یه نصیحت مردونه بهت کنم :
Divert کن :|
بخدا برای اینجور مواقع جواب میده.ببین اگر طرف مقابلت که باهاش در جنگی (!) آدم نیست،احساس میکنی یه جُو مردونگی نداره،روی اعصابته بشدت! ، کنارش بزن.یعنی سعی کن همیشه از بالا بهش نگاه کنی و کاراشو بچگونه تصور کنی
وقتی بچگونه تصورش کنی،خودت رو قاطیش نمیکنی.دیگه لازم نیست بخودت فشار بیاری و فکر کنی که "خودت رو قاطی نکردی و اونا دارن حال میکنن" ، نه ، کلا حسابشون نمیکنی.
درسته از موضع غرور دارم باهات صحبت میکنم و شاید احساس کنی این شکلی مغرور بنظر میرسی،ولی بزار فکر کنن مغروری ، کلا آدمایی که مغرورن و دور و بریاشون رو حساب نمیکنن خیلی ها در موردشون فکر بد میکنن،ولی چون سر کار هستی بحثت جداس.سر کار هرکسی دوست داره نفر کناریشو اذیت کنه (چه برای ترفیع یا از روی عمد) و بخاطر اینکه وارد دایره ی "اذیت کردن دیگران و اذیت شدن از دیگران" نشی،بهتره خودت رو از این دایره بکشونی بیرون با بی محلی یا غرور یا هر جور صلاح میدونی.

البته رفیق عزیز شما از من بزرگتری و درست نیست من نصیحتی چیزی کنم ولی رفاقتی دارم میگم : سعی کن جدیدا که میری سر کار خودت رو مشغول کار خاصی نشون بدی،یعنی اینگار ذهنت درگیر منزله نه سر کار،درگیر خرید ماشین یا خونه اس،یا درگیر فلان مسائل مهم دیگس یعنی از عمد نشون بده وقت برای مسخره بازیهاشون نداری.
از کسایی که خوشت نمیاد غیرمستقیم نشون بده خوشت نمیاد.خیلی ساده و راحت فقط یه سلام کن دیگه اصلا احوال پرسی نکن.تعارف رو بزار کن و کسی فلان حرف رو زد تحویلش نگیر خیلی مستقیم بگو واقعا حوصلتو ندارم گمشو! خیلی ساده و راحت و رُک باش واسه آدمایی که حوصلشونو نداری.
بزار بگن فلانی فولانی،اونا خودشون پر ایراد تر از توئن،سعی کن سر کار خشک بنظر برسی ولی بیرون از کار همون شخصیت دوست داشتنی ای که هستی باقی بمون و اصلا شخصیت سر کارت رو به منزل نبر،یاد بگیر 2شخصیت متفاوت داشته باشی،یکی واسه بدا یکی واسه خوبایی که دوسشون داری.
اینجوری هم کساییکه ازت بدشون میاد کاری به کارت ندارن،هم کساییکه دوست دارن رو از دست نمیدی و کسایی هم که در محل کار زیاد نمیشناسنت به محض اینکه شخصیت قشنگ بیرون از کارت رو ببینن ازت خوششون میاد.

سربلند و سلامت باشی دوست عزیز. :)

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بخدا برای اینجور مواقع جواب میده.ببین اگر طرف مقابلت که باهاش در جنگی (!) آدم نیست،احساس میکنی یه جُو مردونگی نداره،روی اعصابته بشدت! ، کنارش بزن.یعنی سعی کن همیشه از بالا بهش نگاه کنی و کاراشو بچگونه تصور کنی
وقتی بچگونه تصورش کنی،خودت رو قاطیش نمیکنی.دیگه لازم نیست بخودت فشار بیاری و فکر کنی که "خودت رو قاطی نکردی و اونا دارن حال میکنن" ، نه ، کلا حسابشون نمیکنی.
درسته از موضع غرور دارم باهات صحبت میکنم و شاید احساس کنی این شکلی مغرور بنظر میرسی،ولی بزار فکر کنن مغروری ، کلا آدمایی که مغرورن و دور و بریاشون رو حساب نمیکنن خیلی ها در موردشون فکر بد میکنن،ولی چون سر کار هستی بحثت جداس.سر کار هرکسی دوست داره نفر کناریشو اذیت کنه (چه برای ترفیع یا از روی عمد) و بخاطر اینکه وارد دایره ی "اذیت کردن دیگران و اذیت شدن از دیگران" نشی،بهتره خودت رو از این دایره بکشونی بیرون با بی محلی یا غرور یا هر جور صلاح میدونی.

البته رفیق عزیز شما از من بزرگتری و درست نیست من نصیحتی چیزی کنم ولی رفاقتی دارم میگم : سعی کن جدیدا که میری سر کار خودت رو مشغول کار خاصی نشون بدی،یعنی اینگار ذهنت درگیر منزله نه سر کار،درگیر خرید ماشین یا خونه اس،یا درگیر فلان مسائل مهم دیگس یعنی از عمد نشون بده وقت برای مسخره بازیهاشون نداری.
از کسایی که خوشت نمیاد غیرمستقیم نشون بده خوشت نمیاد.خیلی ساده و راحت فقط یه سلام کن دیگه اصلا احوال پرسی نکن.تعارف رو بزار کن و کسی فلان حرف رو زد تحویلش نگیر خیلی مستقیم بگو واقعا حوصلتو ندارم گمشو! خیلی ساده و راحت و رُک باش واسه آدمایی که حوصلشونو نداری.
بزار بگن فلانی فولانی،اونا خودشون پر ایراد تر از توئن،سعی کن سر کار خشک بنظر برسی ولی بیرون از کار همون شخصیت دوست داشتنی ای که هستی باقی بمون و اصلا شخصیت سر کارت رو به منزل نبر،یاد بگیر 2شخصیت متفاوت داشته باشی،یکی واسه بدا یکی واسه خوبایی که دوسشون داری.
اینجوری هم کساییکه ازت بدشون میاد کاری به کارت ندارن،هم کساییکه دوست دارن رو از دست نمیدی و کسایی هم که در محل کار زیاد نمیشناسنت به محض اینکه شخصیت قشنگ بیرون از کارت رو ببینن ازت خوششون میاد.

این جمله ای که گفتی واقعاً خیلی جالبه. ولی خداییش امتحان کردما. خیلی برام سخته اینجوری حرف بزنم. چون از نظر من بی ادبیه و اینجوری تربیت نشدم. اصلاً اینجوری نیستم. نمیدونم هر چی زور میزنم!! نمیتونم اونجوری باشم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خواهشا دوستان اگر نظرات يا مشورتي هم ميدن مبناي تالار در رفتار درست است پس ممنون ميشم در مشورت دادن از كلمات مناسب استفاده كنيد

موفق باشيد:gol:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهشا دوستان اگر نظرات يا مشورتي هم ميدن مبناي تالار در رفتار درست است پس ممنون ميشم در مشورت دادن از كلمات مناسب استفاده كنيد

موفق باشيد:gol:
اگه منظورتون دو سه تا موردی که هست ، خیلی مورد دار نبود ها!!! حالا شمام گذشت کنین ها!!

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

من تازه وارد محیط کاری ای شدم ک احتمالا حالاحالاها بمونم
این راهکارتون بنظرم خیلی خوب اومد
منم سر کلاس(فقط موقه درس و ن بعداز کلاس) سعی میکنم کاملا رک باشم.بحث بی ربط ک پیش میاد همین ک گفتی انجام میدم ینی خودمو مشغول کاری نشون میدم تا درگیر بحثاشون نشم و اگه منو مخاطب قراربدن میگم ببخشید متوجه نشم و باز ک شرو کردن دوباره خودمو مشغول میکنم!! واقعا خیلی راهکار خوبیه
اوایل همه میگفتن مغرورم و یکم احساس طردشدن داشتم اما الان ک وارد کار شدم همون رفتارها خیلی کمکم کرده و میخوام همین روشو ادامه بدم
ب دوست همشهریم آقا/خانم اقبالی هم موکدا همین توصیه رو دارم.!

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام..
من میخاستم بدونم که چیکا کنم حرفم با عملم یکی بشه؟؟من فقط حرف میزنم...
مثلن میگم این کارو میکنم اون کارو میکنم ولی هیچکاریم نمیکنم..بعد فقط ضایه میشم جلو بقیه:redface:
بعد یه چیز دیگه من اگه بهم کسی بگه این کارو نکن اون کارو میکنم اگه بگه این کارو بکن اون کار و نمیکنم..مثه دیوی!!!!
سلام اتی جان
ببین اتی جوابش سادس : حتما اونکارو دوست نداری انجامش بدی

ببین چند مدل کار داریم،یکی کاریکه تو برای خودت انجامش میدی(مثلا دوست داری درس بخونی یا بری سر کار یا تفریح!واست سود دارن حالا روحی جسمی یا پولی و غیره)
دوم کاریکه بخاطر دیگران انجامش میدی(مثلا بزور واسه اینکه قضاوت نکنن یا رعایت مسایلی که اگر نکنی پشت سرت بد میگن،این دسته زیاد سودی ندارن فقط جلوی ضرر مثل اعصاب خوردی رو میگیرن)
سوم کاریکه بخاطر عشق و ایثار انجام میدی(یعنی واست سودی نداره و شاید پر از ضرر مثلا جسمی باشه ولی انجامش میدی بخاطر برخی مسایل یا افرادی که واست مهمن فقط بخاطر سود روحی ای که میده بهت)

بشین یه لیست بنویس واسه مدل کارای اول بنویس لیست اول،لیست دوم واسه دیگران و لیست سوم واسه کساییکه عاشقشون هستی
ببین ازین سه لیست کدوما بودن که انجام ندادی یا دوست نداری انجام بدی؟
اکثرا مال لیست دوم هستن،یعنی بخاطر دیگران و بزور!

تعیین کن برای کی میخوای کاری رو انجام بدی؟ برای خودت یا برای دیگران؟
از اکثر کارایی که انجام دادی از اول عمرت تا الان،چنتاش بخاطر خودت بوده،چند درصدش بخاطر دیگران بوده؟چند درصدش از روی عشق بوده؟
خودت واست مهم هست یا دیگرانی که برات ارزش ندارن؟
عمرت رو برای کی هدر میدی؟واسه خودت؟یا کساییکه دوسشون داری؟یا کساییکه دوسشون نداری؟

ببین واسه اینکه یه کاری رو انجام بدی،چهارتا عامل مهمن:
اول روحت اون عمل رو بپذیره
دوم ذهن و افکارت موافق اون عمل باشن
سوم جسمت توانایی انجامشو داشته باشه
چهارم موقعیت و محیط و طبیعت اجازه ی انجامشو بهت بده

اگر این چهارتا رو یکیشم نداشته باشی هیچوقت یک کار رو یا انجام نمیدی یا درست انجامش نمیدی

اگر تا الان کاری رو انجام ندادی بخاطر اینه که :
یا روح و قلبت موافق اون عمل نبوده و اون کارو دوست نداشتی
یا افکار و عقایدت و راه و روشت با اون کار همخونی نداشته
یا جسمت توانایی انجام اون بار عظیم رو نداشته
یا موقعیت و جامعه و محیط بهت اجازه ندادن اون کارو انجام بدی

که برای تو میشه:
اونکاریکه توی جمع حرفشو زدی ولی انجام ندادی،روح و افکارت موافقش نبودن واسه همین هیچوقت انجامش نمیدی حتی اگر توانایی جسمیش رو داشتی و حتی اگر موقعیتشم میداشتی

پس ازین به بعد کارایی رو بخواه که انجام بدی که این چهار اصل رو رعایت کنن
عاشق کار باش،در موردش فکر کن،توانایی های خودت رو بسنج،موقعیتت رو بسنج

ببخشید زیاد شد :D
موفق باشی :)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام..
من میخاستم بدونم که چیکا کنم حرفم با عملم یکی بشه؟؟من فقط حرف میزنم...
مثلن میگم این کارو میکنم اون کارو میکنم ولی هیچکاریم نمیکنم..بعد فقط ضایه میشم جلو بقیه:redface:
بعد یه چیز دیگه من اگه بهم کسی بگه این کارو نکن اون کارو میکنم اگه بگه این کارو بکن اون کار و نمیکنم..مثه دیوی!!!!
سلام.
کاملا درک میکنم.
فکر میکنم اینجور مواقع با کسایی هم که میخوان بهتون کمک کنن هم به شدت لجبازی میکنین!
بهترین کمک کننده خودتون هستین!
خودتون باید به خودتون کمک کنین.
سعی کنین یکم آستانه ی تحملتون رو ببرین بالا.
حوصله و طاقتتون رو هم ببرین بالا.
از کارای مثبت کوچیک شروع کنین.
مثلا من یه مدتی خیلی بی حوصله شده بودم.حتی متنای 10 خطی رو هم نمیخوندم.از داستانهای 30 - 40 صفحه ای شروع کردم به مطالعه کردن.کم کم عادت کردم.الان بهترم.
شما هم سعی کنین از کارای مثبت کوچیک شروع کنین و کم کم کارای مهمتر انجام بدین :) .