فرهنگ بی فرهنگی(زن بودن)

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا وقتی که به دستورات خدا برنگردیم مطمئنا وضع همینه و بدتر هم خواهد شد:gol:

:gol::gol::gol:
واقعا همین طوره
این قوانین باید اجرایی بشن نه اینکه شعارش داده بشه.

وگرنه شما بهترین نسخه را داشته باشی اما ان را توی جیبت بگذاری و مصرفش نکنی بیماریت خوب نمیشه.

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
منبع؟؟؟

بازم منبع؟؟؟البته برای ایرانش چون تو غرب دو حالت بیشتر نداره البته اکثریت رو عرض میکنم وگرنه عده ای هنوز به بنیان خانواده پایبندند
1-اگه آمریکا رو بگین شاید درسته باشه که اونجا خیانت کمه البته نسبت به اروپا اما اینم یادتون باشه که خانواده در آمریکا مثله ایران تعریف نمیشه یعنی کسایی که تا آخر عمر با یه نفر باشند خیلی کمه
2-اگه اروپا رو بگین که وضعیت فرق میکنه چون بسیاری از جاها مثل اون آمریکاییه که در یک زمان با یه نفره هم نیستند مثله ایتالیا و استرالیا و کل اروپای شرقی و...!!
متاسفانه ما داریم چند شهر بزرگ رو به کل ایران تعمیم میدیم که این همیشه اشتباه بوده
منظور من تو این تاپیک از اینکه میگم فرهنگ غلط غرب فقط روابط آزادشونه خواه ج.نسی خواه غیر ج.نسی و متاسفانه همیشه هم بعضیا میخواند اینطور وانمود کنند که همین فرهنگشون باعث پیشرفتشون شده اما نمیدونند که اونا بعضی دستورای اسلام ما رو بهتر از خود ما عمل میکنند مثلا دروغ گفتن مذمومه که حتی گاهی کابینه ای به این خاطر استعفا میده!!!مثلا آمریکاییها یه ضرب المثل دارند که میگند کسی رو نباید به خاطر چیزی که خدا بهش داده مسخره کرد در حالی که جامعه ما کاملا برعکسه!!!یا مهمترینش وحدت بوده که بعد از صفویه شاید فقط اول انقلاب همچین چیزیو دیده باشیم!!!
تا وقتی که به دستورات خدا برنگردیم مطمئنا وضع همینه و بدتر هم خواهد شد:gol:

شما گفتی مشک یک درصده ایا منبع گذاشتین؟! و منبع من شهره! مهم نیست کودوم شهر مهم نیست کجا توی کوچه و خیابون میبینین این مشکل رو.............
متاسفانه امار های ایران رو نمیشه روش حساب کرد وگرنه حتما دنبال منبع براتون میگشتم..............

باز هم شهر........... متاسفانه مسائل اجتماعی باز هم فقط از روی اجتماع میشه دید اینکه سر چهارراه با لباس مدرسه و فرم بایستی و به جای ماشین و تاکسی برات بیشمار ماشینها بایستند که همه مردهای بزرگسال سوارشون هستند............... منبع بهتر از این؟! به شرهتون برین و به کوچه ها و محلات با دید بازتری نگاه کنین این بهترین منبع که میتونم بگم.............
اگثرن به بنیان خانواده پایبند هستند همانطور که گفتین در غرب چون ارادی هست پس کسی از روی نیاز "شبش" عکس ایران زن نمیگیره و وقتی که واقعا عاشق و یا بخوان خانواده تشکیل بدن با هم زندگی و یا ازدواج میکنن.............
1- در اروپا و امریکای شمالی جفتشون خانواده ها استحکام دارن و مخصوصا انگلیس! واقعا خیلی سرسخت هستند! هم در تربیت و هم در با هم بودن............. نه همیشه ولی برعکس ایران وقتی سازش نباشه دو طرف مجبور نیستند با هم به خاطر پشتوانه ی مالی و یا اجتماعی و خانوادگی به هم زندگی کنن............. همین اصل اجبار نبودنه که زندگی رو راحت تر میکنه.......... فکر کنین در ایران بسیار زیاد هستند زنان و مردانی که از زندگیشون راضی نیستند ولی نمیتوانند کاری هم در موردش انجام بدن مخصوصا زنها! که از نظر طرف تفکر خانواده و جامعه که روی زنان مطلقه داره..............
2- حیانتکار همیشه در هر جامعه ای هست ولی در غرب کمتر برای اینکه ازادی هست.............. همانطور که اشاره کردم و دلیل ازدواجشون رو گفتم بنیان خانواده ها مستحکم تره و چون عرصه ص خیانت برای زن ها و مردها برابره و فقط مثل ایران نیست که مرد مجاز به خیانت باشه هرکس به قولی حساب کار دستش هست و میدونن یک سری از مرزهارو نباید ازش رد شد.............
مشکل چند شهر بزرگ نیست............ ولی در شهرهای بزرگ تر که جمعیت بیشتری هم داره این موضوع بسط بیشتری داره به علت همون زیادی جمعیت و بودن ادمهایی از هر طبقه و قشر.............

دقیقا یکی از دلایلشون همین فرهنگشونه ببینین شاید در اصل فرهنگ اقتصاد اجتماع و همه با هم در پایین سوا باشند ولی در مراحل بالا و کشوری همه اینها دست به دست هم میدن که باعث پیشرفت خوبی و بدی یک کشور میشن........... دستورات مختص به اسلام نیست خدا با همه ی پیامبراش این اصل رو اورده و در کشورهای مسیحی دروغ هم جزو گناهان حساب میشه.............. الان مشغولیت ذهن پسرهای ما و مردامون اگثریت چیه؟! همین که این موضوع تاپیک بهش اشاره میکنه وقتی مغز و خیال از این مورد راحت باشه برای بقیه چیزها جا باز میکنه.......... در روانشناسی هم این رو میگن و بسیار تاکید میکنن که مسائل جنسی نباید سرکوب بشه و عقده های جنسی اذیت جنسی چیزهایی هستند که در ادم تاثیر زیادی میگذارند..............

با این وضعی که الان در ایران برقراره وضعیت جامعه بد و بدتر میشه به هر حال مرسی از گفتگو............:gol:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اگثرن به بنیان خانواده پایبند هستند همانطور که گفتین در غرب چون ارادی هست پس کسی از روی نیاز "شبش" عکس ایران زن نمیگیره و وقتی که واقعا عاشق و یا بخوان خانواده تشکیل بدن با هم زندگی و یا ازدواج میکنن.............
بزرگوار یه کم داری تند میریا اتفاقا تو ایران از روی عشقه چون تا آخر عمر معمولا با همون یکیند مگه اون آماری که تو این سالها بالا رفته اونم اغلب تو شهرای بزرگ و اگه مقایسه بکنیم میبینیم جامعه ما فرقش با اون زمان اینه که الان فرهنگ غرب از همه طرف وارد ایران میشه ضمن اینکه تو غرب به اینکه هر از وقتی با یه نفر باشیو بعد با یکی دیگه نمیگند عشق میگند تنوع طلبی و ارمغان فرهنگ اشتباه غرب همین تنوع طلبیه که به بار میاد

1- در اروپا و امریکای شمالی جفتشون خانواده ها استحکام دارن و مخصوصا انگلیس! واقعا خیلی سرسخت هستند! هم در تربیت و هم در با هم بودن............. نه همیشه ولی برعکس ایران وقتی سازش نباشه دو طرف مجبور نیستند با هم به خاطر پشتوانه ی مالی و یا اجتماعی و خانوادگی به هم زندگی کنن............. همین اصل اجبار نبودنه که زندگی رو راحت تر میکنه.......... فکر کنین در ایران بسیار زیاد هستند زنان و مردانی که از زندگیشون راضی نیستند ولی نمیتوانند کاری هم در موردش انجام بدن مخصوصا زنها! که از نظر طرف تفکر خانواده و جامعه که روی زنان مطلقه داره..............
اتفاقا دلیل افزایش نرخ طلاق هم همینه اما علتش چیه؟؟همون چیزی که از غرب برامون رسیده مصرف زدگی و تنوع طلبی!!!
2- حیانتکار همیشه در هر جامعه ای هست ولی در غرب کمتر برای اینکه ازادی هست.............. همانطور که اشاره کردم و دلیل ازدواجشون رو گفتم بنیان خانواده ها مستحکم تره و چون عرصه ص خیانت برای زن ها و مردها برابره و فقط مثل ایران نیست که مرد مجاز به خیانت باشه هرکس به قولی حساب کار دستش هست و میدونن یک سری از مرزهارو نباید ازش رد شد.............
چه حساب کاری؟؟؟طرف خیانت میکنه زنشم خیانت میکنه بعد یه مدت هم میگه دیگه درکت نمیکنم نصف نصف والسلام!!!
مشکل چند شهر بزرگ نیست............ ولی در شهرهای بزرگ تر که جمعیت بیشتری هم داره این موضوع بسط بیشتری داره به علت همون زیادی جمعیت و بودن ادمهایی از هر طبقه و قشر.............
اول اینکه اکثر مردم ایران تو شهرهای بزرگ نیستن دوم اینکه تو شهرهای بزرگ فرهنگ غربی به شدت بیشتر از باقی جاها رخنه کرده

دقیقا یکی از دلایلشون همین فرهنگشونه ببینین شاید در اصل فرهنگ اقتصاد اجتماع و همه با هم در پایین سوا باشند ولی در مراحل بالا و کشوری همه اینها دست به دست هم میدن که باعث پیشرفت خوبی و بدی یک کشور میشن...........
اشتباه نشه دلیلش اون مصداقای خوب از فرهنگشونه که چندتاشو اشاره کردم

دستورات مختص به اسلام نیست خدا با همه ی پیامبراش این اصل رو اورده و در کشورهای مسیحی دروغ هم جزو گناهان حساب میشه..............
دورغ یک رذیله اخلاقیست قبل از اینکه منکر ادیان باشه ضمن اینکه چیزی به عنوان مسیحیت عملا وجود نداره

الان مشغولیت ذهن پسرهای ما و مردامون اگثریت چیه؟! همین که این موضوع تاپیک بهش اشاره میکنه وقتی مغز و خیال از این مورد راحت باشه برای بقیه چیزها جا باز میکنه.......... در روانشناسی هم این رو میگن و بسیار تاکید میکنن که مسائل جنسی نباید سرکوب بشه و عقده های جنسی اذیت جنسی چیزهایی هستند که در ادم تاثیر زیادی میگذارند..............
انسان که همون انسانه 1000 سال پیشه نیازاش هم که هموناست پس علت این مشغولیت ذهن جوونای ما البته نه اکثرشون چیه؟؟؟
چیزی که فرق کرده اینه که نسلهای گذشته برای زندگی هدف داشته اند اما الان چنین چیزی خیلی کمه و علتش هم همون مصرف زدگیه تو همه چیز مثلا فلان فیلمو میبینه نمیدونه برای چی میبینه فلان تفریحو میکنه نمیدونه هدفش چیه و این مصرف زدگی هم سوغات فرهنگ غربه البته فرهنگ اشتباهه غرب
اسلام هم هیچوقت مسائل جنسی رو سرکوب نکرده چون به ازدواج سفارش کرده اما اون رو هم آزادانه رهاش نکرده چیزی که تو غربه و متاسفانه وارد کشور ما هم شده:gol:

Al Pacino

عضو جدید
متاسفانه مجال خوندن کل تاپیکو نداشتم، چند تا پست اول و خوندم گفتم منم یه چیزی بگم
این مباحثی که مطرح میشن غالبا به حقن
یکی از دوستام از قطر می اومد ایران میگفت همه مهمانداراش مرد بودن
پرسیدم قضیه چیه؟
گفتن مهماندارای زنی که برای این مسیز میگذارن رو اذیت میکنن!!
یادم نیست کدوم شرکت هواپیمایی بین المللی بود و آیا این قضیه جامعیت داره یا نه
ولی در همین حدشم خجالت آوره
حالا از داستانایی که از حضور ایرانیا تو کشورای مختلف میشنویم و میبینیم بگذریم...

بعید میدونم کسی منکر باشه که این وضعیتی که الان از نظر اجتماعی داریم غیر طبیعیه...

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا منم به ندرت پیش اومده این اتفاقات

الان دیگه شعوره پسرا خیلی بیشتر از ایناس و واقعا من تو بعضیاشون شخصیتایی رو دیدم حتی دخترام این متانتو شخصیتو ندارن

البته من با اون قشر مریضی که نسلشون منقرض نمیشه کاری ندارم

ilili

عضو جدید
لولوفر خانم

لولوفر خانم

بعضيا واقعا ذهنشون قلبشون مريضه.بله درسته آدم كه بد حجاب نيست مزاحم كمتري داره. ولي يه دختر جوون با حجابم كه باشه بازم براش پيش مياد كه بهش متلك بگن
چرا همش ميگين از حقتون دفاع كنين؟ چطوري؟واقعا يه دختر چقدر برخورد كنه چه قدر درگير شه؟اون وقت بايد هر روز كه ميره بيرون دعوا كنه؟كتك كاري كنه؟اعصابش خورد بشه؟ خيلي از دخترا آبرو دارن نميشه كه هر روز داد و بيداد كنن در گيرشن پس بيشترشون محكوم ميشيم به سكوت به خاطر آبروي خودشون وخانوادشون.يكي دو بار نيست كه از حقمون دفاع كنيم.اين اتفاق ها هميشه پيش مياد
من خودم شخصا با اينكه سعي ميكنم هميشه حجابم رو رعايت كنم وقتي كسي بهم متلك ميگه احساس بدي پيدا ميكنم واقعا غرورم شخصيتم خورد ميشه .با آدماي بي بندو بار و خيابوني كاري ندارم ولي آيا لياقت يه دختر اصيل ايراني اينه كه بهش متلك بگن يا مزاحمش بشن و غرورشو بشكنن؟

آخرین ویرایش:

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا به ابالفضل مام خودمونو میچسبونیم به شیشه به من چه دختره کیفشو میزاره بین پاهاش
البته حرفای شمام صحیحه
اگه دو نفر امر به معروف کن و نهی از منکر کنن طرف دیگه خجالت میکشه
دیگه نهی از منکر تو جامعه ما مرده
(وای به حال ما)

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه تقصیر من چیه وقتی به خانومه میگم لطفا برید اونقسمت اتوبوس
با پرویی میگه به تو چه مگه جایه تورو تنگ کردم بعد یک نفر هم پشت من در نمیاد
(بدا به حال نسل اینده ما)

arman 1987

عضو جدید
سلام
من پست ها رو خوندم اولا سمیرا و جواد رو به آرامش دعوت میکنم بعدش چندتا نکته میگم.هم پسرا هم دخترا حقایقی رو بیان میکنن که خالی از اشکال نیست.
اینکه اونور چه خبره!اینجا بدتره یا اونجا!و....
آمارهایی که میدین کاملا حدسیه تازه اگه از رادیو تلویزیون داخلی یا خارجی شنیدین مزه سیاست هم توشه !یه جا سیل میاد ربطش با ایران خوبه گزارش تلویزیونهای مخالف ایران آمار کشته ها رو زیاد اعلام میکنه و ایران این تعداد رو کمتر از مقدار واقعی اعلام میکنه.
مشکل فرهنگی ما ایرانیا از زمانی که بعضیا برا تفریح و یا تحصیلات به فرنگ رفتن شروع شد واین روند هنوزهم ادامه داره.
زمانی که به این آدما گفتن روشنفکر و بعضی از اونا هم خودشون رو عقل کل حساب کردن،هر کس ازهر جا اومده بود تمایل داشت سوغاتیاش رو بزور هم شده به خورد عوام بده،تا اونجا که تو دین هم دست بردن و نه از روی عمد که از روی سادگی. بعضی از نشانه های ادیان دیگه رو وارد دین ما کردن و هنوزم بعضیاش مونده.
کپی کردن روابط دختر پسر هم از این کپی کاری های ناشیانه بود که الان برا ما معضل شده هم برا دخترا هم پسرا.
تو دخترا،دختری که دوست پسر نداشته باشه ( اونم چندتا!) عقب افتادس!تو پسرها هم پسر باکره مثل یه بیسواد میمونه حتی اگهphd داشته باشه!
اگه پسر یا دختری باهم فقط یه رابطه دوستی ساده داشته باشن:
پسر که کلا بی عقل و نفهم شناخته میشه!
دختر هم همون عقب افتاده کافیه!
بعضیا اشکال رو در دخترها میبینن که پر بیراه هم نگفتن!دخترای همکلاسیمون رو بیاد بیارین،از نظر عقلی سالمن که اومدن دانشگاه حتی دانشگاههای معتبر!یه پسر از راه میرسه یه کاغذ بهش میده روز اول تماس نگیره دومین روز یا سومین روز تماس میگیره!به تحریک هم اتاقیا یا برا کنجکاوی نمیدونم!ولی بعد که کار به دادگاه میرسه میگه فکر نمیکردم آخرش اینجور بشه!صفحه حوادث روزنامه ها رو نخونده هیچی،مسائل خوابگاه که از صفحه حوادث بدتره اونم ندیده بازم هیچی،نباید فکر کنه که عشق در یک نگاه فقط تو فیلما و شعر شاعراس!(اونم مستند نیست که اینجوری بوده و شاید جناب شاعر برای قافیه به این صورت سروده!)
حال اگه این کپی درست شه و این کاغذها از جانب دخترها ignor شه!
بازار هوس بازا کساد میشه و دیگه میشه گفت که تقریبا اروپایی رفتار کردیم!
از دوستان اونوری شنیدم اونا اینطورین پسر باید خودشو برا دختر ثابت کنه!

arman 1987

عضو جدید
بازم سلام دوتا پست گذاشتم که زیاد حرافی نکرده باشم!
در مورد خیانت به همسر در کشورهای دیگه زیاده یا ایران هیچ آماری در دست نیست ولی دید کاملا مثبت به کشورهایی که خودشونو تراز اول دنیا میدونن!غلطه.فکر کنم همین سال نو میلادی بود که رئیس جمهور تایلند از ***worker هاش برای سرویسی که به توریستا داده بودن رسما تشکر کرد!تمومی این توریستا که مجرد یا ایرانی نبودن که!
درمورد برابر دونستن زن و مرد زیاد به تبلیغات غربی ها نگاه نکنین همینا که میگن زن و مرد مساوی هستن اگه تبلیغات ماهواره رو نگاه کنین(خدای نکرده اگه دارین!)ببینین که برا تبلیغ لاستیک تراکتور از زیباییها و جذابیت های زنا استفاده میکنن !
پس اگه برابرند چرا زن باید وسیله ای برای پر کردن جیب آقایان کارخونه دار شه!
و بقیه مسائل که یک ذهن مهندسی برا تحلیلشون لازمه نه فقط نگاه کردن و باور کردن!

arman 1987

عضو جدید
فراموشی

فراموشی

درمورد اشکالی که به پسرا وارده یادم رفت بگم!
اشکال پسرا چشماشونه که برا همینم در ادیان الهی دستوره که پسرا چشماشونو نگه دارن و دخترا حجابشون.
مشکل ذاتیه ولی قابل کنترل چون به نظر من *** از تمایلات بحق و حیوانی انسانهات!
ما برای اینکه دچار مشکلاتی مثل چاقیکه عامل مریضیهای مختلفه و بد ظاهری (که بیشتر مورد توجه خانمهاست!) نشیم حاضریم سر گشنه به بالین بگذاریم ولی یک حیوان اینو قبول نمیکنه!
اگه تحمل اینو داریم پس تحمل کنترل شهوت رو هم داریم و بیاد داشته باشیم که خداوند حکیم این حس رو به ما داده پس کنترلش رو هم به ما داده!
چه قبل و چه بعد از ازدواج باید خودمونو کنترل کنیم که خدای نکرده دچار عذاب الهی که از روی عدالته نشیم.
من به چشم خودم دیدم که زنایی که شوهراشون به اونا خیانت میکنن خودشونم از شوهرشون کم تدارن.
مثل یکی که من میشناسمش که خودش هرزه گی زیادی کرده و احتمالا میکنه و الان زنش با یکی دیگه از دوستان ما رابطه داره!هرچقدر هم نصیحت میکنی مثل گردکان بر گنبد است!
پیروز باشید وبرای پیروزی ایران زمین تلاش کنید.
بدرود

.SHaDi

عضو جدید
مرسی که گفتی..
منم خیلی دلم گرفته چرا باید اینطور باشه اخه.
تو تاکسی نشستن...
مخصوصا حین رانندگی وقتی میبینن ی خانم نشسته الکی یکار میکنن ادم عکس العمل نشون بده بعد بخندن..

arman 1987

عضو جدید
سلام
سمیرا راست میگه همه فقط تاسف میخورین حالا که من این تاپیک رو دوباره فعال کردم راه حل ها رو پیشنهاد بدین!

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی واقعا هیچ چیزی نمیشه گفت!
تا میای از خودمون یه چیزی بگیم فورا گارد میگیرنو میگن شما درست بیاین بیرون بی حجاب و بد حجاب نباشین مام کاری نمیکنیم! درصورتی که با حجاب کاملا میایم بیرون یه چیز دیگه میگن!
اخه ادم عاقل ....................!!!
من نمیگم فقط اقایونن که باید خودشونو کنترل کنن. خانمام بعضیاشون دیگه واقعا ترکوندن!
به نظر من بی حجابی خیلی بهتر از بد حجابیه! چون کسی که بی حجابه دیگه تکلیفش مشخصه اما اونی که بد حجابه خیلی بیشتر جلوه میکنه!

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا خیلی دوست دارم از خانمایی که بد حجاب میان بیرون برم سوال کنم وافعا هدفشون چیه!!!
خب به نظر من بعضیاشون که متاهل هستن پس دیگه نیازی ندارن که یه اقا بهشون توجه کنه! البته من به این معتقدم که اگه خانمی از سمت همسرش کم محبتی ببینه و بدونه همسرش با خانمای دیگه در ارتباط هست احتمالش زیاده که بخواد طوری باشه که جلب توجه کنه! البته برعکس این فضیه هم وجود داره!
اما واقعا این که نشد زندگی ...!!!

arman 1987

عضو جدید
بابا کل کل نکنین!!!!!!!!
نظر بدین.
jigsaw ممنون.
منم موافقم قبلا هم گفتم اون زن شوهری که بهم خیانت میکنن حتما دارن کفاره دنیوی گناهاشون رو میدن.
من قبلا از بعضیا در مورد حجابشون پرسیدم ولی جواب خاص و منطقی پیدا نکردم!!!!!!!!

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا کل کل نکنین!!!!!!!!
نظر بدین.
jigsaw ممنون.
منم موافقم قبلا هم گفتم اون زن شوهری که بهم خیانت میکنن حتما دارن کفاره دنیوی گناهاشون رو میدن.
من قبلا از بعضیا در مورد حجابشون پرسیدم ولی جواب خاص و منطقی پیدا نکردم!!!!!!!!

خب نظر خود شما چیه؟!!!

arman 1987

عضو جدید
خب نظر خود شما چیه؟!!!
سه تا پست گذاشتم موشکافی کردم نظر پنهان دادم دوباره باز نظر میخواین؟!!!
نظر کلی من استقلال فرهنگی در کنار تعامل فرهنگیه.
باید فرهنگ خودمون رو بخوبی آموزش بدیم که بجای حاجی فیروز مردم بابانوئل نذارن سر سفره هفت سین!
که نگن چرا حاجی فبروز(اگر اشتباه نکنم عمو نوروز درستشه!) گدایی میکنه و بابانوئل هدیه میده!!!!!!!
در مورد ارتباط دختر و پسر هم همینطور.

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ی دنیا به فرهنگ خودشون احترام میزارن و دوستش دارن
اما خیلی از مردم ایران از جمله خودم از فرهنگ اصیل ایرانی چیز زیادی نمیدونیم
این خوب نیست ...!
به نظر من نه تقلید از فرهنگ غرب که همش دارن میگن بده, خوبه و نه تقلید از بی فرهنگی عرب!

arman 1987

عضو جدید
همه ی دنیا به فرهنگ خودشون احترام میزارن و دوستش دارن
اما خیلی از مردم ایران از جمله خودم از فرهنگ اصیل ایرانی چیز زیادی نمیدونیم
این خوب نیست ...!
به نظر من نه تقلید از فرهنگ غرب که همش دارن میگن بده, خوبه و نه تقلید از بی فرهنگی عرب!
ما قشر فرهیخته مملکت باید تحقیق کنیم و آموزش بدیم.
تقلید کورکورانه خوب نیست ولی استفاده برای غنی سازی فرهنگ خوبه.
اما اولین آموزش:
باتوجه به اینکه در ایران باستان هر دین و فرهنگی میتونسته برا خودش سکه ای بزنه که نمود فرهنگش روی سکه ضرب شه و در سراسر قلمرو ایران دارای ارزش باشه پس به تمامی فرهنگها احترام بگذاریم حتی اگر برای آن ارزشی قائل نباشیم.
هیچ فرهنگی رو بد نخوانیم.