قدیمی ترین سنگ نگاره حجاب در جهان

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا می دانستید که ویل دورانت معتقد است نقش پوشش و حجاب زنان در ایران باستان چنان برجسته‌است که می‌توان ایران را منشاء اصلی پراکندن حجاب در جهان دانست.(ویل دورانت، تاریخ تمدن، ج۲، ص۷۸ و برتراند راسل، زناشوئی و اخلاق، ص۱۳۵.)

دایره‌المعارف لاروس نیز به وجود حجاب زنان در ایران باستان اشاره می‌کند.در تفسیر اثنی عشری چنین آمده‌است: «تاریخ نشان می‏دهد که حجاب در فرس(فارس) قدیم وجود داشته‌است.»

تصویر فوق کهن ترین نگاره جهان در مورد پوشش حجاب است که در کوههای اطراف بهبهان یافت شده است و متعلق به دوران هخامنشی است.جالب توجه این که ایرانیان باستان بر خلاف یونانیان به عفاف انسان توجه دشته اند.
ای کاش این نگاره به عنوان قدیمی ترین نگاره عفاف به جهانیان معرفی می گشت تا جوابی باشد برای مدعیان دروغین ایران گرایی و باستان گرایی.که از نوک پا تا فرق سر در زی و لباس فرهنگ بیگانه اند ولی خود را با یک گردبند فروهر ایران گرا می خوانند
index.jpg

آخرین ویرایش:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....
دوست عزیز،بله درسته در طول تاریخ ایران،خانم ها همیشه باحجاب بوده اند،ولی فکر نمیکنم به این خاطر که کوروش،خشایار یا غیره،با چوب اونا رو با حجاب نگه داشته بودن!!

به هر صورت،افراد باید ازاد باشند که پوشش خودشون رو انتخاب بکنن.....
دلیل اینکه شخصی فروهر رو گردنش میندازه،اینه که نشون بده یه جورایی با ح ک و مت نیست،حالا اگه طرف به قولی"بد حجاب" هم باشه،که دیگه یعنی اصلا با ح ک و مت نیست.....

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با حرف شما موافقم...ولی با خیلی از عقاید دوستان که داشتن حجاب رو به معنی با ح ک و م ت بودن میدونن مخالفم...من از ظلم بیزارم از اینکه زور بگن بدم میاد...از اینکه هویت تاریخیمون هم به ما میگه دین محمد درسته خوشحالم و دوست دارم دوستانی هم که به سبقیه تاریخی خودشون افتخار میکنن مثل خودم به این نکات هم توجه داشته باشن..همین

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرتون در باره ی این چیه؟؟؟؟
منم با حرف شما موافقم...ولی با خیلی از عقاید دوستان که داشتن حجاب رو به معنی با ح ک و م ت بودن میدونن مخالفم...من از ظلم بیزارم از اینکه زور بگن بدم میاد...از اینکه هویت تاریخیمون هم به ما میگه دین محمد درسته خوشحالم و دوست دارم دوستانی هم که به سبقیه تاریخی خودشون افتخار میکنن مثل خودم به این نکات هم توجه داشته باشن..همین

BaBak.Turk

اخراجی موقت
جالبه ولی من هم با نظر دوستان موافقم که کسی با زور و چماق حجاب رو اون زمان اجباری کرده باشه.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم حجاب امری فطری درانسان بخصوص در جنس مونث باشه ودر تمام ادیان حجاب وجود داشته. وداره .حتی تصاویری که از حضرت مریم کشیده یا ساخته شده دادای پوشش کاملیه
اگر نگاهی به گذشته کشورها حتی غرب بندازیم زنان لباسهایی بلند تا روی پا و با آستین هایی بلند داشتند و حتی زیر لباس شلوارک های بلند می پوشیدند
در داستان ادم و حواهم داریم وقتی از میوه ممنوعه استفاده کردند چشمانشون به برهنگی بدن خود باز شد و بلافاصله سعی کردند خود را با برگهای درخت بپوشانند
واین نشون دهنده فطری بودن حجاب به نظر میاد