### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

sepideh65

عضو جدید
کمک

کمک

میخواستم بدونم به غیر از ترجمه گوگل سایت دیگه ای هست که بهتر ترجمه کنه؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ميشه توترجمه اي جمله كمكم كنيد؟
Water ring vacuum pumps are particularly used for clear vacuum assure.

منظور از clear vacuum assure چيه؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
مرسييييي:gol:

mishe chand ta jomleh ghabl o baadesh ro bezari, alaan maani ro dark mikonam taghriban vali baraye inke moadele monaseb behet pishnahad bedam lazeme ye kami az matn ro bezari ke befahmam
bebakhshid man inja farsi nadashtam,

sima_

عضو جدید
mishe chand ta jomleh ghabl o baadesh ro bezari, alaan maani ro dark mikonam taghriban vali baraye inke moadele monaseb behet pishnahad bedam lazeme ye kami az matn ro bezari ke befahmam
bebakhshid man inja farsi nadashtam,

سلام مرسي.:heart:
جمله بعديش اينه:
These pumps can be added to the available suction systems to increase the capacity
of suction.

:sweatdrop::w27::w38:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ميشه توترجمه اي جمله كمكم كنيد؟
Water ring vacuum pumps are particularly used for clear vacuum assure.

منظور از clear vacuum assure چيه؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
مرسييييي:gol:

فکر می کنم این ترجمه خوب باشه: "اطمینان یافتن از تخلیه کامل" یا "تضمین تخلیه کامل"

jahanagahi

عضو جدید
مترجم

مترجم

لطفا یک سایت مترجم خوب به من معرفی کنید. ممنونم. ترجمه سایت گوگل چندان جالب نیست.

A H M A D

عضو جدید
لطفا مشورت بدید........

لطفا مشورت بدید........

سلام دوباره خدمت دوستان،
می خواستم یه کتاب برای گرامر به من معرفی کنید تا همین هفته خریداریش کنم و با توکل به خدا بتونم لااقل 80 درصد تست های گرامر زبان تخصصی ارشد رشته خودم (مهندسی مکانیک) رو بزنم. برای Vocab هم دارم با کتاب 504 بارنز پیش میرم و به امید خدا تا دی 89 تمومش میکنم.
رفقای ترم بالایی که میگن:
" منبع خاصی نداره باید پایه زبان خودتون قوی باشه... در صورتی که زبانتون خیلی خوبه تستهای زبان را بزنید در غیر این صورت ارزش نداره براشون وقت بذارید "

***خواهش میکنم کتابی باشه که مختصر و مفید باشه و به درد ارشد بخوره و اتلاف وقت برای خوندنش نکنم***
یه دنیا ممنونم:gol:

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوباره خدمت دوستان،
می خواستم یه کتاب برای گرامر به من معرفی کنید تا همین هفته خریداریش کنم و با توکل به خدا بتونم لااقل 80 درصد تست های گرامر زبان تخصصی ارشد رشته خودم (مهندسی مکانیک) رو بزنم. برای Vocab هم دارم با کتاب 504 بارنز پیش میرم و به امید خدا تا دی 89 تمومش میکنم.
رفقای ترم بالایی که میگن:
" منبع خاصی نداره باید پایه زبان خودتون قوی باشه... در صورتی که زبانتون خیلی خوبه تستهای زبان را بزنید در غیر این صورت ارزش نداره براشون وقت بذارید "

***خواهش میکنم کتابی باشه که مختصر و مفید باشه و به درد ارشد بخوره و اتلاف وقت برای خوندنش نکنم***
یه دنیا ممنونم:gol:
یه کتاب گرامر هست که مختصر گفته ولی کامله
english grammar in use

موفق باشید

shinbi

عضو جدید
يه كمكي به من كنيد

يه لطفي در حق بنده ميكني؟ انشااله كه بكني
براي كنكور ازشد نيازمند متون تخصصي زبان براي رشته مهندسي مكانيك هستم. آخه هر چي سرچ ميكنم چيزي عايدم نميشه و شديدا نيازمند اين متونم
حالا شما هر كدوم از عزيزان كه از اين تاپيك ديدن ميكنن لطف كنن به ايميل من اون متون رو ميل كنن يا حداقل آدرس اون متون رو به ايميلم بفرستن
ممنون از لطف همتون. نويد
اينم ايميلم : a_xpert@yahoo.com

drifter

عضو جدید
15 ساله انگلیسی میخونم اخرشم لهجم Native نشد که نشد... چیکار کنیم؟ حتما باید بریم چند وقت خارج از کشور؟ کسی هست لجه داشته باشه؟ اگه هست بگید یکم چت کنیم یا مکالمه انلاینی چیزی.... :(

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
15 ساله انگلیسی میخونم اخرشم لهجم Native نشد که نشد... چیکار کنیم؟ حتما باید بریم چند وقت خارج از کشور؟ کسی هست لجه داشته باشه؟ اگه هست بگید یکم چت کنیم یا مکالمه انلاینی چیزی.... :(
لهجه بستگی به خودت داره
باید فیلم ببینی اونقدر که بتونی با دیالوگاشون همراهی کنی
کسی نمی‌تونه لهجه بهت تزریق کنه:)

drifter

عضو جدید
لهجه بستگی به خودت داره
باید فیلم ببینی اونقدر که بتونی با دیالوگاشون همراهی کنی
کسی نمی‌تونه لهجه بهت تزریق کنه:)

فیلم ببینم؟؟؟؟ :eek: من بیشتر از 8000 تا فیلم دارم و روزی حداقل یه فیلم می بینم... بغیر از فیلم اونقدر CNN نگاه میکنم که لارنس مکنزی میخواد بره جلو دوربین اول از من اجازه میگیره... شما خودت لهجه داری؟ چطوری یاد گرفتی؟ یه کورسی هست American Accent Training این مفید هست؟ اگه مفیده بشیم گوش کنم و بخونم... تو کل دانشگاه ما بیشتر از 800 تا دانشجوی زبان انگلیسی هست ولی فقط و فقط یک نفر هست که Native british صحبت میکنه که اونم بچه ها بهش میگن "آرش نیتیو":D من خیلی با اون حرف میزنم ولی فقط چیزایی که اون میگه رو میتونم بعدا با لهجه بگم... ولی اون هرجی میگه دفعه بعد خودم میخوام بگم خیلی غلیظ و با لهجه میگم ... انگار آدم باید تو جو باشه که بتونه یاد بگیره...;)

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فیلم ببینم؟؟؟؟ :eek: من بیشتر از 8000 تا فیلم دارم و روزی حداقل یه فیلم می بینم... بغیر از فیلم اونقدر CNN نگاه میکنم که لارنس مکنزی میخواد بره جلو دوربین اول از من اجازه میگیره... شما خودت لهجه داری؟ چطوری یاد گرفتی؟ یه کورسی هست American Accent Training این مفید هست؟ اگه مفیده بشیم گوش کنم و بخونم... تو کل دانشگاه ما بیشتر از 800 تا دانشجوی زبان انگلیسی هست ولی فقط و فقط یک نفر هست که Native british صحبت میکنه که اونم بچه ها بهش میگن "آرش نیتیو":D من خیلی با اون حرف میزنم ولی فقط چیزایی که اون میگه رو میتونم بعدا با لهجه بگم... ولی اون هرجی میگه دفعه بعد خودم میخوام بگم خیلی غلیظ و با لهجه میگم ... انگار آدم باید تو جو باشه که بتونه یاد بگیره...;)
حالا چرا تعجب می‌کنی؟
من بخوام حرف بزنم خوب حرف می‌زنم چون تو دانشگاه همش همینجوری حرف می‌زنیم
ولی British خیلی مشکله، ماها American حرف می‌زنیم. خود من اصلا اونجوری حرف نمی‌زنم. جوری شدم که بعضی وقتا خوابام هم انگلیسین:redface:
فقط تمرین و تکرار و تمرین و تکرار.....

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

من شنیده ام لهجه بعد از سال شانزدهم به سراغ آدم میاد!!! یه سال دیگه صبر کن!!
:D

zeost

عضو جدید
این متن رو نمی تونم درست ترجمه کنم.میشه ترجمه اش کنین؟
Having been under constant investigation and enhancement for years,

NS2 now contains modules for numerous network components such as routing,

transport layer protocol, application, etc. To investigate network performance,

researchers can simply use an easy-to-use scripting language to configure a network,

and observe results generated by NS2. Undoubtedly, NS2 has become

the most widely used open source network simulator, and one of the most

widely used network simulators.
به عنوان یه بخش از مقدمه تحقیقم لازمش دارم.مرسی!

drifter

عضو جدید

من شنیده ام لهجه بعد از سال شانزدهم به سراغ آدم میاد!!! یه سال دیگه صبر کن!!
:D
خیلی با مزه بود... جدا خیلی باحال گفتی.... اولش شوک شدم فکر کردم جدی میگی بعد به نقل قول خودم نگاه کردم که نوشته بودم 15 خندم گرفت:biggrin:

drifter

عضو جدید
این متن رو نمی تونم درست ترجمه کنم.میشه ترجمه اش کنین؟
Having been under constant investigation and enhancement for years,

NS2 now contains modules for numerous network components such as routing,

transport layer protocol, application, etc. To investigate network performance,

researchers can simply use an easy-to-use scripting language to configure a network,

and observe results generated by NS2. Undoubtedly, NS2 has become

the most widely used open source network simulator, and one of the most

widely used network simulators.
به عنوان یه بخش از مقدمه تحقیقم لازمش دارم.مرسی!

تخصصی IT این متن بعضی چیزاشو مثل اسم خاص نباید ترجمه کرد... به هرحال چیزی که من می فهمم اینه، حوصله ندارم دیکشنری باز کنم::D

پس از سالها تحقیق و تفحص مداوم و پیشرفت های (مختلف)، NS2 امروزه شامل حوزه های مختلف برای شبکه هایی مانند "مسیریابی"، "پروتکل انتقال لایه ای"، برنامه های کاربردی و غیره می باشد. به منظور بررسی عملکرد شبکه های کامپیوتری، محققان میتوانند از برنامه های سهل الاستفاده ای برای پیکربندی یک شبکه استفاده نمایند و نتایج بدست آمده توسط Ns2 را بررسی نمایند. NS2 یکی از پرکاربردترین شبیه سازهای شبکه با متن باز است.

توجه: NS2 به احتمال زیاد یعنی Network Simulator یعنی شبیه ساز شبکه

golrokh

اخراجی موقت
لطفا تمامی سوالات سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی را فقط اينجا مطرح كنيد و پس از ارسال سوال صبور باشید.

با تشکر

با سلام

میشه به من بکین چجوری میتونم فایلهای pdf o ترجمه کنم!!!؟؟؟

ممنونم

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام

میشه به من بکین چجوری میتونم فایلهای pdf o ترجمه کنم!!!؟؟؟

ممنونم

سلام گلرخ جان
سوال سختی پرسیدی ... اولا شما فایل رو ترجمه نمیکنی متن رو ترجمه میکنی
یعنی اگه میخوای یه متن رو ترجمه کنی باید اون رو به یه نرم افزار (مثل پدیده یا پارس یا ...) بدی یا از طریق سایتی مثل گوگل استفاده کنی

hot849

عضو جدید
یک کمک و یک سوال

یک کمک و یک سوال

سلام دوستان

1-من به دنبال منابع آزمون تولیمو می گردم . ممنون می شوم اگر کسی در این رابطه اطلاعی دارد یا قبلا در این آزمون شرکت کرده است با من هم در میان بگذارد.:que:

2-مهارت نوشتاری من بسیار پایین می باشد در حالیکه در بقیه موارد خوب یا بسیار خوب است. اگر کسی از شما دوستان دارای مشکلی مشابه من بوده و توانسته آن را حل کند یا مهارتش را افزایش بدهد ، لطفا روش پیشرفت خود را توضیح بدهد.( به نظر مرحله اصلی زبان آموزی همین بخش رایتینگ می باشد، چرا که اگر بتوانیم جملات را درست بنویسیم آنها را هم می توانیم بیان بکنیم).
با تشکر:heart:

آخرین ویرایش:

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان

1-من به دنبال منابع آزمون تولیمو می گردم . ممنون می شوم اگر کسی در این رابطه اطلاعی دارد یا قبلا در این آزمون شرکت کرده است با من هم در میان بگذارد.:que:

2-مهارت نوشتاری من بسیار پایین می باشد در حالیکه در بقیه موارد خوب یا بسیار خوب است. اگر کسی از شما دوستان دارای مشکلی مشابه من بوده و توانسته آن را حل کند یا مهارتش را افزایش بدهد ، لطفا روش پیشرفت خود را توضیح بدهد.( به نظر مرحله اصلی زبان آموزی همین بخش رایتینگ می باشد، چرا که اگر بتوانیم جملات را درست بنویسیم آنها را هم می توانیم بیان بکنیم).
با تشکر:heart:
سلام دوست عزیز
توی این وبلاگ منابعش رو گذاشته که هم می تونی اینترنتی بخری هم اینکه اسماشون هست می تونی خودت تهیه شون کنی

http://amuzeshezaban.mihanblog.com/post/19
برای پاراگراف نوشتن اینو بخون
paragraph development
و یه سری کتابای تافل هست که نمونه مقالاته. باید مطالعه ت رو بیشتر کنی که ذهنت باز بشه برای نوشتن

hot849

عضو جدید
با سلام
می خواستم بدانم برای آنکه بتوان انگلیسی را صحبت کرد چکاری باید انجام داد؟ من نزدیک به 5000 کلمه انگلیسی حفظ هستم و هر روز هم اگر یک فیلم اورجینال هالیوودی نگاه نکنم خوابم نمی برد! از آن گذشته بی بی سی انگلیسی را هم خوب می فهمم. اما وقتی می خواهم یک جمله را به انگلیسی بگوییم یا منظورم را به انگلیسی بیان کنم در می مانم. یا کلمات را پیدا نمی کنم و یا زمان ها را قاطی پاتی می کنم.
آیا کار خاصی است که قبلا امتحان شده و جواب گرفته شده باشد و یا منبع خاصی برای رفع این مشکل من وجود دارد؟.

اگر لطف کنید و راهنمایی کنید بسیار سپاسگذار می شوم
:gol:
توضیح :من وقت رفتن به کلاس زبان را ندارم و البته تنها هستم- منظورم این است کسی را ندارم که با او به انگلیسی صحبت کنم-

blackbox

عضو جدید
سلام دوستان آيا كسي ميتونه به من بگه كتاب زير رو چطور دانلود كنم؟ ممنون....

steps to understanding

motejalli

عضو جدید
با سلام
اگر كتابهاي Axford word skills را براي سه مقطع ابتدايي و متوسطه و پيشرفته داريد لطفا ارسال بفرماييد
با تشكر

13213

عضو جدید
آموزش زبان

آموزش زبان

سلام
چيكار كنم كه زبان انگليسي و كلا ( مكالمه و نوشتن) ياد بگيرم اگه سريع باشه چه بهتر
لطفا نگيد كلاس زبان چون وقت ندارم يه راهكار خوب بديد
با تشكر

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
چيكار كنم كه زبان انگليسي و كلا ( مكالمه و نوشتن) ياد بگيرم اگه سريع باشه چه بهتر
لطفا نگيد كلاس زبان چون وقت ندارم يه راهكار خوب بديد
با تشكر
برگرد و چند صفحه‌ی آخر این تاپیکو بخون
یه چیزایی توش پیدا می‌شه
:redface: