عشق سازه های آبی (مطالب گوناگون)

فیلمی بسیار زیبا از مهار انرژی آب توسط سازه تندآب در دشت مغان

فیلمی بسیار زیبا از مهار انرژی آب توسط سازه تندآب در دشت مغان

سلام به تمام دوستان عزیزم
می خواستم یه فعالیتی در تاپیکی که دوست گلم آقا میلاد درست کردن داشته باشم واسه همین فیلمی رو که خودم در بازدید از سازه های آبی دشت مغان خودم گرفتم رو براتون آپلود کردم خودم که از این فیلم خیلی خوشم میاد امیدوارم شما هم خوشتون بیاد;):smile::D:heart::gol:
اگر مشکلی تو دانلود فایل داشتین حتما بهم خبر بدین
[video]http://www.4shared.com/video/8tAJe9d6/MOV01322.html[/video]
البته می تونید از لینک زیر هم استفاده کنید هر جور راحت ترین
[video]http://www.uploadbaz.com/vjq5hmpy6nxt[/video]

آخرین ویرایش:
چند عکس از سازه تندآب

چند عکس از سازه تندآب

سلام در ادامه فیلمی از تندآب چندتا عکس از یک تندآب دیگه اجرا شده در دشت مغان رو براتون میزارم که البته با تندآب قبلی فرق می کنه و وظیفه ش کاهش انرژی آب در یک آبراهه فرعی در محل اتصال به رودخانه ارس برای جلوگیری از تخریب ساحل رودخانه است.:gol::smile:
مشاهده پیوست تندآب.rar

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
1عکس خیلی جالب
اگه دقت کنین انتهای تبدیل به کانال نمیرسه!!!!
شاید فکر کنین مشکل از مهندسا و پیمانکاراست ولی نه کاملا!!
کانال بعد از تبدیل که بعد از سیفون معکوس قرار داره اول کانال خاکی بود ولی بعدا که میان کانال رو بتنی کنن این مشکل پیش اومد
:)

21042011322.jpg21042011323.jpg

نمونه ای از انبار کردن لولها، اتصالات و شیرآلات مختلف در طرح های آبیاری

نمونه ای از انبار کردن لولها، اتصالات و شیرآلات مختلف در طرح های آبیاری

تجهیز کارگاه و نحوه انبار کردن مصالح داخل کارگاه یکی از نکات مهم پروژه های اجرایی است که در عکس های زیر چینش با سلیقه وسایل مورد نیاز توسط شرکت مشاور سامان آبراه نشان داده شده است

http://s28.uploadbaz.com/files/3/qn6k0uijme6a0e/انبار کردن مصالح مورد نیاز.rar

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
کپسول های گاز کلر
تصفیه خانه آستانه

خیلی خطرناکه و شوخی بردار نیست!!
نشتش میتونه حتی جون آدمو بگیره
اگه کارتون تو تصفیه خونه خورد خیلی خیلی مواضب باشین

14042011278.jpg14042011280.jpg

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
آسیاب آبی شوشتر
شوشتر یکی از بخشهای کشوره که تواناییها و قابلیت های بالای ایرانیان تو زمینه آب رو به همه نشون میده
شنیدم قبلا 1شه به نام شوش بوده که نمیدونم به چه دلیلی ویران شده بعد این شهرو بنا کردن و اسمشو شوشتر گذاشتن
1تر به معنی بیشتر بهش اضافه کردن
من شنیدم حالا صحتشو دقیق نمیدونم!!
بهرحال هر چیزی که باشه خیلی فوق العادست و خیلی دوست دارم برم اونجا چن تا حالا نرفتم!!:(

picture.php.JPGآسياب آبي شوشتر.jpg

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
مراحل طراحی ایستگاه های پمپاژ

مقدمه:
ایستگاه پمپاژ به منظور اهداف گوناگون ساخته می شود مهمترین اهدافی که می توان اشاره کرد به قرار زیر می باشد

1. آبرسانی شهری
  2. انتقال آب از یک نقطه به ارتفاع استاتیکی بالاتر
  3. تامین فشار مورد نیاز برای سیستم های آبیاری(تحت فشار)
  4. تخلیه ی آب زهکشها
و غیره
در این پروژه هدف از احداث ایستگاه پمپاژ تامین نیاز آب شهری و واحد های کشاورزی می باشد
ایستگاه پمپاژ باید نیاز آبی (دبی) و فشاری (هد) واحدهای زراعی و آب شهری را برآورد نیاز کند.
برای طراحی مناسب ایستگاه ای پمپاژ باید یک سری مراحل و محاسبات انجام شود
مرحله اول:
برای اینکه نیاز آبی شهری و کشاورزی از طریق ایستگاه پمپاژ تامین شود باید به نایز آبی شهری و کشاورزی محاسبه گردد واز طریق هیدرومودول واحدهای زراعی دبی در ماهای مختلف محاسبه می گردد (روند کار ومحاسبات در محاسبه ی هیدرومدول واحد های زراعی)
مرحله دوم :
در این مرحله پس از محاسبه ی هیدرو مودل ودبی حداکثر در خط لوله نوع لوله(فولادی یا پلی اتیلن)قطر لوله و خط تراز انرژی و خط تراز هیدرولیکی محاسبه میگردد
مرحله سوم:
پس از محاسبه ی دبی در ماه های مختلف وبه دست آوردن فشار تولیدی توسط استگاه پمپاژ در ماه های مختلف اقدام به انتخاب پمپ مناسب برای واحد های زراعی و اب شرب می نماییم(رون کار و محاسبات در قسمت انتخاب پمپ)

مرحله چهارم:
دراین مرحله اقدام به انتخاب شیرآلات مناسب و قطعات ایستگاه پمپاژ می نماییم برای این کار از کاتالوگ های شرکت های مختلف شیر آلات استفاده می کنیم.پروفیل خط لوله و شهرهای تخلیه و هوا برروی خط لوله مشخص می گردد
مرحله پنجم:
در این مرحله اقدام به محاسبه افت ایجاد شده توسط شیر آلات می نماییم

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
دیسمنتلینگ جوینت با قطر حدود 2متر!!
این قطعه تو پایپینگ ایستگاه های پمپاژ وخطوط لوله در کنار شیرها و ادوات خطوط لوله وصل میشه که
درآوردن و تعمیر قطعات راحت تر انجام بشه

19052011691.jpg

بالا