سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار اسپن پلاس +Aspen

ghalamichoobar

عضو جدید
ببخشيد اينجا اين مطلب رو مي نويسم ...
من تازه عضو اين باشگاه شده ام

در حال حاضر دانشجوي مهندسي شيمي هستم ..
به ما يه پروژه اي دادن كه با اسپن يا هايسيس شبيه سازي كنيم

ولي من زياد تو اين زمينه وارد نيستم

هايسيس يكم بلد هستم ... ولي كامل نه

مي خواستم بدونم ميشه با هايسيس برج پر شده را طراحي كرد يا نه

اگه نه با اسپن چطور و اگه جزوه اموزشي در اين زمينه داريد به ما هم بديد ممنون ميشيم

خواهشا جواب بديد وووو
.:cry::cry:

سلام تو نرم افزار های هایسیس و اسپن ابزار شبیه سازی برج پر شده وجود داره فقط باید بگردی تو fluid package پیدا کنی اگه اسپن رو میخوای میتونم بهت کمک کنم

taleshi89

عضو جدید
سلام ،تو رو خدا کمک کنید من ترم سه ام بابا این اسپنایی که گذاشتید همشون انگلیسین من چه جوری یادشون بگیرم؟یه راهنمای فارسی نداره؟:cry:

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ،تو رو خدا کمک کنید من ترم سه ام بابا این اسپنایی که گذاشتید همشون انگلیسین من چه جوری یادشون بگیرم؟یه راهنمای فارسی نداره؟:cry:

سلام دوست من
به امید موفقیت شما
یه پیشنهاد اینکه سعی منید از همین حالا از help خود نرم افزار ها استفاده کنید که بهترین آموزش هست
درسته که به زبان اصلی هستش اما کار کنید کم کم راه می افتید
این هم یه فایل حدود 10 مگی که مربوط به آموزش این نرم افزار توسط محمد بهزادی هست برای شروع خوبه

http://www.valiasr.net/weblog/attachments/att501_0_aspen course.pdf

taleshi89

عضو جدید
سلام دوست ، از شما خیلیییییییییییی ممنونم الانم خیلییییییی خوشحالم که راهنمایی کردید:D:Dآقای ارش فقط یه سوال بپرسم:redface: این helpخود نرم افزار بعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟:)

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست ، از شما خیلیییییییییییی ممنونم الانم خیلییییییی خوشحالم که راهنمایی کردید:D:Dآقای ارش فقط یه سوال بپرسم:redface: این helpخود نرم افزار بعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟:)

منظور همون فایل راهمای کاربر هست که تو خود نرم افزار بعد نصب میاد
مثلا اسپن به اسمه

Aspen User Guide
به زبان اصلی هست اما جالب و کامل

آخرین ویرایش:

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من
از اینکه دیر جواب داده شد ببخشید
من فایل شمارو دیدم
شما فقط یه اشتباه کوچیک کردید ( مثل بار اول خودم)
این عکس ضمیمه رو نگاه کن
باید افت فشار رو هم در قسمت سیال گرم وارد کنی

پیوست ها

• 333.JPG
    333.JPG
    64.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

aznavarta

اخراجی موقت
سلام.
ورژن جديد(كه البته الان قديمي شده!) يعني ورژن V. 7.2. تفاوتهاي چشمگيري با ورژنهاي قبلي كرده است. فايلي كه براتون گذاشتم، اين تغييرات رو نشون ميده.
در همه ورژنها، چيزي كه هميشه تغيير ميكنه، بانك اطلاعاتي مربوط به خواص مواد خالص، شامل مواد جديد، خواص فيزيكي جديد و ... مي باشد.
مشاهده پیوست 64719

ویندوز من 7 شصت و چهار بیتی هست

همه جور توصیه های ایمنی برای نصب و تنظیمات رو انجام دادم ولی موفق به صنب نشدم!

کلی باهاش ور رفتم نتونستم نصبش کنم

بعدش مجبور شدم روی وی ام ویر Vmware و ویندوز XP نصبش کنم.

ظاهرا نسخه 7.2 روی هر ویندوزی نصب بشه حد اقل نرم افزارهای کمکی زیر رو میخواد:

.Net Framework 2 , 3.5
SQL Server 2005 SP3
Message Queue

که اول و دومی نرم افزارهائی هستند که روی ویندوز نصب میشند و سومی از مجموعه نرم افزارهای داخلی ویندوز هستند که صنب میشوند.

aspenone 7.1 هنگام نصب خودش اینها رو نصب میکرد ولی توی نسخه 7.2 باید خودت نصب کنی!

البته مال من نسخه 4 دی وی دی هست شاید تغییراتی توش باشه که اینجوریه!

در مورد نسخه 7.2 یک مشکل دیگه ای که هنگام نصب متوجه شده ام اینه که باید هنگام نصب نرم افزار SQL Server 2005 توی تنظیمات نصب
از دو گزینه تشخیص هویت گزینه Mixed Authentication mode را انتخاب نمائید تا بتواند به راحتی بانک اطلاعاتی ابزارهای اسپن و هایسیس رو نصب کند.
در غیر این صورت بانک اطلاعاتی نصب نشده و شما باید کلی تنظیمات زیاد را انجام بدهید تا این مشکل حل شود.

لازم به ذکر است که نرم افزار SQL Server 2005 یکی از بانکهای اطلاعاتی قوی دنیاست که آخرین نسخه اون 2008 است
و هنگام نصب اسپن کلیه بانک اطلاعاتی ابزارالات هایسیس و اسپن پلاس را داخل ان ریخته و امکان دسترسی به انها را از داخل اسپن و هایسیس فراهم میکند.

این نرم افزار بانک اطلاعاتی میتواند تحت شبکه و یا تحت یک کامپیوتر باشد.
که توسط یک نفر و یا چند نفر از نقاط مختلف دنیا همزمان قابل دسترسی باشد.

آخرین ویرایش:

prince.

عضو جدید
سلام
بعد از وارد کردن اطلاعات در aspen plus موقعی که اجرا میکنم خطای زیر رخ میدهد، لطفا راهنمایی کنید

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاعات رو وارد نکردی
توآون بخش که title رو باید وارد کنی
الان نصب ندارم عکس رو برات بزارم

kamiarae

عضو جدید
سلام
کسی با aspen ratesep کار کرده؟فکر کنم یه add-onهستش واسه radfrac توی aspen plus

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسئله: در دماي 40 درجه سانتيگراد و تركيب درصد مولي زير ، مقادير فشار و تركيب در صد در فاز بخار را با مدل ENRTL براي سامانه MEA-Co2-H2O بدست آوريد

MEA 0.107
CO2 0.05
H2O 0.843

فايل اسپن
مشاهده پیوست 68070

نتايج

mehran4482

عضو جدید
سلام
خسته نباشین
آقا من هرچی تو تاپیک ها گشتم نتونستم راجب 2006 aspen Hysys و نحوه نصب و کرکش توی وین 7 چیزی پیدا کنم!!نصب که میکنم ارور میده که لایسنس رو پیدا نمیکنه!!!

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
خسته نباشین
آقا من هرچی تو تاپیک ها گشتم نتونستم راجب 2006 aspen Hysys و نحوه نصب و کرکش توی وین 7 چیزی پیدا کنم!!نصب که میکنم ارور میده که لایسنس رو پیدا نمیکنه!!!
سلام، مگه شما موقع نصب فایل کرک رو نصب نکردید؟ اول اون رو باید نصب کنید بعدش برید شروع به نصب کنید. درسته؟

saeedmardani2005

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز

من احتیاج دارم که یه جریان بخار رو به دیستیللتین کلومن به عنوانه ورودی اضافه کنم یا در اصطلاح ستیم دیستیللتین انجام بدم کسی‌ راهی‌ سراغ داره که توی اسپن این کار رو انجام بدم؟ بسیار ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان اگه كسي ور‍ژن 7.3. رو نصب كرده، يه اطلاع بده. من نياز دارم بهش

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نياز به يه سري چيزا از اين ورژن دارم. اگه يكي كمك كنه ، ممنون ميشم

MohsenH

عضو جدید
تو قسمت Account باید یک username دلخواه وارد کنید. اینکار رو اول هر شبیه سازی انجام بدید تا Run بشه

asir6355

عضو جدید
سلام خسته نباشید.
من درباره نحوه انتخاب معادلات ترمودینامیکی تو ASPEN مشکل دارم کسی هست کمک کنه
ممنون میشم.

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون که جواب دادید.
من تو انتخاب معادله حالت و معادله فوگاسیته مشکل دارم و دنبال یه منبع می گردم که خوب اینارو شرح داده باشه.

سلام دوست عزیز
امیدوارم منظورتون همین باشه
موفق باشید

باز امروز این ضمیمه گیر داد
دانلود

بالا