عشق یا غیر عشق

toghrol1

کاربر بیش فعال
اول جمله مو بخونی میفهمی که منظورم خرید ابنبات یا خر نبود

همه میدونن عشق مقدسه ، ولی بیشتر احساسات فقط جنبه نیاز دارن و انسان بنا به حس خود فریفتگی که درونیش وجود داره این حس رو تقویت می کنه { دوست داشتن} ، هر چقدر هم این دوست داشتن زیاد تر بشه ما نمی تونیم برچسب عشق بهش بچسبونیم ، چون ما از روی خودخواهی به این مرحله رسیدیم.
و عشق یکی از والا ترین ویژگی های ادمی/ به نظر من تکامل دو انسان در کنار هم .....
خوب من هم گفتم که هر چیزی رو نمیشه عشق خوند...منکرش نیستم بلکه باورش دارم که عشق یه چیزی فراتر از یک احساس معولیه...عشق یعنی راضی و خشنود بودن به خوشبختی کی دیگه...راضی به رضایت معشوق بودن...اینکه میگن علاقه شدید قلبی من اینو باور ندارم...علاقه علاقه اس و علاقه چه شدید و چه ضعیف از بین رفتنیه...اما عشق از بین رفتنی نیست...اینکه خیلی ها به یه کسی وابسته میشن فکر میکنن عاشق هستن ولی بعد یه مدت از همدیگه سرد میشن...خوب این عشق نیست...عسق سرد نمیشه...در عشق باید دوست داشته باشی به خاطر دوست داشتن نه به خاطر خودت...

I.R.IRAN

عضو جدید

پيشنهاد ميكنم يه نگاهي به مقاله ي "دوست داشتن برتر از عشق" دكتر شريعتي بندازيد . كتابچه اش هست . من خودم با 90% صحبتاش موافقم .

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید مگه قالب دیگه ای هم هست که زن و مرد بخوان به هم عشق بورزن.؟؟؟
خب بعضی وقتا آدما عشق رو تو جاهای دیگه و خارج از چارچوب ازدواج و خانواده دنبالشن بعدش که آزرد خاطر میشن میگن ما شکسته عشقی خوردیم, در حالیکه کلا مسیر رو اشتباهی رفتن. مثه اینکه بری کویر بگیر آبش کو میخوام شنا کنم!

آخرین ویرایش:

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بعضی وقتا آدما عشق رو تو جاهای دیگه و خارج از چارچوب ازدواج و خانواده دنبالشن بعدش که آزرد خاطر میشن میگن ما شکسته عشقی خوردیم, در حالیکه کلا مسیر رو اشتباهی رفتن. مثه اینکه بری کویر بگیر آبش کو میخوام شنا کنم!
پس نتیجه میگیریم اونایی که اینطوری هستن هنوز بزرگ نشدن و واقعا بعضی چیزارو درک نمیکنن.چون دیگه الان هر بچه11ساله ای هم میدونه وقتی عاشقی برو به سمت ازدواج کردن.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس نتیجه میگیریم اونایی که اینطوری هستن هنوز بزرگ نشدن و واقعا بعضی چیزارو درک نمیکنن.چون دیگه الان هر بچه11ساله ای هم میدونه وقتی عاشقی برو به سمت ازدواج کردن.

نه به همین سادگیام که میگی نیست

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عشق یا غیر عشق................................................................................................
عشقی ک توو قلبت خنجر بزنه.............................چی بش میگین؟
عشق یا غیر عشق؟

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حرف کمی نبود قرار ومدار عشق​
اما چه فایده –​
که نفهمیم یار را!​
متن عاشقانه
ای روح های ناب !​
دوباره به پا کنید​
قدری برای اهل زمستان​
بهار را

toghrol1

کاربر بیش فعال
عشق فقط یک دروغ به ذهنه

ما فقط همو تحمل میکنیم همین

کافر همه را به کیش خود پندارد...
عشق یه حقیقت بزرگه که هر کسی موفق به درکش نمیشه...

اینکه که بگیم دروغ یا برای اینه که دلمون از کسی گرفته یا اینکه عاشق نشده ایم...

خیلی ها از عشق چیزی نمیدونن و ادعا میکنن که میدونن...عشق به مجموعه افعالی اطلاق میشه که جنبه ایثار و گذشت و فداکاری بیش از حد دارن...سعی داریم از خودمون مایه بزاریم تا دیگری آسوده باشه...حاضریم از خودمون بگذریم ولی دیگری خوشبخت باشه... ببازیم ولی دیگری ببره...بگرییم ولی دیگری بخنده...
حالا کی میگه این چیزها بده...اگه کسی به شما بگه حاضره همه زندگیش بسوزه ولی شما طوریتون نشه بدتون میاد؟؟؟اگه بگه حاضره ببازه ولی شما برنده بشین بدتون میاد؟؟؟اگه بگه حاضره هر کاری بکنه حتی از سر راهتون بره کنار تا شما خوشبخت بشین بدتون میاد؟؟؟

من که این افعال رو ستایش میکنم....
پس خواهشا چیزهایی نگین که از روی احساس یا بی خبری یا کم اطلاعی باشه اگه چیزی حالیتون نیست کسی مجبورتون نکرده چیزی بگین...

I.R.IRAN

عضو جدید
عشق یا غیر عشق................................................................................................
عشقی ک توو قلبت خنجر بزنه.............................چی بش میگین؟
عشق یا غیر عشق؟

اگه واقعا عاشق باشي ، بايد فقط سكوت كني ، همين ...
با زخم خنجر دوست بسازي و دم نزني...
با كسي كه زخم ميزنه كاري ندارم ، كار شيرين به جهان شور برانگيختن است ...
اين تو هستي كه با رفتارت به خودت و بقيه ميفهموني كه كجاي مرز عشق و غير عشق وايستادي ...

delbaar

کاربر فعال
اين تو هستي كه با رفتارت به خودت و بقيه ميفهموني كه كجاي مرز عشق و غير عشق وايستادي ...

عاشق همیشه بخشنده است ...

I.R.IRAN

عضو جدید
عاشق همیشه بخشنده است ...

خدا ... مظهر عشق و دلدادگي ...
خدا عاشق ما آدماست ، ما هم عاشق خداييم ، ولي بعضي وقتا فراموش ميكنيم . شلوارمون دوتا ميشه ! فراموش ميكنيم ، ولي فراموش نميشيم ... هميشه منتظرمون ميمونه ... البته كه بخشنده ست و مهربون ... با اينكه ناراحتش ميكنيم ، خلاف خواستش عمل ميكنيم ، خودخواهي ميكنيم و ... ولي باز آغوشش برامون بازه بازه ...
و اين است عشق ...

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

من راجع ب زخمم حرف نزدم
راجع ب اونی ک خنجر میزنه حرف زدم
اونی ک احساساتو میفهمه زجرت میده:(:cry:

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عشق؟..............

عشق؟..............

کافر همه را به کیش خود پندارد...
عشق یه حقیقت بزرگه که هر کسی موفق به درکش نمیشه...

اینکه که بگیم دروغ یا برای اینه که دلمون از کسی گرفته یا اینکه عاشق نشده ایم...

خیلی ها از عشق چیزی نمیدونن و ادعا میکنن که میدونن...عشق به مجموعه افعالی اطلاق میشه که جنبه ایثار و گذشت و فداکاری بیش از حد دارن...سعی داریم از خودمون مایه بزاریم تا دیگری آسوده باشه...حاضریم از خودمون بگذریم ولی دیگری خوشبخت باشه... ببازیم ولی دیگری ببره...بگرییم ولی دیگری بخنده...
حالا کی میگه این چیزها بده...اگه کسی به شما بگه حاضره همه زندگیش بسوزه ولی شما طوریتون نشه بدتون میاد؟؟؟اگه بگه حاضره ببازه ولی شما برنده بشین بدتون میاد؟؟؟اگه بگه حاضره هر کاری بکنه حتی از سر راهتون بره کنار تا شما خوشبخت بشین بدتون میاد؟؟؟

من که این افعال رو ستایش میکنم....
پس خواهشا چیزهایی نگین که از روی احساس یا بی خبری یا کم اطلاعی باشه اگه چیزی حالیتون نیست کسی مجبورتون نکرده چیزی بگین...

عذر میخوام میشه بدونم چرا این تاپیکو زدین؟
برای بالا بردن آگاهی بچه های باشگاه؟......................................؟

ی سوال دیگه؟
شما مگه خودتون عاشق شدین؟درک کردین عشقو؟
با عشقتون چکا میکنین؟همین کارایی ک میگید؟

ببخش اما اینا همش حرفه:cry::(:cool:

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدا عاشق ما آدماست ، ما هم عاشق خداييم ، ولي بعضي وقتا فراموش ميكنيم . شلوارمون دوتا ميشه ! فراموش ميكنيم ، ولي فراموش نميشيم ... هميشه منتظرمون ميمونه ... البته كه بخشنده ست و مهربون ... با اينكه ناراحتش ميكنيم ، خلاف خواستش عمل ميكنيم ، خودخواهي ميكنيم و ... ولي باز آغوشش برامون بازه بازه ...
و اين است عشق ...

عشق ب خدا رو با عشقه زمینی مقایسه نکن دوسته عزیز
چون اصن ابل مقایسه نیس

آدم ک از عشق خداش دلگیر نمیشه ک هیچ مشتاقترم میشه..................................:)

shadi_89

عضو جدید
از من بپرسی میگم ان عشق واسه پسرا اصن وجود نداره اونا بیشتر منطقی فک میکنن بیشتر که چه عرض کنم کلا منطقی فک میکنن دخترا از بس احساساتین اکثرن دچار عشق های رویایی میشن که اونم اصن وجود نداره..

به نظر من بیخیال عشق،عشقی در کار نیس ......

delbaar

کاربر فعال
و اين است عشق ...

دقیقا همینطوره;)
و از نظر من میشه از یه عشق زمینی به عشق خدا هم رسید
وقتی یه نفر عاشق هست خود به خود به خدا هم نزدیک تر میشه...
وعشق خدا رو هم بهتر درک میکنه...

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره;)
و از نظر من میشه از یه عشق زمینی به عشق خدا هم رسید
وقتی یه نفر عاشق هست خود به خود به خدا هم نزدیک تر میشه...
وعشق خدا رو هم بهتر درک میکنه...

عاره بشرطی چشاتو وا کنی ببینی عاشقه کی میشی:)
خیلی خوبه:)

toghrol1

کاربر بیش فعال
عذر میخوام میشه بدونم چرا این تاپیکو زدین؟
برای بالا بردن آگاهی بچه های باشگاه؟......................................؟

ی سوال دیگه؟
شما مگه خودتون عاشق شدین؟درک کردین عشقو؟
با عشقتون چکا میکنین؟همین کارایی ک میگید؟

ببخش اما اینا همش حرفه:cry::(:cool:

این تایپیک برای اینه که با حرف های منطقی نه از روی احساس هر کی دلش میخواد از عشق دفاع کنه و هر کی میخواد نقدش کنه ...

من عشق رو چیزی میبینم که که خیلی ها نمیتونن ببینن...من عشق رو علاقه شدید قلبی تعریف نمیکنم...یا امثال این تعریف...عشق چیزیه که وادارت میکنه برای دل کسی دیگه باشی...بدون اینکه منتی بذاری همه وجودت رو به کس دیگه ای بخشیدن...عشق دو جور نیست حقیقی و مجازی...حقیقت عشق یک چیزه...محبت بیش از اندازه در سایه محبت خدا...عشق به یک دختر یا یک پسر تا زمانیکه که مارک خدائی نداشته باشه عشق نیست...هر چیزیه غیر از عشق...چون دوست داشتن انسانی که به ولی نعمت خودش جواب رد داده دور از عقله...عشق به کسی که عشق خدا رو که میگه اگه بنده من بدونه من چقدر مشتاقش هستم از فرط محبت جان میده"آیه قرآنی" پس میزنه...به نظر شما با عقل جور در میاد...در عشق انسان خودش رو نمیبینه...کسی رو که عاشقشه میبینه...

گاهی عاشق به خاطر معشوق کار هایی انجام میده که معشوقش فکر میکنه از روی بی محبتی انجام گرفته در حالیکه عشق محض بوده...

امیدوارم خدا همه عاشقان رو به هم برسونه و کاری کنه قبل از اینکه عاشق کسی دیگر باشیم عاشق او باشیم که عشق بدون عشق خدا معنایی ندارد...

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این تایپیک برای اینه که با حرف های منطقی نه از روی احساس هر کی دلش میخواد از عشق دفاع کنه و هر کی میخواد نقدش کنه ...

من عشق رو چیزی میبینم که که خیلی ها نمیتونن ببینن...من عشق رو علاقه شدید قلبی تعریف نمیکنم...یا امثال این تعریف...عشق چیزیه که وادارت میکنه برای دل کسی دیگه باشی...بدون اینکه منتی بذاری همه وجودت رو به کس دیگه ای بخشیدن...عشق دو جور نیست حقیقی و مجازی...حقیقت عشق یک چیزه...محبت بیش از اندازه در سایه محبت خدا...عشق به یک دختر یا یک پسر تا زمانیکه که مارک خدائی نداشته باشه عشق نیست...هر چیزیه غیر از عشق...چون دوست داشتن انسانی که به ولی نعمت خودش جواب رد داده دور از عقله...عشق به کسی که عشق خدا رو که میگه اگه بنده من بدونه من چقدر مشتاقش هستم از فرط محبت جان میده"آیه قرآنی" پس میزنه...به نظر شما با عقل جور در میاد...در عشق انسان خودش رو نمیبینه...کسی رو که عاشقشه میبینه...

گاهی عاشق به خاطر معشوق کار هایی انجام میده که معشوقش فکر میکنه از روی بی محبتی انجام گرفته در حالیکه عشق محض بوده...

امیدوارم خدا همه عاشقان رو به هم برسونه و کاری کنه قبل از اینکه عاشق کسی دیگر باشیم عاشق او باشیم که عشق بدون عشق خدا معنایی ندارد...

بهله
پس خوشبحال کسی ک عشقه شما بشه
خوشبخت باشید:|

toghrol1

کاربر بیش فعال
بهله
پس خوشبحال کسی ک عشقه شما بشه
خوشبخت باشید:|

خوش به حال همه اونایی که عشق رو به معنای واقعی میشناسن و انجامش میدن...خوش به حال اونهایی که در عین حال که عاشق خدا هستن عاشق بنده ای از بنده های خدا هم هستن...

زندگی زیبا یعنی این...

toghrol1

کاربر بیش فعال
از من بپرسی میگم ان عشق واسه پسرا اصن وجود نداره اونا بیشتر منطقی فک میکنن بیشتر که چه عرض کنم کلا منطقی فک میکنن دخترا از بس احساساتین اکثرن دچار عشق های رویایی میشن که اونم اصن وجود نداره..

به نظر من بیخیال عشق،عشقی در کار نیس ......
وقتی این نظر رو میدین یا عاشق شدین و پسره جواب رد داده که در این صورت به عشق اعتقاد دارین چون عاشق شدین ممکنه هم فکر کردین که عاشقین در حالیکه که نبودین...در عشقمرحله قرب و بعد نیست...چه طرف بخوادتون و چه نخوادتون دوسش دارین...این از این...و یا از دور به قضیه نگاه میکنین...
آره پسرهه نه دخترای سبیل دار که تعدادشون خیلی بیشتر از پسر های واقعیه...در دوست داشتن همیشه عشق و عقل رو باید با هم داشت...اگه عقلتون کار نکنه پس یک احساس زودگذره نه عشق...اگه هم فقط عقلتون کار کنه و دل رو به حساب نیارین اونوقت عاشق نمیشین...اول عقل بعدا عشق...