سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام...من تازه همین امروز ویندوزمو عوض کردم کامپیوترو که روشن میکنم اطلاعات اولیه که میاد بعد کامپوتر روشن میشه و روی صفحه مای کامپوتر اینا هیچی نیست چند بار خاموش میکنم روشن میکنم تا یبار میاد
حتی اون منوی استارتم نمیاد که ازون جا دوباره خ کنم ا دکمه یدفعه خ میکنم
اگه میشه خواستم دونم چرا اینطوریه؟
با سلام،
فکر می کنم تو درایوهاتون منابعی از ویروس دارید!! باید ویندوز رو مجدداً نصب کنید و قبل از هر کاری مثل باز کردن درایوها یا فلش یا ... یه آنتی ویروس خوب (نه NOD32) از روی CD که قبلاً رایت کردید، نصب کنید.

najii

عضو جدید
سلام به دوستان

من برای ویندوز نصب کردن می خوام first boot device رو به سی دی تغییر بدم که گزینه اول در همون قسمت Advanced bios feature گیر میده که اینتر بزن(شکل 1) بعد از اینتر زدن هم صفحه سر کاری باز میشه(شکل 2).

شکل 1

شکل 2

ممنون میشم به من کمک کنید

رضاکلاته

عضو جدید
سلام ویندوزxpرو تازه عوض کردم ولی وقتی مودم adslرو وصل میکنم کانکت نمیشه حتی تنظیمات مودم هم با مرورگر نمیاد چکاربایدکرد
2-هارد یک سیستم رو روی سیستم خودم گذاشتم پارتیشنهاشو تغییر دادم حالا روی صفحه مانیتورم یک سرس خطوط ظاهر میشه آیا هاردخودم مشکل دارشده ؟راه چاره ای هست؟
3-آپدیتهای nod32ورژن5روچطوری باید به سیستم جدید که دربالا ذکرشد انتقال بدم در ویندوز این سیتم سیف مد نمیشه .باید چکارکرد؟
555.JPG

آخرین ویرایش:

ah.fekri

عضو جدید
سلام به دوستان

من برای ویندوز نصب کردن می خوام first boot device رو به سی دی تغییر بدم که گزینه اول در همون قسمت Advanced bios feature گیر میده که اینتر بزن(شکل 1) بعد از اینتر زدن هم صفحه سر کاری باز میشه(شکل 2).

شکل 1

شکل 2

ممنون میشم به من کمک کنید

سلام
خوب شما Enter نزنید . اگه پیغام داد که Enter کنید (یعنی اجبار) با دکمه هایی مثل ESC یا F3 یا هر دکمه ای که میشه جواب رد به اون داد بزنید .
بعد برید روی گزینه بعد First boot رو سی دی کنید.
و بعدشم نصب ویندوز .

شاد و موفق باشید .

ah.fekri

عضو جدید
سلام ویندوزxpرو تازه عوض کردم ولی وقتی مودم adslرو وصل میکنم کانکت نمیشه حتی تنظیمات مودم هم با مرورگر نمیاد چکاربایدکرد
2-هارد یک سیستم رو روی سیستم خودم گذاشتم پارتیشنهاشو تغییر دادم حالا روی صفحه مانیتورم یک سرس خطوط ظاهر میشه آیا هاردخودم مشکل دارشده ؟راه چاره ای هست؟
3-آپدیتهای nod32ورژن5روچطوری باید به سیستم جدید که دربالا ذکرشد انتقال بدم در ویندوز این سیتم سیف مد نمیشه .باید چکارکرد؟
مشاهده پیوست 93975

در مورد سوال اول : وضعیت های زیر رو برسی کنید .
1- آیا سیستم به درستی توسط patch cord (کابل LAN) یا کابل USB وصل شده است .(در صورت اتصال توسط WLAN آن را نیز چک کنید)
2- کانکشن شما غیر فعال نباشد (Disable).
3- firewall سیستم غیر فعال باشد
4- در صورت وجود نرم افزار های امنیتی مانند (NOD , Kasper , etc) (میبایست فایروال آن را از طریق کانکشن غیر فعال کنید.)*

سوال دوم :
لطفا بیشتر توضیح دهید ، با هارد خودتون این مشکل رو دارید ؟ و در چه زمانی این مشکل ظاهر میشه ؟

سوال سوم :
آموزش آفلاین آپدیت ناد 32
www.iransetup.org/Files/ESSManual.exe
منبع : www.iransetup..com

اگه مشکلی بود در خدمت هستم .
شاد و موفق باشید .

najii

عضو جدید
سلام
خوب شما Enter نزنید . اگه پیغام داد که Enter کنید (یعنی اجبار) با دکمه هایی مثل ESC یا F3 یا هر دکمه ای که میشه جواب رد به اون داد بزنید .
بعد برید روی گزینه بعد First boot رو سی دی کنید.
و بعدشم نصب ویندوز .

شاد و موفق باشید .

خیلی ممنون از جواب شما. اینتر زدن اجبار نیست ولی تنها کاری هست که میشه انجام داد. و scape زدن فقط منو به صفحه اول تنظیمات بایوس بر میگردونه. من برای اینکه ویندوز xp رو در کنار ویستا داشته باشم از نرم افزار استفاده کردم که بوتیبل بشه. ممکنه برای این قضیه مشکل بوجود اومده.

zahra206

عضو جدید
سلام
كامپيوتر خونم ويروسي شده و. . . .
ومن دو تا آنتي ويروس نصب كردم هنگ كرد !
حالا يكي و پاك كردم
خوب شده
ودفعه پيش تصميم گرفته بودم كه پارتيشن بندي اونو عوض كنم
اما نمي دونم چرا 100گيگو گرفته ونمي ده نيو كنم؟چرا؟؟؟

حالا كه كامپيوترم ويروسي شده گفتم كه ويندوز را عوض كنم وپارتيشن بنديشو هم اگه تونستم با مگيك پارتيشن عوض كنم
اما با مگيك كه نشد!!!!!!!!!!!!!11
حالا موقع نصب ويندوز جديد هارد را پيدا نمي كند!؟؟؟؟؟؟؟؟؟/چرا؟؟؟؟؟/
اما كامپيوترم با ويندوز قبلي بالا مي آد؟!درايوهام هم همه هستند
پس هارد نسوخته !؟
اما چرا هارد را پيدا نمي كند؟

eng_majid

عضو جدید
سلام
من یه dell inspiron n5030 دارم و نمیدونستم مدل گرافیکش چیه؟ یا گرافیکش چه مارکی؟ کلا اطلاعاتی در موردش نداشتم وفتی هم ویندوزش رو عوض میکنم نمیدونم واقعا درایور گرافیکش جزو اون درایورهایی که نصب شدن یا نه؟ ولی در کل وقتی بازی نصب میکنم اکثرا رو اجرا نمیکنه و وقتی هم خطاهای بازی رو بررسی میکنم علتش بخاطر پایین بودن گرافیکه
تا اینکه جدیدا من برنامه Speccy رو نصب کردم که تو قسمت گرافیکش اطلاعات زیر رو نوشته بود:

Monitor
Name Generic PnP Monitor on Mobile Intel 45 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
Current Resolution 1366x768 pixels
Work Resolution 1366x728 pixels
State enabled, primary
Monitor Width 1366
Monitor Height 768
Monitor BPP 32 bits per pixel
Monitor Frequency 60 Hz
Device \\.\DISPLAY1\Monitor0
Mobile Intel(R) 45 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
Memory 1293 MB
Memory type 2
Driver version 8.15.10.1749
Memory type 2
وقتی بیشتر بررسی کردم دیدم این ورژن 8.15.10.1749 رو تو دریورهایی که نصب میکنم ننوشته و ورژنهایی دیگه ای رو تا حالا نصب کردم
حالا من اگه این ورژن درایور رو از کجا پیدا کنم؟
و با توجه به اطلاعاتی که دارید الان کارت گرافیک من چنده؟مثلا میگن 512 یا 256 یا 1گیگ حالا با توجه به این مشخصات بالا مال من کدومه؟
الانم وقتی رو دسکتاپ کلیک راست میزنم و رو دکمه screen resolotion میرم و advence settings رو انتخاب میکنم این مشخصات رو مینویسه:
advenceSettings.jpg

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
با تشکر

آخرین ویرایش:

رضاکلاته

عضو جدید
در مورد سوال اول : وضعیت های زیر رو برسی کنید .
1- آیا سیستم به درستی توسط patch cord (کابل LAN) یا کابل USB وصل شده است .(در صورت اتصال توسط WLAN آن را نیز چک کنید)
2- کانکشن شما غیر فعال نباشد (Disable).
3- firewall سیستم غیر فعال باشد
4- در صورت وجود نرم افزار های امنیتی مانند (NOD , Kasper , etc) (میبایست فایروال آن را از طریق کانکشن غیر فعال کنید.)*

سوال دوم :
لطفا بیشتر توضیح دهید ، با هارد خودتون این مشکل رو دارید ؟ و در چه زمانی این مشکل ظاهر میشه ؟

سوال سوم :
آموزش آفلاین آپدیت ناد 32
www.iransetup.org/Files/ESSManual.exe
منبع : www.iransetup..com

اگه مشکلی بود در خدمت هستم .
شاد و موفق باشید .
سلام ممنون دوست عزیز ازپاسختان درموردسوال دوم عیبشو پیداکردم کارت گرافیکم آسیب دیده بود
آموزش آفلاین پسورد میخواد من همون www.iransetup..com<رووارد کردم قبول نکزد یکبار به جایcomازorgاستفاده کردم باز هم قبول نکرد.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 93975
با سلام،
مطمئنید که درایور کارت شبکه رو نصب کردید؟ در این صورت علامتی که شبیه مانیتوره و یه ضربدر قرمز رو ش هست باید کنارساعت وجود داشته باشه!

رضاکلاته

عضو جدید
با سلام،
مطمئنید که درایور کارت شبکه رو نصب کردید؟ در این صورت علامتی که شبیه مانیتوره و یه ضربدر قرمز رو ش هست باید کنارساعت وجود داشته باشه!
روی سیستم خودم که الان به اینترنت وصلم همچین چیزی که میفرمایید نصب نکردم فقط تنظیمات مودم روانجام دادم وکانکت شدم توی این سیستم جدید که ویندوزشو عوض کردم میخواستم آنتی ویروسشو آپدیت کنم که کانکت نشد.

.SHaDi

عضو جدید
سلام....
من کامپیوترم هنو درست نشد...
چیکار کنم؟تازه وینوز 7 نصب کردم الان کامپیوترو روشن میکنم یبار صفحه میاد یبار نمیاد...رو صفحم خالیه حتی منوی استارتم نمیاد
صفحه خالیه...

iust2699

عضو جدید
با عرض سلام نحوه ذخیره سازی صفحه داس در
c++چگونه است؟

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
روی سیستم خودم که الان به اینترنت وصلم همچین چیزی که میفرمایید نصب نکردم فقط تنظیمات مودم روانجام دادم وکانکت شدم توی این سیستم جدید که ویندوزشو عوض کردم میخواستم آنتی ویروسشو آپدیت کنم که کانکت نشد.
ممکنه که ویندوزی که الان وصله درایور مربوط به کارت شبکه رو داشته باشه و خودش نصب کرده باشه اما ویندوز جدید این طور نباشه! یا اصلاً از USB برای اتصال استفاده کرده باشید. برای بررسی نصب بودن درایور می تونید Device manager رو چک کنید که گزینه ای علامت تعجب زرد رنگ نداشته باشه!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام....
من کامپیوترم هنو درست نشد...
چیکار کنم؟تازه وینوز 7 نصب کردم الان کامپیوترو روشن میکنم یبار صفحه میاد یبار نمیاد...رو صفحم خالیه حتی منوی استارتم نمیاد
صفحه خالیه...
با سلام،
یعنی ویندوز رو نصب کردید و بعد از بالا اومدن ویندوز (بعد از نصب) از روی یه CD دیگه یه آنتی ویروس ریختید و بعد این طوری شد؟
در غیر این صورت چه کارهای دیگه ای انجام دادید؟

eng_majid

عضو جدید
سلام
من یه dell inspiron n5030 دارم و نمیدونستم مدل گرافیکش چیه؟ یا گرافیکش چه مارکی؟ کلا اطلاعاتی در موردش نداشتم وفتی هم ویندوزش رو عوض میکنم نمیدونم واقعا درایور گرافیکش جزو اون درایورهایی که نصب شدن یا نه؟ ولی در کل وقتی بازی نصب میکنم اکثرا رو اجرا نمیکنه و وقتی هم خطاهای بازی رو بررسی میکنم علتش بخاطر پایین بودن گرافیکه
تا اینکه جدیدا من برنامه Speccy رو نصب کردم که تو قسمت گرافیکش اطلاعات زیر رو نوشته بود:

Monitor
Name Generic PnP Monitor on Mobile Intel 45 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
State enabled, primary
Monitor Width 1366
Monitor Height 768
Monitor Frequency 60 Hz
Memory 1293 MB
Memory type 2
Memory type 2
وقتی بیشتر بررسی کردم دیدم این ورژن 8.15.10.1749 رو تو دریورهایی که نصب میکنم ننوشته و ورژنهایی دیگه ای رو تا حالا نصب کردم
و با توجه به اطلاعاتی که دارید الان کارت گرافیک من چنده؟مثلا میگن 512 یا 256 یا 1گیگ حالا با توجه به این مشخصات بالا مال من کدومه؟
الانم وقتی رو دسکتاپ کلیک راست میزنم و رو دکمه screen resolotion میرم و advence settings رو انتخاب میکنم این مشخصات رو مینویسه:
مشاهده پیوست 94041

با تشکر

کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!1

.SHaDi

عضو جدید
با سلام،
یعنی ویندوز رو نصب کردید و بعد از بالا اومدن ویندوز (بعد از نصب) از روی یه CD دیگه یه آنتی ویروس ریختید و بعد این طوری شد؟
در غیر این صورت چه کارهای دیگه ای انجام دادید؟

نه من ویندوزو نصب کردم ....انتی ویروس نصب نکردم اصلا...
فقط ویندوزو نصب کردم بعد الان کامپیوترو روشن میکنم ویندوز بالا میاد اما رو صفحه هیچی نیست نه مای کامپیوتر نه چیزی....
چندبار خاموش میکنم روشن میکنم تا قشتگ وینوز بالا میاد با همه ی برنامه ها....

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
فقط ویندوزو نصب کردم بعد الان کامپیوترو روشن میکنم ویندوز بالا میاد اما رو صفحه هیچی نیست نه مای کامپیوتر نه چیزی....

خو من که یه بار گفتم شما یه بار دیگه ویندوز رو کامل پاک کنید و دوباره نصب کنید . درست میشه
ناقص نصب شده
البته از روی یه سی دی دیگه نصب کنید

salar-fa

عضو جدید
با سلام
دوستان فرق بین وایمکس با gsm چیه؟؟از نظر قیمت هم اگه اطلاعاتی بدین ممنون میشم.

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان فرق بین وایمکس با gsm چیه؟؟از نظر قیمت هم اگه اطلاعاتی بدین ممنون میشم.

شبکه های بنا شده با تکنولوژی وایمکس، جزء شبکه های بی سیم شهری محسوب می شوند

که به راحتی می توانند با وجود منطقه بسیار وسیعی که سیستم های وایمکس تحت پوشش

خود قرار می دهند، کل شهر و یا شهرک های صنعتی و مناطق استراتژیک را پوشش دهند و

قابلیت استفاده اینترنت بسیار پر سرعت را امکان پذیر سازند.

از جمله خصوصیات وایمکس آن است که علاوه بر داده، صدا و تصویر را نیز به خوبی پشتیبانی

می کند. یکپارچگی مودم، فرستنده و گیرنده رادیویی در سایز بسیار کوچک و قابل حمل و امکان

نصب بسیار آسان آن نیز جزء برتریهایی محسوب می شود که نسبت به سایر فناوری های مشابه

خود دارا است.

امکان مدیریت مودم کاربر از راه دور و قابلیت به روز رسانی نرم افزارهای مودم نیز در زمره این گونه

موارد قرار می گیرند. عدم نیاز به دید مستقیم میان مودم سمت کاربر و آنتن مرکزی و شعاع فوق

العاده زیاد تحت پوشش آن درحین سرعت بالای انتقال داده نیز از جمله ویژگیهای دیگر آن محسوب

می شود.

GSM یکی از اولین سرویس های اقتصادی است که از جنبه اجرایی هم با تخصیص یک تایم اسلات

برای هر استفاده کننده تعداد ۸ نفر می توانند در یک کریر فرکانسی که فرکانس تک کانال آن KHz200

است، شریک شوند.

نرخ انتقال داده آن هم KBps14،۴ است و دارای مزایای زیادی نسبت به سایر فناوری های این نسل

به شرح ذیل می باشد:

کیفیت عالی صوت

امنیت بسیار زیاد مکالمه

رومینگ بین المللی و…

در هر حال ظرفیت و نرخ بیت انتقال داده GSM بسیار ضعیف است. از طرفی وایمکس با تأکید بر انتقال

داده اساس کار خود را بنا نهاده است. شبکه GSM به عنوان شبکه تلفن موبایل و وایمکس ثابت به عنوان

فناوری دسترسی بی سیم ثابت در حال ایفای نقش هستند.

وایمکس موبایل، به شرطی که قابلیت های آن در حال حرکت افت شدیدی نداشته باشد، فناوری GSM

را از رده خارج خواهد کرد. موضوعی که در برخی مناطق به واسطه نفوذ ۳G رخ داده است.

>>>>> پوشش Wimax با GSM کاملا متفاوت هستش.

یک سایت وایمکس به تنهایی تا چند کیلومتر میتونه پوشش قوی ایجاد کنه.به همین دلیل کیفیت پوشش

اون چندین برابر شبکه تلفن همراه هست.پس با تعدادی سایت میشه پوشش مناسب برای یک شهر پر

جمعیت فراهم کرد.

همونطور که میدونید از مهمترین ویژگی وایمکس پهنای باند بالای اون هستش.

GSM سرعت زیادی نداره و نمیشه ازش بعنوان زیرساخت استفاده کرد.

یکی از مزیتهای وایمکس این هستش که به جای لینکهای معمولی میشه از وایمکس برای انتقال ترافیک

استفاده کرد.بنابراین میبینیم که خود وایمکس میتونه نه تنها زیرساخت خود بلکه زیرساخت شبکه GSM

رو تامین کنه.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
یه Process توی ویندوز وجود داره به نام Explorer.exe که اگه بسته بشه تقریباً تمام امکانات ویندوز از دسترس خارج می شه! (همین حالت که گفتید) بعضی از بدافزارها این پردازه رو با یکی دیگه که خودشون تولید کردن جابه جا می کنن بره همین سیستم دچار مشکل می شه! اغلب این بدافزار یه کپی به صورت Autorun توی همه ی درایوها دارن که اگه یه موقعی از بین رفتن با یه دوبار کلیک روی یه درایو دوباره...
پس اگه دوست داشتید مشکل تون حل بشه (در ساده ترین حالت) ویندوز رو دوباره بریزید و قبل از هر کاری آنتی ویروس نصب کنید!

eng_majid

عضو جدید
سلام

Monitor
State enabled, primary
Monitor Width 1366
Monitor Height 768
Monitor Frequency 60 Hz
Memory 1293 MB
Memory type 2
Memory type 2
مشاهده پیوست 94041

با تشکر

خواهشن کسی اگه میتونه یه کمکی به من بکنه این چند روزه منتظرم!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشن کسی اگه میتونه یه کمکی به من بکنه این چند روزه منتظرم!

با سلام
دوست عزیز
شما می تونید با یک جستجوی کوچک روی سایت Dell اطلاعات لازم برای درایورهای خودتونو بدست بیارید .
عددی که گفته میشه درباره گرافیک (برای مثال 512MB) همون میزان فضای رم کارت گرافیک هست .
با توجه به اطلاعات این دو خط :
Memory 1293 MB
می تونید متوجه بشید که گرافیک شما تقریبا 1GB حافظه رم دارد و مدل اون هم از خانواده Intel هست .
از اینجا می تونید بعد از مشخص کردن نوع سیستم عامل درایورهای مورد نظرتون رو دانلود کنید .
با تشکر - سیستم 32

آخرین ویرایش:

sara202

عضو جدید
سلام.
نمیدونم چرا توی سایت هایی که عضو هستم،هردفعه که وارد میشم باید یوزر وپسوردو دوباره وارد کنم!!!! در صورتیکه که تیک ذخیره پسوردو زده بودم!!! یا چرا وقتی مثلا یه عکسی رو تو یه درایوی ذخیره میکنم، رو همون درایو نمی مونه!!! هردفعه باید مسیر درایو بهش بدم!!! ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

paize65

عضو جدید
تازه فهمیدم که هیچ نرم افزاری رو نمیتونم نصب کنم این طوری بود که توی مسیر پیش فرض (درایو c)نصب نمی کرد بعد هم که مسیر جدید (یک درایو دیگه)میدادم بعد از نصب خطا میداد و اجرا نمیشد
یکی از خطا ها رو فرستادم
در ضمن یه مدتیه پایین desktop ام سمت راست نوشته شده test mode windows 7 build 7601 ممکنه به این مربوط باشه؟
لطفا راهنماییم کنید
ممنون2.jpgerror.jpg

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چه جوری میتونم آی دی یاهوم رو حذف کنم؟
خیلی ضروریه!!

سلام .میشه کامل منظروتونو برسونید؟؟
از لیست شخص مربوطه یا اینکه میخاید یه کسی رو از لیست خودتون پاک کنید؟؟؟

بالا