سوال در مورد استفاده از اینترنت محدود شده

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام
یه سووال.
در محل کار من برای محدود کردن استفاده از اینترنت ، برای اینترنت پسورد تعین کرده اند و در واقع کاربران اینترنت از پیش تعین شده و استفاده از اینترنت برای مدیریت قابل مشاهده هست.نمیدونم بهش چی میگن. ناظر ؟ یا یه همچین چیزی. مثلا چک کردن ایمیل هم امکان نداره و فیلتر شده.
حالا سووال من اینه.اگه من از تلفن همراهم از wi fi استفاده کنم بازم میتونن همزمان ببینن که من چه صفحاتی رو نگاه میکنم؟ طبیعتا تنها ایرانی اونجا منم و بمحض اینکه یارو کنترل چیه صفحه ی خارجی ببینه میفهمه که من دارم استفاده غیر کاری میکنم.

سووال دوم ام اینه که آیا استفاده از پروکسی کمکی میکنه؟
ممنون
سال نوتون هم خیلی مبارک

amin_rogh

کاربر ممتاز
جوابی نیست؟
احتمالا همه درگیر عید دیدنی هستند.
عیدتون مبارک

amin_rogh

کاربر ممتاز
چه نوع پسوردی هست؟ VPN ؟ شما از کجا مطمئنید چک میشه؟

سلام
WPA/wpa2 PSK هست البته من پسوورد رو دارم چون سر کار استفاده میکنم. طبیعتا هر دستگاهی هم که به شبکه وصل میشه هم آی پی مشخص داره . ضمن اینکه روی تمام کامپیوتر ها یه کاغذ چسبوندن که #چشم دیگری مراقب شماست!#
مطمئن هستم. چک میشه.
ممنون
امین رخ

maverick

عضو جدید
سلام
یه سووال.
در محل کار من برای محدود کردن استفاده از اینترنت ، برای اینترنت پسورد تعین کرده اند و در واقع کاربران اینترنت از پیش تعین شده و استفاده از اینترنت برای مدیریت قابل مشاهده هست.نمیدونم بهش چی میگن. ناظر ؟ یا یه همچین چیزی. مثلا چک کردن ایمیل هم امکان نداره و فیلتر شده.
حالا سووال من اینه.اگه من از تلفن همراهم از wi fi استفاده کنم بازم میتونن همزمان ببینن که من چه صفحاتی رو نگاه میکنم؟ طبیعتا تنها ایرانی اونجا منم و بمحض اینکه یارو کنترل چیه صفحه ی خارجی ببینه میفهمه که من دارم استفاده غیر کاری میکنم.

سووال دوم ام اینه که آیا استفاده از پروکسی کمکی میکنه؟
ممنون
سال نوتون هم خیلی مبارک

بستگی داره . ما تو محل کارمون اینرنت رو محدو کردیم و لاگهای اینرنت ( نام کاربر + سایتهای بازدیدی) هم روی یک لاگ سرور ذخیره میشه و هر 2 هفته یکبار به حراست تحویل داده میشه :) اینکه آیا استفاده از فیلتر شکن یا پراکسی یا سایتهای بازدید شده قابل ردیابی هست جوابش بعله هست :) ادمین میتونه از روی لاگ سرور دقیقا بفهمیه شما از وی پی ان یا غیره استفاده کردید یا نه اما اینکه بفهمه شما بعدش کجاها رفتید بستگی به نوع پیاده سازی سیستم مانیتورینگ داره . اگه فقط یه محدود سازی معمولی بدون لاگ گیری باشه میشه دورش زد بدون اینکه کسی بتونه بهت گیر بده اگه لاگ هم می گرین از فعالیت کاربران ( معولا میگیرن ) بهتره دورش نزنی :)

شاد باشید

بالا