سوالات و مشکلات ویندوز 8

CPU AMD

اخراجی دائم-مولتی یوزر
با سلام
پیش نیاز های سخت افزاری ویندوز 8 چه چیزهایی هستند؟ ویندوز 8 به بازار ایران آمده است؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
تا اونجایی که من توی سایت های مختلف دیدم نیازهای سخت افزاری خیلی خاصی نداره و نسخه ی فعلی RTM هستش و نسخه ی نهایی Final هنوز عرضه نشده!
در ضمن برای استفاده ی رایگان، هنوز کرک کاملی ارائه نشده که همه ی امکانات سیستم عامل رو فعال کنه و قابل شناسایی هم نباشه!
اگه دوست دارید تستش کنید بهتره روی یه ماشین مجازی نصبش کنید تا احیاناً دچار مشکل نشید!

رضاکلاته

عضو جدید
سلام من تازه ویندوز8رونصب کردم برای اکتیو کردنش مشکل دارم چندین فایل ازاینترنت پیداکردم ولی هیچکدوم فایده ای نداشت لطفا کمکم کنید .

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز ویندوز 8 نهایی مدتی هست در دسترس هست.

در ضمن با توجه به اینکه رویکرد این ویندوز تبلتی هست، با سخت افزاهای متوسط نیز به خوبی کار می کند و دارای سرعت بالایی در بوت شدن دارد که استفاده از اون رو به همه پیشنهاد می کنم.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دارم کی میگه نیومده کلی هم با هاش حال میکنم واقعا محشره .....

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من تازه ویندوز8رونصب کردم برای اکتیو کردنش مشکل دارم چندین فایل ازاینترنت پیداکردم ولی هیچکدوم فایده ای نداشت لطفا کمکم کنید .

در قسمت tools ویندوز 8 یه فایلی هست که برای اکتیو کردت ویندوز 8 استفاده میشه

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
دوستان نکته ای رو عارض بشم خدمتتون.

مهاجرت به ویندوز ۸ منطقی هست چون :

۱- کیبردش استاندارد فارسی رو داره (طبق چیزی که سازمان استاندارد جهانی اعلام کرده - نسخه های قبلی استاندارد رو نداشتند).

۲- محیط زیبا و یکپارچه ای داره

۳- شل قدرتمندی به اسم PowerShell بهش افزوده شده (قبلا با ویژوال استودیو نصب میشد) و برای عاشقان خط فرمان (مثل خودم :D ) یکم مناسب تر شده.

۴- امکانات جانبی خیلی خوبی داره.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه ایرادی داره میدونین چیه وقتی یه وردی رو میخواین باز کنین با خود نرم افزار 8 هر چه قدر zoom کنین پراکندگی در کلمات به وجود می آید.

ویرا

عضو جدید
سلام
برای فعال کردن Windows Defender باید چی کار کرد؟
البته قبلا فعال بوده ولی غیر فعالش کردم الانم این پیامو میدهUntitled.jpg

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای فعال کردن Windows Defender باید چی کار کرد؟
البته قبلا فعال بوده ولی غیر فعالش کردم الانم این پیامو میدهمشاهده پیوست 145374

با سلام
دوست عزیز
بسیاری از امکانات و برنامه ها را در ویندوز 8 می توانید پیدا کنید .
از جستجوی ویندوز استفاده کنید و فقط بنویسید Defender ، مطمئنا آن را پیدا خواهید کرد .
با تشکر - سیستم 32

ویرا

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
بسیاری از امکانات و برنامه ها را در ویندوز 8 می توانید پیدا کنید .
از جستجوی ویندوز استفاده کنید و فقط بنویسید Defender ، مطمئنا آن را پیدا خواهید کرد .
با تشکر - سیستم 32
مرسی
اما من غیر فعالش کرده بودم و با این روش نمیشد باید از Action Center فعالش میکردم
متشکر

hamid19023

عضو جدید
Windows 8 Upgrade Assistant

Windows 8 Upgrade Assistant

سلام
دوستانی که قصد نصب ویندوز 8 رو دارند اما از این که سیستم مورد استفاده آن ها از این ویندوز پشتیبانی می‌کند اطلاع ندارند می‌توانند از این نرم افزار کوچک استفاده کنند.
این نرم افزار که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده سیستم را از نظر سخت افزار و نرم‌افزارهایی که در حال حاضر روی سیستم نصب است بررسی کرده هشدار ها و پیشنهاد های مربوط به هر کدام را به کاربر اعلام می‌کند. این نرم افزار رایگان است و از طریق سایت مایکروسافت نیز قابل دسترسی است.

پیوست ها

• Windows8-UpgradeAssistant.rar
    4.9 مگایابت · بازدیدها: 0

mohsen_24*

اخراجی موقت
من نصب کردم.سرعتش عالیه.فقط منوی استارتش مشخص نیست.که ای کاش بود.

hamid19023

عضو جدید
یه ایرادی داره میدونین چیه وقتی یه وردی رو میخواین باز کنین با خود نرم افزار 8 هر چه قدر zoom کنین پراکندگی در کلمات به وجود می آید.

سلام درسته تاریخ پستتون قدیمیه اما برام سوال پیش اومد امیدوارم این پست رو ببینید.
فکر کنم درست متوجه منظورتون نشدم اگه میشه بیشتر توضیح بدید.
البته اگه منظورتون wordpad است که برای من مشکلی با باز کردن فایل docx نداره. در ضمن اگر هم همچین مشکلی باشه wordpad مشکل داره و یک نرم افزاره و این مشکل ربطی به ویندوز نداره!

sima92

عضو جدید
سلام
دوستان یه سوال دارم، تو ویندوز8 قسمت store اگه راست کلیک کنین دوتا گزینه میاد یکیش homeو اونیکی your apps اگه برین your apps یه لیست میاره از appهایی که نصب کردین و پاکش کردین هر appی که test شده باشه اونجا نشون می ده من می خوام این لیستو پاک کنم اما نمی تونم ممنون می شم راهنماییم کنین :smile:

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
یه سیستم جدید خریدم
که طبق مدلش بهتره ویندوز8 روش نصب بشه

کلا با ویندوز 8 مشکل دارم
یا یه تغییر تو صفحه ایجاد میشه یسری ایکون سمت راست صفحه میاد
که نوشته share--start---search ---settin......
کلا کلافه ام کرده
ازشم سر در نمیارم چی هست؟کارش چیه؟
میشه بگین چهجوری میشه این صفحه رو غیر فعال کرد؟

ممنون از شما
یا حق

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
یه سیستم جدید خریدم
که طبق مدلش بهتره ویندوز8 روش نصب بشه

کلا با ویندوز 8 مشکل دارم
یا یه تغییر تو صفحه ایجاد میشه یسری ایکون سمت راست صفحه میاد
که نوشته share--start---search ---settin......
کلا کلافه ام کرده
ازشم سر در نمیارم چی هست؟کارش چیه؟
میشه بگین چهجوری میشه این صفحه رو غیر فعال کرد؟

ممنون از شما
یا حق

این یکی از گزینه‌های مناسب ویندوز هستش، من طریقه غیر فعال کردنش بلد نیستم، ولی اگه گوشه سمت راست تاچ‌پد رو لمس نکنین و نکشین، این گزینه نمیاد

بهتره ویندوزتون رو به ۸.۱ ارتقا بدین، کلا ویندوز فوق العاده‌ای هستش

کماکان اگه بهش عادت نکردین، برین سایت لپ تاپتون و درایورهای ویندوز ۷ رو دانلود کنین و سپس سون نصب کنین

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم ویندوز 8.1 رو pc نصب کنم(از رو فلش بوتیبل) که این ارور رو داد، کسی میدونه دلیلش چیه؟ :D

سلام،
حالا چرا می‌خندی حاجی؟!! ملت مشکل داشته باشن، گریه می‌کنن؛ شما ... ! :confused:
این خطا بخاطر اینه که فایل متنی مربوط به Licence ویندوز که در ابتدای نصب نشون داده می‌شه، به درستی روی فلش کپی نشده. . .

sh_nothing

عضو جدید
با سلام
من lenovo z500 دارم که از وقتی که خریدم روش ویندوز 8 نصب بود درایورهاش رو که نصب کردم همه چی کار میکرد تا اینکه ویندوز رو اپدیت کردم از اون موقع به بعد کارت صدا مشکل پیدا کرده فایلهای تصویری رو که باز میکنم صدا نداره همینطور تو اینترنت که میرم یه فیلم ببینم صدا نداره و هر دو مورد مجبورم برم از تو device manager از گزینه ی scan for hardware changes استفاده کنم تا صدا بیاد و دوباره وقتی لپ تاپ به حالت sleep میره صدا میره و دوباره باید همین کار رو انجام بدم.من از km player استفاده میکنم چند ورژن مختلفش رو امتحان کردم جواب نداد درایور کارت صوتی رو هم با اخرین ورژن اپدیت کردم ولی اونم جواب نداد دیگه کلافم کرده ویندوز رو هم به خاطر برنامه هایی که روش دارم و اپدیتی که کردم و وقتی که باید واسه عوض کردنش بزارم نمیخوام عوض بکنم اگه میشه راهنمایی کنید چیکار میتونم بکنم.با تشکر

Iman MM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.. من یه مدته ویندوز 8.1 نصب کردم.. یه مشکلی دارم این که چند ساعت یه بار و بعضی وقتا به فاصله کم صفحه آبی میشه.. تسکبار میره و اگه در حال کپی چیزی باشم کپی قطه میشه.. بیچارم کرده این مشکل نمیدونین از چیه یا چه جوری برطرف میشه؟