سوال جالب بچه کلاس اول از معلمش....

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
امروز داستانی رو شنیدم که خیلی برایم عجیب بود.در یکی از مدارس مذهبی تهران معلم داشته در نمازخانه صحبت میکرده و یکی از بچه های کلاس اول دبستان از معلمش پرسیده مگر وقتی شیطان به آدم سجده نکرد، خدا او را از بهشت بیرون نکرد؟ معلم گفته بله همینطوره. شاگرد گفته پس چطور توانسته دوباره وارد بهشت بشود و آدم و حوا را گول بزند تا سیب را بخورند؟ معلم فقط سکوت کرده و هیچ چیزی برای گفتن نداشته. راستش را بخواهید تا حالا این سوال برای من هم پیش نیامده بود. خیلی سوال اساسی ومهمی هست. عجب بچه هایی در این دوره داریم. چه سوال جالبی؟ کسی جوابی دارد؟
بر همه ی موحدان مبرهن است که شیطان رجیم است و رانده شده از بهشت.پس هنگام گول زدن در بهشت چه غلطی میکرده؟
من این رو توی یکی از وبلاگها دیدم...راستش برای خودم هم سواله،کسی جوابش رو میدونه؟؟؟

عشق کامپیوتر

اخراجی موقت
سلام و درود
اولا" کی گفته و کجا نوشته که آدم و حوا در بهشت بوده اند؟
ثانیا" کی گفته شیطان در بهشت بوده است و چرا در بهشت بوده است؟

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگن قبل از بیرون رانده شدن از بهشت از خدا درخواست کرده که به پاس این همه مدت ستایش در درگاه الهی چند قدرت بهش داده بشه و یکی از چیزایی که خواسته این بوده که در هر زمان به هر مکانی که بخواد بتونه وارد بشه!

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
من شنیدم تو جسم یه مار حلول کرده و از اون طریق کارشو کرده :smile:
بعد فکر نمکنم این یه سوال یه بچه باشه.
اون بابایی که خواسته این شبهه رو مطرح کنه اینطوری این مساله رو بیان کرده که بگه یه بچه هم میتونه تو دین شبه افکنی کنه.

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من یه کتاب خوندم ب اسم راز افرینش که توی اون چیزای جالبی خوندم تازه اون کتاب باتوجه به ایات و احادیث نوشته شده بود
توی اون نوشته بود که وقتی شیطان به حضرت ادم سجده نکرد شیطان از بهشت رانده شد ولی باز ملک ونار بود (پادشاه جهنم)
برای اینکه بتونه وارد بهشت بشه (چون نمیتونست مستقیم وارد بشه) رفت سراغ مار و بعد از کلی اسرار به مار گفت که انسانها از پوست مار کفش و

و لباس برای خودشان درست می کنند و وقتی که دید تونسته خوب مار رو بترسونه بهش پیشنهاد کرد که برای حل مشکلشون کمک کنه که شیطان رو یه جوری وارد بهشت کنه ...........و بعد شیطان زیر پوست مار مخفی شد و وارد بهشت شد..........

میگن: یکی از دلایل این که وقتی مار انسان رو میبینه پوست میندازه همینه

وقتی شیطان دوباره نافرمانی خدا رو کرد اون موقع از اسمانها اخراج شد

آخرین ویرایش:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....

شیطان از درگاه خداوند رانده شد، یعنی از مقامی که داشت تنزل کرد( مقام معرفتی).... خارج نشد از بهشت

آدم و حوا در بهشت آخرتی نبودند در بهشتی که میگن روی زمین بوده زندگی می کردند....

کسی که وارد بهشت شد از آن خارج نمی شود///

وضعیت
موضوع بسته شده است.