سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

hamidsafari39

عضو جدید
سلام یه ارائه نیم ساعته واسه درس شیوه ارئه میخوام تا شنبه هم بیشتر وقط ندارم کسی نمیتونه کمکم کنه.

esmae

عضو جدید
سلام دوستای خوبم
من امروز فلشم رو زدم به کامپیوترم ولی چون کامپیوترم ویروسی بود موقع بسته شدن پیغام داد که نمی بنده و منم درش آوردم ولی دفعه بعد که به کامپیوتر زدم میگه فلش باید فرمت بشه چی کار کنم ترو خدا کمکم کنید من رو این فلش کلی عکس دارم.
به احتمال زياد فلشت سوخته

engineer84

عضو جدید
من از وقتي ويندوز رو عوض كردم و خيلي ازش استفاده نكردم و در آن مدت هم آنتي ويروس آپديت بود ولي وقتي بعد از مدت حدود يك ماه روشنش كردم ديدم آنتي ويروس آپديت نيست و ويندوز هم همون پيغام رو ميده. بايد ويندوز سيستم عوض بشه؟ من تا حالا ويندوز عوض نكردم ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

كسي نظري نداره؟ من چكار كنم؟

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
به احتمال زياد فلشت سوخته

سلام دوست عزیز
ولی من وقتی فلشم رو میزنم تشخیص میده که زده شده ولی میگه قبل از استفاده باید فرمت بشه حتی می تونم safe remove کنم ولی تنها مشکملم اینه که میگه باید فرمت بشه و این کادر رو نشون میده

Untitled.jpg

poker1

عضو جدید
!

!

كسي نظري نداره؟ من چكار كنم؟

راستشو بخوای منم فلشم اینطوری شد و بعد که فرمت زدم erorr میداد که قادر به فرمت کردن نیست و روی چند کامپیوتر امتحان کردم و این گونه فلش بی استفاده ماند
من قبل از تو این مشکل روگذاشتم اما کسی نفهمید بعضی گفتن ویروسه این پستم بود.
سلام دوباره شرمنده
وقتی فلش خودمو به کامپیوتر میزنم format میخواد و وقتی فرمتو میزنم این error میاد : (رو چند کامپیوتر امتحان کردم همشون این error میاد.)
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=147734&d=1366725397&thumb=1
لطفا کمک کنید.

malak_diva

عضو جدید
سلام.من یه هارد دارم که با سیستم خودم بالا نمیاد هارد دیگه با سیستم من بالا میاد این هاردی که با سیستم من بالا نمیاد و روی سیستم دیگه ای امتحان کردم بالا اومد
یه راه حلی بدین که هارد خودم با سیستم خودم بالا بیاد مرسی
تسکر
فقط عجله ای

alimka

عضو جدید
سلام دوستای خوبم
من امروز فلشم رو زدم به کامپیوترم ولی چون کامپیوترم ویروسی بود موقع بسته شدن پیغام داد که نمی بنده و منم درش آوردم ولی دفعه بعد که به کامپیوتر زدم میگه فلش باید فرمت بشه چی کار کنم ترو خدا کمکم کنید من رو این فلش کلی عکس دارم.
مهسا خانم با یک سیستم دیگه این کارو بکنید رفع میشه ! یعنی ببرید روی یه سیستم دیگه امتحان کنید

alimka

عضو جدید
سلام نمیدونی باید چیکار کنم اون کار را که گففتی انجام دادم نشد.
هنگامی که ویندوز بالا اومد کلید های Ctlr + Alt + delete رو بفشرید و وارد task manager بشید در اونحا دنبال explorer.exe بگردید بعد اونرو End Task کنید سپس
دکمه‌های Windows + R رو بزنید تا Run رو بیاره. بعد اونجا بنویسید explorer.exe و اوکی بزنید.

bab esfanji

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه واردم لطفا کمکم کنید یه سوال مهم داشتم
یک هارد hdd که 160 گیگابایت حافظه داره رو روی یک مادربرد قدیمی asus نصب می کنم بدون هیچ مشکلی اطلاعاتمو توش ذخیره می کنم بعد از یک مدتی فقط 30 گیگابایتش قابل مشاهده هست 130 گیکابایتش دیتکت نمیشه روی مادر برد های دیگه هم فقط 30 گیگابایته مشکل از کجاست؟

alimka

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه واردم لطفا کمکم کنید یه سوال مهم داشتم
یک هارد hdd که 160 گیگابایت حافظه داره رو روی یک مادربرد قدیمی asus نصب می کنم بدون هیچ مشکلی اطلاعاتمو توش ذخیره می کنم بعد از یک مدتی فقط 30 گیگابایتش قابل مشاهده هست 130 گیکابایتش دیتکت نمیشه روی مادر برد های دیگه هم فقط 30 گیگابایته مشکل از کجاست؟

اگر نیازی به اطلاعات درونش ندارید یک بار از نو پارتیشن بندی کنید اگر جواب نداد هارد شما مشکل داره و باید به متخصص مراجعه کنید

alimka

عضو جدید
سلام.من یه هارد دارم که با سیستم خودم بالا نمیاد هارد دیگه با سیستم من بالا میاد این هاردی که با سیستم من بالا نمیاد و روی سیستم دیگه ای امتحان کردم بالا اومد
یه راه حلی بدین که هارد خودم با سیستم خودم بالا بیاد مرسی
تسکر
فقط عجله ای

اگر ide هست باید جامپری که پشت هارد قرار داره رو بردارید و جابه جا کنید بر روی هارد نیز شکل قرارگیری جامپر نشان داده شده ! اگر sata هست نیازی ندارید فقط باید کابل رو نصب کنید اگر جواب نداد کابل رو سرو ته امتحان کنید اگر نشد با کابل دیگر اگر بازهم نشد ممکنه هارد از لحاظ نوع Sata با سیستم شما نخونه

alimka

عضو جدید
سلام
من میخوام فقط آنتی ویروس رایگان کومودو نصب کنم.
آیا مشکلاتی برا سیستم به وجود میاد؟
نرم افزارشو دانلود کردم. الان طریقه نصب و تنظیماتش و آپدیت کردنش رو از دوستان کمک میخوام.
این نرم افزار آپدیتش آف لاینه یا آن لاین؟؟؟
:heart:

آنتی ویروس های بهتری در اینترنت موجو هست مثل نود کسپر بیت دفندر
پیشنهاد من بیت هست که حرف نداره البته مب تونید لایسنسش رو با 40 - 50 تومن چند ساله تهیه کنید
نسخه رایگانش مشکلی پیش نمی یاره اما اگر کرک کنید و متوجه بشن براتون به جای آپدیت ویروس های خطرتاک ارسال می کنند که اونم راه حل داره می تونید آفلاین آپدیتش کنید
در صورتی که لایسنس نداشته باشید نمی تونید آنلاین آپدیت کنید
نصبش هم که سادست

poker1

عضو جدید
انجمن جن زده

انجمن جن زده

بابا کسی نیست کمک کنه
من تازه 3 روزه عضو شدم و 4 تا پست گذاشتم (تو همین بخش) و هیچ کس به سوالای من جواب نمیده انقار جن دیدن ! سوالای من این قدر اجیبن !:eek::eek::eek::eek::eek:
یک سوال ساده:
لب تاب برادرم اتوکدش تیک داره (اوایل اصلا تیک نداشت اما هر روزی که می گذشت بد تر شد و حالا برنامه به شدت تیک داره) لب تاپ برادرم تازس و گرافیک و رم بالایی داره من از چند نفر پرسیدم گفتن باید دوباره نصب بشه اما وقتی دوباره نصب کردم باز همین مشکل هست
میشه لطفا کمک کنید.:cry:

saleh-sinava

عضو جدید
بابا کسی نیست کمک کنه
من تازه 3 روزه عضو شدم و 4 تا پست گذاشتم (تو همین بخش) و هیچ کس به سوالای من جواب نمیده انقار جن دیدن ! سوالای من این قدر اجیبن !:eek::eek::eek::eek::eek:
یک سوال ساده:
لب تاب برادرم اتوکدش تیک داره (اوایل اصلا تیک نداشت اما هر روزی که می گذشت بد تر شد و حالا برنامه به شدت تیک داره) لب تاپ برادرم تازس و گرافیک و رم بالایی داره من از چند نفر پرسیدم گفتن باید دوباره نصب بشه اما وقتی دوباره نصب کردم باز همین مشکل هست

منظورت از این که میگی تیک داره چیه؟

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوستان از راهنمایی هاتون ، من فعلا با نرم افزار wondershare اطلاعات و عکس هام رو بازیابی کردم تا انشاءالله فردا سر فرصت مموری ام رو فرمت کنم و مشکلش رو حل کنم

engineer84

عضو جدید
اگه درست فهمیده باشم خیر نیازی نیست شما فقط آنتی ویروس رو آپدیت کنید کافیه در ضمن باید ویندوز رو هم کرک کنید اگه سون هست تا اون پیغام بره

ويندوز 8 نصبه روي لپ تاپ. من آنتي ويروس رو آپديت كردم ولي باز همون پيغام مياد. درايو C لپ تاپ اينقدر پر شده كه فقط حدود 500 مگابايت فضاي خالي داره درصورتي كه قبلا 2 گيگابايت فضا ي خالي داشته. شما راه حلي داريد كه بتونم لپ تاپ را بيشتر روشن نگه دارم و ويندوز شات داون نشه تا بتونم درايوها رو با آنتي ويروس اسكن كنم؟

alimka

عضو جدید
بابا کسی نیست کمک کنه
یک سوال ساده:

خب یک ورژن پایین تر یا بالاتر نصب کنید اگر حل شد که هیچ در غیر اینصورت از یک ریجستر کلینیر استفاده کنید دوباره اقدام به نصب کنبد اگر رفع نشد باید ویندوز رو از اول نصب کنید

alimka

عضو جدید
ويندوز 8 نصبه روي لپ تاپ. من آنتي ويروس رو آپديت كردم ولي باز همون پيغام مياد. درايو C لپ تاپ اينقدر پر شده كه فقط حدود 500 مگابايت فضاي خالي داره درصورتي كه قبلا 2 گيگابايت فضا ي خالي داشته. شما راه حلي داريد كه بتونم لپ تاپ را بيشتر روشن نگه دارم و ويندوز شات داون نشه تا بتونم درايوها رو با آنتي ويروس اسكن كنم؟
بشخصه تا بحال با 8 کار نکردم اما می تونید در قسمت کنترل پنل و در قسمت پاور آپشنش تنظیمات باتری رو انجام بدید که خیلی سادست !
این حجم هم که میگید شاید بخاطر هایبرنیت شدن سیستم هست که اونم از همون قسمت پاور آپشن می تونید غیر فعال کنید

engineer84

عضو جدید
بشخصه تا بحال با 8 کار نکردم اما می تونید در قسمت کنترل پنل و در قسمت پاور آپشنش تنظیمات باتری رو انجام بدید که خیلی سادست !
این حجم هم که میگید شاید بخاطر هایبرنیت شدن سیستم هست که اونم از همون قسمت پاور آپشن می تونید غیر فعال کنید

يعني اين پيغام كه براي خاموش شدن مياد مربوط به باتري هست؟؟؟؟
ولي باتري شار‍ داره.

alimka

عضو جدید
يعني اين پيغام كه براي خاموش شدن مياد مربوط به باتري هست؟؟؟؟
ولي باتري شار‍ داره.
بله بدلیل اینکه ویندوز بطور پیش فرض یک مدت معین رو تعیین کرده که اگر کاربر با سیستم کارنکرد سیستم خاموش شود که شما میتونید زمان رو بیشتر کنید یا کلا برش دارید !

آخرین ویرایش:

alimka

عضو جدید
چطوری میشه مدل لبتاب را فهمید؟
پشت لبتاب زده ! در ضمن می تونید در منو استارت در قسمت run متن dxdiag رو تایپ کنید و اینتر برنید اگر پیغامی پرسید yes را بزنید در پنجره باز شده می تونید کلی اطلاعات از سیستمتون دریافت کنید

esmae

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ولی من وقتی فلشم رو میزنم تشخیص میده که زده شده ولی میگه قبل از استفاده باید فرمت بشه حتی می تونم safe remove کنم ولی تنها مشکملم اینه که میگه باید فرمت بشه و این کادر رو نشون میده

مشاهده پیوست 147858[/QUOTE
اگه وقتی میگه فرمت کنی و فرمت نمیشه سوخته فلش منم همین طور شد

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
سلام.دوستان عکس زیر رو ببینید یه تویر متحرک با فرمت gif هست.میخوام سیوش کنم و تو پاور پویت ازش استفاده کنم.ولی وقتی save target as رو میزنم و با فرمت gif ذخیره میکنم متحرک بودن عکس از بین میره میشه راه ذخیرشو بگید بهم.ممنونم.
http://cfdiran.ir/wp-content/uploads/2013/03/sea-wave_opt.gif

بالا