شما جزء کدوم دسته هستید؟!

farda_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
دكتر شریعتی انسان ها را به 4 دسته تقسیم میكند:

1-آنهایی كه وقتی هستند هستند و وقتی هم نیستند نیستند(عمده ی آدم ها ،حضورشان مبتنی بر فیزیك است،تنها با لمس ابعاد جسمانی آنهاست كه قابل فهم میشوند بنابر این اینها فقط هویت جسمانی دارند)

2-آنهایی كه وقتی هستند نیستند و وقتی هم نیستند نیستند(مردگانی متحرك در جهان،خود فروختگانی كه هویتشان را به ازای چیزی فانی واگذاشته اند،بی شخصیت هستند و بی اعتبار،هرگز به چشم نمی آیند، مرده و زنده بودنشان یكی است)

3-آنهایی كه وقتی كه هستند هستند و وقتی هم كه نیستند هستند(آدمهای معتبر و با شخصیت،كسانی كه در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثیرشان را میگذارند،كسانی كه همواره به خاطر ما می مانند، دوستشان داریم و برایشان ارزش قایل هستیم)

4-انهایی كه وقتی هستند نیستند، و وقتی هم نیستند هستند (شگفت انگیز ترین آدمها، در زمان بودنشان چنان قدرتمند و باشكوهند،كه ما نمیتوانیم حضورشان را دریابیم اما وقتی كه از پیش ما میروند نرم نرم و آهسته آهسته درك میكنیم،بازمیشناسیم،میفهمیم كه آنان چه بودند،چه میگفتند و چه میخواستند،ما همیشه عاشق این آدم ها هستیم، هزار حرف داریم داریم برایشان اما وقتی در برابرشان می ایستیم قفل به زبانمان میزنند، اختیار از ما سلب میشود سكوت میكنیم و غرقه در حضورشان مست میشویم و درست در زمانی كه میروند یادمان می آید چه حرفها داشتیم و نگفتیم، شاید تعداد این افراد در زندگی هر كدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد)

farda_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کنم خودم شبیه به دسته ی 4 باشم ولی فقط یه خورده شبیه نه دقیقا مثل همونی که دکتر گفتن:D ولی با صراحت میگم که با 3 مورد دیگه خیلی فرق دارم و جزء اون سه دسته نیستم

meh_61

عضو جدید
تقسیم بندیش خیلی کلیه.
شاید همشون باشم وهیچ کدوم نباشم!
بعضیا خیلی اعتماد به نفس دارن تبریک میگم(اونایی که میگن از دسته ی چارمییم)

farda_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقسیم بندیش خیلی کلیه.
شاید همشون باشم وهیچ کدوم نباشم!
بعضیا خیلی اعتماد به نفس دارن تبریک میگم(اونایی که میگن از دسته ی چارمییم)

مگه بده آدم اعتماد به نفس داشته باشه:D
حق با شماست تقسیم بندیش کلیه ولی بازم آدم با توجه به رفتار خودش و اعکس العمل اطرافیانش می تونه نظر بده

meh_61

عضو جدید
مگه بده آدم اعتماد به نفس داشته باشه:D
حق با شماست تقسیم بندیش کلیه ولی بازم آدم با توجه به رفتار خودش و اعکس العمل اطرافیانش می تونه نظر بده

نه خیلی خوبه.تبریک گفتم.آره تا حدودی:gol:
:thumbsup:

بالا