سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه از ایمیل های داخلی است مشکل از تنظیماته...
منظورم از ایمیل های داخلی ایمیل ادارات و دانشگاه ها است

مرسی.ینی منظورتون اینه که به ارداه یا دانشگاه ایمیل میدم؟
نه به اینا نمیدم

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لینکشون غیرفعال شده
اگه زحمتی نیست این لینک رو ببینین وقتی رو دانلودش میزنم ی صفحه باز میشه و ی نرم افزار میاد که دان کنم و از اون طریق نرم افزار اصلی رو دانلود کنم اما بازم نمیشه

لینک

سایت softgozar رو امتحان کنید فکر کنم مشکلتون حل بشه

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام. با روفوس رو فلشم ویندوز xp ریختم و بوت اولیه و ثانویه pc رو روی felash fdd گذاشتم ولی بوت نمیکنه. داستان چیه باید کار خاص دیگه ای هم بکنم؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام. با روفوس رو فلشم ویندوز xp ریختم و بوت اولیه و ثانویه pc رو روی felash fdd گذاشتم ولی بوت نمیکنه. داستان چیه باید کار خاص دیگه ای هم بکنم؟

حالت flash hdd بیشتر به کار می آد حتی در صورت مشکل حالت DVD رو هم تست کنید

SHRP

کاربر ممتاز
مرسی.ینی منظورتون اینه که به ارداه یا دانشگاه ایمیل میدم؟
نه به اینا نمیدم
نه.منظورم این بود ایمیل شما مال اونجاهاست
اگر ایمیل شما همون ایمیلهای معمول مثل یاهو و جی میل است که بهتره دقیقا مشکل خودتون رو به انگلیسی توی گوگل جستجو کنید

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
آیا فرمت هارد شما براساس لینوکس نیست؟
آیا اندازه هر پارتیشن از 2 ترا بزرگتر نیست؟
اگر سوالات بالا جوابش منفی است بهتره با یه برنامه هارد رو تست کنید شاید مشکل سخت افزاری پیدا کرده
نه، فرمتش NTFS هست و کل اندازه هاردم 2تراست که یه پارتیشن 1 ترا، دو پارتیشن دیگه تقریباً 500 گیگ هستند.

فکر می کنید بد سکتور داشته باشه؟؟؟
مساله عجیب برای من اینه که اگه مشکل داره پس چرا تو لینوکس خوب کار میکنه؟

SHRP

کاربر ممتاز
نه، فرمتش NTFS هست و کل اندازه هاردم 2تراست که یه پارتیشن 1 ترا، دو پارتیشن دیگه تقریباً 500 گیگ هستند.

فکر می کنید بد سکتور داشته باشه؟؟؟
مساله عجیب برای من اینه که اگه مشکل داره پس چرا تو لینوکس خوب کار میکنه؟
لینوکس از روش متفاوتی برای دسترسی به اطلاعات استفاده می کنه و همیشه توی این مواقع بیشتر سازگاره...
احتمالا یا بد سکتور است یا سکتورهای ضعیف یا مشکلی دیگه
شاید بشه با آپدیت فریم ویر حلش کرد ولی باید کسی رو داشته باشی که تجربه داره

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه.منظورم این بود ایمیل شما مال اونجاهاست
اگر ایمیل شما همون ایمیلهای معمول مثل یاهو و جی میل است که بهتره دقیقا مشکل خودتون رو به انگلیسی توی گوگل جستجو کنید

مررسی:smile:

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
نه. روی کیس دوتا چراغ حداقل داره که یکیش چراغ هارده یکیش پاور. اگه پاور سوخته باشه که اصلا سیستم روشن نمیشه اگه رم جاش نباشه یا سوخته باشه بوق میزنه و چراغ پاور چشمک میزنه. اگه گرافیک جا نباشه هم مشکل خاصی جز روشن نشدن مانیتور نیس. داستان کابل و مانیتور هم به همین صورت. اگر cpu هم مشکل داشته باشه مدل دیگه ای بوق میزنه و بازم چراغ پاور چشمک میزنه.
من فقط رم و cpu و مادربردمو امتحان کردم و میدونم سالمه. حالا وقتی روی کیس خودم سوارشون میکنم اما مشکل داره میمونه گرافیکم و پاور. دادم یکی تستش کنه خبرشو ایشالا تا شب میگم

اشتباه میکنی
من مورد داشتم کیس روشن نمیشد اشکال از عدم نصب صحیح رم سر جاش بود بوقی هم نمیزن.
به همین ترتیب گزافیک هک مورد داشتم اینجوری بود
یادم رفت بگم:D
مشکل از گرافیک بود. خازناش خراب شده بودن. تعویض کردم درست شد

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
حالت flash hdd بیشتر به کار می آد حتی در صورت مشکل حالت DVD رو هم تست کنید
همه حالات مختلف رو تست کردم ولی بوت نشد. 3تا cd ویندوز مختلف امتحان کردم 2تاش موقع نصب ارور میداد یکیش بلو اسکیرین میشد یکیشم fetal eror میداد! cd آخری هم دستگاهم نمیخوند. ویندوز دانلود کردم و رایت و نصب کردم. بنظر شما ارور ها بخاطر خرابی cd بوده؟ چرا از روی فلش بوت نشد؟ قبلا با فلش روی لپ تاپ نصب کرده بودم

SHRP

کاربر ممتاز
همه حالات مختلف رو تست کردم ولی بوت نشد. 3تا cd ویندوز مختلف امتحان کردم 2تاش موقع نصب ارور میداد یکیش بلو اسکیرین میشد یکیشم fetal eror میداد! cd آخری هم دستگاهم نمیخوند. ویندوز دانلود کردم و رایت و نصب کردم. بنظر شما ارور ها بخاطر خرابی cd بوده؟ چرا از روی فلش بوت نشد؟ قبلا با فلش روی لپ تاپ نصب کرده بودم
فکر نکنم مربوط به سی دی باشه
اگر دو تا ماژول رم دارید یکی رو خارج کنید تست کنید اگر رفع نشد اون یکی رو جایگزین کنید
معمولا این اشکالات به خاطر سخت افزار است و بیشترین مشکل با همون رم است اگر اون نباشه مقصر بعدی می تونه برد اصلی یا سی پی یو باشه و کمی هم کارت گرافیک البته به شرط اینکه از هارد خودتون مطمئن باشید

آیدین جان

اخراجی موقت
http://www.arvandrayane.blogfa.com/post/17

leynaz

عضو جدید
سلام
چطور میشه جلوی یه سری از سایت ها که ناخواسته اومدن رو مرورگر رو گرفت و کلا حذفشون کرد؟هم تو اکسپلورر هم فایرفاکس
ممنون میشم

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
چطور میشه جلوی یه سری از سایت ها که ناخواسته اومدن رو مرورگر رو گرفت و کلا حذفشون کرد؟هم تو اکسپلورر هم فایرفاکس
ممنون میشم
معمولا خود مرورگرها ابزارهای جلوگیری از اجرای سایت های ناخواسته رو دارن ولی کافی نیست یه ویروسیاب هم برای جلوگیری از سایتهای آلوده لازمه و در ضمن دقت خود کاربر هم باید همراهشون باشه

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
با سلااام خدمت مهندسان گرامی

من وقتی میخوام زبان مرورگرمو عوض کنم یعنی کلیدalt+shift رو میگیرم مرورگرم کلا هنگ میکنه مجبورم ببندمش مرورگرم واترفاکس هستش توی گوگل کرومم دقیقا همین مشکلو دارم تنها مرورگری که این مشکلو نداره اپرا هستش :(

leynaz

عضو جدید
معمولا خود مرورگرها ابزارهای جلوگیری از اجرای سایت های ناخواسته رو دارن ولی کافی نیست یه ویروسیاب هم برای جلوگیری از سایتهای آلوده لازمه و در ضمن دقت خود کاربر هم باید همراهشون باشه
چه طور میشه فهمید کجا ثبت شدن که حذفشون کنم؟
ی چیزی چند مدته به مرورگرام اضافه شده که گوشه سمت راست مرورگر رو شکل صفحه تا خورده میکنه و کنارش نوشته ads by mediaAds
میخام حذفش کنم.چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینم عکسش
Untitled.jpg

amirrobin76

عضو جدید
سلام دوستان ویندوز من 8 هست وقتی میخوام وارد فایروال سیستم بشم منو به system32 میفرسته

SHRP

کاربر ممتاز
چه طور میشه فهمید کجا ثبت شدن که حذفشون کنم؟
ی چیزی چند مدته به مرورگرام اضافه شده که گوشه سمت راست مرورگر رو شکل صفحه تا خورده میکنه و کنارش نوشته ads by mediaAds
میخام حذفش کنم.چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینم عکسش
مشاهده پیوست 215577
یه نگاهی به لیست برنامه های نصب شده بکن و اونهایی که مربوط به جستجو گر و مثال اینها هستند رو حذف کن...شاید خود همین برنامه با نامی که بردید موجود باشه

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان ویندوز من 8 هست وقتی میخوام وارد فایروال سیستم بشم منو به system32 میفرسته
من تاحالا برام پیش نیومده
دو تا چیز رو تست کنید
اول : کاربری شما مدیر سیستم است
دوم ویندوز شما کاملا سالم است و مشکل یا خطایی چه در زمان نصب و چه بالا آمدن و... ندارد.

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. ببخشید من نمیتونم با هیچ مرورگری(موزیلا، اکسپورر و یا گوگل کروم) وارد سایت باشگاه شم. مجبورم همش از ف ی ل ت ر استفاده کنم. مشکل کجاست؟؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام. ببخشید من نمیتونم با هیچ مرورگری(موزیلا، اکسپورر و یا گوگل کروم) وارد سایت باشگاه شم. مجبورم همش از ف ی ل ت ر استفاده کنم. مشکل کجاست؟؟
احتمال 99% شما به درستی اون برنامه رو که استفاده می کنید برای عبور از محدودیت نبستید
باید یکبار به درستی اونو ببندید تا درست بشه
اگر کمی تجربه داشته باشید شاید بتونید تنظیمات مربوط به پراکسی رو چک کنید

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
لینوکس از روش متفاوتی برای دسترسی به اطلاعات استفاده می کنه و همیشه توی این مواقع بیشتر سازگاره...
احتمالا یا بد سکتور است یا سکتورهای ضعیف یا مشکلی دیگه
شاید بشه با آپدیت فریم ویر حلش کرد ولی باید کسی رو داشته باشی که تجربه داره
ممنون از راهنمایی هاتون.
هاردهای اکسترنال فیم ویر دارن؟؟؟
راستش حجم هارد خیلی زیاده و چک کردن بدسکتور هارد 2ترابایتی خیلیییییییی وقت میبره. برا همین نذاشتم چک بشه. فکر میکنید بذارم مشکلش حل میشه؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
فکر نکنم مربوط به سی دی باشه
اگر دو تا ماژول رم دارید یکی رو خارج کنید تست کنید اگر رفع نشد اون یکی رو جایگزین کنید
معمولا این اشکالات به خاطر سخت افزار است و بیشترین مشکل با همون رم است اگر اون نباشه مقصر بعدی می تونه برد اصلی یا سی پی یو باشه و کمی هم کارت گرافیک البته به شرط اینکه از هارد خودتون مطمئن باشید

3تا اسلات رم دارم هر 3تاشم پره!! کلک زدم بهش! از یه ویندوز خوب ایمیج گرفتم بعد با سرعت کم رایت کردم و نصب شد ولی هنوز نمیدونم چرا با فلش نتونستم نصبش کنم. گرافیک قبلیمم همونطور که قبلا گفتم مشکل داشت و سیستم کلا بالا نمیومد عوضش کردم بقیه اجزا هم سالمه. یه ویندوز 98 هم دانلود کردم ولی بلد نیستم نصب کنم:D البته راستو حسینیشو بخواین هنوز امتحان نکردم ببینم بلدم یا نه:biggrin:

• Like
واکنش ها: SHRP

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

سلام
اکسپلورر رو باز کن برو توی tools گزینه internet options،برو توی تب connections و دکمه lan settings رو بزن هرچی تیک میبینی بردار و ok کن
راستی فقط واس باشگاه اینطوره یا همه سایتا؟!:D

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید دوستان
من قبلا مودمم رو با یو اس بی وصل میکردم ب کیس اما الان مودم جدید گرفتم و فقط با کابل لن میشه وصل کرد ، منم اینکارو کردم ولی متاسفانه کانکشنی ایجاد نمیکنه و نمیتونم با مودم از طریق سیستم ب نت وصل بشم، زنگ زدم پرسیدم دلیلشو گفتن باید لن رو از سی مادربرد نصب کنی و سه تا علامت سوال تو قسمت دیوایس منیجر بود ک انگار other PCI bridge device مربوط ب اینه ک کابل لن خونده بشه ، حالا واقعا مشکل از همینجاست؟!!! حالا راه حل چیه ؟ باید چیکار کنم؟از کجا گیر بیارم و این علامت سوالا رو رفع کنم؟ تو سی دی مادربردم این علامت سوالا رو نمیشناسه و چیزی پیدا نمیکنه تا نصب کنه ، ویندوزمم اکس پی هستش

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام خسته نباشید دوستان
من قبلا مودمم رو با یو اس بی وصل میکردم ب کیس اما الان مودم جدید گرفتم و فقط با کابل لن میشه وصل کرد ، منم اینکارو کردم ولی متاسفانه کانکشنی ایجاد نمیکنه و نمیتونم با مودم از طریق سیستم ب نت وصل بشم، زنگ زدم پرسیدم دلیلشو گفتن باید لن رو از سی مادربرد نصب کنی و سه تا علامت سوال تو قسمت دیوایس منیجر بود ک انگار other PCI bridge device مربوط ب اینه ک کابل لن خونده بشه ، حالا واقعا مشکل از همینجاست؟!!! حالا راه حل چیه ؟ باید چیکار کنم؟از کجا گیر بیارم و این علامت سوالا رو رفع کنم؟ تو سی دی مادربردم این علامت سوالا رو نمیشناسه و چیزی پیدا نمیکنه تا نصب کنه ، ویندوزمم اکس پی هستش

با سلام
توی سی دی مادربردتون ، بخشی هست که مربوط به اتصال اینترنت هستش و اگر اشتباه نکنم کلمه اینترنت یا مشابهش رو داره . .

دقیقا من هم اخیرا با همین مشکل مواجه بودم که با نصب شبکه از سی دی مادربرد ، حل شد .

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام
توی سی دی مادربردتون ، بخشی هست که مربوط به اتصال اینترنت هستش و اگر اشتباه نکنم کلمه اینترنت یا مشابهش رو داره . .

دقیقا من هم اخیرا با همین مشکل مواجه بودم که با نصب شبکه از سی دی مادربرد ، حل شد .

ممنون
ولی متاسفانه چنین چیزی تو سی دی مادربرد نیست ، ی چیزایی هست با همچین اسمی Nvidia Forceware Network Access Manager ولی جلوش زده 0 کیلوبایت یعنی چیزی برای نصب وجود نداره ، حالا میخواستم ببینم کسی میدونه چ جوری از تو نت دانلودش کنم یا نه!!!

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
ممنون
ولی متاسفانه چنین چیزی تو سی دی مادربرد نیست ، ی چیزایی هست با همچین اسمی Nvidia Forceware Network Access Manager ولی جلوش زده 0 کیلوبایت یعنی چیزی برای نصب وجود نداره ، حالا میخواستم ببینم کسی میدونه چ جوری از تو نت دانلودش کنم یا نه!!!

وقتی سی دی رو میذارید تو درایو،اتوران نمیشه؟؟

با توجه به مدل مادربردتون فکر کنم بتوانید درایو مورد نظر رو دانلود کنید.

بالا