سوالات و مشکلات در نصب و اجرای مجموعه AspenONE

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حامد جان؛ ممنون ولی مسئله اجرا نشدن چند تا از ماژول ها از جمله Pipesys, Upstream ,... است که این لایسنس ساز شما هم درستش نکرد

ضمنا امضات خیلی قشنگه

مسئله نصب خود اسپن پلاس هم هست دوست عزیز

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ضمن آیا اون سه برنامه جانبی ورژنش همون ورژنای مال 7.2 هست؟ یعنی SQL Server 2005 و ....

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی من که الان هیچ ورژنی رو سیستمم نصب نیست، بیام و نرم افزارو نصب کنم و بعد از نصب نرم افزار برم
Aspen Properties Database Configuration Tester
رو کلیک کنم؟ اگه اشتباه نکنم، این یکی از ماژول یا گزینه های اسپنه که موقع نصب، میاد تو گزینه ها
اره دوست من
باید بعد از نصب حتما این گزینه رو بزنی تا اون اخطاری که عکسش رو گذاشتی نیاد

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره همون ها هست و اگه ورژن بالاترش باشه که چه بهتر

من ديگه نصب كنم؟؟؟ ديگه سيستمم كم كم داره شاكي ميشه اينقدر نصب كردم و حذف كردم.
اگه نكته ريز ديگه اي هست، بفرمايين كه ايشالا مشكلي پيش نياد ديگه

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ديگه نصب كنم؟؟؟ ديگه سيستمم كم كم داره شاكي ميشه اينقدر نصب كردم و حذف كردم.
اگه نكته ريز ديگه اي هست، بفرمايين كه ايشالا مشكلي پيش نياد ديگه

گفتم اگه نصب کنی بهتره
اگه همون ورژن ها رو هم داری اشکال نداره
ممنون. اين گزينه كجا مياد تا من بزنمش؟ دقيقآ حين نصب مياد؟ من الان خودم شك كردم، كجاست؟
دوست من
بعد از نصب برنامه برو تو start و بعد all program و بعد هم تو قسمت اسپن این برنامه رو اجرا کن
یعنی بعداز نصب کامل این میاد اوکی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان خوبم. SQL Sever Express Edition 2005 جواب نمیده. برای پنجمین بار نصب کردم و جواب نداد

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خوبم. SQL Sever Express Edition 2005 جواب نمیده. برای پنجمین بار نصب کردم و جواب نداد
دوست من
شما این مراحل رو یک به یک برو ببین کجاش مشکل داری
این اموزش رو حامد گذاشته
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...e-7.2-(-2010?p=3495060&viewfull=1#post3495060
بعد هرجاش نشد بگو

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من
شما این مراحل رو یک به یک برو ببین کجاش مشکل داری
این اموزش رو حامد گذاشته
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...e-7.2-(-2010?p=3495060&viewfull=1#post3495060
بعد هرجاش نشد بگو

دوست من، اشكال كارا اينجاست. اون قسمت كه گفتين برين تو Aspen Properties Tester استارته كه زدم چنين پيغامي داد.
دوست من، من تمام تاپيكها و تمام پستها رو با دقت خوندم، و فكر ميكنم چيزي از قلم نينداختم

1.jpg

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست من، اشكال كارا اينجاست. اون قسمت كه گفتين برين تو Aspen Properties Tester استارته كه زدم چنين پيغامي داد.
دوست من، من تمام تاپيكها و تمام پستها رو با دقت خوندم، و فكر ميكنم چيزي از قلم نينداختم

مشاهده پیوست 76781
تو اموزش یه قسمتی هست که باید تو کنترل پنل و add or re غیر فعال کنی انجام دادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو اموزش یه قسمتی هست که باید تو کنترل پنل و add or re غیر فعال کنی انجام دادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منظورت ISS و Message Quenning هست؟ غير فعال يا فعال؟. من اومدم كلاً يه بار همه رو حذف كردم. هر برنامه اي كه بود. بعد اومدم اين دو تا تيك مربوط به ويندوز رو فعال كردم نه غير فعال. بعدش برنامه رو نصب كردم. كه بازم اين پيغامه داد

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت ISS و Message Quenning هست؟ غير فعال يا فعال؟. من اومدم كلاً يه بار همه رو حذف كردم. هر برنامه اي كه بود. بعد اومدم اين دو تا تيك مربوط به ويندوز رو فعال كردم نه غير فعال. بعدش برنامه رو نصب كردم. كه بازم اين پيغامه داد
سلام
امیدوارم کارت شده باشه
همون طور که گفتم حدس میزنم که مشکل از اینه که شما بعد از حذف ورژن قدیمی همه پوشه ها رو حذف نکردی
مخصوصا پوشه Common Files که کرک برنامه اینجاست (نری همه پوشه های این فولدر رو حذف کنی فقط مربوط به اسپن رو می گم )و برای همین این مشکل پیش اومد
واحتمالا تنها راهش حذف ویندوز ونصب ویندوز جدید
البته اگه دوستان نظر دیگه ای دارند بفرمایند
موفق باشید

EhsanAkrami

عضو جدید
ای کاش تاپیک "انتظارها به سر آمد AspenONE 7.3" قفل نمی شد . حداقل تمام نظرات یجا بودو اگه کسی می خواست از اول برسی کنه همونجا اینکارو یجا می کرد .اما یه خبر خوشحال کننده دارم واستون . راه حل مشکلو پیدا کردم . چارش یه فایل که می گم کجا باید paste بشه .
http://www.mediafire.com/?lf987i5rmzho22q
تو مسیر
C:\Program Files\Common Files\Hyprotech\Shared
paste کنین . اونوقت درس میشه . موفق باشید .

پست شما به اینجا انتقال داده شد
باتشکر : جواد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

h.p1

عضو جدید
ضمن تشكر از مديريت براي باز كردن دوباره اين تاپيك.
دوستان، من هر كاري كردم َAspen plus توي XP بالا نيومد. در صورتي كه ورژن هاي قبليش 7.2 & 7.1 مثل آب خوردن نصب ميشد. حالا نميدونم مشكل از ويندوز منه يا از نرم افزاره. نرم افزارم از ميهن دانلود دانلودش كردم. كسي هست كه از اونجا دانلودش كرده باشه و روي XP هم نصبش كرده باشه ؟ لطفا راهنمايي كنيد.

motaleby

عضو جدید
ای کاش تاپیک "انتظارها به سر آمد AspenONE 7.3" قفل نمی شد . حداقل تمام نظرات یجا بودو اگه کسی می خواست از اول برسی کنه همونجا اینکارو یجا می کرد .اما یه خبر خوشحال کننده دارم واستون . راه حل مشکلو پیدا کردم . چارش یه فایل که می گم کجا باید paste بشه .
http://www.mediafire.com/?lf987i5rmzho22q
تو مسیر
paste کنین . اونوقت درس میشه . موفق باشید .

پست شما به اینجا انتقال داده شد
باتشکر : جواد

احسان عزیز من هنوز همون مشکلات سابق در مورد حداقل pipesys رو دارم. بعد از کلی جستجو یکی رو تو یه فروم خارجی پیدا کردم که حاضر شد من براش لایسنس خودمو بفرستم تا تغییرش بده و بتونه ماژولای غیرفعال رو فعال کنه (یعنی فایل جنریتور رو بهم نداد) این فایل جدید 18 تا لایسنس بیشتر از قدیمیه داره یعنی 728 تا. با این حال هنوز مشکل pipesys رو حل نکرده و گفته داره روش کار می کنه. من هر دو رو پیوست کردم برا این که تغییرات رو ببینین می تونین از نرم افزار IDMcompare استفاده کنین

پیوست ها

• lics.rar
    114.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضمن تشكر از مديريت براي باز كردن دوباره اين تاپيك.
دوستان، من هر كاري كردم َAspen plus توي XP بالا نيومد. در صورتي كه ورژن هاي قبليش 7.2 & 7.1 مثل آب خوردن نصب ميشد. حالا نميدونم مشكل از ويندوز منه يا از نرم افزاره. نرم افزارم از ميهن دانلود دانلودش كردم. كسي هست كه از اونجا دانلودش كرده باشه و روي XP هم نصبش كرده باشه ؟ لطفا راهنمايي كنيد.

سلام دوست من
خواهش من گفتم که اگه دوستا این تایپیک رو بخونن حتما مشکلاتشون حله واسه همین قفل کردم
اما مشکل
نگفتید چه خطایی میده و چی می شه که باز نمی شه
من که دیدم اکثر دوستان که این مشکل رو داشتند به این خاطر بوده که ورژن قبلی رو حذف نکردن به صورت کامل
مخصوصا این پوشه رو
اگه شما هم این کار رو نکردید فکر کنم مجبورید که ویندوز عوض کنید
البت فکر کنم
حال اگه خطا رو اینجا قرار بدی بهتر کمک می شه

farhad1000000

عضو جدید
سلام
بچه ها من aspenone 7.3 رو دارم ولی هر کاری میکنم نصب نمیشه. بعد از اون صفحه ای که برنامه های دلخواه رو مثل aspen و aspen hysys و ... رو انتخاب میکنم sql رو چک میکنه بعد یه کادر ظاهر میشه که وسط کادر نوشته SQL 2005 EDITION SP3 من چندتا SQL حتی از خود سایت مایکروسافت دانلود کردم ولی بازم نصب نشد حتی SQL 2008 هم نضب کردم ولی بازم درست نشد.
لطفا راهنماییم کنید خیلی به این برنامه نیاز دارم

EhsanAkrami

عضو جدید
سلام
بچه ها من aspenone 7.3 رو دارم ولی هر کاری میکنم نصب نمیشه. بعد از اون صفحه ای که برنامه های دلخواه رو مثل aspen و aspen hysys و ... رو انتخاب میکنم sql رو چک میکنه بعد یه کادر ظاهر میشه که وسط کادر نوشته SQL 2005 EDITION SP3 من چندتا SQL حتی از خود سایت مایکروسافت دانلود کردم ولی بازم نصب نشد حتی SQL 2008 هم نضب کردم ولی بازم درست نشد.
لطفا راهنماییم کنید خیلی به این برنامه نیاز دارم

ویندوزتو عوض کن . ترجیحا 7 ultimate بعد نصب کن.اگه 32 بیتی نصب می کنی که ورژن 32 mysql رو نصب کن ولی اگه 64 بیتی نصب میکنی اول mysql64 و بعد 32 رو نصب کن

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من هم با خطای >>>>>unable to acquire aspenplus license
رو برو شدم که با دو کار تونستم این خطا رو از بین ببرم.

یک اینکه اول نت رو قطع کردم بعد گزینه >>>Aspen Properties Database Configuration Tester <<<<رو زدم تا اجرا بشه

و دوم اینکه مثل ورژن های قبله هایسیس نیازی نیست کا تاریخ رو تغییر به عقب برگردونیم و نیازی به تغییر تاریخ نیست

موفق باشید
:gol:

EhsanAkrami

عضو جدید
سلام دوستان

من هم با خطای >>>>>unable to acquire aspenplus license
رو برو شدم که با دو کار تونستم این خطا رو از بین ببرم.

یک اینکه اول نت رو قطع کردم بعد گزینه >>>Aspen Properties Database Configuration Tester <<<<رو زدم تا اجرا بشه

و دوم اینکه مثل ورژن های قبله هایسیس نیازی نیست کا تاریخ رو تغییر به عقب برگردونیم و نیازی به تغییر تاریخ نیست

موفق باشید
:gol:
اون قسمتی که شما فرمودید وقتی جواب میده که لایسنستون موجود باشه و ولی مشکل اکثر بچه ها این نیست . از روش های دیگه حل میشه

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
اون قسمتی که شما فرمودید وقتی جواب میده که لایسنستون موجود باشه و ولی مشکل اکثر بچه ها این نیست . از روش های دیگه حل میشه
سلام مهندس
از آشناییتون خوشبختم..منظورم این نبود که راه حل کلی مشکل این هست,فقط تجربه خودم رو برای برطرف کردن این خطا گفتم!

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس
درسته
ولی چون ممکنه باز بعضی از دوستان این مشکل رو داشته باشند من گفتم که این دوستمون تجربش رو اینجا بزاره تا شاید دیگه این مشکل پیش نیاد
وبقیه مشکلات رو هم هرکی حل کنه اینجا بزاره

سلام مهندس
از آشناییتون خوشبختم..منظورم این نبود که راه حل کلی مشکل این هست,فقط تجربه خودم رو برای برطرف کردن این خطا گفتم!
ممنون که این کار رو کردید

Hermione Granger

عضو جدید
دوستان این رو نصب کنیم HTFS+ نصب نمیشه ؟
باهاش نیست ؟
دی وی دی 3 به چه درد میخوره ؟
من HTFS+ رو جدا دارم ولی نصب نمیشه چیکار کنم ؟

mehdihamdi

عضو جدید
سلام دوستان
خیلی ممنون میشم لینک دانلود documentation aspenone 7.2 معرفی کنید
با تشکر

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان ظاهرا ً این نرم افزار ( که البته از میهن داونلود گرفتمش ) کرک بشو نیست که نیست ، من نصبش کردم ولی به علت مشکلات لایسنس اجازه استفاده نمیده

کرک ی چیزی داره ؟ کجا باید کپیش کرد ؟

ویدوز من 64 بیته ، چه باید کرد ؟

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ظاهرا ً این نرم افزار ( که البته از میهن داونلود گرفتمش ) کرک بشو نیست که نیست ، من نصبش کردم ولی به علت مشکلات لایسنس اجازه استفاده نمیده

کرک ی چیزی داره ؟ کجا باید کپیش کرد ؟

ویدوز من 64 بیته ، چه باید کرد ؟
دوست من
اموزش کامل کرک این نرم افزار موجوده
می گشتی پیداش می کردی
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...AspenONE-7.3?p=4341551&viewfull=1#post4341551

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...AspenONE-7.3?p=4248805&viewfull=1#post4248805

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست من
اموزش کامل کرک این نرم افزار موجوده
می گشتی پیداش می کردی
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...AspenONE-7.3?p=4341551&viewfull=1#post4341551

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...AspenONE-7.3?p=4248805&viewfull=1#post4248805

Capture.JPG

اقا مشکل اینه ! این کارها رو هم انجام داده ام قبلش ، ولی قضیه چیه !؟؟؟؟؟؟؟ کلافه م کرده

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 86091

اقا مشکل اینه ! این کارها رو هم انجام داده ام قبلش ، ولی قضیه چیه !؟؟؟؟؟؟؟ کلافه م کرده
دوست من اگه پستها رو بخونی می فهمیدی که مشکل چیه کدوم برنامه رو اجرا کردی که این خطا رو میده هایسیس رو هم امتحان کن
و راه های زیر
1-برنامه Aspen Properties Database Configuration Tester رو اجرا کردی ؟ اوکی داد؟
2-قبلا برنامه اسپن رو نصب کرده بودی
3-تاریخ کامپیوترت درسته
4-کرک رو همونجایی که گفته گذاشتی؟
5-................