فوانین ما برای زنان از سرشونم زیاده

Mohsen_1111

عضو جدید
به نظر من خدا بیشتر از همه مخلوفتشو می شناسه به همین دلیل اینهمه در قوانین اسلام بیشتر به مرد بهها داده و اگر یکمی به این زنها بها میداد چه قدر فساد های جامعه بیشتر می شد.واقعا به مرده که رو میدی....
ببینید دوست من خداوند هر چیزی رو بر اساس حکمتی آفریده یکی از نظریه های تحقیرآمیزی که در گذشته وجود داشته اینه که "زن عنصر گناه است"، "از وجود زن شر و وسوسه بر می خیزد "، "زن شیطان کوچک است ". "شیطان ، زن را وسوسه می کند و زن مرد را". "می گویند آدم اول که فریب شیطان را خورد واز بهشت سعادت بیرون رانده شد از طریق زن بود شیطان حوا را فریفت و حوا آدم را" .
قرآن داستان بهشت آدم رو مطرح کرده ولی هرگز نگفته که شیطان حوا را فریب داد و حوا آدم را قرآن حوا را به عنوان مسوول اصلی معرفی نمی کنه و اونو از حساب هم خارج نمی کنه. قرآن اونجا که پای وسوسه شیطان رو به میون می کشه می فرماید "فوسوس لهما الشیطان "شیطان آندو را وسوسه کرد" . .قرآن در آیات زیادی فرموده که پاداش اخروی و قرب الهی به جنسیت مربوط نیست ، به ایمان و عمل مربوطه، خواه از طرف زن باشه و یا از طرف مرد. قرآن در کنار هر مرد بزرگی از یک زن بزرگ یاد می کنه. در تاریخ مکتبمون هم زیاد داشتیم نمونش مثل پیامبر ٌ و خدیجه س یا علی ع و فاطمه س

عرعر جون یوزر تازه واردت مبارک :redface:، قطره چندمی فدام شی ؟
ببینید این که شما هر صحبت اشتباهی رو به مخالفینتون (البته از دیدگاه خودتون) نسبت بدین کار درستی نیست

آخرین ویرایش:

فرانك67

عضو جدید
بله منم دقیقا همینو میگم!
ببخشید واقعا متوجه نمیشم با کجای حرف من مخالفید؟ ظاهرا که من و شما هم نظریم.
بله من اینو بارها گفتم، دوستانی که منو میشناسن میتونن تایید کنن که همیشه گفتم خیلی از قوانین اسلام برای عرب 1400 پیش نازل شد که از فرط بی فرهنگی و بی عقلی اگه دختر به دنیا میاورد زنده به گورش میکرد! حتی عقلش نمیرسید که اگه اینکار ادامه پیدا کنه نسلشون منقرض میشه! (که ای کاش ادامه پیدا میکرد;))
یه بحثی توی فقه هست به اسم "احکام ثانویه" که توی کشور ما هروقت به نفعشونه ازشون استفاده میکنن.. اا درواقع با کمی دقت میشه دید که تفاوت مردم امروز با مردم 1400 سال پیش از زمین تا آسمونه.. هنوزم که هنوزه توی دادگاه ها برای نفقه و دیه شتر و بز و گندم میبرن! بعد به هزار بدبختی ارزشش رو محاسبه میکنن.. البته این کوچکترین و بی ضرر ترین چیزیه که باید مشمول احکام ثانویه بشه.. بعضی هاش رو که واقعا ضروری هستن و ترجیح میدم نگم رو شاید بتونین حدس بزنین!
ضمنا علاقه به جدایی دین از سیاست که از تمام سکنات و وجنات من در حال فورانه.. نمیدونم چطور تصور کردین من طرفدار اسلام سیاسی هستم:surprised:
من همچين تصوري نكردم !اما ما بايد ياد بگيريم با شرايطمون كنار بيايم!شايد منم از اختلاط اسلام و سياست امروز راضي نباشم اما مطمئنا اگر از سياست در راه دين استفاده بشه نه دين براي سياست مخالف شما هستم !ما بايد بدونيم كجا هستيم و چي مي خوايم !وقتي راجع به دين درك درستي نداريم نمي تونيم درست و در راه درست قرار بگيريم ! اين حرفايي كه ميزنم نفي وضعيت امروز نيست!اصلاح يك موقعيت بهتر از به عقب برگشتن و دوباره درستش كردنه !چه بسا با به عقب برگشتن فقط خرابتر بشه!فراموش نكن برج پيزا سال هاست كه كجه!اما بودنش تفاوتي ايجاد كرده كه همه دوست دارن كه پا برجا باشه ! ببيننش و ازش لذت ببرن !هر چقدر هم كج باشه ميشه جلوي سقوطش رو گرفت !چه بسا بيشتر از برجي كه فقط ظاهر محكمي داره پا برجا بمونه!

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اولین پست شماست که من در جوابش اونا رو نوشتم:
البته من موافق اين نظر نيستم!ديني كه با سياست يكي شه! دين اسلام واقعي نيست!اين نگاهي هم كه ما به اسلام داريم حاصل همين اتفاقه !من قبول ندارم كه اسلام ديني كه زنو در حد كالا براي يك مرد قرار داده!دين ما منعطف ترين دينه حرام و حلال مطلق نيست گناه و ثواب هم خداوند كتاب قران رو براي عرب جاهلي فرستاد كه دخترش رو زنده به گور مي كرد !زنش رو با دوستانش تعويض ميكرد! وقتي مردي ميمرد پسر ارشدش تمام زنان خانواده اش رو به ارث ميبرد! و در صورت تمايلش ميتونست مادر خودش رو هم به زني بگيره!و.........عرب جاهل هر زن زيبا رويي رو ميديد بهش رحم نمي كرد!
دين اسلام براي بستن دست عرب جاهل از همچين اعمالي قوانيني قرار داد كه زنان رو از دست عرب جاهل حفظ كنه!گفت بدن و زيور آلاتتون جز رو براي محارم خود به نمايش نگذاريد!تا عرب بهانه اي براي دسترسي به شما نداشته باشه!تا ايمن باشيد !!و براي عرب محدوديت اختيار همسر قائل شد وبراي زنان مهريه و ميراث تعيين كرد!پس به زن عرب لطف كرد و از فلاكت و كنيزي نجاتش داد!وخداوند در قران فرمود زن و مرد نامحرم نبايد يكديگر را لمس كنند حرام است!و خداوند در همين قران فرمود زماني كه شخصي ديد نامحرمش به كمك او نياز دارد و در خطر است لمس او نه تنها حرام بلكه ثواب است!متاسفانه چيزي كه ما از اسلام ديديم ظواهرشه ! نه تنها عرب بلكه فقهاي ما هم از دين ظواهرش رو ديدن و به ما ديكته كردن اصل دين رو فداي پوشش ها و خوراكي ها و نوشيدني ها كردن! من و شما هم همينو از دين اسلام ديديم و فهميديم ! ولي اگه اسلام واقعي درست درك بشه هيچ بي عدالتي نسبت به هيچ جنس و گرو هي درش نيست!
این هم جواب منه و درصد حیرتم ازینکه شما با حرف من مخالفت کردید با اینکه...
بله منم دقیقا همینو میگم!
ببخشید واقعا متوجه نمیشم با کجای حرف من مخالفید؟ ظاهرا که من و شما هم نظریم.
بله من اینو بارها گفتم، دوستانی که منو میشناسن میتونن تایید کنن که همیشه گفتم خیلی از قوانین اسلام برای عرب 1400 پیش نازل شد که از فرط بی فرهنگی و بی عقلی اگه دختر به دنیا میاورد زنده به گورش میکرد! حتی عقلش نمیرسید که اگه اینکار ادامه پیدا کنه نسلشون منقرض میشه! (که ای کاش ادامه پیدا میکرد;))
یه بحثی توی فقه هست به اسم "احکام ثانویه" که توی کشور ما هروقت به نفعشونه ازشون استفاده میکنن.. اا درواقع با کمی دقت میشه دید که تفاوت مردم امروز با مردم 1400 سال پیش از زمین تا آسمونه.. هنوزم که هنوزه توی دادگاه ها برای نفقه و دیه شتر و بز و گندم میبرن! بعد به هزار بدبختی ارزشش رو محاسبه میکنن.. البته این کوچکترین و بی ضرر ترین چیزیه که باید مشمول احکام ثانویه بشه.. بعضی هاش رو که واقعا ضروری هستن و ترجیح میدم نگم رو شاید بتونین حدس بزنین!
ضمنا علاقه به جدایی دین از سیاست که از تمام سکنات و وجنات من در حال فورانه.. نمیدونم چطور تصور کردین من طرفدار اسلام سیاسی هستم:surprised:
و باز این جواب شماست و...
من همچين تصوري نكردم !اما ما بايد ياد بگيريم با شرايطمون كنار بيايم!شايد منم از اختلاط اسلام و سياست امروز راضي نباشم اما مطمئنا اگر از سياست در راه دين استفاده بشه نه دين براي سياست مخالف شما هستم !ما بايد بدونيم كجا هستيم و چي مي خوايم !وقتي راجع به دين درك درستي نداريم نمي تونيم درست و در راه درست قرار بگيريم ! اين حرفايي كه ميزنم نفي وضعيت امروز نيست!اصلاح يك موقعيت بهتر از به عقب برگشتن و دوباره درستش كردنه !چه بسا با به عقب برگشتن فقط خرابتر بشه!فراموش نكن برج پيزا سال هاست كه كجه!اما بودنش تفاوتي ايجاد كرده كه همه دوست دارن كه پا برجا باشه ! ببيننش و ازش لذت ببرن !هر چقدر هم كج باشه ميشه جلوي سقوطش رو گرفت !چه بسا بيشتر از برجي كه فقط ظاهر محكمي داره پا برجا بمونه!
و من اینبار دیگه دو چندان متعجب شدم. چون من که در جوابش گفتم بله درسته ما اسلام رو بد فهمیدیم و باید یه سری احکام ظاهری اولیه که برای اعراب جاهل بوده و اون زمان لازم بوده، در این زمان نئوموفیسم کنه و مشمول احکام ثانویه بشه. انگار شما از اون دسته آدما هستید که فکر میکنید با همه چیز صرفا باید مخالفت کنید. من عینا در راستای صحبت های شما حرف زدم. اما شما با حرف خودتون هم مخالفت کردید.. من کجا حرف از برگشت به عقب زدم؟ من که گفتم احکام گذشته باید نو بشه؟ فکر میکنم اگه عینا پست شما رو هم به عنوان حرفهای خودم کپی میکردم و میذاشتم باز باهاش مخالفت میکردید.
به هرحال امیدوارم موفق باشید:gol:

آخرین ویرایش:

ozra.m

عضو جدید
دوسته عزيز زندگي خيلي كوتاهه زياد به تفاوت ميان مرد و زن توجه نكن آخرش سر خودت كلاه مي ره
من نميگم طرز فكرتو عوض كن فقط ميگم به فكر زندگيت باش انوقت خودت ميغهمي كه كجايه زندگيتي...

ozra.m

عضو جدید
ماکه از مردي مرديم و چيزي نديدم از تو کتاب اسم رستم و فقط شنيديم

که اگراونم بودامروز حتمن کراکي بود
رستم امروز از جنس بد شاکي بود
رستم اگر بود واسش جرم ميساختن
تو گردنش آفتابه لگن مينداختن
شايد ميرفت جنگ و بر ميگشت احترام داشت
سرتيپ سپاه ميشد تو دبي سهام داشت
رستم ميتونست حتي به قولي گنجي شه
يه کم کانت و پوپر بخونه فرنگي شه
ميشد اسلام رو سکولاريستي تعبير کنه
ميشد قرآن رو تو هرمنوتيک تفسير کنه
ميشد فيلم بسازه تو کن تقدير بشه
ميشد جک بگه معترض تعبير بشه
شايد ميرفت اروپا الان دو تا پاس داشت
اونجا تاکسي ميروند اينجا الگانس داشت
تو هر عيد ميرفت تو کنسرتا ميرقصيد
ديگه حرف سياسي نميزد ، مي ترسيد

رستم اگر بود مى گفت جدم عرب بود
خزر مالِ روس ها خليج خليج عرب بود
رستم اگه بود رستم و از ياد ميبرد
شاه نامه بيست سى سال تو طاقچه خونه خاك مى خورد
خانم ما مرد نيستيم رومون خط بکش
پرچم رو بگير خودت بشو رئيس جنبش
ما که از مردي مرديم لا اقل تو زن باش
يه کم از عطر غيرتت رو ما هم بپاش
تو بوي زمين سوخته مون رو ميدي خانم
تو هم از عرش به فرش رسيدي که خانم
ما که از مردي مرديم لا اقل تو زن باش
يه کم از اون عطر غيرتت رو ما هم بپاش
اگه اشتباه نكنم شاهين نجفيه . والا راس گفته

فرانك67

عضو جدید
اي بابا آقاي tired-poet من فكر ميكنم شايد در كل مفهوم حرف ما يكي باشه اما نه من حرف شما رو ميفهمم نه شما حرف منو !بعضي از آدم ها هيچ وقت حرف همو نمي فهمن !هر چقدر هم منظور و هدفشون يكي باشه!
جالبه منم فكر مي كردم شما از اون دسته آدم هايي هستين كه صرفا بايد حرف ديگران رو تكذيب كنيد!:w15:فكر كنم بهتره ديگه در اين مورد بحث نكنيم!موفق و سلامت باشيد ;)

حاج ابوالفضل

عضو جدید
به نظر من خدا بیشتر از همه مخلوفتشو می شناسه به همین دلیل اینهمه در قوانین اسلام بیشتر به مرد بهها داده و اگر یکمی به این زنها بها میداد چه قدر فساد های جامعه بیشتر می شد.واقعا به مرده که رو میدی....

ببین شما راست میگی خانمام راست میگن .منم راست میگم. توام راست میگی .اونام راست میگن.همه راست میگیم.اصلا تو چیکاره ای ؟من کیم؟ اونا کین.؟من چی میگم ؟تو چی میگی؟ اونا چی میگن؟

هممون تو این دنیا سر کاریم.برید خوش باشید

حاج ابوالفضل

عضو جدید
بسه...انقدر در و گوهر سرازیر نکن تو سایت!
می تونم بپرسم از پشت کدوم کوه اومدید با این افکار نورانیتون؟!!!:surprised:
ببین شما راست میگی خانمام راست میگن .منم راست میگم. توام راست میگی .اونام راست میگن.همه راست میگیم.اصلا تو چیکاره ای ؟من کیم؟ اونا کین.؟من چی میگم ؟تو چی میگی؟ اونا چی میگن؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user_online.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/reputation.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/report.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif

حاج ابوالفضل

عضو جدید
ممنون.حرف شما درسته.ببخشيد تشكر ندارم.:gol:

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user_online.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/reputation.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/report.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif

حاج ابوالفضل

عضو جدید
جامعه آماری خودتون رو فراتر از خانواده و فامیلاتون ببرین متوجه می‌شین چقد کوته فکر هستین

samane joon

عضو جدید
متاسفم براي كسايي كه فكر ميكنن اصلا قوانيني براي زنها در ايران وجود داره انچه هست قوانين نيست تنها استثماري بيش نيست

آرتميس.artmiss

عضو جدید
من كاري به سخن مسئول اين تاپيك ندارم كه درست ميگويد يا اشتباه
اما داري از مرزت جلو مي آيي وبه دين اسلام وپيامبرش سخن ناروا ونيش دار ميزني
سؤال از تو وامثال تو دارم :
كداميك از كارهاي خدا بي حكمت است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
جواب معلومست .........هيچكدام
خوب سوال بعدي ؟
خداوند متعال 124000پيامبر ارسال ومبعوث نموده است ..........چرا حتي يكنفر از اين پيامبران خدا ؛ زن نبودند .........چرا؟
ميشه من جواب سوال دومت رو بدم عزيز؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دليل اين كه هيچ پيامبري از زنها فرستاده نشد نه به خاطر كم تر بودن سطح شعور زنه نه به خاطر هيچ دليل ديگه ذاتي زن كه مربوط به حسنات اخلاقي و رفتاري بشه . بلكه به اين دليله كه شما مرداي ناقص الخلقه هميشه به جاي اينكه به باطن وجودي آدمها نظاره كنيد هميشه از ظاهر تصميم مي گيريد الان كه قرن بيست ويكه و خرسرمون متمدنيم يه خانومي بخواد يه جا مدير باشه صد جور زيرابشو مي زنيد. عقلتون نمي رسه مديريت به قدرت زور وبازو نيست به فكره كه هم زن مي تونه داشته باشه هم مرد واي به روزي كه مي خواست پيامبر بشه. از پيامبرمرد كسي پيروي نمي كرد چه برسه كه مي خواست زن هم باشه.
پس نه اينكه زن ها توانايي پيامبري رو نداشته باشند چه از لحاظ ايماني و اخلاقي چه به لحاظ قدرت رهبري بلكه مردها باورشون نمي كردند.
واي كه چه قدر مردها درطول تاريخ ثابت كردند احمقندو خودخواه!

arar19551

عضو جدید
سلام. بنظر من این دوستمون که این عنوان رو زدند یه هدفی دارند اگر به حرفاشون دقت کنید مستقیما داره به بعضی طرز تفکر هایی که دیگه حالا هیچ کس قبول نمی کنه می پردازه.
ایشون به نظرمن داره یه نظر سنجی غیر محسوس می کنه با به چالش کشیدن مسائل بسیار حساس و مهم برای ما.
اگر یکم در مورد نویسندگی مطالعه کرده باشید می فهمید خیلی از نویسنده ها برای پیدا کردن شروع مناسب یه همچین صحبت هایی راه می انداختن.( البته خدا کنه این دوستمون که این صحبت بی محتوا رو راه انداختن همین منظور رو داشته باشند اگر این طور نباشه براشون متاسفم!)
یادم میاد منم خودم یه زمانی طعمه شدم ! یه نفر گفته بود میخواد خودکشی کنه دنیا براش بی معنیه و... منم رفتم کلی نصیحتش کردم بعدا فهمیدم میخواد برای پایان نامش کار کنه داره از حرفای ما برای مقالش مطلب جمع می کنه و دلایل علاقه مندا به زندگی رو میخواد از زبان من و چند نفر دیگه بصورت مستند بنویسه.

در هر صورت این حدسی هست که من می زنم و بعید می دونم یه دانشجو همچین طرز فکری داشته باشه که به خانم ها با این طرز، نگاه کنه.

موفق باشید
باریکلا من از همتون بابت این که سرکارتونگزاشتمتون معذرت می خوام .من خودم شدیدا به این اصل معتقدم که به هیچ وجه افراد نباید و نباید به خاطر مسایلی که خودشون در اون هیچ اراده یی ندارند (مثل جنس ملیت مذهب قد فیافه و..)مورد تبعیض و اهانت قرار بگیرند.

آخرین ویرایش:

adrineh

عضو جدید
براتون متاسفم
همیشه برام سواله که چرا تو دین شما همیشه باید زن خودشو به خاطر مرد اذیت و محدود کنه
به نظر من که این موضوع باید کاملا برابر باشه
از شما مسلمانها بعیده

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
باریکلا من از همتون بابت این که سرکارتونگزاشتمتون معذرت می خوام .من خودم شدیدا به این اصل معتقدم که به هیچ وجه افراد نباید یه خاطر مسایلی که خودشون در اون هیچ اراده یی ندارند (مثل جنس ملیت مذهب قد فیافه و..)مورد تبعیض و اهانت نباید قرار بگیرند
من که پشت گوشام مخملی نیست.. بقیه رو نمیدونم

*ملینا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
قوانین اسلام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کدوم اسلام؟
این قوانین رو خدا تعیین کرده؟
شما هنوز طریقه درست صحبت کردن رو بلد نیستی....
هنوز بلد نیستی توهین آمیز حرف نزنی....
اونوقت دم از اسلام و قانونش میزنی؟
اسلام و قوانین اسلام رو افرادی مثل شما تعیین کردن....

hasan_y

عضو جدید
براتون متاسفم
همیشه برام سواله که چرا تو دین شما همیشه باید زن خودشو به خاطر مرد اذیت و محدود کنه
به نظر من که این موضوع باید کاملا برابر باشه
از شما مسلمانها بعیده
برا منم یه سواله
یعنی همیشه یه سوال بوده
چرا اگه یه کاری بکنه یه حرفی بزنه یا چه میدونم ...
خانوادش فامیلش قومش قبیلش مذهبش و ... محکوم میشن
تو چرا اسمه اسلامو میاری
من نمیگم یه بچه مسلمونم ولی خیلیا هستن
تو چرا اسلامو محکوم میکنی
ما کی میخایم یاد بگیریم به اعتقاداته همدیگه احترام بذاریم و به هم توهین نکنیم
اگه از یکی عصبانی میشین فقط خودشو مورد خطاب قرار بدین
اسلام یکی از کاملترین دین هاست
شک نکنین

gizmo

عضو جدید
باریکلا من از همتون بابت این که سرکارتونگزاشتمتون معذرت می خوام .من خودم شدیدا به این اصل معتقدم که به هیچ وجه افراد نباید و نباید به خاطر مسایلی که خودشون در اون هیچ اراده یی ندارند (مثل جنس ملیت مذهب قد فیافه و..)مورد تبعیض و اهانت قرار بگیرند.
این حرفت دو معنی میده:
1-شما در برابر جوابای دوستان کم آوردی و رفتی ماستمالیزیشن کنی حرفتو که دیدی چه راهی بهتر از عر عر فرض کردن جمع-البته دور از جون بچه ها-
یا
2-هنوز به توصیه من گوش نکردی و نرفتی دنبال درمان و کلن خوشی که خذئبل بگی و بعد بگی کی بود کی بود من نبودم
پس
بیماریت حادتر از اونیه که من فکر می کردم:w24:

دختر اریا

عضو جدید
خجالت بکش مگه بچه دهاتی که اینطوری حرف می زنی . حالا خودمونیم به کسی نمی گم. مکتب می رفتی؟ یا دانشگاهتون پشت کوه بوده.البته کسی که این حرفا می زنه معلوم کلاه بزرگی رفته سرش.اخی دختره ولت کرده رفته. منم بودم با این اخلاق زشتت طلاقت می دادم

nilgoon13

عضو جدید
ای خدا چرا اینقدر این مردا کوته فکر هستن؟؟؟!چرا این قدر افق دیدشون محدوده؟؟

آذرتاش

عضو جدید
چون زنا اهل دوز و کلک نیستن!
عجب . بخاطر امتیاز چه حرفا که نمیزنی؟ جوری باش که خودت باشی. پاچه خواری هم حدی دارد. سوختن و ساختنم حدی داره بقول حمیرا خانم . بقیه تاپیک هاتم چرنده ای گدای امتیاز . از آدمهای دو رو بدم میاد

آذرتاش

عضو جدید
چون خدا جنس پست مردو می شناخته می دونسته که چه جونورایی هستید
یکی مثل خودتون فرستاده که شاید کمی آدمتون کنه
این حرف شما هم دقیقآ مثل حرفای تاپیک هست و فرقی هم نکرده. هم زننده تاپیک و هم شما هر دوتان خبیث و احمق هستید.

بالا