سوال : مقاله های پژوهشی وثبت آنها

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
جانم؟؟؟؟؟؟
سایت تاپار برای دانلود مقالات حارجیه دوستم.....مثل فری پیپر
ای جلب تو توی این مباحث فعالیت داشتی رو نمیکردی؟

یه مروری با هم کنیم؟
سایت های noormags.com
civilica.com
sid.ir
magiran.com
رو من به عنوان سایتایی که میشه ازش مقاله دریافت کرد می شناسم
نور مگ مقالات رایگان و در ماه سی عدد مقاله
و سه گزینه دیگه باید با اکانت مقاله بگیری یا بخری درسته؟

حالا میشه سایت های خارجی که بانک مقالات هستن رو نام ببری؟

mahboooobeh

عضو جدید
ای جلب تو توی این مباحث فعالیت داشتی رو نمیکردی؟

یه مروری با هم کنیم؟
سایت های noormags.com
civilica.com
sid.ir
magiran.com
رو من به عنوان سایتایی که میشه ازش مقاله دریافت کرد می شناسم
نور مگ مقالات رایگان و در ماه سی عدد مقاله
و سه گزینه دیگه باید با اکانت مقاله بگیری یا بخری درسته؟

حالا میشه سایت های خارجی که بانک مقالات هستن رو نام ببری؟
magiran باید هزینه بدی و مقالات رو دانلود کنی
civilica مجموعه مقالات کنفرانسها و همایش هاست----اعتبارش پایینه
بین همه ایناااا sid از همه معتبرتره و دانلود مقالاتش هم رایگانه
سایتای خارجی: science direct.com / springer.com / online.sagepub.com ,..................
تو مقالات آی ای آس میزان اعتبار مقاله بر حسب IF: impact factor ژورنالش سنجیده میشه.........هرچی بالاتر بهتر،البته بالاترین IF مال مقالات پزشکیه.....مقالاتی بالاش نوشته procedia هم معتبر نیست مال کنفرانس هاست.

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من از پرسشنامه استفاده میکنم و میخوام از روش spss استفاده کنم
به نظر شما کدوم روش در spss بهتره ؟(چندتا روش داره)
و سوال دیگم اینه اول جوابهای spssدر بیارم بعد مقاله شرو کنم؟
راهنمایی کنید ممنون میشم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
راهنمایی کنید ممنون میشم

SPSS چی هست؟
انواع روش هاش چیه؟

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
SPSS چی هست؟
انواع روش هاش چیه؟

یک نو نرم افزار برای انجام کارهای اماری
در اون حدی که میدونم ،اگه پرسشنامه داری تو کارت برا تحلیل نتایج اماری یا از روش سوات استفاده میشه یا spss ممکن روشهای دیگم باشه ولی من اشنای ندارم باهاشون
نحوه بدست اوردن نتایج با توجه به رابطه هایی که به کار میبری روشهای مختلفش میسازه
Chi-Square و Correlate و ... این روشها دو موردشه
من در این حد میدونم اگه دوستان اطلاعات بیشتری دارن یا ایرادی میبینن راهنمایی کنن ،
جواب سوالات منم بدید ممنون میشم:)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یک نو نرم افزار برای انجام کارهای اماری
در اون حدی که میدونم ،اگه پرسشنامه داری تو کارت برا تحلیل نتایج اماری یا از روش سوات استفاده میشه یا spss ممکن روشهای دیگم باشه ولی من اشنای ندارم باهاشون
نحوه بدست اوردن نتایج با توجه به رابطه هایی که به کار میبری روشهای مختلفش میسازه
Chi-Square و Correlate و ... این روشها دو موردشه
من در این حد میدونم اگه دوستان اطلاعات بیشتری دارن یا ایرادی میبینن راهنمایی کنن ،
جواب سوالات منم بدید ممنون میشم:)
والا من اطلاعی ندارم دوستم عارفه شما چطور؟

arefeh

کاربر ممتاز

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راهنمایی کنید ممنون میشم

الان که رو پایان نامه ام کار میکنم با این بحث درگیرم.پرسشنامه ها رو پخش کردم و هنوز به تعداد مورد نظر پر نشده که بدم برا تحلیل.
تو مقاله هم ما با سوال مواجه هستیم و براش فرضیه داریم. شما هم قبل از نتایج پرسشنامه می تونید تحقیقات تون رو درباره سوال و فرضیه تون شروع کنید و بعد که نتایج رو داشتید کامل ش میکنید.
اگه تو مقالات با این روش هم دقت کنید یه مطالعاتی هست بعد تحلیل و نتیجه گیری پرسشنامه ها.
و ی نکته مهم تر تا تحقیقات نداشته باشید که نمی شه سوال درآورد. باید متغییرها مشخص شه
پرسشنامه سخته. معمولا همکاری نمی کنن. من از 100 پرسشنامه ام تونستم 15 تا رو پر کنم. مسافرها همکاری نمی کنن :)) دقیقا از روز بعداز عید فطر درگیرش هستم

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این تحلیل های آماری که تو مقالات این دسته می بینید با این نرم افزار هست. داده ها رو میدیم . خروجی میگیریم.
مثل درس آمار دبیرستان.
نوع سوالات مهم هست.

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان که رو پایان نامه ام کار میکنم با این بحث درگیرم.پرسشنامه ها رو پخش کردم و هنوز به تعداد مورد نظر پر نشده که بدم برا تحلیل.
تو مقاله هم ما با سوال مواجه هستیم و براش فرضیه داریم. شما هم قبل از نتایج پرسشنامه می تونید تحقیقات تون رو درباره سوال و فرضیه تون شروع کنید و بعد که نتایج رو داشتید کامل ش میکنید.
اگه تو مقالات با این روش هم دقت کنید یه مطالعاتی هست بعد تحلیل و نتیجه گیری پرسشنامه ها.
و ی نکته مهم تر تا تحقیقات نداشته باشید که نمی شه سوال درآورد. باید متغییرها مشخص شه
پرسشنامه سخته. معمولا همکاری نمی کنن. من از 100 پرسشنامه ام تونستم 15 تا رو پر کنم. مسافرها همکاری نمی کنن :)) دقیقا از روز بعداز عید فطر درگیرش هستم

ممنون از راهنمایی تون پرسشنامم پر شده میخوام شرو کنم گفتم یا از اطلاعات اماری شرو کنم تحلیل ها رو انجام بدم بعد برم سر مقاله یا مقاله شرو کنم برسم به تحلیل ها،در مورد استفاده از نوع روش اطلاعاتی ندارید؟

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من در مورد نرم افزار spss فقط در همین حد می دونم که یک نرم افزار آماری هست و به طور کلی مقالاتی که با معرفی آمار قصد تایید یا رد موضوعی رو داره بهتر هست که از spss یا نرم افزار های اماری مشابه استفاده کنه. در مورد توضیح این نرم افزار بچه های اهل پژوهش حسابداری بیشتر می تونند معرف خوبی باشند تا بچه های گروه معماری
در این پست دو مقاله ضمیمه کردم که از جامعه اماری در کارشون استفاده کردند یکی به کمک نرم افزار spss و دیگر بدون استفاده از نرم افزار
چیزی که در مورد تهیه پرسش نامه برای این نرم افزار می دونم به شرح زیر هست
در پرسشنامه ها باید پاسخ های بر اساس کیفیت داشته باشیم یعنی از گزینه ی های کم ، متوسط ، زیاد ، یا گزینه های مشابه ( در مقاله ی ضمیمه ببینید ) استفاده کرد و از موارد توضیحی که در بعضی از پژوهش ها وجود داره اجتناب کرد .( البته بعضی از مقالات بخشی رو دارند با عنوان گزارش شفاهی که مثلا قصد معرفی فضای رو براساس تجربه ی بازدید کنندها دارند که این موضوع فرق داره با جامعه آماری مورد نظر این بحث)

سارا جان من به پیامت پاسخ دادم اما بعدش پستت رو اینجا خوندم و از جامعه آماریت مطلع شدم و همچنین طیف آماری که پرسشنامه رو براشون آماده کردی به همین دلیل اینجا موردی رو می گم شاید مناسب دوستان دیگر هم شد .

برای مقاله ی آخرم یه جامعه اماری 50 نفر از طیف مردم بومی یک منطقه داشتم ، این پرسشنامه برای یک بخش از مقاله بود، من هم با مشکل تو روبرو شدم یعنی عدم همکاری البته به نوع دیگه ، سوالهای به نظر خیلی تخصصی می یومد حتی با وجود جوابهای بلی خیر !
بعضی وقتها این نوع محدودیتهای باعث تغیر روش کاریت می شه
من جامعه اماری رو حذف کردم از کارم
اولش این طور تصور می کردم پاک کردن صورت مساله ست
اما الان که می بینمش به این فکر می کنم اون پرسشنامه وصله ناجور مقاله م بود ، هدف من چیز دیگری بود و اون پرسشنامه چیز دیگر . تهیه پاسخ برای سوالهای اون پرسشنامه باعث شد که من با افراد بومی تعاملی داشته باشم و به نکات جالبی که در مقاله مطرح شد هم دست پیدا کنم اگرحتی پرسشنامه و اماری وجود نداشته باشه.
در واقع ما وقتی به دنبال پیدا کردن پاسخ برای پرسش پژوهشمون هستیم فاکتورهای زیادی رو در نظر می گیریم و قصد داریم به همه پاسخ بدیم همه رو بررسی کنیم و در نهایت به پاسخ مساله خودمون برسیم
اما باید این رو در نظر داشته باشیم
بهترین راه خلاصه کردن هدف هست ، و به دنبال همان هدف خلاصه رفتن

اما در مورد اینکه جامعه آماری تو گردشگران هستند چون با طیف گسترده تری مواجه هستی فکر می کنم به نتیجه های بهتری برسی اگر صبوری به خرج بدی ، در ساعات مناسبتری بری برای پاسخ ، متقاعدشون کنید که این فقط یک آمار برای پژوهش هست که ممکنه بعد ها کاربردی تر استفاده بشه .

SPSS چی هست؟
انواع روش هاش چیه؟

فائزه جان کاری که شما تو مقالت انجام دادی هم یک نوع جامعه آماری بود
اما شما مشابه مقاله ی سنجش کیفیت گردشگری(که ضمیمه این پست کردم) آمار بدست آمده رو در نرم افزار معرفی نکردی بلکه آمار پرسشنامه ها رو خودت نهایی کردی

ممنون از راهنمایی تون پرسشنامم پر شده میخوام شرو کنم گفتم یا از اطلاعات اماری شرو کنم تحلیل ها رو انجام بدم بعد برم سر مقاله یا مقاله شرو کنم برسم به تحلیل ها،در مورد استفاده از نوع روش اطلاعاتی ندارید؟
باران خانوم عزیز کاملا واضح هست که باید اول مقاله رو شروع کنید
اساسا در طول روند مقاله هست که نیاز به وجود جامعه اماری رو حس می کنید، البته اگر با هدف جامعه اماری شروع نکرده باشید .
پس مقاله رو شروع کنید ، جامعه آماری رو مطرح کنید ، سپس از نتیجه جامعه آماری تحلیل ها رو انجام بدید.
_________________________________________ -------------------------------------------------------------------------------__________________________________________
این رو بخونید دوستان
.
.
.
موسسه اطلاعات علمی Institute for Scientific Information بانک اطلاعاتISI مرکزی برای فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در دنیا به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف می باشد. شمار مجلات ISI ثابت نیست. یک مجله ممکن است در یک زمان از مجلات ISI محسوب شود اما به دلیل کاهش بار علمی بعدا از لیست مجلات ISI کنار گذاشته شود. هر ساله مجله جدید مورد ارزیابی قرار می گیرد و حدود ده درصد آنها به لیست ISI اضافه می شوند.

هر مجله علمی قبل از انتخاب شدن و فهرست شدن در ISIیکسری مراحل ارزیابی را پشت سر می گذارد.
ازجمله عوامل مورد ارزیابی و رعایت استانداردهای بانک اطلاعاتی ISI ، کمیته علمی منتخب مجله، تنوع بین المللی مقالات چاپ شده در آن، نشر به موقع مجله و جایگاه نشرآن می باشد. لازم به ذکر است که هیچ یک از این عوامل به تنهایی مورد بررسی و ارزیابی قرار نمی گیرد بلکه با بررسی مجموع عوامل یک امتیاز کلی داده خواهد شد.

از جمله مواردی که در ارزیابی مجله مورد توجه قرار دارد این است که عنوان مقالات، چکیده و کلمات کلیدی باید به زبان انگلیسی باشد همچنین توصیه می شود که منابع نیز به زبان انگلیسی نوشته شوند.
اگر چه اطلاعات علمی مهم به تمامی زبانها به چاپ می رسد اما موارد ذکر شده باید به زبان انگلیسی باشد تا تحت داوری و ارزیابی ISI قرار گیرد زیرا ارزیابی کنندگان مجلات علمی در ISIنمی توانند عناوین و منابع بکاررفته در مقالات را به زبان انگلیسی ترجمه کنند. داوری علمی و تخصصی مقالات چاپ شده در مجله توسط داوران نام آشنای علمی از جمله عمده ترین موارد مورد توجه ارزیابی کنندگان می باشد که گویای اعتبار و غنای علمی مجله است.

البته صرف نظر تمام مزایای علمی این دست نشریات نباید از این نکته مهم غافل شد که اساسا آی.اس.آی چه نقشی در تولید علم بومی دارد. متاسفانه فقط ۲ درصد مقالات علمی چاپ شده توسط محققان ایرانی در آی.اس.آی (مکانیسم نمایه سازی مقالات علمی در سطح بین المللی)، در داخل کشور قابل استفاده است.

باید دید که آیا مقالات علمی ما در داخل کشور نیز قادر به حل مشکلات می باشد یا خیر. این در حالی است که طبق آمارهای موجود تنها ۲ درصد مقالات ISI ایران در داخل کشور قابل استفاده است.

دکتر یلپانی، استاد رشته شیمی، با اشاره به این که متاسفانه محتوای مقاله های ارائه شده ایرانیان و اندیکس شده درآی.اس.آی ، در ارتباط با نیازهای جامعه نیست، معتقد است: «اخلاق علمی در چاپ مقاله ها رعایت نمی شود. گاهی اسم مقاله عوض و دوباره در جای دیگری چاپ می شود. هیچ یک از مقاله های تولید شده قابلیت تبدیل به صنعت را ندارد، مثلا بیشتر مقاله های شیمی ایران، نه در ایران و نه در خارج، استفاده صنعتی ندارد. ما در واقع فقط در آمار و عدد و رقم رشد کرده ایم.»
اما دکتر زلفی گل، عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا در همین زمینه معتقد است: «برای تولید ثروت از دانش هیچ راهکاری نداریم، تولید مقاله فقط یکی از شاخص های توسعه است، دانشگاه ها علاوه بر آموزش و پژوهش، باید مشکل گشای جامعه هم باشند بدون بودجه پژوهشی مناسب، مقاله تولید نمی شود. چرا اکثر پایان نامه های ما به چاپ مقاله یا کتاب منجر نمی شود در زمینه آموزش استاندارد داریم، اما در زمینه پژوهش خیر. ایجاد پایگاه های اطلاعات علمی ضرورتی انکارناپذیر است، هزار میلیارد تومان صرف بودجه پژوهش در یک سال می شود، اما مقاله های تولیدی به نحو صحیح نمایه سازی نمی شود، آی.اس.آی یک شاخص است نباید آن را انکار کنیم. باید به فکر حل مشکلاتمان باشیم تا کار تکراری انجام ندهیم. تولید علم وابسته به تحصیلات تکمیلی است ۱۸ سال تا تحقق سند چشم انداز وقت داریم، ما می توانیم در منطقه اول شویم.»

پیوست ها

• امکان سنجی توسعه گردشگری در نواحی روستایی از نظر گرد?.pdf
    310.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • سنجش کیفیت گردشگری شهری بر اساس رفتار مردم شهر اصفها.pdf
    522.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سمانه جان خیلی کامل و خوب توضیح دادی.ممون
بیشتر به این تاپیک سر بزن .تجربه شما تو مقاله خیلی بیشتر از ماست.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سمانه
قربون شکلت
دو سه تا پست میزاشتی
من سر جمع تو یه پست بیشتر از 4 5 خط باشه نمیخونم
مگر با رعایت پاراگراف بندی
الان یه فایل 1ونیم ساعتو چندین روزه درگیرشم، بیشتر زا ده مین نمیتونم گوش کنم
حالا خدا میدونه چن روز طول یمکشه بتونم پستتو بخونم قربونت

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
چیزی که هست اینکه گاها پرسشنامه نه تنها باعث پیشبرد روند مقاله و اهداف اون نمیشه بلکه مضر هم هست
حالا این مورد کی پیش میاد؟
مثلا تو یه محله یه بنای قدیمی و ناشناخته هست که هر یک از همسایه ها موقع عبور و مرور یه لگد میزنن بهش تا خراب تر بشه و با بولدوزر صافش کنن و مثلا خیابون بکشن
در این صورت نمیریم پرسشنامه بدیم که ایا شما با تخریب بنا موافق هستید یا نه؟
بلکه باید بریم از محله بزرگان رو جمع کنیم و ارزش و اهمیت اون بنا رو براشون شرح بدیم تا د رحفظ اون کوشا باشند

در مورد سلسله مراتب پذیرش هر سوال در پرسشنامه هم در تکمیل صحبتای سمانه جان میگم که سعی کنید طیف پاسخ های چهار گزینه ای اینطوری باشه:
خیلی کم
کم
متوسط
خوب
خیلی خوب

این کار به پررنگ تر نشان دادن نظر مخاطب کمک می کنه
ضمن اینکه یه سوال رو چند بار در قالب های متفاوت بپرسید (تکرار بنا به حساسیت موضوع مورد مطالعه هست) تا مطمئن بشید پاسخ مخاطب الکی نیست

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یه دوستی می گفت یه پژوهشی داشته رد مورد زنان خانه دار
اواسط پرسشنامه متوجه میشه جواب اکثر خانوما به طور عجیبی مشابه هست
وقتی پیگیری میکنه میبینه خانوما بهم زنگ میزدن و جوابا رو چک میکردن

در این صورت باید فورا پرسشنامه باطل بشه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سمانه جان خوندم متن رو

بله متاسفانه جای تاسفه اما حقیقته
ایران چی چیش درسته که مقاله نویسیش استاندارد باشه؟
شرمنده اینو میگم
شرکتم در یک همایش با 7 8 سال تاخیر داغونم کرده

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال برام پیش امد
میشه از روزنامه به عنوان رفرنس استفاده کرد؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یه سوال برام پیش امد
تا جایی که من میدونم بسته به سطح مقاله این رفرنس ها متفاوت خواهد بود
مثلا تو یه مقاله ای اس ای بهتره از مقاله رفرنس داده بشه، تا کتاب و پایان نام، چون معتقدند کتاب خیلی کلی میگه

کلا در رفرنس دادن دو مرجع وجود دارند
دسته اول مراجعی که ایده اولیه از اونها اومده
دوم مقاله ها و به خصوص مقاله های 18 ماه اخیر
برای اینکه داور فکر کنه شما ضمن دسترسی به مراجع پایه آپ تو دیت هم هستید
ضمن اینکه برای هر ژورنالی مقاله میفرستید سعی کنید چند رفرنس به مقاله هایی که در حیطه کاری شماست و قبلا توسط اون ژورنال چاپ شده بدید

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال برام پیش امد
نمی دونم موضوع مقاله ی شما چی هست و منابع در دسترس کار شما چقدر غنی هست
اما از روزنامه نمی شه به عنوان رفرنس استفاده کرد
حتی سایت و لینکها هم نمی تونند رفرنس باشند .
اما
همیشه مراجعه به روزنامه های منطقه ای خصوصا اگر سوژه شما بومی باشه فاکتورهای مهمی به شما خواهد داد .
تا جایی که من میدونم بسته به سطح مقاله این رفرنس ها متفاوت خواهد بود
مثلا تو یه مقاله ای اس ای بهتره از مقاله رفرنس داده بشه، تا کتاب و پایان نام، چون معتقدند کتاب خیلی کلی میگه
کلا در رفرنس دادن دو مرجع وجود دارند
دسته اول مراجعی که ایده اولیه از اونها اومده
دوم مقاله ها و به خصوص مقاله های 18 ماه اخیر
برای اینکه داور فکر کنه شما ضمن دسترسی به مراجع پایه آپ تو دیت هم هستید
ضمن اینکه برای هر ژورنالی مقاله میفرستید سعی کنید چند رفرنس به مقاله هایی که در حیطه کاری شماست و قبلا توسط اون ژورنال چاپ شده بدید
با حرفهای فائزه موافقم
شخصا فکر می کنم ، وقتی موضوعی رو برای مقاله در نظر می گیریم ، بهتره پیشینه اش رو پیدا کنیم ، تو پیدا کردن پیشینه ممکنه اگر خیلی خوش اقبال باشیم به خیلی چیزها از جمله کتاب ، مقاله ، مستند ، فیلم ، روزنامه ، سایتهای با محتوا و بی مختوا برخورد کنیم که مرتبط در مورد موضوع مورد نظرمون مطالبی دارند ، بعد که روش خودمون رو مشخص کردیم و مطالب جمع آوری شد ، مقاله تحریر شد ، و فعل نوشتن صرف شد می تونیم اون رو برای هر نوع ژورنال یا همایشی اماده کنیم .
هر همایش با کنفرانسی خصوصا از نوع بین المللی ،چارچوب ویرایشی خودش رو داره که خیلی چیز خاصی و خارق العاده ای هم نیست .

راجع به موضوع جدید تجربه ای ندارم یعنی سوژه های که در نظر گرفتم و کار کردم و الان در نظر دارم و کار می کنم بیشتر سنتی هستند تا مدرن، به همین جهت اقلب یکم بیشتر از 18 ماه قبل رو دقت می کنم .
گاهی پایان نامه های خاک خورده بیست سال قبل بچه های بهشتی که تایپ سنگی داره و نقشه های دستی ترسیم شده، گاهی مجله محلی یک ماه پیش منتشر شده ی یک جزیره ، گاهی مجله ی استانی منتشر شده 22 سال پیش در کل منظورم این هست که از هر متنی استقبال کنید ، به مرور وقتی مقاله و کتاب و مطالب مختلف رو بخونید خیلی راحت متوجه می شید کدوم کار زمان صرف کرده و به قول معروف پخته ست، و کدوم کار صرفا جهت ارتقا علمی بوده و تمام و محتوای خاصی نداره .

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
چگونه مقاله بنویسیم

چگونه مقاله بنویسیم

عرض سلام و ادب خدمت همه ی پژوهشگرانی که قصد پژوهش دارند و به چون و چرایی این مهم واقف نیستند، در صورت تسلط مهارت ارسال آن را ندارند و یا سابقه ی انجام کارهای پژوهشی دارند.

ضمن عرض تشکر از تمام دوستان فعال در تاپیک
سوال : مقاله های پژوهشی وثبت آنها

اینجانب بعنوان عضو کوچکی از خانواده ی معماری و در مقام دانش آموز معماری، با استناد به:
تاپیک های مختلف ایجاد شده توسط دوستان گل،
داده های پیشین اینجانب
آموزه هایم در راه تک مقاله ای که تا کنون نگارش کردم و به ثبت نرسیده است
مکتوبات سایر اعضای فعال در تالار

تصمیم به گرد آوری مجموعه ای با عنوان "چگونه مقاله بنویسیم" کردم
فایل مذکور در انتهای متن بصورت پیوست درج شده است.
از علاقه مندان تقاضا می شود ضمن مطالعه ی محتوای فایل، سوالات و پیشنهادات و همچنین محتویاتی که ب هر دلایلی در این فایل ثبت نشده و از لحاظ علمی ارزشمند است را بیان بفرمایند تا برای پربار تر شدن فایل اقداماتی صورت گیرد.

لازم به ذکر است ، برای جمع اوری اطلاعات این فایل، برای خطاهای احتمالی نگارشی، املایی و سایر خطاها تلاش زیادی صورت نگرفته و تمامی اسلاید ها کپی رایت و همانطور که پیش تر بیان شد، گردآوری مطالب با استناد از مطالب موجود در همین سایت است.
هدف پیدایش مسیری روشن برای تمرکز ذهن از مبدا به مقصد بوده است. بدیهی است این محتوا با همکاری شما عزیزان قوت خواهد گرفت.

محتوای فایل شامل:
موضوعات پیشنهادی برای عنوان مقاله
پرسش و پاسخ در مورد مقاله نویسی
معرفی سایت های جستجو
روند نگارش مقاله
نحوه ارسال به ژورنال و کنفرانس
اپلای گرفتن
لیست مجلات علمی-پژوهشی هنر و معماری: مصوب وزارت علوم

و ... است

با ذکر صلوات پژوهش خود را معطر کنید
ضمنا دو لینک دانلود کارگاه مقاله نویسی در پایان همین فایل توسط اعضا برای علاقه مندان درج شده است. تشکر از نسترن عزیز، سحر عزیز، سمانه عزیز، امیر عزیز و سایر دوستان

با کلیک روی لینک زیر نیز میتوانید به تاپیک دیگری در همین فروم که در مورد مقاله نگارش شده است رجوع کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...له-بنويسم؛-كارهاي-تحقيقي-در-باب-معماري/page18

take off
22 شهریور 93

پیوست ها

• چگونه مقاله بنویسیم - Copy.rar
    456.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
برای دوستانی که پایان نامه دارن و میخوان 2 نمره رو بگیرن:
احتمالا باید فرمت دانشگاه های مختلف فرق داشته باشه.
این فرمت دانشگاه ما برای 2 نمره مقاله است:

نوع مقالهتعداد مقالهحداكثر نمره براي هر مقالهنمره تخصيص‌يافته
الف) پذيرش يا چاپ مقاله در مجله هاي ISI2 نمره
ب) پذيرش يا چاپ مقاله در مجله علمي - پژوهشي وزارتين1/5 نمره
پ) پذيرش يا چاپ مقاله در مجله هاي انگليسي زبان داخلي/ خارجي يا ISCنشردر ايران1 نمره
ت) پذيرش يا چاپ مقاله در مجله علمي - ترويجي داخلي0/5 نمره
ث) پذيرش يا چاپ مقاله در مجله هاي فارسي زبان نمايه شده در ISCنشردر ايران0/5نمره
ج) چاپ مقاله در كنفرانسهاي معتبر بين المللي خارج از كشور1 نمره
چ) چاپ مقاله در كنفرانسهاي معتبر ملي و بين المللي داخل كشور0/5 نمره
ح) اختراع، اکتشاف، نظريه علمي، مسابقات و جشنواره هاي ملي و بين المللي و چاپ کتب علمي مرتبطتا 2 نمره بسته به نظر گروه ارزيابي کننده

من فرصت زیادی برام نمونده 2 ماه فرصت دارم. تصمیم گرفتم 4 تا مقاله تو همایش ملی داشته باشم.امیدوارم برسم !!

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باز این تاپیک غیر فعال شد!!
دوستان الان چندتا همایش داخلی و بین الملی نزدیک هست که می تونید مقاله بدید. روند پیشرفت تون رو هم اینجا بنویسید.
من امروز 2 تا چکیده درباره پایان نامه رو برا استاد راهنما م میفرستم تایید کنند برا همایش می فرستم . نتیجه رو اینجا میگم.

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان الان چندتا همایش داخلی و بین الملی نزدیک هست که می تونید مقاله بدید. روند پیشرفت تون رو هم اینجا بنویسید.
من امروز 2 تا چکیده درباره پایان نامه رو برا استاد راهنما م میفرستم تایید کنند برا همایش می فرستم . نتیجه رو اینجا میگم.

همایش ها چیه؟ میشه مشخصاتشو بگی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

اطلاعیشو بی زحمت بزار

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باز هم کسی نیست :))
خوب من دوتا موضوع دارم . یکی گردشگری دینی و یکی هم گردشگری و معماری
شما ها چه کار کردید؟

arefeh

کاربر ممتاز
باز هم کسی نیست :))
خوب من دوتا موضوع دارم . یکی گردشگری دینی و یکی هم گردشگری و معماری
شما ها چه کار کردید؟

منم روش تحقیق دو تا موضوع انتخاب کردم که هر دو رو استاد تائید کرده فقط مونده هدفشو مشخص کنم
1-تحلیل طراحی معماری داخلی در آثار تاریخی ایران
2-اصالت مصالح پایدار در معماری داخلی بناهای تاریخی

شما پیشنهادی نظری انتقادی چیزی ندارید؟؟؟
البته اینها موضوعات همایش هم هست که گفتم یه تیر دو نشون بشه:D