كل كل فوتبالی

كل كل فوتبالی

• مجموع رای دهندگان
    968

افشين_اس اس

عضو جدید
حالا شد ...باید بگین از نظر من ....
چون نظر شما با نظر کارشناسا و خیلی کسای دیگه که میگن تیم بازنده همیشه بدتر نیست و تیم برنده همیشه بهتر نیست فرق میکنه ...

منطق شما خیلی به نفع داوراساااا ...
باید رییس کمیته داوران میشدین :دی

یعنی چی که عصبی میشن ...چرا مربیای اروپا اینجوری نیستن این دیگه توجیه کردنه که به نظر من بیشتر اعصاب هوادارای اون تیم رو خراب میکنه ....
در ضمن همه کارشناسا که گفتن اون توپ پنالتی بوده و ما هم خودمون دیدیم ...عجیبه که شما همچنان اصرار دارید که داور اشتباه نکرده ...:surprised:

هر وقت 6 تایی رو جبران کردید باشه ما عقبیم .....;)

مگه من و شما داریم درباره خودمون حرف میزنیم ؟:surprised:

به همین علته که پرطرفدارترین تیم آسیاست .؟.;)

کل کل با ......فرق میکنه ........
وقتی منطق شما فقط بلده به حرفای طرف مقابل بخنده آدم نمیتونه فکر کنه که شوخیه ....
حالا مهم نیست بعدا بیشتر فکر میکنیم که شوخیه ...

خب من نظرمو كاملا تشريح كردم اگه غلطه حتما برداشتم از فوتبال غلطه ديگه چون تيم برتر تيميه كه همه كارا رو به خوبي انجام بده البته اين تيم بهتر و برتر با بازي زيبا اشتباه گرفته نشه.

از داورا دفاع نمي كنم اتفاقا خيلي هم فكر مي كنم داوراي ما اشتباهات تاثير گذارشون زياده و ما ضعيف ترين داوراي آسيا رو داريم. اما ميگم هر چقدر كه بخوا داد بزنم تاثيري نداره هزار تا بازي پيش اومده بخاطر داوري و تيم برتر بودن كوبيديم تو سر خودمون ولي اخرش چي شده؟؟؟از زمين بازي اومديم بيرون نتيجه اونيه كه رو تابلو هستش و همونه كه ثبت ميشه.

خب اروپاييا حرفه اي ترن ولي خيلي مواقع به صحبت هاي مربيان و بازيكنان اروپايي دقت كني واقعا منطقي تو صحبت هاشون نيست و هيچ موقع تو اروپا تو راهرو نميرن جلو مربي و بازيكن رو بگيرن و بگن كه چي شد چي شد.
يه بازيكن وقتي داخل زمينه و مي بينه كه يه داور حقشو خورده واقعا اعصابش بهم ميريزه(منظور جمله قبليم اين بودا) مثلا ديشب بازيكناي راه آهن حركات زشتي كردن ولي من بهشون حق ميدم چون داشتن همه زحماتشون رو بخاطر يه اشتباه خنده داره داور از بين رفته مي ديدن. مطمئنا همه اونا از حركاتي كه كردن پشيمانن ولي اون موقع تو جو بازي بودن و الان كه فكر مي كنن مي بينن هيچ تغييري ايجاد نكردن جز محروميت خودشون.

من معتقدم رضايي مثل صنحه قبل كه محمدي رو دريبل زدو سر خورد اينجا هم سر خورده بگذريم كه رئيس كميته داوران هم همين اعتقاد رو داره. اما باز چون همه كارشناسا گفتن كه پنالتي بوده ما قبول كرديم جايي هم نگفتم پنالتي نيست و اصراري نداشتم كه بگم فقط در جاي ديگه گفتم و دقيقا هم اشاره كردم كم نبوده اشتباهات داوري كه به ضرر ما گرفته شده تو دربي ولي چيزي كه مونده فقط نتيجه مونده و اين همه داد و هوار فايده اي نداره.

من و شما در مورد خودمون حرفي نمي زنيم ولي به نظر من ما فقط بايد پاسخگوي حرفهاي خودمون باشيم من كار ندارم فلان بازيكن و فلان مربي چي گفته من نه طرفدار بازيكنم نه مربي من طرفدار استقلالم. حالا مثلا يه بازيكن كه معلوم نيست سوادش چيه و تو چه فرهنگي بزرگ شده بياد يه حرفي بزنه دليل نميشه بي منطق از حرفش دفاع كنم. من ميگم ما در قبال حرفهايي كه خودمون ميزنيم مسئوليم و بايد پاسخگو باشيم نه حرفهاي ديگران.

بهرحال من واقعا خندم گرفت از نتيجه نظر سنجي ديشب عين خود فردوسي پور و خيلياي ديگه اما از زدن اين حرف اينجا فقط قصد شوخي داشتم شايد منم اگه جاي پرسپوليسي ها بودم و استقلال شانس قهرماني هم نداشت استقلال رو راي ميدادم اين تعصب ماست من قصد شوخي داشتم نه چيز ديگه اي.

اما در مورد شش تايي و پرطرفدار بودن.
دوست عزيز شما يه بار بازي رو شش تا زديد به نظرتون يه تيم 10 بار يك بر صفر ببره بهتره يا يك بار 10 بر صفر ببره؟؟؟
شما در دربي عقب هستيد
در قهرماني جام حذفي عقب هستيد
در ليگ برتر عقب هستيد البته ليگ برتر منظورم همين ده دوره هستا در مجموع شما بيشتر قهرماني داريد
تو آسيا هم كه چيزي نگم بهتره استقلال از 6 دوره حضور دو قهرماني دو نائب قهرماني و دو مقام سومي داره شما كه هيچ خيلي از تيم هاي آسيا از اين نظر از ما عقب تر هستن.

arosak

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطوري سحري خوبي؟؟؟
تو هنوز پرسپوليسي هستي كه دختر:D:D:D
بيا استقلالي بشو حالشو ببر حيف نيست تو پرسپوليسي باشي:D:D:D

پرسپوليس سرورش استقلاله:gol::gol::gol:
مرسی........
افشین جان تو حالت خوبه برادر............:surprised:
تو چی گفتیییییییییییی؟!!!!!!!!!!:surprised:

A.C Milan

عضو جدید
مي نويسم بر فراز آسمان پرسپوليس زيباترين عشق جهان

مي نويسم بر سر کوه بلند پرسپوليس فرمانروايي سربلند

مي نويسم بر تن آب روان پرسپوليس تيم هميشه قهرمان

مي نويسم بر گل سرخ اميد پرسپوليس و صبح فرداي سپيد

مي نويسم بر شقايقهاي سرخ پرسپوليس گلزاري از گلهاي سرخ

مي نويسم خط به خط بر برگها پرسپوليس محبوب خوب قلبها

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
همين علي دايي امروز چه كرد در فوتبال ايران كثيف ترين بازي رو امروز ديديم متاسفم براي پرسپوليس

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
همين علي دايي امروز چه كرد در فوتبال ايران كثيف ترين بازي رو امروز ديديم متاسفم براي پرسپوليس
اتفاقا خیلی برد دلچسبی بود ..:w33:
دلمان خنک شد .
دیگه تو قرن 21 و فوتبال حرفه ای امروز فقط تیمای دسته پنجمی امارات و عربستان ضد فوتبال بازی میکنن اینم درسی بود واسه بقیه تیما که دیگه ضد فوتبال بازی نکنن ..........:smile:
در ضمن طبق قانون 3 نیوتون هر عملی را عکس العملی ست .......
اگه دروازه بان اونا خودشو به مریضی نمیزد پرسپولیسیام توپو میدادن بهشون ...:smile:
تازه فینال جام حذفی فجر و استقلال رو که یادته .....
تازه اینجا دروازه بان خودشو به مریضی زد اونجا که دیگهههههه ...........

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا خیلی برد دلچسبی بود ..:w33:
دلمان خنک شد .
دیگه تو قرن 21 و فوتبال حرفه ای امروز فقط تیمای دسته پنجمی امارات و عربستان ضد فوتبال بازی میکنن اینم درسی بود واسه بقیه تیما که دیگه ضد فوتبال بازی نکنن ..........:smile:
در ضمن طبق قانون 3 نیوتون هر عملی را عکس العملی ست .......
اگه دروازه بان اونا خودشو به مریضی نمیزد پرسپولیسیام توپو میدادن بهشون ...:smile:
تازه فینال جام حذفی فجر و استقلال رو که یادته .....
تازه اینجا دروازه بان خودشو به مریضی زد اونجا که دیگهههههه ...........

كاري به اين حرفا ندارم ديروز از بي شرافتي فوتبال تو ايران خجالت كشيدم عزيز دل من تو قرن 21 و فوتبال حرفه اي فقط تيمي مثل پرسپوليس هست كه بازي جوانمردانه رو انجام نميده آره اون بازي يادمه ولي اين خيلي فرق ميكرد اين واقعا وحشتناك بود مطمئنم خيلي از پرسپوليسي ها هم دلشون سوخت و متاسف شدن از اين كار كاپيتان مثلا با شعورشون. حرفي نيست اگه برد دلچسبي بوده مباركتون ولي پرسپوليس و دايي نه مي تونن قهرمان بشن نه مي تونن جزو سه تيم باشن اين سه امتياز كه هيچ تاثيري نداشت فقط شرافت تيم رو مربي رو زير سوال برد.به نظر من باختن خيلي ارزشمند تر از اينه كه اينطور مضحكه خاص و عام بشي فكر كنم تمام خبرگزاري ها از بازي ناجوانمردانه پرسپوليس تعريف كردن

GAME_OVER

کاربر ممتاز
كاري به اين حرفا ندارم ديروز از بي شرافتي فوتبال تو ايران خجالت كشيدم عزيز دل من تو قرن 21 و فوتبال حرفه اي فقط تيمي مثل پرسپوليس هست كه بازي جوانمردانه رو انجام نميده آره اون بازي يادمه ولي اين خيلي فرق ميكرد اين واقعا وحشتناك بود مطمئنم خيلي از پرسپوليسي ها هم دلشون سوخت و متاسف شدن از اين كار كاپيتان مثلا با شعورشون. حرفي نيست اگه برد دلچسبي بوده مباركتون ولي پرسپوليس و دايي نه مي تونن قهرمان بشن نه مي تونن جزو سه تيم باشن اين سه امتياز كه هيچ تاثيري نداشت فقط شرافت تيم رو مربي رو زير سوال برد.به نظر من باختن خيلي ارزشمند تر از اينه كه اينطور مضحكه خاص و عام بشي فكر كنم تمام خبرگزاري ها از بازي ناجوانمردانه پرسپوليس تعريف كردن
خوبه خودتون میگین بازی فینال جام حذفی رو یادمه بعد میگین تو قرن 21 فقط پرسپولیس ناجوانمردانه بازی میکنه ..:surprised:
بعدشم من گفتم دیگه دوره ضد فوتبال بازی کردن (وقت کشی ) رفته نه بازی نا جوانمردانه ...
بعدشم اگه بازی نا جوانمردانه بوده اول از طرف استیل آذین بوده .....همه میدونن که دروازه بان هیچیش نشد و میخواست وقت رو تلف کنه اونوقت انتظار بازی جوانمردانه هم داره که پرسپولیسیا دوباره توپ رو بهش بدن بازم وقت تلف کنه ......
پس اگه بی شرافتی بوده اول از طرف خودش بوده ...اونوقت که خوشو به مریضی زد تا وقت رو تلف کنه یادش نبود خدایی هم هست ولی وقتی توپ رو بهش ندادن یاد خدا افتاد ...
خیلی از خبرگزاریا هم هستن که واقعیت رو مینویسن این خبرگزاریایی که شما میگی مثل شما به قضیه نگاه میکنن نه بی طرف .....
خوبه اینجا همه دیدن که مکانی وقت کشی کرد تو بازی با فجر که ........

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه حق با شماس گفتم كه همه آگاه هستن اون خبرگزاري رو از روي حرف يكي از دوستان هم عقيده شما نوشتم كه بعد از دربي مطرح مي كردن خبرگزاري ها به برد استقلال نپرداختند!!!
مهم نيست من كاملا بي طرف دارم ميگم سه امتياز ارزش اين چيزارو نداره دوست عزيز من دروازه بان استيل آذين نيستم كه اين حرفارو بايد به دروازه بان استيل آذين بزنيد حالا اون يا هر كس ديگه وقتي بحث بازي جوانمردانه هست ...
والا ما تا حالا تو قرن 21 هيچ جاي دنيا بازي ناجوانمردانه نديديم ...
بازم مهم نيست امسال فكر كنم جايزه اي كه به متوسل زاده دادن رو بگيرن.
نه به اون كه دروازه خالي رو ميزنه اوت كاري هم نداره دروازه بان الكي افتاده يا نه.نه به اين كه...
بهرحال بردتون مبارك باشه چيزي كه در تاريخ ثبت ميشه ناجوانمردي پرسپوليس هست كه باعث انحلال استيل آذين شد و البته برد شما در اين بازي.

GAME_OVER

کاربر ممتاز
اتفاقا هر روز داریم بازی نا جوانمردانه میبینیم حالا تو اروپا نه ولی تو ایران هنوز خیلی هست ...

بازم میگم بازی ناجوانمردی اول از طرف اونا بوده ...
بعدشم داداش شما اول حرفاتو میزنی بعد که جواب شنیدی میگی باید بری حرفاتو به دروازه بان اونا بزنی تو بحث دربی هم گفتی باید بری حرفاتو به مظلومی بزنی .....اگه اینطوریه پس بحث واسه چی ...

واسه انحلال استیل آذینم من این هدایتی رو میشناسم دیده دارن سقوط میکنن همینو بهونه کرده واسه انحلال ...

میخواد مظلوم بازی دربیاره ....... اگه قراره برای بازی ناجوانمردانه باشگاهشو منحل کنه باید اول به بازیکنای خودش یاد میداد که جوانمردانه بازی کنن ...حتما ااون لگد وحشتناک تو پای آرفی و اون همه جنگ و دعوای آخر بازی هم جزء بازی جوانمردانه شون بود ...

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا هر روز داریم بازی نا جوانمردانه میبینیم حالا تو اروپا نه ولی تو ایران هنوز خیلی هست ...

بازم میگم بازی ناجوانمردی اول از طرف اونا بوده ...
بعدشم داداش شما اول حرفاتو میزنی بعد که جواب شنیدی میگی باید بری حرفاتو به دروازه بان اونا بزنی تو بحث دربی هم گفتی باید بری حرفاتو به مظلومی بزنی .....اگه اینطوریه پس بحث واسه چی ...

واسه انحلال استیل آذینم من این هدایتی رو میشناسم دیده دارن سقوط میکنن همینو بهونه کرده واسه انحلال ...

میخواد مظلوم بازی دربیاره ....... اگه قراره برای بازی ناجوانمردانه باشگاهشو منحل کنه باید اول به بازیکنای خودش یاد میداد که جوانمردانه بازی کنن ...حتما ااون لگد وحشتناک تو پای آرفی و اون همه جنگ و دعوای آخر بازی هم جزء بازی جوانمردانه شون بود ...

من فقط ميگم منو با حرفاي خودم نقد كنيد من دارم از بازي ناجوانمردانه پرسپوليس حرف ميزنم من نه طرفدار استيل اذينم نه سوشو مكاني من فقط ميگم واقعا كار زشتي كردن و سه امتيازي كه تاثيري تو سرنوشت پرسپوليس نداشت ارزش اين حركت وحشتناك رو نداشت شما طوري از دروازه بان ميگي كه انگار من دروازه بان بودم يا اينكه ازش حمايت مي كنم!!!
در مورد مظلومي هم چيزي نگفتم گفتم من اگه حرفي مي زنم بايد پاسخش رو بدم مظلومي يا هر كس ديگه وقتي حرف ميزنن من مسئولش نيستم واقعا قبول نداري هر كس مسئول حرفاي خودش هست؟؟؟
يعني الان يه پرسپوليسي بياد بگه ما امسال 10 باخت تو ليگ نداشتيم و جدول دروغه من اين حرفو به شما ببندم و بگم چون فلاني اين حرفو زده پس شما هم همفكر اوني درسته؟؟؟
خلاصه اين بازي آبروي فوتبال ايران رو برد فوتبال تو ممكلت ما افتضاح هست ولي ديروز واقعا خجالت آور بود نمي دونم چرا شماها قبول نمي كنيد همه امروز داشتن از بازي پرسپوليس و حركت زشتي كه دايي انجام داد مي گفتن و خوشحالي مسخره اي كه كرد اونوقت شما ميگيد نه ...

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بحث سر شرافت و جوانمردی باشه هیچ تیمی چنین خصلتایی نداره.چه پرسپولیس که خودم طرفدارشم و چه استقلال
واز استقلالیا خواهش میکنم حرف از جوانمردی و شرافت نزنند !!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوانمردی و شرافت این استقلالیها رو بارها دیدیم
بازی کن رو زمین افتاده ........توپرو اوت نزدن
یا بازی پرسپولیس استقلال زمان قطبی که بازی ناجوانمردانه کردن
و چون خداوند با حق است
همون توپ رو خلیلی برای پرسپولیس گل کرد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد این اتفاقاتم افرادی که ورزشگاه بودن بهتر میتونن احساس کنن که کار علی دایی جوانمردانه بود یا ناجوانمردانه
یا اونایی که قضیه صحبت علی دایی در قبال سوشا رو موقعی که قرار بود پرسپولیسی بشه میدونن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن خوبه یه عده سری به خبرگزاریها بزنن الآن که خیلی مسائل بیشتر معلوم شده

نه روزنامه هایی که خودشون گرفتار قضایای بسیاری هستن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
رحمان احمدی: سوشا مکانی فحش ناموسی داد، عصبانی شدم

خبرآنلاین
خبرگزاري فارس: سرمربي پرسپوليس در واكنش به اظهارات مكاني گفت: همان بهتر كه من اسطوره چنين بازيكني نباشم.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، علي دايي در واكنش به اظهارات سوشا مكاني مبني بر اينكه گفته‌ بود "علي دايي را دوست داشتم و اسطوره‌ام بود، اما حالا ديگر نيست " عنوان كرد: اگر مكاني مي‌خواهد با اين روش به فوتبال ادامه دهد، همان‌ بهتر كه من اسطوره‌اش نباشم.

وي ادامه داد: اين حركات ناشايست را در فوتبال قبول ندارم. بگذاريد هر چه مي‌خواهد بگويد و هر كاري مي‌خواهد انجام دهد.

دایی: من کی به کله ام تیغ انداختم که الگوی اخلاقی این آقا باشم؟/ برادر هدایتی ، ببین مشکل کارت کجاست

خبرآنلاین
شرفی: من هم جای دایی بودم،همین کار را می کردم

اصغر شرفی گفت:« گاهی اوقات مربیان با دیدن برخی صحنه ها در میدان از کوره در می روند و به بازیکنانشان دستور می دهند که به مصدومیت بازیکن حریف توجهی نکنند زیرا بازیکن حریف تمارض کرده و می خواهد زمان بازی را تلف کند.»
اصغر شرفی پیشکسوت فوتبال در مورد اتفاقات بازی پرسپولیس و استیل آذین می گوید: « اگر می خواهیم منصافانه به اتفاقات بازی شب گذشته اشاره کنیم ابتدا باید خودمان را جای دایی بگذاریم و از زاویه دایی در خصوص این بازی و اتفاقاتش صحبت کنیم؛ شاید ما هم جای دایی بودیم به بازیکنمان می گفتیم که در آن شرایط اوت دستی را پرتاب کند تا تیممان به گل برسد.
فوتبال امروز ایران توام با سیاست و پول شده و به همین خاطر است که حساسیت ها در این فوتبال دوچندان شده است. دایی در شرایط خوبی نیست و به همین خاطر این بازیهای پایانی برایش خیلی اهمیت دارد و می خواهد از حیثیت فوتبالی خود دفاع کند.»
شرفی ادامه داد:‌« گاهی اوقات بازیکنان تیم حریف با حرکات خود در میدان سبب تمسخر تیمتان می شوند و اینجاست که شما باید سخت ترین تصمیمات را بگیرید و به آینده نیز نیم نگاهی داشته باشید.

شاید دایی از زاویه ای به این اتفاقات نگاه می کرد که مجبور بود بازی را شروع کند.»
او در پایان گفت: «به هر حال باید جای دایی باشیم و از جایگاه او درباره اتفاقات شب گذشته صحبت کنیم؛ ضمن آنکه گاهی اوقات در فوتبال ما دیده می شود که برخی از بازیکنان از قانون سوء استفاده می کنند و به همین خاطر قوانین فوتبال را زیر سوال می برند. شاید هم دروازه بان تیم استیل آذین از ناحیه کمر مصدوم شده بود ولی قضاوت درباره اینگونه صحنه ها خیلی سخت است.»
استیل‌آذین، پدیده‌ای که فقر مدیریت ورزش را ثابت کرد

خبرآنلاین

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فردا نیوز

دیدار دو تیم استیل آذین و پرسپولیس جمعه شب در حالی روی آنتن شبکه ۳ سیما رفت که میلیون‌ها بیننده تلویزیونی شاهد اتفاقاتی تلخ و وضعيتي بغرنج در این مسابقه بودند.

دیدار این دو تیم تا دقایق پایانی مسابقه با آرامش کافی دنبال می‌شد، كه به يكباره دروازه‌بان استیل آذین روی یک صحنه معمولی بعد از دریافت توپ خود را به زمین انداخت و برای تلف کردن وقت توپ را به بیرون زد تا ماجرای فوتبال اکشن کلید بخورد.

در همین لحظه بعد از ورود پزشک استیل آذین به زمین، دایی به سپهر حیدری دستور داد که توپ را به استیل آذینی‌ها ندهد و آن را روی دروازه پرتاب کند.

طبق معمول عادل فردوسی‌پور یک پیش بینی موفقیت آمیز انجام داد که بلافاصله به حقیقت پیوست. او گفت اگر این توپ گل شود اتفاقات عجیبی در ورزشگاه خواهد افتاد و دقیقا همین هم شد. حیدری توپ را بلند روی دروازه فرستاد و اشتباه سوشا مکانی توپ را روی پای آرفی جفت و جور کرد و او با ضربه روپا و تماشایی گل پیروزی تیمش را به ثمر رساند.

چند لحظه بعد و در حالی که دوربین شبکه سه به دنبال زننده گل بازی بود ناگهان در جایی که بازیکنان پرسپولیس شادی می‌کردند چند بازیکن استیل آذین به سمت پرسپولیسی‌ها حمله‌ور شدند که یکی از آن‌ها ماتیوس، بازیکن پرحاشیه برزیلی استیل بود.

آغاز این اتفاقات که از زمین افتادن سوشا مکانی آغاز و با دستور علی دایی به سپهر حیدری و ورود افراد غیر مسئول به زمین وارد فاز جدیدی شد، از چند دیدگاه قابل بررسی است.

در خصوص حرکت دروازه‌بان استیل آذین که با رفتارهای خود موجبات آزار هوداران پرسپولیس را فراهم کرد به همین نکته بسنده می‌کنیم که فوتبال ایران سال هاست از اینگونه وقت کشی‌ها، نفرت و انزجار خاصی پیدا کرده است. این موضوع نیز به رفتارهای غیر ورزشی تیم‌های عربی حوزه خلیج فارس باز می‌گردد که طی سالیان دراز بار‌ها به تیم ملی ایران از این راه ضربه زده‌اند.

از همین رو چنین رفتاری در فوتبال ایران کاملا غیر منطقی و ضد اخلاقی محسوب شده و در شرایطی که بازی به شکلی کاملا روان در حال جریان است، تلف کردن وقت امری غیر ورزشی به شمار می‌رود.

........................................
در این بین مهم‌ترین اتفاق جالب در دیدار جمعه شب استیل آذین برابر پرسپولیس به حضور افراد غیر ورزشی و غیر مسئول در درگیری‌های پیش آمده باز می‌گردد. از همين رو با توجه به تصاویر زير به اتفاقات عجیب و غریب دیگری که برای چندمین بار در ورزشگاه آزادی رخ داده است اشاره می‌کنیم

در حالی که در زمین فوتبال در تمام دنیا تنها شخص مداخله کننده در اتفاقات رخ داده داور مسابقه است، در مسابقات فوتبال ایران و در شرایط بحرانی تنها کسی که هیچ توجهی به حضور او نمی‌شود داور است.

حضور ماموران نیروی انتظامی، مسئولان حراست استادیوم آزادی، نیروهای یگان ویژه، اعضای کادر فنی تیم‌ها و... در درگیری‌های فوتبال، در حالی چهره زشت و خشن تری به اتفاقات موجود می‌دهد که میلیون‌ها بیننده تلویزیونی ایرانی و خارجی منتظر حضور و دخالت داور مسابقه در چنین صحنه‌هایی هستند.

دیدگاه پایانی نیز به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و نحوه جریمه‌ها و بخشش‌های این روزهای این کمیته مربوط می‌شود. در حالي كه تصمیم گیری در خصوص نحوه برخورد با چنین صحنه‌های غیر اخلاقی در فوتبال به عهده کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است، اين كميته طی ماه‌های گذشته نشان داده منافع مالی را به هر گونه محرومیت و بخشش ترجیح داده است.

در این بین این کمیته شریفه که دست به جریمه‌اش آنقدر خوب شده که بازیکنان دربی را‌‌ همان شب مسابقه جریمه‌های میلیونی می‌کند، به جای رسیدگی به مسائل ذینفع، بايد به فکر چاره‌ای برای جلوگیری از وقوع چنین صحنه‌های تاسف باري در فوتبال نماید.

بر اساس این گزارش آنچه در هفته‌های گذشته در فوتبال ایران شاهد هستیم چیزی جز نابودی فوتبال با درگیری عده‌ای از میلیونرهای کشور نیست که با هزینه‌های بیت المال به جایی رسیده‌اند که مقابل دوربین‌های تلویزیونی هر آنچه که می‌خواهند را بار یکدیگر کرده و به هم حمله کنند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینه دلایلی که داره فوتبال به بیراهه میره ....... تا کی نادواری به نفع یک تیم

اینه دلایلی که داره فوتبال به بیراهه میره ....... تا کی نادواری به نفع یک تیم

حسین عسگری در گفتگو با مهر در مورد اینکه قضاوت‌ها در هفته سی‌ام لیگ برتر را چگونه ارزیابی می‌کنید، ضمن بیان مطلب فوق گفت: با توجه به گزارش ناظران، بازی‌ها مشکل خاصی نداشته است و تنها در دیدار استقلال و راه آهن، داور بازی دچار اشتباه شده است.

وی افزود: در دقیقه حدود ۷۵ آن دیدار محسن قهرمانی داور مسابقه باید محمد محمدی دروازه‌بان استقلال را به دلیل اینکه در خارج از محوطه جریمه توپ را با دست دفع کرده و موقعیت گلی از تیم راه آهن سلب کرد، را با نشان دادن کارت قرمز از زمین اخراج می‌کرد که وی اصلا تشخیص هند نداده است. گاهی داور در تصمیم گیری اشتباه می‌کند ولی وی اصلا تشخیص نداد!

سرپرست کمیته داوران با بیان اینکه این اتفاقات در فوتبال رخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت‌ها و وضعیت تیم‌‍ها در جدول رده‌بندی لیگ برتر و تلاش آنها برای حفظ سهمیه خود در این مسابقات، کار داوران سخت‌تر می‌شود اما این گونه نیست که فقط اشتباهات به ضرر یک تیم باشد. تیم راه آهن هم این گونه نبوده که امسال فقط از داوری‌ها متضرر شود.

وی در این خصوص ادامه داد: چنین چیزی وجود ندارد که باشگاه راه‌آهن بخواهد از ما شکایت کند، هیچ تیمی چنین حقی ندارد و تنها می‌تواند اعتراضش به نحوه قضاوت داور را به فدراسیون فوتبال ارجاع و فدراسیون هم این اعتراض‌ها را به کمیته داوران اعلام می‌کند و ما به آنها پاسخ خواهیم داد.

عسگری در مورد اتفاقات دیدار تیم‌های پرسپولیس و استیل آذین خاطرنشان کرد: من بازی را ندیده ام اما همانطور که اعلام کرده ام قرار شده است ناظران بازی بلافاصله پس از پایان مسابقه با من تماس بگیرند و در مورد اتفاقات بازی صحبت کنند. به همین دلیل فروغی هم بلافاصله بعد از بازی با من تماس گرفت و اشکالی از عملکرد داور به من اعلام نکرد.

وی خاطر نشان کرد: البته ما فیلم بازی را هم تماشا خواهیم کرد و در مورد اتفاقاتی که در آن رخ داده تصمیم گیری می‌کنیم. ممکن است ناظر بازی به خاطر اینکه در جریان بازی قرار دارد در تشخیص بعضی از صحنه‌ها اشتباه کرده باشد که این هم طبیعی است و ما با بازبینی فیلم در مورد عملکرد داوران تصمیم گیری خواهیم کرد.

سرپرست کمیته داوران در مورد برنامه‌هایش برای هر چه بهتر برگزار شدن دیدارهای پایانی مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته اول تاکید کرد: ما هفته گذشته جلسه ای داشتیم و قرار شد مسابقات لیگ و دسته اول در یک تاریخ برگزار نشود تا بتوانیم در هفته‌های پایانی این مسابقات از داوران قوی تری استفاده کنیم. با توجه به اینکه این مسابقات سه‌شنبه و جمعه برگزار می‌شود، این فرصت را خواهیم داشت و از داورانمان در هر دو مسابقه استفاده خواهیم کرد.

وی در مورد برخوردش با داورانی که اشتباهات تاثیرگذاری در این مسابقات انجام می‌دهند، تاکید کرد: هر داوری تحت هر جایگاه و نامی اگر عملکرد ضعیفی داشته باشد و ما صحت این موضوع را با بررسی گزارش داوران و فیلم مسابقه دریابیم طبق اساسنامه کمیته داوران، داور با توجه به نمره ضعیفش با محرومیت هایی مواجه می‌شود.

عسگری در پایان با بیان اینکه در سه ماه گذشته حدود ۱۵ داور و کمک داور محروم شده اند، گفت: تا حالا ما با داورانی که اشتباهاتی داشتند برخورد کردیم اما به خاطر جایگاه داوری نه شخص داور، نام آنها را اعلام نکردیم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این از خبرگزاریها

اگه خبرگزاری دیگه خواستی قرار بدم

خبرآنلاین ، فردا ، مهر و ...........
دوستان یه نگاهی هم به صفحه قبل بندازین
آخرین ویرایش:

GAME_OVER

کاربر ممتاز
جوانمردی و شرافت این استقلالیها رو بارها دیدیم
بازی کن رو زمین افتاده ........توپرو اوت نزدن
یا بازی پرسپولیس استقلال زمان قطبی که بازی ناجوانمردانه کردن
و چون خداوند با حق است
همون توپ رو خلیلی برای پرسپولیس گل کرد
فینال جام حذفی ..........اسقتلال فجر سپاسی ..یادتون نرفته که ......

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبترين موضوع اينه كه در مورد پنالتي پرسپوليس كسي عسكري رو قبول نداره!!!:surprised::surprised::surprised:
و جالبتر اونكه گل خطا بودن گل تراكتور سازي هم كسي نديد:surprised::surprised::surprised:
در مورد خبرگزاري ها هم جز فردا نيوز هيچ كدوم گزارش بازي نبود و همه مصاحبه هاي شخصي افراد بودن مشخصه نظر افراد فقط براي خودشون محترمه
اون بالا خدا نشسته

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبی قضیه اینه که کسی جز عسکری نظرش منعکس نشد ........ چرا الله و علم
دیگه عسکری که از همه بدتر میبینه بگه پنالتیه معلومه چه پنالتی تابلویی بوده

اگه هم گل تراکتور خطا هم بوده باشه انقدر استقلال داوری به نفعش بوده که اینا توش گم میشه

جدی .......... میرم سراغ همه خبرگزاریها ها گفته باشم
سایت استقلالتون چرا مصاحبه ها رو نذاشته و حرفهای سوشا رو گذاشته ...........
روزنامه ها هم دیگه آخرشن
در ضمن خبرآنلاین رفته با شرفی مصاحبه کرده و گذاشته ........این خودش نشون میده که منظورش چی بوده
یکی از روزنامه ها که تیتر زده بود فوتبال چاله میدونی !!!!! خیلی خنده دار به جای اسم آقای شرفی نوشته یک کارشناس فوتبال !!!!!!

اینم خبرگزاری ایران :
مکانی،مقصر اصلی جنجال بازی استیل آذین - پرسپولیس بود

ناظر ویژه کمیته انضباطی دیدار جنجالی پرسپولیس و استیل آذین گفت: سوشا مکانی دروازه بان تیم فوتبال استیل آذین باعث و بانی اصلی درگیری های بازی روز گذشته بود.

به گزارش شبکه ایران، عباس روغنی دبیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با تاکید بر این که با خاطیان دیدار روز گذشته به شدت برخورد خواهد شد، تصریح کرد: قرار شد روز شنبه عزیزالله محمدی رئیس سازمان لیگ به همراه ناظر بازی، داور مسابقه، ناظر داوری و بنده جلسه ای در کمیته انضباطی برگزار کنیم تا ضمن بازبینی فیلم و مطالعه گزارش بازی، احکام لازم در این زمینه صادر شود.
وی ادامه داد: به نظرم، بهتر بود، داور در صحنه درگیری اول که پس از شادی گل پرسپولیس و حمله بازیکنان استیل آذین رخ داد، چند بازیکن خاطی را اخراج می کرد تا صحنه درگیری دوم اتفاق نمی افتاد.
روغنی با تشکر از نیروی انتظامی برای کمک به برقراری نظم پس از درگیری ها خاطر نشان کرد: متاسفانه سوشا مکانی دروازه بان استیل آذین به دلیل وقت کشی باعث و بانی اصلی درگیری ها بود و فقط در آن صحنه نبود که وقت کشی می کرد. البته درگیری های پس از بازی به هیچ وجه توجیهی ندارد، اما در فوتبال ایران چنین درگیری های سابقه داشته است که نمونه آن داربی سالهای 73 و 79 بود.
وی تاکید کرد: پس از داربی سال های 73 و 79 با خاطیان به شدت برخورد شد و قطعا با خاطیان دیدار پرسپولیس و استیل آذین نیز به شدت برخورد خواهیم کرد.
ناظر ویژه کمیته انضباطی تاکید کرد: تخلفات آنقدر زیاد است که رسیدگی به آنها مطمئنا باعث صدور احکام زیادی خواهد شد. متاسفانه در دیدار روز گذشته، مربیان و برخی از افراد غیر مسئول وارد زمین شدند و حتی مربی یک تیم با بازیکن تیم دیگر به فحاشی پرداختند.
وی با اشاره به این که فحاشی مربی و بازیکن نسبت به یکدیگر غیرقابل بخشش است و به همه آنها رسیدگی خواهد شد، گفت: احکام درخور برای همه صادر خواهد شد، چرا که اگر این کار انجام نشود در چهار هفته باقی مانده ممکن است درگیری های دو دیدار پاس همدان با راه آهن و پرسپولیس با استیل آذین در ابعاد گسترده تری اتفاق بیفتد.

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منکه نمیفهمم شما دنبال چی هستی
اینم خبرگزاری جام جم آنلاین
ديدار پربرخورد هفته سي‌ام ليگ برتر
پرسپوليس از سد استيل آذين گذشت
جام جم آنلاين: تيم پرسپوليس تهران عصر جمعه در ديداري پربرخورد مقابل قعرنشين رقابت هاي فوتبال قهرماني باشگاه هاي برتر ايران به پيروزي دست يافت.

به گزارش ايرنا، دراين ديدار كه از هفته سي ام اين مسابقه ها و در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شد، پرسپوليس با نتيجه دو بر يك استيل آذين را شكست داد تا اميدوار به كسب سهميه فصل آينده ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا بماند.
مجتبي زارعي در دقيقه 21 براي پرسپوليس و اشپيتيم آرفي در دقيقه 2+90 و سياوش اكبرپور در دقيقه 23 براي استيل آذين گلزني كردند.
مهدي محمدي در دقيقه 85 و ماتيوس در دقيقه 10+90 بازيكنان تيم استيل آذين و رضا نور محمدي در دقيقه 10+90 بازيكن تيم پرسپوليس از زمين بازي اخراج شدند.
بازيكنان پرسپوليس با تفكرات تهاجمي وارد زمين شدند تا بتوانند با غلبه بر قعرنشين ليگ برتر جايگاه خود را در مكان چهارم جدول رده بندي مستحكم تر كنند.
سرخ پوشان پرسپوليس قصد داشتند تا از كناره ها به دروازه «سوشا مكاني» دروازه بان تيم استيل آذين نزديك شوند كه مجتبي زارعي و حسين بادامكي نتوانستند از فرصت هاي خود به خوبي استفاده كنند.
تيم پرسپوليس در دقيقه 21 بر روي يك ضد حمله سرعتي از عمق خط دفاع استيل آذين به گل رسيد اما دو دقيقه بعد سياوش اكبر پور بازي را به تساوي كشاند.
در ادامه اين نيمه، بازيكنان پرسپوليس با دوندگي بسيار كنترل بازي را در دست گرفتند اما در گلزني ناموفق عمل كردند تا با تساوي يك بر يك به رختكن بروند.
بازيكنان تيم استيل آذين نيز در اين نيمه با تجمع در ميانه ميدان سعي داشتند مانع از خودنمايي هافبك هاي حريف شوند و در ضد حملات دروازه پرسپوليس را باز كنند كه در مجموع عملكرد قابل قبولي را از خود به نمايش گذاشتند.
پرسپوليسي ها در نيمه دوم، بازي مستقيم و استفاده از خلع پشت مدافعان كناري را در دستوركار خود قرار دادند تا بتوانند به پانزدهمين پيروزي فصل خود دست يابند اما محمد نوري، مازيار زارع و وحيد هاشميان موقعيت هاي خود را در اوايل اين نيمه به سادگي از دست دادند.
علي دايي سرمربي تيم پرسپوليس در اواسط نيمه دوم اشپيتيم آرفي و محمد منصوري را وارد ميدان كرد تا خط حمله اين تيم را تقويت كند كه آرفي در وقت هاي اضافي، دومين گل سرخ پوشان را به ثمر رساند تا آنان به مكان چهارم جدول رده بندي نزديك شوند.
پس از گل آرفي، بازيكنان دو تيم به درگيري و زد و خورد پرداختند كه اين موضوع با وساطت داوران و مسئولان برگزار كننده به پايان رسيد.

دلم نمیاد دیگه خبرگزاری بزارم .........بی خیال .......... شما هر جور خواستی فکر کن
فکر کن همه اینا مصاحبه است !!!!! اصلنم دوست نداشتن بگن حق با پرسپولیس بوده !!!!!!

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100841012967

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
علي دايي ديد كه هواداران به قهرماني پرسپوليس بر اساس نظر سنجي نود خيلي اميدوارن گفت به هر قيمتي شده بايد همه بازيا رو ببرم حتي اگه به قيمت از بين رفتن پاكي ها باشه!!!:D:D:D

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا که تیمی که ناپاک میبره و از زمین و آسمون خیلی اتفاقی همه چی رو به نفعش میکنن
معلومه

بالا