قانون جاذبه از نگاهی متفاوت

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ی ما در مورد قانون جاذبه و جملات تاکیدی مثبت چیز هایی را شنیده ایم.امروز می خواهیم از نگاه دین به این موضوع بپردازیم.ما از همان ابتدای کودکی چنین کلماتی را از بزرگان خود می شنیدیم که فلان کار را نکن و گرنه خدا تو را در جهنم می سوزاند.خدا بر دهانت آب داغ خواهد ریخت و...چهره ای که در ذهن همه ی ما از خداوند ساخته اند چهره ی خشمگین و عصبانی می باشد که صبح تا شب منتظر است تا ما خطا کنیم و آن ها را ثبت کند تا در جهنم ما را بسوزاند.بیایید واژه ی دعا را بررسی کنیم.دعا چیست؟معنی لغوی دعا دعوت کردن می باشد و یا به عبارتی جذب کردن و یا به عبارت صحیح تر همان قانون جذب می باشد.

خداوند در قرآن بار ها و بار ها به این قانون جاذبه اشاره کرده است که بیایید به سوی آگاهی ها تا هر آنچه مثله من اراده می کنید به دست آورید.

مثال هایی از قانون جاذبه در دین اسلام:

سوره ی اعراف:

شما مرتب دعا می کنید و ما اجابت می کنیم

سوره ی نوح :

اگر فضل و رحمت ما نبود و تمامی دعاها اجابت می شد دچار مشکل می شدید

آیه ی قرآن:

شما نمی توانید دعا کنید چون همیشه در حال دعا کردن هستید

سوره ی یونس آیه ی 61:
من به فضل و رحمت الهی شادمانم و در پناه خداوند خویش به سر می برم

حدیث قدسی:

اگر نقصانی در مال خود پیدا کردی و اگر در جسم خودت ناراحتی یافتی و یا خللی در زندگی خود یافتی مطمئن باش که سخنی گفتی و تکرار کردی( این یعنی همان قانون جاذبه)

پیشنهاد می کنم هر روز صبح که از خواب بیدار می شویم این دعای بسیار زیبا که با معنی متفاوتی ترجمه شده است را مطالعه کنیم:

دعای فوق العاده زیبا و بسیار تاثیر گذار آیت الکرسی با ترجمه ی متفاوت :

ذهن من سرشار از آرامش و اعتماد است.من با همین اعتماد و اطمینان به کردار خویش آماده ام تا با هر موقعیتی آماده شوم.خداوند همراه با لبخند رضایت در وجود من گسترش یافته است.من محصول عشق الهی هستم و در سایه سار کرده کار خویش به موقعیت های روز افزون دست پیدا می کنم