سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

چرا که نه

اخراجی موقت
نه نداریم.شما دارین؟خخ
قرض بده بهم!!
:biggrin:
خو چیکار کنم الان.یهوو چه مرگش شد:(

اگه خونه سیستم داری که گفته بودی داری . با تو اون محل کارت هم داری . کابل خود مانیتور رو (بخصوص سی آر تی ها) از پشت کیس جدا کن و یه جای بغل سمت چپ به انتها معمولا این کابل وصل میشه . وصلش کن ببین مانیتورت چه واکنشی نشون میده .

نکته :
مانیتور کابل برقش باید وصل باشه ها وگرنه بدون برق کار نمیکنه :دی

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه خونه سیستم داری که گفته بودی داری . با تو اون محل کارت هم داری . کابل خود مانیتور رو (بخصوص سی آر تی ها) از پشت کیس جدا کن و یه جای بغل سمت چپ به انتها معمولا این کابل وصل میشه . وصلش کن ببین مانیتورت چه واکنشی نشون میده .

نکته :
مانیتور کابل برقش باید وصل باشه ها وگرنه بدون برق کار نمیکنه :دی

مانیتور کجا؟
کامپیتر یا لپ تاپ؟
کابل مانیتور کامپیترو بکنم بزنم به لپ تاپ؟

چرا که نه

اخراجی موقت
مانیتور کجا؟
کامپیتر یا لپ تاپ؟
کابل مانیتور کامپیترو بکنم بزنم به لپ تاپ؟

ای بابا اگه برا مرغ همسایه تا الان توضیح داده بودم فهمیده بود . چقد تو خنگی

یه سوکت بغل لب تاپت هست شبیه این سوکت آبیه

حالا کابل یه مانیتور معمولی رو که شبیه شکل زیر هستش رو یهش وصل کن و تموم

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ویندوز زبون بستت انقد آلوده شده که تا همینجاشم خوب اومده!
اون 3تا پوشه که گفتی پوشه های سیستمیه که تو همه ویندوزا هست و اینکه توضیح بدم برای چه کاری هستن بدرد نمیخوره.
ساده ترین راهی که هم از مشکلات بعدی پیشگیری کنه هم راحته اینه که ویندوزتو عوض کنی و بعدش یه آنتی ویروس خوب با توجه به کانفیگ سیستمت انتخاب کن و بریز و کل سیستم رو اسکن کن و از کامپیوترت لذت ببر. پیشنهاد من ویندوز 8.1 اگر کار خاصی نمیکنی مثلا برنامه های خاصی استفاده نمیکنی. هم سریعه هم نیاز چندانی به آنتی ویروس نداره. آنتی ویروس خوب هم که گفتم شامل نود32 نمیشه!

سلام
خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون
میدونم سیستمم خیلی آلودست نیاز به یه فرمت اساسی داره!!!
ولی این کارایی که شما فرمودین رو من انجام دادم ... فایلایی که الان ذخیره میکنم بدون هیچ مشکلی باز میشن ولی اون فایلایی که از قبل داشتم نه!!!
از عکسا و فیلمام با این که سخته میگذرم ولی پروژه ها و فایلای درسیمو چیکار کنم؟؟؟
من میخوام بدونم هیچ راهکاری برای برگردوندن اطلاعات از دست رفتم نیست؟!

بی نهایت سپاسگزار

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام
خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون
میدونم سیستمم خیلی آلودست نیاز به یه فرمت اساسی داره!!!
ولی این کارایی که شما فرمودین رو من انجام دادم ... فایلایی که الان ذخیره میکنم بدون هیچ مشکلی باز میشن ولی اون فایلایی که از قبل داشتم نه!!!
از عکسا و فیلمام با این که سخته میگذرم ولی پروژه ها و فایلای درسیمو چیکار کنم؟؟؟
من میخوام بدونم هیچ راهکاری برای برگردوندن اطلاعات از دست رفتم نیست؟!

بی نهایت سپاسگزار
سلام
خواهش میکنم
ببین از یجایی به بعد به جایی میرسه که فایل جدید و قدیمی نمیشناسه. اون فایلا چون قدیمی تر بوده باز نمیشه فایلای جدید هم یکم که بیشتر بمونه همینطور میشه. اصلا نیازی نیست فایلا رو پاک کنی. با یه تعمیر مناسب سیستمت سر حال میاد و همه فایلا رو راحت اجرا میکنه. یکی از فایلایی که اجرا نمیشه رو برام بفرست

آرزوخانوم

عضو جدید
دوستان میشه یه انتی ویروس خوب که سنگین نباشه واسه لپ تاپ ومثل کاسپراسکای سرعتش کم تباشه؟" من نود دارم گفتین خوب نیس به شک افتادم

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خواهش میکنم
ببین از یجایی به بعد به جایی میرسه که فایل جدید و قدیمی نمیشناسه. اون فایلا چون قدیمی تر بوده باز نمیشه فایلای جدید هم یکم که بیشتر بمونه همینطور میشه. اصلا نیازی نیست فایلا رو پاک کنی. با یه تعمیر مناسب سیستمت سر حال میاد و همه فایلا رو راحت اجرا میکنه. یکی از فایلایی که اجرا نمیشه رو برام بفرست

یه فایل word آپلود کردم
واقعا شرمنده که باعث زحمت شما میشم ... تا همینجاشم خیلی راهنماییم کردید واقعا ممنون...:gol:

Click

ali 254

اخراجی موقت
دوستان میشه یه انتی ویروس خوب که سنگین نباشه واسه لپ تاپ ومثل کاسپراسکای سرعتش کم تباشه؟" من نود دارم گفتین خوب نیس به شک افتادم

من از Norton استفاده می کنم...آنچنان هم سنگین نیست البته خب سی پی یو من سری 8 هسته ای AMD هست...شاید واسه سیستم شما سنگین باشه؛

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
اگر ویندوز 8 یا 8.1 داری آنتی ویروس نریختی هم نریختی. البته بستگی به مصرفت داره. کسپر اسکای سرعتش کم نیس خیلی سنگینه. سبک مثل microsoft security essential, avira, norton, nod32
راستی یه پیشنهاد میدم اونم اینکه اگه میخوای راحت باشی بدون دردسر آنتی ویروس استفاده کنی اصلشو بخر. حتی ضریب ویروس کشیشون با نسخه های کرک فرق داره
یه فایل word آپلود کردم
واقعا شرمنده که باعث زحمت شما میشم ... تا همینجاشم خیلی راهنماییم کردید واقعا ممنون...:gol:

Click
خواهش میکنم.
این فایل که گذاشتینو دانلود کردم ولی باز نشد که میتونه دلایل زیادی داشته باشه. مشکلی که شما فرمودین البته تا اوجایی که من علم ناچیزم قد میده مربوط به ویروسه که راه حلشم گفتم بهتون. من آخرین باری که سیستمم اینجوری شد هنوز ویندوز 7 نیومده بود و xp داشتم مجبور شدم کل اطلاعاتمو پاک کنم!!
من از Norton استفاده می کنم...آنچنان هم سنگین نیست البته خب سی پی یو من سری 8 هسته ای AMD هست...شاید واسه سیستم شما سنگین باشه؛
pc داری؟

آخرین ویرایش:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام...
از بیت دفندر استفاده کن... بر خلاف کسپراسکای هم سیستم رو سنگین نمی کنه... از لحاظ قدرت هم خیلی خوبه... کلید های فعال سازیش هم تویه اینترنت هستش... فقط برای نصب اولیه اینترنت باید داشته باشی تا آپدیت کنه... و یه آپدیت روزانه هم می خواد.

اگر ویندوز 8 یا 8.1 داری آنتی ویروس نریختی هم نریختی. البته بستگی به مصرفت داره. کسپر اسکای سرعتش کم نیس خیلی سنگینه. سبک مثل microsoft security essential, avira, norton, nod32
راستی یه پیشنهاد میدم اونم اینکه اگه میخوای راحت باشی بدون دردسر آنتی ویروس استفاده کنی اصلشو بخر. حتی ضریب ویروس کشیشون با نسخه های کرک فرق داره

درضمن...
شایان ذکر است که آنتی ویروس خود ویندوز به درد لای جرز دیوار هم نمی خوره...زیاد روش حساب باز نکنید... البته در حد اینکه بگید آنتی ویروس دارم خوبه... ولی نه بیشتر و اینکه بخواد براتون ویروس بکشه دیگه میشه زیاده روی...
باتشکر..

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سوال!

سوال!

سلام...
از بیت دفندر استفاده کن... بر خلاف کسپراسکای هم سیستم رو سنگین نمی کنه... از لحاظ قدرت هم خیلی خوبه... کلید های فعال سازیش هم تویه اینترنت هستش... فقط برای نصب اولیه اینترنت باید داشته باشی تا آپدیت کنه... و یه آپدیت روزانه هم می خواد.

درضمن...
شایان ذکر است که آنتی ویروس خود ویندوز به درد لای جرز دیوار هم نمی خوره...زیاد روش حساب باز نکنید... البته در حد اینکه بگید آنتی ویروس دارم خوبه... ولی نه بیشتر و اینکه بخواد براتون ویروس بکشه دیگه میشه زیاده روی...
باتشکر..
درمورد اولی باید بگم بیت دیفندر درسته که عالیه ولی هم خیلی سنگینه هم تفاوتی که با کسپراسکای داره اینه حجم آپدیتاشون فرق داره و براحتی در طول اسکن حتی 100% فضای یک CPU core i7 رو اشغال میکنه (با ذکر مدرک میگم) و اینکه برای یک کاربر معمولی خوب نیست چون همونطور که خودتون میدونین ضریب امنیتیش خیلی بالاس و به کار همه کار داره و خیلی گیر میده. از طرفی شرکت های بزرگی که اینها رو تولید میکنن انقدر ساده نیستن که به همین راحتی سرشون کلاه بره و با کلید هایی که تو اینترنت فراوونه و گاها بصورت کرک شده هم عرضه میشن، توان حقیقی نسخه اصلی رو ندارن و کرک شدنشون باعث ایجاد باگ در برنامه میشه. این رو نه تنها من حقیر امتحان کردم بلکه خود شما هم میتونین راحت تست کنید و در استفاده دراز مدت تفاوت فاحش بین نسخه اصلی و کرک یا کلیدهای موجود در وب مشاهده کنید. ساده ترین مثال هم خود ویندوزی که استفاده میکنیم.
در مورد بحث دوم هم من با شما موافقم ولی اگر یکم واقع بینانه تر نگاه کنیم برای اکثر کاربران ما که استفاده از لپ تاپ یا PC اکثرا جهت وبگردی ها کوچیک و بیشتر برای دیدن فیلم و پخش موزیک استفاده میشه و ارتباط چندانی با محیط بیرونی (از طریق فلش مموری یا...) ندارن همین خود ویندوز کافیه. از این نکنه هم چشم پوشی نکنیم که بین xp و 7 و 8 این تفاوت امنیت براحتی حس میشه. در کل من با شما موافق و همنظرم ولی عقیده ام بر اینه که چرا هرکس بیشتر از حد مصرفش هزینه اضافی بده درحالی که حتی ممکنه استفاده ای نکنه؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
نود رو فراموش کنید
سیمانتک خوبه..اگر بالای یک گیابایت رم داری اصلا متوجه حضورش نمی شی
ولی بیت دیفندر هم که دوستمون گفت خوبه...

ali 254

اخراجی موقت

خواهش میکنم.
این فایل که گذاشتینو دانلود کردم ولی باز نشد که میتونه دلایل زیادی داشته باشه. مشکلی که شما فرمودین البته تا اوجایی که من علم ناچیزم قد میده مربوط به ویروسه که راه حلشم گفتم بهتون. من آخرین باری که سیستمم اینجوری شد هنوز ویندوز 7 نیومده بود و xp داشتم مجبور شدم کل اطلاعاتمو پاک کنم!!

pc داری؟

آره ، چطور؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
دوستان یه سوال فنی دارم
ویندوز 8.1 نصب کردم درایوراشم مناسب ویندوز دانلود کردم ولی نصبشون که میکنم ریستارت میشه ، موقع بالا اومدن ارور میده و وجبور به ریستور میشم
بنظرتون عیب از کجاس؟

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
ی فایل ایبوک دارم که پسورد داره و به نوعی محافظت شده هست و نمیشه اعمالی مثل هایلایت،کپی و غیره را انجام داد.چطور میتونم قفلش را بشکنم؟
نیاز مبرم دارم.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام
ی فایل ایبوک دارم که پسورد داره و به نوعی محافظت شده هست و نمیشه اعمالی مثل هایلایت،کپی و غیره را انجام داد.چطور میتونم قفلش را بشکنم؟
نیاز مبرم دارم.
سلام
ببین یسری نرم افزار هستن واس اینکار ولی اکثرا یا کار نمیکنن یا فایل رو بهم میریزن. یه سرچ کن پیدا میکنی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
نیاز مبرم دارم.

سلام
از pdf password remover استفاده كن دوست عزيز

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
سلام.روی یه کامپیوتر با رم 512 ویدوز 7 نصب کردم(اسم مادر بردش رو نمی دونم ولی با سی دی ویندوز 7 بوت نمیشد با کلی ترفند بوتش کردم و نهایتا نصبش کردم)قبلا xp روش نصب بوده.

حالا صدا نداره.ضربدر قرمز رو علامت صدا.دو تا نرم افزار نصب درایور رو تست کردم(driver max و easy driver) و درایور رو چندین بار نصب کردم بازم فایده نداشته.همچمنان ضربدر قرمز پابرجا.
کارت صدا هم realtec AC ممنون میشم کمکم کنید.

Empire Neama

عضو جدید
سلام.روی یه کامپیوتر با رم 512 ویدوز 7 نصب کردم(اسم مادر بردش رو نمی دونم ولی با سی دی ویندوز 7 بوت نمیشد با کلی ترفند بوتش کردم و نهایتا نصبش کردم)قبلا xp روش نصب بوده.

حالا صدا نداره.ضربدر قرمز رو علامت صدا.دو تا نرم افزار نصب درایور رو تست کردم(driver max و easy driver) و درایور رو چندین بار نصب کردم بازم فایده نداشته.همچمنان ضربدر قرمز پابرجا.
سلام
ی CD فول درایور تهیه کن...توی مجموعه نرم افزاری های جدید ، همیشه یکی هست.
خودشون خودکار همه سخت افزارها رو شناسایی و درایورها رو نصب میکنن.
موفق باشی

SHRP

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال فنی دارم
ویندوز 8.1 نصب کردم درایوراشم مناسب ویندوز دانلود کردم ولی نصبشون که میکنم ریستارت میشه ، موقع بالا اومدن ارور میده و وجبور به ریستور میشم
بنظرتون عیب از کجاس؟
دقیقا یکی یکی نصب کن ریست کن ببین کدوم باعث این مشکل میشه
احتمال زیادی داره کارت گرافیک باشه یا صدا
بهتره آخرین درایورها رو از سایتهای سازندگان سخت افزار دانلود کنی و دوباره امتحان کنی...(منظورم ینه سایت سازنده هر کدوم رو جداگانه بری مثلا سایت انویدیا و ....)

SHRP

کاربر ممتاز

معمولا سایت realtek درایورهای مورد نیاز برای اونو داره ولی روش استفاده از سی دی درایورها هم جواب می ده

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
دقیقا یکی یکی نصب کن ریست کن ببین کدوم باعث این مشکل میشه
احتمال زیادی داره کارت گرافیک باشه یا صدا
بهتره آخرین درایورها رو از سایتهای سازندگان سخت افزار دانلود کنی و دوباره امتحان کنی...(منظورم ینه سایت سازنده هر کدوم رو جداگانه بری مثلا سایت انویدیا و ....)
درایورها رو از خود سایت پشتیبانی آخرین ورژن و مخصوص ویندوز 8.1 دانلود کردم
خودم اول همین حدس رو زدم و اول گرافیک و بعد صدا رو نصب کردم و جالب بود که درست نصب شدن و کار کردن. یچیزای الکی مثل atk pakage یا card reader رو که نصب میکنم و درخواست ریستارت رو اوکی میکنم سیستم اول چندبار ریستارت میشه بعد وارد یه صفحه میشه که میگه ویندوز یه مشکلی رو شناسایی کرده و باید ریستور شه و فقط یه دکمه ریستور داره!
بنظرت لازمه یبار دیگه ویندوز عوض کنم بعد دوباره تست کنم؟

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
معمولا سایت realtek درایورهای مورد نیاز برای اونو داره ولی روش استفاده از سی دی درایورها هم جواب می ده
دوستان ممنون از پاسختون.ولی من همه این را ه ها رو رفتم.یعنی از نرم افزاری که خودش سخت افزار ها رو شناسایی و درایور رو دانلود میکنه استفاده کردم.درایور نصب شده ولی هنوز مشکل حل نشده.
درایور رو جداگانه دانلود و از device manager نصب کردم بازم جواب نداده.واقعا نمیدونم مشکل چیه.:(

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
دوستان ممنون از پاسختون.ولی من همه این را ه ها رو رفتم.یعنی از نرم افزاری که خودش سخت افزار ها رو شناسایی و درایور رو دانلود میکنه استفاده کردم.درایور نصب شده ولی هنوز مشکل حل نشده.
درایور رو جداگانه دانلود و از device manager نصب کردم بازم جواب نداده.واقعا نمیدونم مشکل چیه.:(
یوقت disable نیس کارت صدات؟

ali 254

اخراجی موقت
دوستان حدود یک ماهی با کامپیوتر کار نکرده بودم...الان یه چند روزی هست که ویندوز پیغام اکتیو کردن می ده(8.1) در حالی که قبلا اکتیو کرده بودم....بهرحال خواستم دوباره اینکارو کنم ولی یکی دو تا برنامه دانلود کردم جواب نمی دن هیچ کدوم! به نظرتون مشکل چیه؟

دو تا برنامه رو از این جا دانلود کردم:
http://p30download.com/fa/entry/39825/

SHRP

کاربر ممتاز
دوستان حدود یک ماهی با کامپیوتر کار نکرده بودم...الان یه چند روزی هست که ویندوز پیغام اکتیو کردن می ده(8.1) در حالی که قبلا اکتیو کرده بودم....بهرحال خواستم دوباره اینکارو کنم ولی یکی دو تا برنامه دانلود کردم جواب نمی دن هیچ کدوم! به نظرتون مشکل چیه؟

دو تا برنامه رو از این جا دانلود کردم:
http://p30download.com/fa/entry/39825/

از kms .net 2014 استفاده کن

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم.

پس یعنی باید پاک کنم همه اطلاعاتمو؟! بیچاره شدم:cry:
سیستم من کارش از ویروس کشی گذشته باید به سطل زباله معرفیش کنم!!!!
یکی دو روز پیش هم که آنتی ویروس Avira نصب کردم ولی فکر کنم ویروس نصب کردم به جای آنتی ویروس، سرعت سیستمو تا 50% کم کرده:confused:
شرمنده انقدر سوال میکنم این دیگه آخرین سوالمه...با نرم افزارهای ریکاوری هم قابل برگشت نیستن؟

بی نهایت ممنون بابت کمک های بی دریغتون

بالا