قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحی لرزه ای

طراحی لرزه ای

من خودم کلاس اقای سروش نیا میرم هنوز جزوه ی طراحی لرزه ای رو کامل ندادن
اینم بگم که اقای طباطبایی هم این جزوه دارن که من خوندمش جزوه ی کاملی هم هست
این طراحی لرزه ای من بهتون قول میدم لااقل 3 تا سوال داره بچه ها

nimaart

کاربر بیش فعال

تورو خدا شما ها که جزوه دارین برا ما که دسترسی نداریم بذارید رو سایت.

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز

مطمنی که حتما سه تا سکال داره که کتابشو شروع کنم به خوندن؟؟؟چون تو این زمان کم میخام ی کتابی برای فن ساختمان بخونم که بتونم بهترین وبیشترین نتیجه رو بگیرم. اگه جزوشو کسی و اگه خودتون دارید بزارید تو سایت. ممنون میشیم

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که کتاب لرزه ای رو خوندن ؛ این جزوه زلزله گلابچی با طراحی لرزه ای همپوشانی داره که همینو بخونم؟
فقط عکس هیچی نداره
این یا #7

دیدمش خیلی خلاصه گفته خیلی چیزا رو نگفته عکس درست درمونم که نداره خود کتاب طراحی لرزه ای رو بخون پر از عکسه تا 10 -15 سال کنکور ارشدو جواب میده بدون سوال تکراری

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه سبک شناسی قبول ندارن پس چی بخونیم من امروز این کتابو تموم میکنم یعنی بیهوده بوده؟؟؟؟؟ی سوال دیگه به نطرتون کتاب کیانی شروع کنک یا از زمان معماریو؟؟؟م
من همین الان معماری ایران،دوران اسلامی یوسف کیانی رو تمام کردم
به نظرم میتونی خیلی سریع بخونیش،ظاهرا 500 صفحه اس اما 100 صفحه آخر چیز خاصی نداره،در مورد استاد کارهاس و عکسهای رنگیه
یعنی 400 صفحه اس که کلی جدول و ... داره،خیلی از اولین ها و ترین ها رو میگه،کمک میکنه به شناخت ویژگی های دوره های مختلف،جدول هاشم برای مرور کلی و سریع اینکه چه بنایی کجاس و چه دوره ای ساخته شده مناسبه،اگر تو معماری اسلامی مطالعه داشتی،راحت میتونی تمامش کنی،من دیشب 70 صفحه خوندم،بقیه اش هم امروز از ظهر شروع کردم،بعضی جاهاشو میتونی تشخیص بدی مهم نیست و میتونی بپری،برای یه خوندن سریع می ارزه

فضا زمان اما،اگر تا حالا نخوندیش،فکر می کنم دیر باشه،به جاش کتابی رو که قبلا خوندی مرور کنی شاید بهتر باشه،بستگی به خودت داره،ولی بدون شک کتابیه که چون بیانش متفاوته و یه جورایی روایتگره بهتر میشه به ذهن سپرد

کتاب پیرنیا هم انصافا مهمه،فکر می کنم منظور دوستمون فقط به بحث دوره ها بود و نظر ایشون اینه که نمیگن کدوم رازیه یا کدوم اصفهانی،میگن تیموری و صفوی ... چنین چیزی رو از حرفش متوجه شدم

erisss

عضو جدید
دوست عزیز من شنیدم سروش نیا یه روز میخاد حل تمرین بزاره به نظرت این یه روز حل تمرین به درد کسی که تووی کلاساش نبوده میخوره؟و میشه نکته ازش توو اون کلاس یاد گرفت یا به درد بچه هایی که باهاش کلاس داشتن فقط میخوره؟

orkide69

عضو جدید
:wallbash: تاثير سوالات دركه!!!
در طبقه زيرين يك ساختمان ، سالني داريم كه ارتفاع كف تا سقف آن 4 متر بوده و فاقد نورگيري طبيعي مي باشد. كدام كاربري براي اين فضا مناسب تر است؟
1) فضاي خريد يك سوپر ماركت 2)پاركينگ مجتمع مسكوني 3)سالن ورزش باشگاه 4)مخزن بسته در كتابخانه
اولي كه هيچي رده چون نور طبيعي ميخواد.دومي رده به دليل ارتفاع زيادش.سومي رده به دليل ...؟!

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
در طبقه زيرين يك ساختمان ، سالني داريم كه ارتفاع كف تا سقف آن 4 متر بوده و فاقد نورگيري طبيعي مي باشد. كدام كاربري براي اين فضا مناسب تر است؟
1) فضاي خريد يك سوپر ماركت 2)پاركينگ مجتمع مسكوني 3)سالن ورزش باشگاه 4)مخزن بسته در كتابخانه
اولي كه هيچي رده چون نور طبيعي ميخواد.دومي رده به دليل ارتفاع زيادش.سومي رده به دليل ...؟!

چرا مخزن بسته رو رد میکنی؟
مخزن بسته خیلی سنگینه و بهتره تو قسمتای پایینی باشه،با نورپردازی مصنوعی هم کارش راه میفته
من باشم میزنم مخزن بسته

ارتفاع برای پارکینگ خیلی زیاده،برای سالن ورزشی هم خیلی کمه،مگه اینکه سالن شطرنج یا پینگ پنگ بشه، وگرنه هیچ ورزش توپ دار،یا رینگ داری نمیشه اینجا بازی کرد،برای سوپر مارکت شاید بد نباشه،اما چون مخزن بسته سنگینه،به نظر میاد از سوپر مارکت مناسب تر باشه

اگر دوستان برای فضای خرید دلیل خوبی دارن و میتونن بگن،لطفا حتما بگن،من جز چیز خاصی به ذهنم نمیرسه

orkide69

عضو جدید
چرا مخزن بسته رو رد میکنی؟
مخزن بسته خیلی سنگینه و بهتره تو قسمتای پایینی باشه،با نورپردازی مصنوعی هم کارش راه میفته
من باشم میزنم مخزن بسته

ارتفاع برای پارکینگ خیلی زیاده،برای سالن ورزشی هم خیلی کمه،مگه اینکه سالن شطرنج یا پینگ پنگ بشه، وگرنه هیچ ورزش توپ دار،یا رینگ داری نمیشه اینجا بازی کرد،برای سوپر مارکت شاید بد نباشه،اما چون مخزن بسته سنگینه،به نظر میاد از سوپر مارکت مناسب تر باشه

اگر دوستان برای فضای خرید دلیل خوبی دارن و میتونن بگن،لطفا حتما بگن،من جز چیز خاصی به ذهنم نمیرسه

داداش من كي مخزن بسته رو رد كردم .:surprised: جواب همونه

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
:que: ساختار فضايي كدام بنا به يك دبستان نزديكتر است؟ 1)اقامتگاه جهانگردان 2)گالري 3)بيمارستان 4)كتابخانه
منبع:درك عمومي عسگري

به نظرم اقامتگاه جهانگردان بهتره
اولین چیزی که به ذهن آدم میاد اینه که تابستونا مدرسه هارو میدن به فرهنگیایی که میرن سفر
اتاق های مستقلی تو دبستان هست با مساحت مناسب و برای مدیر و معاون و ... فضاهایی در نظر گرفته شده که به هر حال تا حدودی هماهنگه
بیمارستان که ضوابط وحشتناکی داره غیر ممکنه
کتابخونه به سالن و فضای مخزن نیاز داره که بعیده یه دبستان فضاهایی با مساحت و شرایط اقلیمی و نور و رطوبت مناسب اونو داشته باشه
گالری،غیر ممکن نیست! مخصوصا پاپ آپ گالری ها میتونن تو این ساختار بگنجن،اما گالری جدی انبار و ضوابط نوری و ارتفاع زیادتر از کلاس درس و نظام حرکتی متفاوتی میخاد که مشخصا با دبستان متفاوت به نظر میاد
نظرت چیه؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:que: ساختار فضايي كدام بنا به يك دبستان نزديكتر است؟ 1)اقامتگاه جهانگردان 2)گالري 3)بيمارستان 4)كتابخانه
منبع:درك عمومي عسگري
من فكر ميكنم گالري باشه شايدم اشتباه ميكنم نمي دونم با توجه به اينكه هر دو فضاي اداري دارن هر دو سرويس بهداشتي عمومي دارن
و فضاهي گالريو ميشه به نوعي شبيه به فضاي كلاس از نظر وسعت دونست
حالا جواب جيه؟؟

shiva2009

کاربر بیش فعال
اونایی که کتاب لرزه ای رو خوندن ؛ این جزوه زلزله گلابچی با طراحی لرزه ای همپوشانی داره که همینو بخونم؟
فقط عکس هیچی نداره
این یا #7
همپوشانی که داره. آیین نامه س این. ولی جای طراحی لرزه ای رو نمی گیره. چون علاوه بر نداشتن شکل، روش توضیحش برای آموزش مفهومی نیست. مجبور میشی حفظ کنی مطالبش رو که هم سخته هم یادت میره. اگه میرسی کتابه رو بخون . اولویت بعدی جزوه سروش نیاس. اگه هیچ کدومو نداشتی اینو بخون.

النازا

عضو جدید
بچه هانظرتون درباره کتاب مدرن1900 چیه؟بخونمش؟من تست زنی روهنوز زیاد شروع نکردم ویکی دیگه درباره منظر جهاددانشگاهی کدوم مقاله هاش مهم تره؟وکدوم فصلای طراحی لرزه ای مهمه؟

آخرین ویرایش:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همپوشانی که داره. آیین نامه س این. ولی جای طراحی لرزه ای رو نمی گیره. چون علاوه بر نداشتن شکل، روش توضیحش برای آموزش مفهومی نیست. مجبور میشی حفظ کنی مطالبش رو که هم سخته هم یادت میره. اگه میرسی کتابه رو بخون . اولویت بعدی جزوه سروش نیاس. اگه هیچ کدومو نداشتی اینو بخون.

من دیگه امسال برای کنکور نیمخونم . چون هیچکدوم از این کتابهای که شما گفتینو نخوندم. منابعی که بچه ها تابستون گفتن با منابعی که این یک ماه اخیر تو باشگاه میگن از زمین تا اسمون با هم فرق داره

چرا حالا همه کتاب معرفی میکنن؟
من که مجازم نخواهم شد

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دیدمش خیلی خلاصه گفته خیلی چیزا رو نگفته عکس درست درمونم که نداره خود کتاب طراحی لرزه ای رو بخون پر از عکسه تا 10 -15 سال کنکور ارشدو جواب میده بدون سوال تکراری

ممنون

بچه هانظرتون درباره کتاب مدرن1900 چیه؟بخونمش؟من تست زنی روهنوز زیاد شروع نکردم ویکی دیگه درباره منظر جهاددانشگاهی کدوم مقاله هاش مهم تره؟وکدوم فصلای طراحی لرزه ای مهمه؟

همینایی که خوندی رو مسلط بشی بهتره
به جای اینکه چند کتاب بخونی چند بار یه کتاب رو بخونی بهتره

من دیگه امسال برای کنکور نیمخونم . چون هیچکدوم از این کتابهای که شما گفتینو نخوندم. منابعی که بچه ها تابستون گفتن با منابعی که این یک ماه اخیر تو باشگاه میگن از زمین تا اسمون با هم فرق داره

من که مجازم نخواهم شد

LESS IS MORE;)

مهم نیست که اینارو نخوندی/توی این یک ماه مونده هرچی عمیقتر و مسلطتر باشی بهتره و استرسش کمتره

آخرین ویرایش:

tehrangharb

عضو جدید

من که مجازم نخواهم شد

اصلاااااااااااا به این فکر نباش که منابع بیشتر بخونی, فقط همون چندتا جزو یا کتابی رو که داری میخونی چند دور با فاصله زمانی بخون تا مسلط بشی . اصلا به این توجه نکن که بقیه منابع رو نخوندی تو کنکورم هر سوالی رو کاملا مطمئن بودی جواب بده ؛ مطمئن باش میتونی درصد و رتبه خوبی به دست بیاری..... دوستم میگفت برای آزمون سری آخره مرکز برای درس ایستایی فقط یک دهم مطالب سرفصل رو خونده بود و فقطم همونارو جواب داده بود و درصدش 35 شد...درسته درصده خیلی خوبی نیست ولی خب نسبت به چیزی که خونده بود خوبه....

موفق باشی

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز

من که مجازم نخواهم شد

والا این عکس گریه رو منم بذارم رو آواتارم ناامید میشما :D اون کتابایی که تا حالا خوندی رو مرور کن خیلی بهتره پیشنهادایی هم که بچه ها میدن بد نیست کتابایی که میشه سریع خوندشون یا فقط عکساش مهمن رو هم ببینی ضرر نمیکنی به شرط این که رو قبلیا خوب مسلط بشی همه سوالا رو که قرار نیست جواب بدیم تلاش کن که سوالایی که مطمئنی رو جواب بدی شک داشتی هم جواب ندی همین امیدت به خدا باشه موفق میشی ایشالا

shiva2009

کاربر بیش فعال

من که مجازم نخواهم شد
به نظر منم خوندن کتاب جدید درست نیست الان. چون پرسیده بودن، گفتم. تازه اگه مشکل این کتاب طراحی لرزه ایه که من میگم نمی خواد بخونیش الان. ذهنت رو درگیرش نکن، گیرم که 2تا سؤالشم نزنی. کسی که درسای فنی رو 100 نمی زنه به هرحال. مطمئن باش اگه همون چیزایی که خوندی رو توی این مدت مرور کنی، نتیجه ی خیلی بهتری از کسایی که منابع زیاد می خونن اما به هیچ کدومش مسلط نمی شن، می گیری.

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
LESS IS MOOR;)

مهم نیست که اینارو نخوندی/توی این یک ماه مونده هرچی عمیقتر و مسلطتر باشی بهتره و استرسش کمتره[/QUOTE]

اصلاااااااااااا به این فکر نباش که منابع بیشتر بخونی, فقط همون چندتا جزو یا کتابی رو که داری میخونی چند دور با فاصله زمانی بخون تا مسلط بشی . اصلا به این توجه نکن که بقیه منابع رو نخوندی تو کنکورم هر سوالی رو کاملا مطمئن بودی جواب بده ؛ مطمئن باش میتونی درصد و رتبه خوبی به دست بیاری..... دوستم میگفت برای آزمون سری آخره مرکز برای درس ایستایی فقط یک دهم مطالب سرفصل رو خونده بود و فقطم همونارو جواب داده بود و درصدش 35 شد...درسته درصده خیلی خوبی نیست ولی خب نسبت به چیزی که خونده بود خوبه....

موفق باشی

والا این عکس گریه رو منم بذارم رو آواتارم ناامید میشما :D اون کتابایی که تا حالا خوندی رو مرور کن خیلی بهتره پیشنهادایی هم که بچه ها میدن بد نیست کتابایی که میشه سریع خوندشون یا فقط عکساش مهمن رو هم ببینی ضرر نمیکنی به شرط این که رو قبلیا خوب مسلط بشی همه سوالا رو که قرار نیست جواب بدیم تلاش کن که سوالایی که مطمئنی رو جواب بدی شک داشتی هم جواب ندی همین امیدت به خدا باشه موفق میشی ایشالا

به نظر منم خوندن کتاب جدید درست نیست الان. چون پرسیده بودن، گفتم. تازه اگه مشکل این کتاب طراحی لرزه ایه که من میگم نمی خواد بخونیش الان. ذهنت رو درگیرش نکن، گیرم که 2تا سؤالشم نزنی. کسی که درسای فنی رو 100 نمی زنه به هرحال. مطمئن باش اگه همون چیزایی که خوندی رو توی این مدت مرور کنی، نتیجه ی خیلی بهتری از کسایی که منابع زیاد می خونن اما به هیچ کدومش مسلط نمی شن، می گیری.

میفهم شما ها چی میگین . اما احساس میکنم زحماتم از تابستون تا حالا هدر رفت . جدی تا قبل از ابان کسی از این کتابها حرفی نزده بود.
دلم گرفته ناراحتم :)
شاید قسمت من هم همینه دیگه
مرسی از همتون

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز

فضای زیر زمین فضایی نیست که بتونه مشتری جذب بکنه پس مناسب واسه خرید نیست
پارکینگ درسته معمولا در پارکینگ زیر زمین قرار میگیره ولی مکان درستی نیست واسه به علت این که اتش سوزی اگه به خاطر ماشین صورت بگیره کل ساختمون در خطر هست
سالن ورزشی نیاز به نور طبیعی داره هر چند که امروزه در ایران اکثر سالن ورزشی تو یه زیر زمین هست
مخزن کتاب به علت سنگینی و عدم نیاز به نور طبیعی بهترین مکان هست

orkide69

عضو جدید
من فكر ميكنم گالري باشه شايدم اشتباه ميكنم نمي دونم با توجه به اينكه هر دو فضاي اداري دارن هر دو سرويس بهداشتي عمومي دارن
و فضاهي گالريو ميشه به نوعي شبيه به فضاي كلاس از نظر وسعت دونست
حالا جواب جيه؟؟

اقامتگاه جهانگردان

orkide69

عضو جدید
به نظرم اقامتگاه جهانگردان بهتره
اولین چیزی که به ذهن آدم میاد اینه که تابستونا مدرسه هارو میدن به فرهنگیایی که میرن سفر
اتاق های مستقلی تو دبستان هست با مساحت مناسب و برای مدیر و معاون و ... فضاهایی در نظر گرفته شده که به هر حال تا حدودی هماهنگه
بیمارستان که ضوابط وحشتناکی داره غیر ممکنه
کتابخونه به سالن و فضای مخزن نیاز داره که بعیده یه دبستان فضاهایی با مساحت و شرایط اقلیمی و نور و رطوبت مناسب اونو داشته باشه
گالری،غیر ممکن نیست! مخصوصا پاپ آپ گالری ها میتونن تو این ساختار بگنجن،اما گالری جدی انبار و ضوابط نوری و ارتفاع زیادتر از کلاس درس و نظام حرکتی متفاوتی میخاد که مشخصا با دبستان متفاوت به نظر میاد
نظرت چیه؟

I agree with you.thanks a lot

orkide69

عضو جدید

من که مجازم نخواهم شد

به خدا منم مثل شمام شايدم وضعم بدتر از شما باشه .منم اين كتابايي كه بچه ها ميگنو نخوندم . باور كن اصلا اين كه چند تا كتاب خونده باشي اصلا مهم نيست . خودمو مثال ميزنم پارسال 3 يا 4 تا كتاب خوندم رتبم شد 800 . من برنامم اينه تا 15 روز آينده منابع جديدو هرچندتا كه بتونم ميخونم بقيشم مرور و تست زني . به نظرم 50درصد كنكور اعتماد به نفسه كه هر دومون داريم .بقيشم با خدا;)

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم میتونی خیلی سریع بخونیش،ظاهرا 500 صفحه اس اما 100 صفحه آخر چیز خاصی نداره،در مورد استاد کارهاس و عکسهای رنگیه
یعنی 400 صفحه اس که کلی جدول و ... داره،خیلی از اولین ها و ترین ها رو میگه،کمک میکنه به شناخت ویژگی های دوره های مختلف،جدول هاشم برای مرور کلی و سریع اینکه چه بنایی کجاس و چه دوره ای ساخته شده مناسبه،اگر تو معماری اسلامی مطالعه داشتی،راحت میتونی تمامش کنی،من دیشب 70 صفحه خوندم،بقیه اش هم امروز از ظهر شروع کردم،بعضی جاهاشو میتونی تشخیص بدی مهم نیست و میتونی بپری،برای یه خوندن سریع می ارزه

فضا زمان اما،اگر تا حالا نخوندیش،فکر می کنم دیر باشه،به جاش کتابی رو که قبلا خوندی مرور کنی شاید بهتر باشه،بستگی به خودت داره،ولی بدون شک کتابیه که چون بیانش متفاوته و یه جورایی روایتگره بهتر میشه به ذهن سپرد

کتاب پیرنیا هم انصافا مهمه،فکر می کنم منظور دوستمون فقط به بحث دوره ها بود و نظر ایشون اینه که نمیگن کدوم رازیه یا کدوم اصفهانی،میگن تیموری و صفوی ... چنین چیزی رو از حرفش متوجه شدم
خیلی ممنونم که با حوصله زیاد همیشه به سوالای من وهمه بچه ها جواب میدید از فردا انشالاه کتاب کیانی میخونم .امروز تهیه اش کردم.به نطرتون تو این زمان برای معاثر کتاب جدید چی بخونخم فقط قبتدیانو خوندم برای فن ساختمانم فناوری نوین با تنطیم شرایط مرادی و اکوستیک.من برای فن درصد 30اینا کافیه؟؟؟؟

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز

خیلی ممنونم که با حوصله زیاد همیشه به سوالای من وهمه بچه ها جواب میدید از فردا انشالاه کتاب کیانی میخونم .امروز تهیه اش کردم.به نطرتون تو این زمان برای معاثر کتاب جدید چی بخونخم فقط قبادیانو خوندم برای فن ساختمانم فناوری نوین با تنطیم شرایط مرادی و اکوستیک.من برای فن درصد 30اینا کافیه؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.