سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

reza2011

عضو جدید
سلام
من با نرم افزار power screen از دسکتاپم فیلم برداری کردم و حدود 4 گیگ فیلم گرفتم ولی الان که میخوام اجراش کنم با این خطا مواجه میشم(عکس زیر)...میگه باید codek دانلود کنی ولی نمیشه چون پولیه...کلا کسی میدونه مشکلش چیه و چطوری حل میشه؟
بانواع و اقسام پلیرها امتحان کردم نشد(km,vlc,media player classic,jet audio,....)

دوست عزيز حجم 4 گيگابايت براي چه مدت فيلم برداري است ؟ فرمت ذخيره كليپ چه پسوندي هست ؟ و به چه فرمتهاي ديگري ميشه ذخيره كرد ؟به نظر من بهتره از برنامه Snag It استفاده كني چون فرمتهاي خروجي اون نياز به كدك نداره و توسط مديا پلير ويندوز نيز قابل پخش هست .

ej-ma

عضو جدید
کمک!!!!
من nod32 رو سیستم دارم .از چند روز بیش عکس های روی سیستم دارن محو میشن یعنی عکس نصفه میاد نصف عکس توسی رنگ میشه هر روز هم صفحه توسی بالاتر میاد تا اینکه کل عکسو میگیره..ویروس یابی کردم اماویروسی نشون نمیده.چیکار کنم عکسای مهمی داشتم.داره کم کم همه عکسهامو نابود میکنه!!!اصلا امکان بازگشت عکسا هست؟:cry:

petrous

عضو جدید
کمک!!!!
من nod32 رو سیستم دارم .از چند روز بیش عکس های روی سیستم دارن محو میشن یعنی عکس نصفه میاد نصف عکس توسی رنگ میشه هر روز هم صفحه توسی بالاتر میاد تا اینکه کل عکسو میگیره..ویروس یابی کردم اماویروسی نشون نمیده.چیکار کنم عکسای مهمی داشتم.داره کم کم همه عکسهامو نابود میکنه!!!اصلا امکان بازگشت عکسا هست؟:cry:

امکان بازگشت عکس ها هست ولی خیلی سخت هستش
بهترین کار اینه که نود رو آپدیت کنی و از همه بهتر این هستش که به جای نود ۳۲ از یه آنتی ویروس دیگه استفاده کنی.
نود آنچنان قوی نیست، کسپر اسکای خوبه،‌ مک آفی خوبه، نورتون خوبه،‌ اف سکیور خوبه،‌ اون چتره هم خوبه (اسمش یادم نیست :D)

رضاکلاته

عضو جدید
سلام درidmباید چکارکنم که وقتی دانلود یک فایل تموم شد خودبخود فایل دیگه شروع به دانلود بشه؟

petrous

عضو جدید
سلام درidmباید چکارکنم که وقتی دانلود یک فایل تموم شد خودبخود فایل دیگه شروع به دانلود بشه؟

باید دانلود هات رو بذاری تویه صف دانلود (صف اصلی)
بعد بری تویه تنظیمات صف، اونجا تعداد دانلود رو بذاری رویه ۱
هر وقت هم که یه دانلود تموم بشه میریه از تویه صف دانلود بعدی رو شروع می کنه.
حتی میتونی بذاری که سر ساعت خاص دانلود شروع و سر ساعت خاص دانلود تموم و سیستم خاموش بشه.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
من با نرم افزار power screen از دسکتاپم فیلم برداری کردم و حدود 4 گیگ فیلم گرفتم ولی الان که میخوام اجراش کنم با این خطا مواجه میشم(عکس زیر)...میگه باید codek دانلود کنی ولی نمیشه چون پولیه...کلا کسی میدونه مشکلش چیه و چطوری حل میشه؟
بانواع و اقسام پلیرها امتحان کردم نشد(km,vlc,media player classic,jet audio,....)
مشاهده پیوست 80272
با سلام،
فرمت فایل هاتون چیه!
ابزارهایی که گفتید همه Player هستن نه CODEC! می تونید ابزار Klite mega codec pack رو از سایت های ایرانی دانلود و نصب کنید.

amir8809

عضو جدید

دوست عزيز حجم 4 گيگابايت براي چه مدت فيلم برداري است ؟ فرمت ذخيره كليپ چه پسوندي هست ؟ و به چه فرمتهاي ديگري ميشه ذخيره كرد ؟به نظر من بهتره از برنامه Snag It استفاده كني چون فرمتهاي خروجي اون نياز به كدك نداره و توسط مديا پلير ويندوز نيز قابل پخش هست .

حدود 2ساعت هست با پسوند avi...خوب حالا که اینو ضبط کردم چکار کنم درست بشه؟چون لازمش دارم...اگه با کانورتور تغییر فرمت بدم درست میشه یا نه؟

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باید دانلود هات رو بذاری تویه صف دانلود (صف اصلی)
بعد بری تویه تنظیمات صف، اونجا تعداد دانلود رو بذاری رویه ۱
هر وقت هم که یه دانلود تموم بشه میریه از تویه صف دانلود بعدی رو شروع می کنه.
حتی میتونی بذاری که سر ساعت خاص دانلود شروع و سر ساعت خاص دانلود تموم و سیستم خاموش بشه.

در ادمه توضیحات ایشون ؛

از منوی سمت چپ ، در قسمت Queues یه پوشه به اسم مثلا Reza درست کن و فایل هات رو درگ کن داخلش !

بعدش از منوی بالایی Start Queues و بعدش هم Start Reza رو بزن :gol:

reza2011

عضو جدید
حدود 2ساعت هست با پسوند avi...خوب حالا که اینو ضبط کردم چکار کنم درست بشه؟چون لازمش دارم...اگه با کانورتور تغییر فرمت بدم درست میشه یا نه؟

خب اولا كدك پسوند AVI در داخل خود ويندوز مديا پلير وجود داره . من تعجب ميكنم چطور نميتوني فرمت AVI رو روي سيستمت ببيني !!! بله با تغيير فرمت با برنامه كانورتور مشكل حل ميشه و من فرمت MPEG1 رو بهت توصيه ميكنم . ضمنا اين برنامه كه باهاش كار ميكني فقط با همين فرمت ذخيره ميكنه ؟ چك كردي اينو ؟

براي دانلود كانورتور در گوگل عبارت دانلود برنامه براي تبديل AVI به MPEG رو سرچ كن .

آخرین ویرایش:

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
کمک!!!!
ببین nod32 خیلی آشغاله! یا کسپراسکای بریز یا بیت دفندر. شیدم خیلی خوبه خودم دارم ولی فقط 32بیتی داره. پیشنهاد میکنم اول ویندوزتو عوض کن

HAMID 61

عضو جدید
يعني تمام پورتهاي يو اس بي خودت رو امتحان كردي و هيچ كدام كار نميكنه ؟؟؟ اين بعيده ... حالا پورت PS2 كار نكنه ميشه گفت خراب شده ولي پورت يو اس بي چرا كار نميكنه . حداقل بايد 2 تا پورت USB1 رو پشت كيس داشته باشي . اگر روي هر 2 كار نميكنه يا كيبوردت مشكل داره يا اينكه پورت يو اس بي در حالت Disable شايد باشه . متاسفانه جز كيبورد راه ديگه اي نداري .

اگر باز هم مطمئن شدي كه پورتهاي يو اس بي خراب هستن تنها راه حلت اينه كه يك كارت يو اس بي خريداري كني كه روي شكاف PCI بسته ميشه و خروجي پورت USB رو در اختيارت قرار ميده .

با سلام
مطابق گفته دوست عزیزمون اگر کیبورد USB باشه در تنظیمات بایوس باید ببینید که گزینه Support USB Keyboard را به حالت Enable (فعال) قرار دهید . در این صورت از لحظه بوت شدن سیستم ، کیبورد نیز فعال خواهد بود .
با تشکر - سیستم 32

متاسفانه درست نشد
با برنامه های زیادی ریجستری رو تعمییر کردم حتی ویندوز رو با cd خودش تعمییر کردم
ولی باز حین بوت کیبرد کار نمیکنه و اجازه فرمت دریاو C رو نمیده
آیا راه دیگه ای جز این هست که بتونم حین بوت کلیدی رو فشار بدم
تو تنظیمات بوت حتی تنظیمات بوت نیست که بتونم سیستم رو با
cd بوت کنم تا بشه فرمت کرد
قبلا بود ولی حالا این گزینه حذف شده (منظور حین بوت که کلید Delete که فشار میدیم و در
صفحه باز شده تنظیمات بوت رو تغییر میدیم نیست)

با تشکر :)

JavadMessi

مدیر بازنشسته
توی تنظیمات این نرم افزار میشه کدک ذخیره سازی رو تغییر داد و پیش فرضش روی microsoft video 1 هستش که با km به راحتی اجرا میشه.
احتمالا شما اون پیش فرض رو تغییر دادین!
ابتدا آخرین نسخه k-lite رو نصب کنید اگه بازهم اجرا نشد با نرم افزار Pavtube HD Converter تبدیلش کنید اگر بازهم نشد تحت همون نرم افزار اجراش کنید و با یه اسکرین کپچر دیگه از نو کپچر کنید

reza2011

عضو جدید
متاسفانه درست نشد
با برنامه های زیادی ریجستری رو تعمییر کردم حتی ویندوز رو با cd خودش تعمییر کردم
ولی باز حین بوت کیبرد کار نمیکنه و اجازه فرمت دریاو C رو نمیده
آیا راه دیگه ای جز این هست که بتونم حین بوت کلیدی رو فشار بدم
تو تنظیمات بوت حتی تنظیمات بوت نیست که بتونم سیستم رو با
cd بوت کنم تا بشه فرمت کرد
قبلا بود ولی حالا این گزینه حذف شده (منظور حین بوت که کلید Delete که فشار میدیم و در
صفحه باز شده تنظیمات بوت رو تغییر میدیم نیست)

با تشکر :)

دوست من وقتي با اطمينان ميگي پورت هات سالمه خب مشكل از كيبوردت هست چون حالت ديگه اي نيست . خب يك كيبورد ديگه رو امتحان كن . نميشه كه هم پورت سالم باشه و هم كيبورد و باز هم اين مشكل واست ايجاد بشه .:)

HAMID 61

عضو جدید
دوست من وقتي با اطمينان ميگي پورت هات سالمه خب مشكل از كيبوردت هست چون حالت ديگه اي نيست . خب يك كيبورد ديگه رو امتحان كن . نميشه كه هم پورت سالم باشه و هم كيبورد و باز هم اين مشكل واست ايجاد بشه .:)
:smile:
بنده اول گفتم با چند تا کیبرد تست کردم
هم سوکتی هم یو اس بی دار
ولی خوب درست نشد خودم یه بلایی سرش میارم
ممنون از راهنمایتون ;)

JavadMessi

مدیر بازنشسته
:smile:
بنده اول گفتم با چند تا کیبرد تست کردم
هم سوکتی هم یو اس بی دار
ولی خوب درست نشد خودم یه بلایی سرش میارم
ممنون از راهنمایتون ;)
اگه اون کیبوردها تو ویندوز کار میدند(چه سوکتی چه یو اس بی) و همچنین نمیتونید وارد بایوس بشید چون با کیبورد سوکتی غیر ممکنه چنین حالتی پیش بیاد یه بار باطری مینتون رو در بیارین و سیستم رو روشن کنید تا بایوس به حالت دیفالت برگرده البته گاهی مینها یه جامپر پایین باطری دارند که اونو باید جا به جا کنید:gol:

ramin63007

عضو جدید
سلام تو ویندوز xpوقتی رمز user رو فراموش می کردی تو صفحه انتخاب userبا زدن 2بار alt+ctrl+deleteو زدن admini strator در نام userوارد ویندوز می شد! تو ویندوز7چطور؟

salam.6864

عضو جدید
سلام دوستان
هرچی موس به لب تاپم میزنم نیم سوز میشه یعنی مدام قطع و وصل میشه
به نظرتون لب تاپم چه مشکلی پیدا کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باید چی کار کنم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان
هرچی موس به لب تاپم میزنم نیم سوز میشه یعنی مدام قطع و وصل میشه
به نظرتون لب تاپم چه مشکلی پیدا کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باید چی کار کنم
سلام
خب مگه بیکاری موس وصل میکنی؟؟!! خودش موس داره مثل هولو از همون استفاده کن!!!!;)

رضاکلاته

عضو جدید
سلام اگه مخبت کنید طرزکار باWIN RARتوضیح بدین ممنون میشم فیلمی دانلود کردم باحجم1گیگ وقتی بازش کردم 5گیگ شد آیا بانرمافزار WIN RARاینکارو کردن یا بابرنامه دیگه ای اگه باWIN RAR .چطوری ؟

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اگه مخبت کنید طرزکار باWIN RARتوضیح بدین ممنون میشم فیلمی دانلود کردم باحجم1گیگ وقتی بازش کردم 5گیگ شد آیا بانرمافزار WIN RARاینکارو کردن یا بابرنامه دیگه ای اگه باWIN RAR .چطوری ؟

و در این کار حکمتی نهفه و از پس هر حکمتی رازی هویدا گردد!
بلی ! می شود با WIN RAR انجام داد. البته بسی نرم افزار های گوناگون دیگر به وفور تعدد و کیفیت باشد در این امر!

reza2011

عضو جدید

آقا رضا برنامه Winrar زياد نميتونه فايل هاي ويدوئويي رو تا اين حد كاهش حجم بده . و واقعا برام خيلي عجيب بود اين گفته شما . :eek:

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه دوست دارین یاد بگیرین که چطوری ۱۰گیگابایت فیلم در ۳۰۰مگابایت فشرده شد یا یک گیگابایت فیلم چطوری به ۱۰ مگابایت رسید لینک زیر را دانلود کنین!

فیلم ۱۰ دقیقه ای آموزش به اضافه ی آخرین نسخه نرم افزار ۷زیپ (X86 & X64)
7Zip 9.2 Final+فیلم آموزشی فشرده سازی حرفه ای فایلها با ۷زیپ (۱۰MB)

دانلود

reza2011

عضو جدید
اگه دوست دارین یاد بگیرین که چطوری ۱۰گیگابایت فیلم در ۳۰۰مگابایت فشرده شد یا یک گیگابایت فیلم چطوری به ۱۰ مگابایت رسید لینک زیر را دانلود کنین!

دانلود

يعني شما مدعي هستي با برنامه 7zip ميشه يك فيلم 10 گيگابايتي رو به 300 مگابايت تقليل داد ؟ من كه باورم نميشه ... خودت انجام دادي تا حالا ؟؟؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
یه سوال فنی دارم دوستان
من رو لپ تاپم need for speed run نصب کردمو مثل شکلات کار میکنه و نه لپ تاپ داغ میکنه نه چیزی. ولی وقتی angry birds بازی میکنم اول لپ تاپ داغ میکنه و بعد چند دقیقه بطرز عجیبی رنگ قاطی میکنه و هنگ میکنه و فقط باید با دکمه پاور خواموشش کنم!! آخه چرا اینجوریه؟ قبلا هم l.a noir نصب کرده بودم و اونم مشکلی نداشت فقط angry birds اینجوری میشه. همچین بگی نگی واسم زور داره لپ تاپ با این مشخصات اینجوری شه!
asus k53 sv دارم. cpu core i7, 8gig ram, vga nvidia gt540m 2 up to 4

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
يعني شما مدعي هستي با برنامه 7zip ميشه يك فيلم 10 گيگابايتي رو به 300 مگابايت تقليل داد ؟ من كه باورم نميشه ... خودت انجام دادي تا حالا ؟؟؟
آقا رضا کاری نداره که. این لینک 10مگ بیشتر نیست میتونی امتحانش کنی. منم الان دانلود کردمو ایشالا نتیجشو شب اعلام میکنم

petrous

عضو جدید

دانلود

همیشه چنین چیز امکان نداره
وگرنه خودم حدود ۲۰ تا سی دی رو با 7zip به یک عدد دی وی دی رسوند، ولی بعضی اوقات هم فایل ۱۰۰ مگی رو برام رسونده به ۱۰۱ مگ.
ولی فرمت خیلی قوی هم داریم..... LZMA که برای حتی بسته های آر پی ام رو باهاش فشرده می کنند.
بعضی برنامه های تحت لینوکس هم از اون نوع پسوند پشتیبانی می کنند.
برای فشرده سازی بستگی به خیلی چیزها داره
نوع فایل ... الگوریتم فشرده سازی... ترتیب فایل و غیره...

real Crysis

اخراجی موقت
یه سوال فنی دارم دوستان
من رو لپ تاپم need for speed run نصب کردمو مثل شکلات کار میکنه و نه لپ تاپ داغ میکنه نه چیزی. ولی وقتی angry birds بازی میکنم اول لپ تاپ داغ میکنه و بعد چند دقیقه بطرز عجیبی رنگ قاطی میکنه و هنگ میکنه و فقط باید با دکمه پاور خواموشش کنم!! آخه چرا اینجوریه؟ قبلا هم l.a noir نصب کرده بودم و اونم مشکلی نداشت فقط angry birds اینجوری میشه. همچین بگی نگی واسم زور داره لپ تاپ با این مشخصات اینجوری شه!
asus k53 sv دارم. cpu core i7, 8gig ram, vga nvidia gt540m 2 up to 4

یبار پاکش کن دوباره نصب کن دقت کن حتما نسخه سازگار با سیستم عاملت رو بگیری راستی ویندوزت چیه؟

real Crysis

اخراجی موقت
همیشه چنین چیز امکان نداره
وگرنه خودم حدود ۲۰ تا سی دی رو با 7zip به یک عدد دی وی دی رسوند، ولی بعضی اوقات هم فایل ۱۰۰ مگی رو برام رسونده به ۱۰۱ مگ.
ولی فرمت خیلی قوی هم داریم..... LZMA که برای حتی بسته های آر پی ام رو باهاش فشرده می کنند.
بعضی برنامه های تحت لینوکس هم از اون نوع پسوند پشتیبانی می کنند.
برای فشرده سازی بستگی به خیلی چیزها داره
نوع فایل ... الگوریتم فشرده سازی... ترتیب فایل و غیره...

سلام پتروس جون خوبی فدورا چطوره؟

بالا