صحبت زیبای قهرمانی که اشتباهی به ایدز مبتلا شد

omid_008

عضو جدید
آروتور اَش[FONT=georgia,times new roman,times,serif] قهرمان افسانه ای تنیس ویمبلدون به خاطر خونِ آلوده ای که در جریان یک عمل جراحی در سال 1983 دریافت کرد، به بیماری ایدز مبتلا شد و در بستر مرگ افتاد. او از سراسر دنیا نامه هایی از طرفدارانش دریافت کرد. یکی از طرفدارانش نوشته بود:
چرا خدا تو را برای چنین بیماری انتخاب كرد؟
او در جواب گفت :
در دنیا، 50 میلیون کودک بازی تنیس را آغاز می کنند. 5 میلیون نفر یاد می گیرند که چگونه تنیس بازی کنند. 500 هزار نفر تنیس را در سطح حرفه ای یاد می گیرند. 50 هزار نفر پا به مسابقات می گذارند. 5 هزار نفر سرشناس می شوند. 50 نفر به مسابقات ویمبلدون راه پیدا می کنند، چهار نفر به نیمه نهایی می رسند و دو نفر به فینال ... و آن هنگام که جام قهرمانی را روی دستانم گرفته بودم، هرگز نگفتم خدایا چرا من؟
و امروز هم که از این بیماری رنج می کشم، نیز نمی گویم خدایا چرا من؟

[/FONT]

JavadMessi

مدیر بازنشسته
قابل توجه به اصطلاح مسلمانان من جمله خودم

omid_008

عضو جدید
واقعا قابل تامل هست این گفته.:)من که خیلی خوشم اومد از این نوشته.بعضی وقتا با دیدن داشته هامون این همه غصه ی نداشته هامون رو نمی خوریم.و یه بار سنگین فکری از ذهنمون برداشته می شه و حداقل از لحظه ای که توش هستیم لذت می بریم. و به قول مرحوم شریعتی که می گه:لحظه هارامیگذراندیم تابه خوشبختی برسیم غافل ازاینكه خوشبختی درآن لحظه هابودكه گذراندیم

Sarp

مدیر بازنشسته
مدتی پیش آقایی تقریبا همسن من و شاید هم بزرگتر ، طوری داشت گریه میکرد که انگار عزیزی رو از دست داده
دلیل گریه ش رو که پرسیدم گفت سرطان داره و شیمی درمانی واسش تجویز کرده اند
هی میگفت "خدا چرا بین این همه آدم ، من گرفتار بیماری میشدم "!!!
پدرش گفت خیلی باهاش صحبت کردیم ، آروم نمیشه !

رفتم چن تا کودک که شیمی درمانی شده بودند و مو نداشتند با خودم آوردم !
میگم فقط تو نیستی
تو که میگی "خدا چرا فقط من ؟! " غیر تو آدمهای زیادی هم گرفتار چنین بیماری ای هستند !

گاها که واسم پیام میذاره ، میگه بیماری هنوز باقیه
ولی روحیه ش 180 درجه با اوایل فرق کرده و نه خدا و نه هیچکس دیگه ای رو مقصد نمیدونه و شرایط رو قبول کرده

omid_008

عضو جدید
کاری خوبی کردی.ای ول.
می گن قبل از اینکه بیماری طرف رو بکشه خودشو دق می ده و میمیره

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو بیماری سرطان 70درصد روحیه بیماره دکترا می گن از خودم نمی گم
خودم زیاد دیدم طرف روحیه داشته خوب شده حتی در سخت ترین مرحله .

هر که روحیشو ببازه از پیش باخته هستش.

خدا همه مریضای صعب العلاجو شفا بده
الهی امین

علی شوشتری

عضو جدید
از قدیم گفتن ترس برادر مرگهو خدا وقتی درد میده درمونش رو هم میده. اگر میخوای دشمنتو نابود کنی اول روحیشو نابود کن و هزارن مثل دیگه من فکر میکنم ما ادمهای کوچکی هستیم چون با کوچکترین حادثه ای خودمون رو میبازیم و بدنبال این هستیم که به دنبال مقصری غیر از خودمون بگردیم و چون کسی رو پیدا نمیکنیم میگیم خدایا چرا من, در صورتی که خدا برای هیچ بنده ای بد نمیخواهد من که اعتقاد به این دارم وقتی ادم براش حادثه ناگواری رخ میده نگه خواست خدا بود چون خدا برای کسی بد نمیخواد.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستهای صمیمی خودم سرطان گرفت
اولش بهش نگفتن که سرطانه
گفتن تومورهای کوچیکی تو شکمت داری که با مصرف دارو برطرف میشه!
بعد از مدتی خودش فهمید
تو دوره شیمی درمانی و ازمایشاتش تعریف میکرد به خدا حاظرم همه چیزمو بدهم اما دچار اون روزهای که اون دوستم داشت نشوم

روز پنج شنبه با هم بودیمسر کوچمون از هم خداحافظی کردیم و اون رفت روحیه اش خوب نبود
روز یکشنبه داداشش اومد پیش من و گفت بابا این داره برای ما فیلم بازی میکنه و غلان بچه شده!!!!!.....

رفتم خونشون همون روز
دیدم منو دید چیزی نگفت
حرفی نزد
منم چیزی نگفتم گفتم حتما داره ادا در میاره
بعد از چند ساعت که خونشون بودم برگشت به من گفت اون چیه روی تلویزیون منم با ارامش بهش توضیح دادم
دیدم خانواده اش خیلی نگرانن
منم زیاد اهمیت ندادم و با خودم گفتم عجب خری میبینه مامانش داره اشک میریزه اما همیت نمیده
فرداش داداشش اومد گفت فیلم نیست واقعیه!!
خودشو خیس میکنه و ما مجبوریم ببریمش حموم!!!!

دیگه کسی رو نمیشناخت شده بود مثل یک چوب خشک هیچی هم نمیخورد
بردنش پیش چندین دکتر و بیمارستان خوابوندنش تا کم کم بهتر شد
سرطانش خوب شد اما هر 6 ماه یکبار میره تست
الان یک پسر داره اسمش الیار هست!

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون خیلی عالی بود .
واقعا اکثر ما تو مواقع سخت فقط میگم خدایا چرا من:cry::cry:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف زیبا حاصل نگرش و دیدگاه زیباست. دمش گرم

saghar*20*

عضو جدید
آروتور اَش قهرمان افسانه ای تنیس ویمبلدون به خاطر خونِ آلوده ای که در جریان یک عمل جراحی در سال 1983 دریافت کرد، به بیماری ایدز مبتلا شد و در بستر مرگ افتاد. او از سراسر دنیا نامه هایی از طرفدارانش دریافت کرد. یکی از طرفدارانش نوشته بود:
چرا خدا تو را برای چنین بیماری انتخاب كرد؟
او در جواب گفت :
در دنیا، 50 میلیون کودک بازی تنیس را آغاز می کنند. 5 میلیون نفر یاد می گیرند که چگونه تنیس بازی کنند. 500 هزار نفر تنیس را در سطح حرفه ای یاد می گیرند. 50 هزار نفر پا به مسابقات می گذارند. 5 هزار نفر سرشناس می شوند. 50 نفر به مسابقات ویمبلدون راه پیدا می کنند، چهار نفر به نیمه نهایی می رسند و دو نفر به فینال ... و آن هنگام که جام قهرمانی را روی دستانم گرفته بودم، هرگز نگفتم خدایا چرا من؟
و امروز هم که از این بیماری رنج می کشم، نیز نمی گویم خدایا چرا من؟

متن فوق العاده ای بود....متشکر;)

احسنت به شعورش کاشکی منم می تونستم اینجوری فکر کنم

واقعن!کاش مام شهامتشوداشتیم موقع مشکلات اینطورفکرکنیم.

بالا